Z regulowaną wysokością stopni

Schody modułowe do samodzielnego montażu

Wybór schodów modułowych jako alternatywa dla klasycznych wyrobów stolarskich to szybkie i wygodne rozwiązanie, które pozwala łatwo stworzyć konstrukcje do różnych pomieszczeń. Znaczącą zaletą tego nowoczesnego produktu jest możliwość odpowiedniego dopasowania ich wyglądu, kształtu i wielkości, jak również regulacja wysokości poszczególnych stopni. Prosty, samodzielny montaż to oszczędność finansowa, możliwość modyfikacji w zakresie każdego elementu schodów oraz ewentualnej późniejszej przebudowy.

Swoboda kreacji
Odbiorcami schodów modułowych są zarówno osoby prywatne, jak również firmy i instalatorzy, którym zależy na szybkości montażu oraz jak najlepszym dopasowaniu do konkretnych wymagań. Taki rodzaj schodów otwiera nowe możliwości i umożliwia swobodę wyboru, dzięki wielu dostępnym opcjom, jak również pozwala na łatwy montaż w różnych pomieszczeniach. Schody modułowe ASTA, które znajdziemy w ofercie polsko-szwedzkiej firmy TLC, to doskonały przykład nowoczesnego produktu, który spełnia wymagania współczesnego rynku. Za sprawą ich prostej budowy, wybór odpowiednich schodów oraz ich instalacja to dla użytkownika naprawdę szybki i prosty proces. Dodatkowo, schody można w późniejszym czasie rozbudować, jak również w łatwy sposób przeprowadzać wymianę poszczególnych elementów. Modułowość oraz możliwość wielokrotnego montażu sprawia, że tego typu schody mogą być zainstalowane tymczasowo, jak również w późniejszym czasie można je wykorzystać w innym pomieszczeniu. Samodzielność montażu oznacza tanią instalację o dowolnej porze i w dowolnym terminie, bez potrzeby korzystania z pomocy profesjonalnych monterów.

 

schody modułowe tlcfot. TLC

 

Dla kogo schody modułowe?
Odpowiednie materiały oraz zastosowane wykończenie sprawia, że schody modułowe do samodzielnego montażu ASTA mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz pomieszczeń. Konstrukcja wykonana jest ze stali. Cynkowanie zapewnia ochronę przeciw korozji, a w połączeniu z malowaniem proszkowym wpływa dodatkowo na jeszcze lepszą odporność na różnorodne warunki atmosferyczne. Schody modułowe ASTA stosowane są z powodzeniem w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych (piwnice, garaże), jak również technicznych oraz na zewnątrz (schody zewnętrzne na piętro, połączenie tarasu z ogrodem). Różne rodzaje wypełnień stopni oraz dwa typy balustrad sprawiają, że można je dopasować niemalże do każdego typu pomieszczeń  oraz ich stylistyki. Dostępne są stopnie z wypełnieniami: krata Wema, blacha perforowana, a także w wersji drewnianej: deska zewnętrzna antypoślizgowa z modrzewia, deska wewnętrzna klejona bukowa. Odbiorca może także wybrać pomiędzy barierką z wypełnieniem lub bez.

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlc
schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Z regulowaną wysokością stopni
Schody modułowe ASTA charakteryzują się bezpieczeństwem użytkowania. Ich waga jest niższa w porównaniu do standardowych schodów, dzięki czemu poszerza się lista miejsc i pomieszczeń, w których można je zamontować. Możliwość dopasowania wysokości oraz długości do indywidualnych potrzeb sprawia, że te schody nie mają ograniczeń w stosowaniu. Są to jedyne na rynku schody  modułowe, które posiadają regulację wysokości stopni – w zakresie od 170-200 mm. Wymiary stopni schodów modułowych ASTA wynoszą 900×260 mm. Wysokość całych schodów zależnie od ilości stopni może mieć 340-3000 mm  (2-14 stopni), a ich długość od 530-3410 mm. Dopuszczalne obciążenie stopni wynosi 2 kN/m2, a obciążenie na stopień 125 kg.  

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Niekłopotliwe składowanie
Bardzo dużym udogodnieniem przy schodach modułowych jest ich wygodny transport oraz magazynowanie, dzięki pakowaniu w oddzielne paczki. To wpływa także na łatwy załadunek oraz przenoszenie i również jest pomocne w przypadku konieczności składowania schodów przed instalacją. Dostawca zapewnia transport kompletu schodów na terenie całej Polski.

 

schody modułowe tlc schody modułowe tlcfot. TLC

 

Jak zamontować schody modułowe?
Schody modułowe do samodzielnego montażu ASTA to nowoczesny i racjonalnie zaprojektowany produkt, który montuje się łatwo i szybko. Montaż może przeprowadzić również osoba bez specjalistycznego doświadczenia. Instrukcja montażu dostarczana jest wraz z produktem.
1.    Do pomyślnego przeprowadzenia prac wystarczy kilka narzędzi: klucze 13, 17, 19, klucze imbusowe 5, 6, poziomica, wiertarka udarowa, miara oraz wiertło do betonu 14 mm.
2.    Cały proces rozpoczyna się od ustalenia wysokości stopnia, w czym pomaga czytelna tabela udostępniana przez producenta.
3.    Kolejno, użytkownik musi podjąć decyzję, czy górny stopień ma być przedłużeniem podestu czy też przedostatnim stopniem w całej konstrukcji. Schody modułowe ASTA pozwalają na oba warianty tego montażu.
4.    Główny element schodów stanowią dwie belki boczne, które zaleca się skręcać na płaskiej powierzchni.
5.    Następnie przystępujemy do osadzenia kotew w ścianie i zamocowania lewej belki, a następnie prawej, pamiętając o pozostawieniu lekko luźnych śrub, co pozwoli na dalszą regulację całej konstrukcji.
6.    Do belek montuje się stopnie, rozpoczynając od dolnego, górnego i środkowego, co usztywnia całą konstrukcję.
7.    Następnie konstrukcję wypełnia się pozostałymi stopniami, po czym przystępuje się do nawiercenia otworów pod kotwy w posadzce.
8.    Po osadzeniu kotwy oraz przykręceniu stopy rozpoczyna się montaż barierek.
9.    Na samym końcu wykonuje się instalację pierwszego stopnia i stężeń usztywniających, które poprawią stabilność całej konstrukcji. Cały proces instalacyjny, zależnie od wielkości konstrukcji, może zamknąć się w ciągu kilku godzin.

Z pełną ofertą produktów marki TLC można zapoznać się na stronie: www.tlc.eu

 


Liczba odwiedzin: 117 | Data publikacji: 2018-03-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż, pojawia się często pytanie: „czy może on stać na granicy działki?”. Jest to ważny problem, szczególnie wtedy, gdy nasza działka zajmuje niewielki obszar, a usytuowanie garażu jest możliwe tylko na jej granicy. Czy w takim wypadku możemy go wybudować?

Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane siatki stosowane jako ogrodzenia, zwłaszcza na nowych posesjach. Na rynku dostępnych jest tyle różnych alternatywnych rozwiązań – ładniejszych, bardziej praktycznych i ekologicznych, że w ciągu kilku lat można spodziewać się, że część tradycyjnych ogrodzeń na zawsze odejdzie do lamusa.

27.07.2018 | Meble

Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej poszukują rozwiązań, które są unikatowe, wyjątkowe i będą odzwierciedlały osobowość właścicieli. Coraz większa eko świadomość i potrzeba bliskości z naturą sprawia, że współczesny inwestor kupuje meble wykonane z naturalnych materiałów – w szczególności z drewna. Dzięki temu zyskuje oryginalny, piękny i trwały na lata produkt. Decydując się na ręcznie robione meble drewniane klienci coraz chętniej współpracują z takimi firmami jak Parkieciarnia, które rozumieją potrzeby dzisiejszego inwestora. Co więcej, wykorzystują materiały z drugiego obiegu, np. drewno z rozbiórek, dając mu drugie, zupełnie nowe życie.

Schody w domu, czy też na zewnątrz – przed wejściem powinny cechować się trwałością, funkcjonalnością, bezpieczeństwem w użytkowaniu oraz estetycznym wykończeniem. Dlatego należy bardzo rozważnie wybierać materiał, z którego mają być one wykonane. Beton architektoniczny to designerski, a jednocześnie wytrzymały w eksploatacji materiał, będący idealnym sposobem na wykończenie schodów wewnętrznych i zewnętrznych – nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach, obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Ten wyjątkowy produkt znajdziemy w ofercie marki LOFT MODERN DESIGN, która jest producentem betonu architektonicznego.

14.02.2018 | Schody, akcesoria

Schody w naszych domach pełnią nie tylko funkcję użytkową, łącząc poszczególne kondygnacje budynku. Mogą być one również elementem dekoracyjnym, ozdobą wnętrza i dopełniać jego charakter. Jakie schody najlepiej sprawdzą się w domach nowoczesnych, zaprojektowanych według najnowszych trendów dekoratorskich?

13.02.2018 | Schody, akcesoria

Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone, schody policzkowo-nakładane… Decyzję o tym, jaki typ schodów chcielibyśmy mieć w domu, najlepiej podjąć jeszcze na etapie projektu. Czasem jednak – gdy prace budowlane są już zaawansowane, a istniejący dotychczas jedynie na papierze budynek zaczyna nabierać realnego kształtu – nasze wyobrażenia na temat charakteru wnętrza ulegają zmianie. Wówczas tylko doświadczenie firmy, której powierzymy wykonanie schodów, pozwoli skroić projekt na miarę naszych oczekiwań – wyeksponować schody tak, aby stały się centralnym motywem przykuwającym wzrok lub sprawić, aby dyskretnie stopiły się z tłem.

28.04.2016 | Elewacje

Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które wybierzemy do wykończenia podłogi lub tarasu ma niebagatelne znacznie, ponieważ to właśnie ten element w znacznym stopniu określa charakter całego pomieszczenia. Szeroka dostępność różnorodnych materiałów do wykładania podłóg, tarasów, schodów może jednak sprawić nie lada kłopot. Jednym z nieszablonowych pomysłów może być wyłożenie tych powierzchni cegłą – rozwiązanie, które wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być drogie i kłopotliwe w eksploatacji.

Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed dylematem, na jakie materiały wykończeniowe postawić. O ile wybieranie sezonowych „hitów sprzedaży” jest kuszącą perspektywą, to jednak warto pamiętać o tym, że mody dość szybko przemijają. Jeśli nie chcemy, aby po kilku latach wnętrza naszych domów stały się przestarzałe, warto decydować się na ponadczasową klasykę, a taką bez wątpienia jest drewno, wykorzystywane przez człowieka od wieków, które daje nieograniczone możliwości dopasowania do każdego stylu aranżacji.

08.09.2015 | Schody, akcesoria

Schody to jeden z tych elementów konstrukcji budynku, który już dawno przestał pełnić funkcję jedynie użytkową, będąc łącznikiem pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Dziś architekci i projektanci z dużą swobodą i śmiałością wykorzystują aranżacyjny potencjał, jaki stwarzają schody. Nic więc dziwnego, że w nowoczesnych, ekskluzywnych wnętrzach coraz częściej możemy zobaczyć schody dywanowe – rozwiązanie, które jest świadomą rezygnacją z bogatej ornamentyki na rzecz wysmakowanej prostoty.

08.06.2015 | Schody, akcesoria

W dobrze zaprojektowanych wnętrzach – a takich jest w Polsce coraz więcej – elementy wyposażenia, które jeszcze kilka lat temu pełniły tylko funkcje praktyczne, dziś stanowią także dekorację. Wiedzą o tym pracownicy firmy Kaiser Schody Sp. z o.o., która na polskim rynku oferuje ekskluzywne schody wspornikowe i dywanowe oraz balustrady szklane.

08.12.2014 | Elewacje

Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas powracać do materiałów, które znane są od wieków, przybiera różne oblicza. Coraz częściej jako materiały budowlane wybieramy te znane od wieków – drewno, kamień czy cegłę. Ten powrót do natury nie omija również miejsc takich, jak na przykład schody. Często jednak nasze marzenia rozbijają się o rzeczywistość z uwagi na ograniczenia samego budulca. Co więc zrobić, jeśli chcielibyśmy na przykład mieć schody z cegły, która się nie kruszy, zapytaliśmy Roberta Świerżewskiego z firmy Elkamino Dom.

Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych. Z powodzeniem odnalazł się we wnętrzach współczesnych domów i mieszkań – w postaci okładzin na ściany czy blatów mebli. Teraz zajmuje on mocną pozycję wśród najgorętszych trendów w projektowaniu ogrodów i tarasów, a także w upiększaniu przestrzeni miejskiej.

10.05.2018 | Deweloperzy

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi… zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.

11.04.2018 | Projektowanie ogrodów

Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o pięknym ogrodzie, w którym będziesz mógł spędzać czas tak, jak lubisz. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez branżę ogrodniczą możesz w dowolnym sposób zaprojektować swój ogród. Poza ulubionymi gatunkami roślin i stylowymi meblami ogrodowymi nie zapomnij o małej architekturze ogrodowej, która wzbogaci ogrodową aranżację i pozwoli Ci stworzyć ogród marzeń. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie firma JONIEC®, polski producent ogrodzeń betonowych oraz małej architektury ogrodowej!

10.04.2018 | Meble - ogrodowe

Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą – kupujemy komfortowe sofy i fotele, duże stoły i szafy, aby żyło nam się wygodnie i by dom stał się przestrzenią wypoczynku. Podobnie jest z ogrodem, który często jest jedynym miejscem, w którym w sezonie letnim można odetchnąć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz roślinności, odpowiedni nacisk położyć również na planowanie małej architektury ogrodowej i mebli, zapewniających wygodę i poczucie komfortu.

03.04.2018 | Agregaty

Jeśli coś jest stare, nie oznacza to, że nie nadaje się do niczego. Wręcz przeciwnie! Ukryta w kilkudziecięcioletnich przedmiotach historia może stać się częścią czegoś zupełnie nowego. Na przykład nikomu nie potrzebne stuletnie cegły można z powodzeniem zamienić w wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju płytki elewacyjne. To właśnie każdego dnia udowadniają Bernard i Bernadeta Duraj, właściciele firmy BB Duraj zajmującej się ręczną produkcją materiałów wykończeniowych i elementów wystroju wnętrz, do której wykorzystują stare cegły, dachówki, drewno, kamień rustykalny i metal.

Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i nawet pobieżne przejrzenie blogów związanych z tą tematyką uświadamia nam, że dziś pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu jest równie wiele, co na urządzanie wnętrz. O ile trendy w doborze roślinności ogrodowej zmieniają się często, o tyle jeden element nigdy nie stał się passé. Mowa oczywiście o kruszywach ozdobnych, które niezmiennie są źródłem inspiracji dla pasjonatów sztuki ogrodowej, a także dla architektów krajobrazu, projektantów i wykonawców.

Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym pięknem i funkcjonalnością. Ten szlachetny materiał można wykorzystać w dowolny sposób. Cegły klinkierowe idealnie nadają się na elewacje budynków i ogrodzenia, z kolei brukiem klinkierowym możemy wyłożyć tarasy, schody, ścieżki w ogrodzie czy podjazd do garażu.

Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w pobliżu swoich domów. Hodowano rośliny lecznicze dla zachowania zdrowia, rośliny użytkowe, owoce i warzywa dla przetrwania oraz rośliny ozdobne dla przyjemności i doznań estetycznych. Świadomie kształtowana przestrzeń ogrodowa wyraża w różnych epokach potrzebę otaczania się pięknem, dążenia do ładu i harmonii. Na przestrzeni wieków kanon piękna ulegał zmianom, a wraz z nim kształt przestrzenny ogrodów, jednak nigdy nie wyszły one z użytku i mody! W ogrodach fascynuje nas nie tylko przyroda, ale też pomysłowość ich twórców, którzy na określonej przestrzeni kreują „niecodzienną rzeczywistość”.

Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach stały się na tyle modne, że dziś pozostawienie w domu jednej ceglanej ściany na mało kim robi już wrażenie. Ale czy na pewno jedynym możliwym wcieleniem klinkieru jest czerwona cegła? Na pewno nie! Świadczy o tym oferta firmy Röben – przedsiębiorstwa, które nadaje zupełnie nowe znaczenie „ceramice budowlanej”, przenosząc ją na wyżyny współczesnego designu i mody. Eleganckie szarości, przykuwające wzrok grafity, odważne antracyty, powierzchnie gładkie i ryflowane to tylko ułamek niezliczonych możliwości, jakie otwierają się przed kreatywnymi designerami, którzy postawią na elewacje z cegły klinkierowej i płytki klinkierowe do wnętrz.

Niesłabnąca popularność drewna – mimo zmieniających się mód i trendów w aranżacjach wnętrz – nikogo nie dziwi. Kluczem do sukcesu są z pewnością unikalne cechy naturalnego surowca, a zarazem jego atrakcyjny wygląd, niezmiennie inspirujący architektów i projektantów. Te same walory sprawiają też, że drewno jest produktem chętnie wybieranym przez rodziców, którzy urządzają pokoje dla swoich pociech. Dzięki temu, że naturalny, ciepły i przyjemny w dotyku surowiec jest produktem ekologicznym, można go stosować bez obaw o zdrowie najmłodszych, a możliwości obróbki drewna (np. wędzenie dębu) – pozwalają na uzyskanie oryginalnego wybarwienia bez pokrywania powierzchni ciemną farbą lub lakierem.

Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Pojawia się jednak problem dotyczący podłogi. Jaką wybrać na ten rodzaj ogrzewania i jak przeprowadzić prace montażowe? Fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK doradzają, aby w tej kwestii wybrać podłogę warstwową i wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w tego typu parkiet.

27.10.2017 | Posadzki przemysłowe

Czy istnieje nawierzchnia, którą można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz? Okazuje się, że tak. Takim produktem są znane od niedawna na rynku polskim kamienne dywany oraz nawierzchnie syntetyczne EPDM, których producentem jest firma Polifloors. Tego typu nawierzchnie mają bardzo szerokie zastosowanie, wspaniale łącząc aspekt użytkowy i wizualny.

14.06.2017 | Meble

Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym miejscu przygotowujemy i spożywamy posiłki. Gabinet – tu przyjmujemy gości, prowadzimy rozmowy, podejmujemy ważne decyzje. Dlatego pomieszczenia domowe powinny być wyjątkowymi, pięknie urządzonymi wnętrzami, wyposażonymi w ręcznie robione meble z drewna.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: schody modułowe, schody do domu, wybór schodów, regulowana wysokość stopnia,