Czym możesz sterować w systemie SALUS Smart Home?

Zanim odpowiemy na to pytanie wyjaśnijmy, czym jest oraz jak działa SALUS Smart Home.

Jest to nowoczesny system sterowania inteligentnym domem – w tym również, a może przede wszystkim, ogrzewaniem. SALUS Smart Home umożliwia budowanie powiązań pomiędzy pracą sprzętu domowego (reguły OneTouch) oraz obsługę urządzeń, także za pomocą Internetu.

W skład systemu SALUS Smart Home wchodzą produkty, które zapewniają indywidualną dla każdego pomieszczenia regulację temperatury. Pozwalają też na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego, bądź chłodzącego.

W ofercie SALUS Controls dostępne są również akcesoria Smart Home, wynoszące na wyższy poziom obsługę domowej automatyki.

Obok regulatorów zasilanych napięciowo lub bateryjnie, system obejmuje:

bramkę internetową UGE600 – „serce”, podstawę działania systemu
• bezpłatną aplikację internetową (wersja mobilna oraz przeglądarkowa)
• listwę KL08RF do sterowania ogrzewaniem/chłodzeniem płaszczyznowym
• bezprzewodowe głowice termostatyczne TRV
Smart Plugi (inteligentne wtyczki „włącz/wyłącz”, które pozwalają na sterowanie urządzeniami elektrycznymi o mocy do 3600W)
• przyciski (SB600, CSB600) – aktywatory reguł OneTouch
czujniki: otwarcia okna/drzwi, zalania, dymu

W systemie SALUS Smart Home możesz zarządzać elementami widocznymi w aplikacji internetowej (regulatory temperatury, Smart Plugi, przekaźniki, aktywatory reguł).

Czyli konkretnie czym?

Ogrzewaniem

Zasadniczo masz tutaj trzy możliwości. Możesz ustawić temperaturę odpowiadającą funkcjom poszczególnych pomieszczeń (np. inne parametry dla łazienki, sypialni, salonu, przedpokoju). Możesz utworzyć stały, automatyczny harmonogram pracy ogrzewania dla poszczególnych dni tygodnia (np. inny schemat w dni powszednie, inny w weekendy i święta). Możesz wreszcie – zależnie od okoliczności, lecz niezależnie od tego, gdzie przebywasz – zdalnie regulować parametry grzewcze domu (np. nadpisując temperaturę do kolejnej zmiany w harmonogramie lub modyfikując cały harmonogram).

Oświetleniem

Programowanie reguł OneTouch z wykorzystaniem oświetlenia jest praktyczne i wygodne. Znów masz trzy możliwości. Możesz włączać i wyłączać światło o wskazanych godzinach albo zależnie od wschodu/zachodu słońca. Możesz też – będąc w domu lub poza nim – jednym ruchem włączyć/wyłączyć wszystkie lampy oraz aktywować wcześniej zapisaną regułę świetlnego symulowania obecności domowników. Wreszcie możesz połączyć pracę wybranych elementów oświetlenia z innymi urządzeniami serii SALUS Smart Home (przekaźniki, sterowniki, regulatory, czujniki), dzięki czemu, wykonując jedną czynność (np. zasunięcie rolety) wywołujesz powiązaną z nią, inną akcję (np. zaświecenie światła).

Roletami i bramami

Włączone w scenariusz OneTouch zamykanie i otwieranie rolet pozwala się nie koncentrować na tej czynności i nie musieć o niej pamiętać, natomiast w przypadku gorących letnich dni, daje możliwość ochrony wnętrz przed nagrzaniem. Co więcej, będąc w pracy możesz zasunąć rolety w swoim salonie. Drugą zaletą sterowania roletami jest planowanie czasu ich zamykania i otwierania. O poranku mogą się unosić najpierw np. na 50%, a dopiero po kilku minutach na 100%. Wieczorem mogą się zamknąć w chwili zachodu słońca lub w dowolnej innej. Zalet zdalnego sterowania bramą wjazdową czy garażową raczej nie trzeba wyjaśniać, jednak – i o tym warto wspomnieć – odpowiednio zapisany scenariusz może połączyć jej otwarcie z włączeniem oświetlenia elewacyjnego.

Pamiętaj, że system SALUS Smart Home to także niezbędne w każdym domu akcesoria bezpieczeństwa. Wprawdzie nie możesz zmieniać ich ustawień, jednak w aplikacji internetowej widzisz, czy poprawnie działają i czy spełniają swoją funkcję. A w razie zagrożenia, wyślą do Ciebie wiadomość z wcześniej przygotowaną treścią alarmową. O czym mowa?

O czujnikach:

dymu (SD600) – wykrywa dym w czasie rzeczywistym. Przy czym – UWAGA – można go używać, jako samodzielnie działające urządzenie, bez „serca” systemu (bramki UGE600). Wówczas aktywna jest jedynie funkcja syreny (alarm wykrywany lokalnie, bez możliwości wysłania użytkownikowi powiadomienia);
zalania (WLS600) – wykrywa wodę na powierzchni pod czujnikiem lub na stykach przewodów podłączonych do czujnika. Musi być używany z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home;

otwarcia drzwi/okna (SW600; wersja slim, OS600; wersja standard) – sygnalizuje otwarcie okien/drzwi. Należy go używać razem z bramką internetową UGE600 oraz aplikacją SALUS Smart Home. UWAGA: w połączeniu z pokojowymi regulatorami temperatury automatycznie wyłącza ogrzewanie na czas wietrzenia.

Dlaczego do swojego domu warto wybrać system SALUS Smart Home?

Aby nie pozostawiać żadnych wątpliwości, że nasz smart system jest tym, który odmieni Twoją przestrzeń domową, w jednym miejscu zebraliśmy jego główne zalety.

Co zyskujesz?

fot. SALUS Controls


Data publikacji: 2021-01-11

Podobne technologie i poradniki


11.01.2021 | Automatyka domowa
Posiadacze, inwestorzy oraz instalatorzy systemów inteligentnego sterowania...
11.01.2021 | Automatyka domowa
3 kroki do bycia eko nie wychodząc...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Dobrze wyregulowana hydraulicznie instalacja grzewcza zapewnia idealną...
11.01.2021 | Automatyka domowa
Marka SALUS Controls regularnie konstruuje zaawansowane technologicznie...
18.12.2020 | Automatyka domowa
SALUS Smart Home pomaga zaoszczędzić pieniądze i...
18.12.2020 | Automatyka domowa
Wracasz z pracy o różnych porach, ale...
02.10.2020 | Automatyka domowa
WT 2021, czyli stworzona pod kątem energooszczędności...
14.07.2020 | Automatyka domowa
Codzienne marnowanie energii – a co za...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Uniwersalna bramka UGE600 to nowoczesny koordynator sieci...
01.04.2020 | Automatyka domowa
Bezpieczeństwo, komfort, ekologia, ekonomia w codziennym użytkowaniu...
12.01.2017 | Automatyka domowa
Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku...
05.12.2016 | Automatyka domowa
Automatyczne otwieranie drzwi, zasuwanie rolet czy zapalanie...