Podłogi w stylu skandynawskim

Deski w jodełkę francuską

Jasne ściany, proste meble, minimalizm i czyste formy to kwintesencja stylu skandynawskiego, który urzekł już tysiące ludzi na całym świecie. I choć w zakresie aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim mamy dość dużą swobodę, to jeden element jest jego nieodzownym składnikiem, który do północnej surowości wnosi ożywcze, a zarazem ocieplające nuty. Mowa oczywiście o drewnie, konkretnie zaś – o podłodze drewnianej. Ułożone w jodełkę francuską deski sprawią, że wnętrze zyska należytą oprawę, której nie powstydziłby się żaden Szwed, Duńczyk czy Norweg. Dębowe deski podłogowe znajdziemy w ofercie firmy Styl Drzewa, która oferuje zarówno jodełkę klasyczną, jak i francuską.

Jodełka francuska z dębowej deski olejowanej
Czy może istnieć wnętrze w stylu skandynawskim z panelami podłogowymi? Pewnie może, ale na aspektach wizualnych (które i tak pozostawią wiele do życzenia) podobieństwa się skończą. Istotą aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim jest przecież nie tylko wygląd. Ludzie mieszkający w surowym klimacie północy zmuszeni byli do podporządkowania swego życia rytmowi natury, to ona – a nie człowiek – decydowała o tym, jakie materiały sprawdzą się najlepiej. I zawsze wybór padał na to, co zostało stworzone ręką natury, a więc siłą rzeczy – na materiały ekologiczne i nieszkodliwe dla zdrowia. Dlatego właśnie w Szwecji, Finlandii, na Islandii budowało się (i wciąż buduje!) przede wszystkim z drewna, stosując je również w wykończeniach wnętrz. Jeśli więc decydujemy się na aranżację w stylu skandynawskim, to nie poprzestawajmy na stronie wizualnej, ale pomyślmy również o zdrowotnej. Nie znajdziemy produktu, który byłby zdrowszy niż drewno – a to zaleta nie do przecenienia w XXI wieku, nazywanym czasem epoką alergików. Nawet pobieżne przejrzenie oferty firmy Styl Drzewa może też przekonać tych, którzy twierdzą, że deski dębowe na podłogę są drogie i nie każdego na nie stać. Kupując bez marży pośrednika, prosto od producenta przekonamy się, że możemy cieszyć się urokiem najprawdziwszej drewnianej deski w jodełkę francuską (lub inny wzór) za cenę… paneli drewnopodobnych!

 

podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Co mamy do wyboru? Szczytem dobrego smaku i produktem bijącym rekordy popularności jest właśnie jodełka francuska. To wzór, którego nie sposób pomylić z żadnym innym, a jego wyznacznikiem jest specyficzne ułożenie podłogi, przywodzące na myśl aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim.
Styl Drzewa jest producentem dwóch rodzajów dębowych jodełek – klasycznej, gdzie deszczułki układa się pod kątem 90° oraz jodełki francuskiej, gdzie deski układa się pod kątem 45°. Szerokość jodełki to 115 mm, 140 mm, 180 mm, a długość desek wynosi 600-900 mm.

 

podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Dębowe deski na podłogę mogą być dwuwarstwowe lub trójwarstwowe i są przystosowane do ogrzewania podłogowego. Obok estetyki (o której za chwilę) podłogowe deski dębowe Styl Drzewa mają szereg zalet, wśród których warto wymienić stabilną konstrukcję, aż 4 mm warstwę użytkową dębu oraz technologię produkcji, z której wyeliminowano szkodliwe substancje, jak np. formaldehydy, na rzecz technologii PUR.

 

podłogi w stylu skandynawskim podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Wszystkie deski dębowe są olejowane fabrycznie. Podczas aplikacji oleju producent stosuje czasochłonną i droższą niż w przypadku olejów UV technologię nakładania, polegającą na pozostawieniu preparatu na powierzchni zabezpieczanej do samoczynnego wyschnięcia. Taka technologia, stosowana przez innych producentów dość rzadko, umożliwia późniejsze renowacje powierzchni tym samym olejem, ponadto drewno wykończone w taki właśnie sposób ma bardziej naturalny wygląd. Dodatkową zaletą jest wysoka odporność desek na ścieranie i łatwa pielęgnacja.
– Dębowe deski podłogowe są dostarczane jako produkt gotowy do ułożenia – podkreśla Romuald Gavienas z firmy Styl Drzewa – Ci klienci, którzy nie mają swojej sprawdzonej ekipy montażowej, mogą skorzystać w tym zakresie z naszej pomocy, gdyż dysponujemy własnymi, wyspecjalizowanymi brygadami montażowymi – dodaje.

 

podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Różne gusta, różne selekcje drewnianych desek podłogowych
Styl Drzewa oferuje ponadto dodatkowe możliwości „skrojenia” drewnianych desek podłogowych na miarę indywidualnych gustów. Powierzchnia każdej z nich może być gładka lub szczotkowana, ponadto dostępne są trzy różne selekcje drewna.
– Dębowe deski podłogowe w najbardziej prestiżowej selekcji zebraliśmy w klasie Select. Są to olejowane deski dębowe zbliżone do siebie kolorystycznie, co gwarantuje jednolity kolor całej podłogi. W tej grupie produktów niedopuszczalna jest biel, a małe sęki mogą pojawić się tylko sporadycznie – wyjaśnia Romuald Gavienas.

 

podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Mniej restrykcyjną klasą jest Natur, gdzie mogą pojawić się niewielkie sęki, a także naturalne różnice kolorystyczne, dodające tylko podłogom uroku, które w aranżacjach wnętrz w stylu skandynawskim są wręcz elementem pożądanym. Dębowe deski podłogowe z selekcji Natur, jak sama ich nazwa wskazuje, wyglądają bardzo naturalnie, dlatego zdarzają się w nich sęki z ubytkami (które są fabrycznie szpachlowane). Charakteru dodają im subtelne różnice pomiędzy poszczególnymi deskami, podkreślające wyraźne usłojenie podłogi. To kwintesencja podłogi w stylu skandynawskim, oryginalna, ciepła, stwarzająca we wnętrzach wrażenie przytulności i przyjemną atmosferę.
Wszystkie te cechy są spotęgowane w ostatniej selekcji drewna nazwanej Rustic. To dębowe deski podłogowe, które zachwycają nie tylko miłośników aranżacji w stylu skandynawskim, ale także ludowym, przywodzącym na myśl urok wiejskich chat, w jakich niegdyś mieszkali nasi przodkowie. Znajdziemy tu sporo zrośniętych, zdrowych sęków różnej wielkości, a także sęki z ubytkami czy nawet pęknięciami, które fabrycznie są wypełniane specjalną szpachlą. Charakteru takim podłogom dodają różnice kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi deskami, drobne przebarwienia, a nawet niewielkie ubytki (które zostają zachowane, o ile nie mają negatywnego wpływu na techniczne aspekty użytkowania).

 

podłogi w stylu skandynawskim podłogi w stylu skandynawskim podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

W żadnej z wymienionych powyżej selekcji nie znajdziemy desek z bielą, co na rynku polskim jest rzadkością, zwłaszcza w produktach z najniższej półki cenowej.
– Wbrew pozorom dębowe deski na podłogę Rustic trafiają nie tylko do wnętrz w stylu rustykalnym. Kupuje je także wiele osób, które chciałyby mieć podłogę w stylu skandynawskim, a także zwolennicy nieoczywistego łączenia form. Takie uformowane ręką natury deski świetnie wyglądają na przykład we wnętrzach minimalistycznych, w których nierzadko stają się kompozycyjną dominantą wystroju i najbardziej wyrazistym elementem aranżacyjnym – mówi Romuald Gavienas.

 

podłogi w stylu skandynawskimfot. Styl Drzewa

 

Czy styl skandynawski kiedyś wyjdzie z mody? Pewnie tak, bo przecież trudno znaleźć jakikolwiek stylistyczny wzorzec, który trwałby niezmiennie przez wieki. Łatwiej niż z całymi stylami architektonicznymi jest z poszczególnymi materiałami wykończeniowymi, które – mimo zmieniających się trendów aranżacyjnych – są wciąż popularne i chętnie stosowane. Wśród nich prym wiedzie drewno – szlachetny, naturalny materiał, stosowany przez człowieka od wieków, który jak żaden inny produkt wpisuje się w każdy możliwy styl: od aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, poprzez uroczy wystrój rustykalny, na surowym minimalizmie kończąc. Dębowe deski podłogowe, choć kojarzone zazwyczaj właśnie z klimatem północy, wcale nie są zarezerwowane tylko do aranżacji, które do tego regionu Europy nawiązują. Wybór takiej podłogi to decyzja na lata, a podejmując ją możemy być pewni, że będzie ona pasować do wnętrza nawet wtedy, gdy w architekturze zapanują zupełnie inne mody.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styldrzewa.pl


Liczba odwiedzin: 101 | Data publikacji: 2018-04-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Żaden łudząco podobny do drewna panel podłogowy nigdy nie dorówna naturalnemu surowcowi. Dzieje się tak z jednego, prostego względu. Człowiek nie jest po prostu w stanie podrobić tego, co swoją ręką kreuje natura, dlatego nawet najlepszy panel – choć doskonale imitujący drewno – nigdy nie osiągnie jego unikalnych właściwości, o estetyce nie wspominając. Choćby z tego względu warto stawiać na naturalny surowiec. Parkiet – np. popularna ostatnio „jodełka” lub deska podłogowa warstwowa wracają więc dziś w nowej odsłonie, bo w porównaniu do tradycyjnych desek podłogowych czy parkietów są zdecydowanie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji.

Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory, stonowane szarości… Aranżacyjne trendy, jakie zdominowały ostatnie dekady, zmieniały się jak w kalejdoskopie, a dom urządzony zgodnie z modami panującymi w jednym sezonie, w następnym często okazywał się już reliktem minionej epoki. Czy istnieje materiał uniwersalny, który nigdy nie wypadł z wnętrzarskiego obiegu? Istnieje! Bez wątpienia jest nim drewno, a olejowana podłoga dębowa niezmiennie jest synonimem dobrego smaku, wpisując się doskonale w najbardziej różnorodne stylistyki – od surowego minimalizmu do rustykalnej przytulności.

W powszechnej opinii utarło się, że drewno jest dość drogie, zwłaszcza jego najszlachetniejsze gatunki, jak na przykład dąb. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo wyrobów drewnopodobnych, bo producenci dwoją się i troją, aby zaproponować klientom łudząco podobne do naturalnego surowca płyty meblowe, kafle czy panele. Problem w tym, że żadna z takich imitacji, nawet jeśli wizualnie bardzo przypomina oryginał, to nigdy nie będzie miała jego cech, które trudno przecenić. Choćby z tego powodu warto postawić na wewnętrzne drewniane drzwi dębowe i deski podłogowe, które – jak się okazuje – wcale nie muszą mieć zaporowych cen.

Elewacja, dach i zadbany teren wokół posesji to te elementy, które są zewnętrzną wizytówką naszych domów. A co odpowiada za wygląd wnętrza? Meble? Kolorystyka ścian? Do pewnego stopnia na pewno tak, ale nawet najpiękniejszy fotel w stylu ludwikowskim straci wiele ze swego blasku, jeśli nie będzie miał należytej oprawy. A taką bez wątpienia są eleganckie i zadbane podłogi. Dla klientów, którzy planują remont lub wymianę podłóg, atrakcyjną ofertę przygotowała firma Panmar, producent litych i warstwowych desek drewnianych.

Niektóre materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz nie starzeją się nigdy, choć stosowane są już od wieków. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić podłogi drewniane, które równie dobrze pasują do aranżacji utrzymanych w stylu klasycznej, ponadczasowej elegancji, jak również do tych w stylu wiejskim, rustykalnym. Coraz częściej też drewno stosowane jest we wnętrzach nowoczesnych, gdzie jego odważne zestawienie z innymi materiałami może dawać niespotykane, oryginalne efekty.

Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i designu z najwyższej półki na stałe wpisało się w otaczającą nas przestrzeń. W odróżnieniu od innych materiałów wykończeniowych, na które moda szybko przemija, lite podłogi drewniane, a zwłaszcza deski podłogowe dębowe i parkiety dębowe niezmiennie wybierane są nie tylko do stylowych salonów, eleganckich butików czy modnie urządzonych biur, ale także do najzwyklejszych mieszkań, które za sprawą naturalnego surowca nabierają szlachetności i przytulności. Szeroką ofertę podłóg z litego drewna dębowego oraz drewnianych podłóg warstwowych przygotowała firma Panmar, która niedawno otworzyła firmowy ekskluzywny salon w Krakowie.

Wszyscy wiedzą, że naturalne materiały takie jak drewno są nie tylko piękne i zawsze „na czasie”, ale również zdrowe. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na budowę ekologicznego, drewnianego domu. Aby więc wpuścić do wnętrz namiastkę natury, warto wybierać przyjazne środowisku i człowiekowi wyroby – drewniane blaty czy podłogi, które nie tylko będą cieszyć oko, ale i zachowają piękny wygląd przez długie lata.

Podłogi postarzane są piękne i ponadczasowe. Mogą stanowić o wykończeniu pomieszczenia, nadając mu zupełnie inny, niepowtarzalny charakter. To produkt dedykowany przede wszystkim miłośnikom ekskluzywnych wnętrz, którzy lubią otaczać się wyjątkowymi produktami. Aspekt wizualny łączą z wysoką jakością wykonania i wieloma walorami użytkowymi, tak jak podłogi Jean Marc Artisan.

Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed dylematem, na jakie materiały wykończeniowe postawić. O ile wybieranie sezonowych „hitów sprzedaży” jest kuszącą perspektywą, to jednak warto pamiętać o tym, że mody dość szybko przemijają. Jeśli nie chcemy, aby po kilku latach wnętrza naszych domów stały się przestarzałe, warto decydować się na ponadczasową klasykę, a taką bez wątpienia jest drewno, wykorzystywane przez człowieka od wieków, które daje nieograniczone możliwości dopasowania do każdego stylu aranżacji.

10.11.2015 | Meble

„To, czym się otaczasz, definiuje to kim jesteś” – tak mówi mądre przysłowie i trzeba przyznać, że jest w nim sporo prawdy. Otoczmy się więc pięknymi przedmiotami dobrej jakości zamiast tkwić w samym środku bylejakości i tandety. Dotyczy to także, a może przede wszystkim, wnętrza naszego domu – bo to tam spędzamy wolny czas, pracujemy i odpoczywamy. Dlatego dobrze jest dobrać takie meble, które będą harmonijnie współgrały z naszą naturą, zapewniając jednocześnie przyjemne odczucia wizualne. Jeśli do tego będą to meble z prawdziwego drewna, można być spokojnym o ich jakość.

Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz niejednej osobie planującej urządzenie domu spędza sen z powiek. Jaki materiał wybrać na blaty? Drzwi szklane czy może z płyty? Czy atrakcyjnie będą wyglądać schody betonowe w stylu industrialnym? Na wszystkie te pytania można udzielić jednej odpowiedzi: drewno – czyli sprawdzona, ponadczasowa klasyka, która doskonale koresponduje z każdym stylem wnętrza.

Podłoga, jako element dekoracyjny ma bardzo wielki wpływ na wygląd i aranżację mieszkania lub domu. Dlatego użytkownicy często stają przed dylematem, jaki odcień podłogi wybrać. Nieprzerwaną popularnością cieszą się podłogi ciemne, w tym modyfikowane i poddawane obróbce zwanej „wędzeniem”.

Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza wybieranym na lata, z tego powodu decyzja o jej zakupie musi być niezwykle przemyślana. Materiał, z którego powstała, powinien być wysokiej jakości. Warto zatem zastanowić się nad podłogą z drewna bambusowego. Jest ona ciekawą alternatywą dla parkietów z rodzimego drewna i zyskuje coraz większe grono zwolenników w Polsce.

Podłoga drewniana to symbol domowego ciepła, który jednocześnie nadaje wnętrzom charakteru i stylu. Naturalny surowiec sprawdza się w każdej aranżacji i pomieszczeniu: w salonie, korytarzu, a także w firmowym biurze czy innym miejscu użytku publicznego. Nierzadko jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stan podłóg we wnętrzach w dużej mierze odpowiada za wygląd całego pomieszczenia. Dla osób, które planują remont i wymianę podłóg, atrakcyjną ofertę przygotowała firma Panmar.

Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie oraz minimum prac przygotowawczych i formalności wystarczy, abyś mógł cieszyć się własnym, tanim i estetycznym garażem. Innowacyjność, funkcjonalność i wygoda – po prostu garaż blaszany.

11.04.2014 | Schody, akcesoria

Dla każdego inwestora budowa domu ma nie tylko wymiar praktyczny, ale jest również a może przede wszystkim spełnieniem marzeń. Dlatego wykańczając dom staramy się zawsze poszukiwać rozwiązań nietuzinkowych, odzwierciedlających nasz charakter i gusta. Musimy również brać pod uwagę, że decydując o zakupie i montażu takich elementów wyposażenia jak schody, podłogi i drzwi nadajemy pomieszczeniom charakter, który będzie w nich obowiązywał przez wiele kolejnych lat.

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli i podłóg. Jednak w domach można spotkać również meble i parkiety wykonane z materiałów drewnopochodnych, np. sklejki. Jak sklejka sprawdza się we wnętrzach? Jaka sklejka na meble i podłogi jest najlepsza?

03.04.2018 | Agregaty

Jeśli coś jest stare, nie oznacza to, że nie nadaje się do niczego. Wręcz przeciwnie! Ukryta w kilkudziecięcioletnich przedmiotach historia może stać się częścią czegoś zupełnie nowego. Na przykład nikomu nie potrzebne stuletnie cegły można z powodzeniem zamienić w wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju płytki elewacyjne. To właśnie każdego dnia udowadniają Bernard i Bernadeta Duraj, właściciele firmy BB Duraj zajmującej się ręczną produkcją materiałów wykończeniowych i elementów wystroju wnętrz, do której wykorzystują stare cegły, dachówki, drewno, kamień rustykalny i metal.

Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Pojawia się jednak problem dotyczący podłogi. Jaką wybrać na ten rodzaj ogrzewania i jak przeprowadzić prace montażowe? Fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK doradzają, aby w tej kwestii wybrać podłogę warstwową i wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w tego typu parkiet.

Wrażenie, jakie wywiera na nas dana przestrzeń, współtworzy wiele elementów, jednak chyba żaden z nich tak mocno nie determinuje odbioru całości, jak podłoga. Choć panele czy terakota są dziś bardzo modne, to i tak niemal pod każdym względem przegrywają z podłogą drewnianą, która pozwala stworzyć we wnętrzu niepowtarzalną, ciepłą atmosferę. Aby utrzymać to wrażenie przez długi czas trzeba jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsze deski podłogowe muszą być odpowiednio zabezpieczone.

19.01.2016 | Chemia budowlana

Drewno – ten najszlachetniejszy i zawsze modny materiał wykończeniowy – jest atrakcyjne samo w sobie, ale jeśli nie pokryjemy wykonanych z niego elementów odpowiednim preparatem, to będą one jak obraz bez ram, pozbawione należytej oprawy. W przypadku podłóg drewnianych dobrze dobrany preparat wydobędzie i uwypukli naturalne piękno surowca, nie maskując przy tym rysunku jego słojów, a jednocześnie zapewni trwałość podłogi na długie lata. Z myślą o zaspokojeniu tych potrzeb konsumentów opracowany został system olejów do podłóg drewnianych Domalux Professional.

Trwałość, atrakcyjny design, prostota montażu – te czynniki bardzo często bierzemy pod uwagę wybierając podłogi do domu. I choć wielu z nas marzy o deskach drewnianych, to jednak względy praktyczne – jak np. konieczność sezonowania i regularnej konserwacji sprawiają, że rezygnujemy z piękna naturalnego drewna na rzecz płytek czy tradycyjnych paneli. Na rynku dostępne są jednak rozwiązania, które cechują się dużo większą niż drewno wytrzymałością, przy zachowaniu jego walorów wizualnych i dotykowych, a ponadto są proste w montażu nie wymagają dodatkowych prac konserwacyjnych. Należą do nich samoprzylepne panele winylowe.

13.12.2013 | Ogrzewanie

Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście, że tak i nie tylko pod względem finansowym. Nowoczesne systemy ogrzewania proponowane przez firmę BVF Polska zapewniają wysoką efektywność przy niskim zużyciu prądu. Jednocześnie przy niskich kosztach inwestycyjnych gwarantują długą żywotność i bezawaryjność systemu grzewczego.

14.02.2018 | Schody, akcesoria

Schody w naszych domach pełnią nie tylko funkcję użytkową, łącząc poszczególne kondygnacje budynku. Mogą być one również elementem dekoracyjnym, ozdobą wnętrza i dopełniać jego charakter. Jakie schody najlepiej sprawdzą się w domach nowoczesnych, zaprojektowanych według najnowszych trendów dekoratorskich?

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: jodełka francuska, podłoga dębowa, dębowe podłogi, deski olejowane dębowe, deska olejowana dębowa, podłogi z desek, drewniane podłogi, deski drewniane podłogowe, podłoga drewniana