Zewnętrzne okiennice dekoracyjne, przesuwne, rozwierne

Wyróżnij swój dom okiennicami PVC i aluminiowymi!

Sposobów na wyróżnienie domu jest wiele: ciekawa architektonicznie bryła, nietypowe pokrycie dachowe, gustowna stolarka okienna i drzwiowa. Świetnym pomysłem na to, aby budynek nabrał niepowtarzalnego charakteru, jest zamontowanie zewnętrznych okiennic PVC/ aluminiowych, które mogą być nie tylko stylową dekoracją, ale pełnić także funkcję ochronną przed nadmiernym nasłonecznieniem, deszczem, chłodem, wiatrem, hałasem, a nawet włamaniem. Szeroką gamę produktów oferuje firma Zielona Okiennica, która zajmuje się ręczną produkcją okiennic aluminiowych i PVC.

Nowa odsłona klasyki – zewnętrzne okiennice PVC i aluminiowe

Od momentu skonstruowania i upowszechnienia rolet zewnętrznych wydawało się, że okiennice chroniące przed intruzami, czynnikami atmosferycznymi i hałasem odejdą do lamusa. Nic bardziej mylnego! Dziś coraz częściej i chętniej powracamy do rozwiązań, które wysoko cenili nasi przodkowie, a zewnętrzne okiennice dekoracyjne świętują swój renesans, stając się synonimem dobrego gustu i designu z górnej półki.
– Nasze okiennice znajdują szeroką grupę odbiorców. Posiadamy wiele modeli okiennic, które wiążą ze sobą  funkcjonalność i design, co sprawia, że wkomponujemy je zarówno w budynek stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym – podkreśla Łukasz Kwiatkowski, właściciel firmy Zielona Okiennica. – Różne możliwości ich zamontowania nie ograniczają nas w żaden sposób i nie przeszkadzają w tworzeniu niebanalnych projektów. Ogromny wybór kolorów, dowolność wymiarów oraz możliwość mieszania wypełnień  okiennic sprawia, że  każdego klienta jesteśmy w stanie w pełni zadowolić – dodaje.

Okiennice dekoracyjne

Wybór okiennic dekoracyjnych to rzecz gustu i pomysłu klienta, i zdaje się, że tylko jego wyobraźnia może być jedynym ograniczeniem. Nadają się na absolutnie każdą budowlę, od małego domku letniskowego po wielkie przedsięwzięcia. Dekoracyjne aluminiowe okiennice firmy Zielona Okiennica są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, zostawiając drewniane okiennice daleko w tyle. Do dziś pięknie zdobią m.in. domy na osiedlu domów rodzinnych w Londynie, domy wczasowe w Chłopach czy Cukiernię „Alebabeczka” w Kielcach.

fot. Zielona Okiennica

O ile kiedyś okiennice pełniły przede wszystkim funkcje praktyczne, a ich walory wizualne przesuwały się na dalszy plan, to dziś sytuacja ta wygląda zupełnie inaczej. Jako połączenie tradycji z nowoczesnością, okiennice w XXI wieku muszą sprostać nie tylko wysokim wymaganiom odnośnie estetyki, ale pełnić także funkcje typowo użytkowe.
– Idealnym przykładem na to, że te wszystkie wymagania można połączyć jest nasza realizacja we Włoszech,  gdzie nowoczesne przesuwne okiennice z aluminium o kolorze zimnej, jasnej szarości zostały zamontowane wewnątrz ściany starej kamienicy w centrum Mediolanu – mówi Łukasz Kwiatkowski.

fot. Zielona Okiennica

Jedną z równie ciekawych realizacji są designerskie okiennice aluminiowe harmonijkowe w żywym kolorze niebieskim, które zdobią apartament wypoczynkowy na włoskiej wyspie Elba.
– Okiennice te spełniają swoją funkcję ochronną przed słońcem, ale są również fenomenalnym rozwiązaniem dla wąskich powierzchni, bo skrzydła okiennicy składają się we wnęce okiennej, a nie rozkładają się na ścianie – wyjaśnia Łukasz Kwiatkowski.

fot. Zielona Okiennica

Klasyczną, piękną realizacją z portfolio Zielonej Okiennicy są też typowe dla starego kościoła okiennice deskowe w łuku, które oddają klimat czasów starodawnych i stylu gotyckiego. Okiennice te wykonane są z PVC w okleinie drewnopodobnej. Choć do złudzenia przypominają okiennice drewniane, to jednak nie ma obaw, że szybko się zniszczą pod wpływem deszczu, słońca, wiatru czy śniegu.

fot. Zielona Okiennica

Okiennice sterowane automatycznie
Nasi przodkowie nie uwierzyliby, gdyby ktoś powiedział im, że kiedyś będzie można sterować okiennicami za pomocą pilota czy włącznika. Dziś, w dobie powszechnej automatyzacji, produkty uznawane za tradycyjne muszą przejść duży lifting, aby zostały dobrze przyjęte na rynku. Dotyczy to również zewnętrznych okiennic dekoracyjnych, które nie tylko muszą być trwałe, piękne i bezproblemowe w eksploatacji.

fot. Zielona Okiennica

– Nasi klienci decydują się na coraz odważniejsze pomysły i stawiają na wygodę, dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się okiennice sterowane automatycznie za pomocą pilota lub po prostu włącznika na ścianie. Nasza okiennica przesuwna sterowana automatycznie w systemie inteligentny dom, wygrała nagrodę główną w konkursie Głosu Koszalińskiego „Nasze dobre z Pomorza” jako najlepszy produkt w naszym regionie, z czego jesteśmy bardzo dumni – podsumowuje Łukasz Kwiatkowski.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.zielonaokiennica.pl

76-024 Świeszyno, Konikowo 87D, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 503 828 996,


Liczba odwiedzin: 809 | Data publikacji: 2017-06-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Podlewanie ogrodu za pomocą smartfona, inteligentne domy...
Okiennice to przede wszystkim powiew tradycji, bo...
12.08.2020 | Stolarka otworowa
Ciepło, cieplej, gorąco... Nawet, jeśli tegoroczne lato...
Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
05.12.2016 | Kontenery
Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz...
Niewiele pojęć z zakresu aranżacji wnętrz ma...
13.01.2015 | Stolarka otworowa
XXI wiek to epoka szczelnych budynków, okien...
Okno ze starannie i gustownie dobranymi zasłonami,...
Tapety to element dekoracyjny, który pasuje do...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Przed pytaniem o to, jakie okna PCV...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Idzie wiosna, ruszają prace budowlane, najwyższy czas...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
05.03.2020 | Stolarka otworowa
Niskie progi, lekko działające konstrukcje okienne, rolety...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
29.07.2019 | Stolarka otworowa
Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5...
30.05.2019 | Stolarka otworowa
Mały element, którego nie zauważamy – oczywiście...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
W kształtowaniu współczesnej architektury kluczową rolę odgrywa...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
Segmentowe bramy garażowe są najbardziej popularnym produktem...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: okiennice pvc, okiennica aluminiowa, zielone okiennice, ozdobne okna, ozdoby okien, okucia na okna, kucia okien,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy