Ręcznie postarzana podłoga drewniana

Podłogi postarzane Jean Marc Artisan

Podłogi postarzane są piękne i ponadczasowe. Mogą stanowić o wykończeniu pomieszczenia, nadając mu zupełnie inny, niepowtarzalny charakter. To produkt dedykowany przede wszystkim miłośnikom ekskluzywnych wnętrz, którzy lubią otaczać się wyjątkowymi produktami. Aspekt wizualny łączą z wysoką jakością wykonania i wieloma walorami użytkowymi, tak jak podłogi Jean Marc Artisan.

Ręcznie postarzane podłogi marki Jean Marc Artisan są produktem wyjątkowym. Połączono w nich tradycyjne rzemiosło z nowoczesną warstwową konstrukcją. Dzięki temu otrzymuje się deski podłogowe dębowe spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Danseuse, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Podłoga z najlepszego surowca
Produkcja desek podłogowych rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego surowca. Drewno, zanim trafi do producenta, przechodzi staranną selekcję. Tylko z wysokiej jakości materiału może powstać wysokiej jakości produkt. Dlatego deski Jean Marc Artisan powstają w całości z drewna dębowego.
Dąb, ze względu na swoje właściwości, idealnie sprawdza się w produkcji podłóg – jest niezwykle trwały, odporny i wytrzymały. Jako naturalny surowiec jest w pełni ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia człowieka. Ponadto, jest drewnem dekoracyjnym, które charakteryzuje się niezwykle bogatym usłojeniem, dużą ilością otwartych sęków i naturalnych pęknięć.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Esthète, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Nowoczesna konstrukcja deski postarzanej
Drewno ma naturalną skłonność do zmiany swoich wymiarów pod wpływem zmieniającej się pogody. W warunkach wysokiej wilgotności pęcznieje, z kolei przy niskiej – kurczy się. Doprowadza to często do tego, że tradycyjne podłogi drewniane skrzypią albo rozsychają się, tworząc nieestetyczne szczeliny. Aby powstała z drewna podłoga była odporna na tego typu czynniki, musi posiadać zwartą strukturę, bazującą na nowoczesnej technologii produkcji.
Deska postarzana Jean Marc Artisan została oparta na innowacyjnej konstrukcji, gdzie trzy warstwy dębu zespojono ze sobą krzyżowo. Otrzymana w ten sposób deska ma grubość 16mm i jest niezwykle wytrzymała na nacisk i ścieranie. Konstrukcja krzyżowa nadaje deskom również wysoką odporność na wilgoć i zmiany temperatury.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Optimiste, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Podłoga postarzana tradycyjnymi metodami
Deski podłogowe Jean Marc Artisan to produkt hand made, czyli ręcznie wykańczany. Unikatowy wygląd desek osiągany jest poprzez ich postarzanie wykonywane według tradycyjnych metod francuskich rzemieślników – ebenistów.
Deski są postarzane poprzez szczotkowanie. Technika ta polega na mechanicznym usunięciu miękkich włókien drewna i wydobyciu na wierzch twardych. W ten sposób uzyskuje się wyraźną fakturę drewna, uwypuklając rysunek jego słojów. Szczotkowana podłoga jest bardziej odporna na ścieranie i ma przyjemną w dotyku strukturę. Niektóre z dekorów są ręcznie heblowane. Dzięki niemu na desce powstaje nieregularny, falowany efekt, wizualnie postarzający podłogę. Dodatkowo wykonuje się fazowanie. Krawędzie desek są ścinane pod kątem, aby po montażu ich łączenia nabrały nieregularności – tak jak to miało miejsce w przypadku podłóg z dawnych epok. Na powierzchni desek wykonuje się ponadto wszelkiego typu uszkodzenia, rysy czy otwory imitujące ślady po kornikach. W ten sposób „dodaje się” podłodze lat, tworząc niezwykle oryginalny wzór. Niektóre modele noszą także ślady naprawiania – w deskach wycięto otwory, a następnie uzupełniono je odpowiednio dobranymi drewnianymi klockami.
Każda deska zabezpieczana jest naturalnym olejem oksydacyjnym. Olej bardzo dobrze wnika w drewno, nie niszcząc jego struktury, a dodatkowo ją podkreślając. Na powierzchni widoczne są sęki, nierówności i uszkodzenia powstałe w trakcie ręcznego postarzania. Olej wnika w drewno, ale nie zatyka jego porów. Dlatego deska swobodnie „oddycha” i jest odporna na wilgoć.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Passionnée, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Właściwości deski postarzanej
Podłogi Barlinek bardzo dobrze tłumią hałas, zapewniając wnętrzu komfort akustyczny. Ponadto, dzięki zdolności absorbowania wilgoci, którą posiada dębina, regulują mikroklimat pomieszczenia. Warstwa wierzchnia podłogi dębowej jest gruba – ma 5mm, dzięki czemu deska jest trudnopalna i można ją stosować w przestrzeni publicznej. Konstrukcja warstwowa oraz twardość drewna dębowego wpływa na wysoką wytrzymałość i długowieczność deski postarzanej. Jeżeli na jej powierzchni pojawi się ubytek, nie będzie to miało wpływu na wygląd podłogi. Co więcej, każda nowa rysa doda jej uroku, ponieważ podłoga postarzana z biegiem czasu zyskuje na atrakcyjności.  

Deski podłogowe Jean Marc Artisan są ponadto ekologiczne i zdrowe. W przeciwieństwie do paneli z tworzywa sztucznego są przyjemnie ciepłe w dotyku, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy. Do ich produkcji wykorzystano naturalny surowiec – drewno, które pokryto w pełni naturalnymi olejami.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Styliste, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Montaż podłogi postarzanej
Montaż podłogi jest niezwykle prosty i szybki. Deska może być montowana w systemie pływającym. Dzięki temu można ułożyć ją samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowców. Można ją także zainstalować w sposób tradycyjny – poprzez klejenie do podłoża. W ten sposób zyskujemy stabilność ułożenia nawet na dużych powierzchniach.
Deska Jean Marc Artisan może być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym — zarówno elektrycznym, jak i wodnym. Zawdzięcza to swojej warstwowej konstrukcji, dzięki której bardzo dobrze przewodzi ciepło i nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Voyageur, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Możliwości aranżacyjne podłogi Jean Marc Artisan
Deska podłogowa Jean Marc Artisan dedykowana jest zarówno do prywatnych domów i mieszkań, jak i do budynków użyteczności publicznej – klubów, restauracji, ekskluzywnych galerii, hoteli.
Kilkanaście wzorów deski Jean Marc Artisan daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Podłogi pasują zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Deska postarzana będzie współgrać z meblami z surowego drewna w stylu skandynawskim, czy też z antykami z ciemnego politurowanego drewna. Można ją zamontować w loftach, ponieważ świetnie zagra w otoczeniu szkła, metalu i betonu, nieco ocieplając chłodne, industrialne wnętrze. Postarzane podłogi znajdują także zastosowanie w przypadku zabytkowych pomieszczeń. Można je wykorzystać w renowacji wnętrza, nie burząc przy tym jego harmonii, ponieważ charakter podłóg Jean Marc Artisan idealnie wpisuje się w stylistykę starych budynków.

 

ręcznie postarzana podłoga drewnianaDąb Empiriste, kolekcja Jean Marc Artisan / fot. Barlinek

 

Marka wprowadziła teraz na rynek osiem nowych, niepowtarzalnych wzorów, które zachwycą zwolenników pięknego drewna. Spośród dostępnych dekorów klient może wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada i stworzyć w ten sposób własne, niepowtarzalne wnętrze.

Więcej informacji na temat produktu na stronie: jean marc artisan – ręcznie postarzane deski podłogowe

 

25-323 Kielce, Al. Solidarności 36, woj. świętokrzyskie
tel. 413331111, WWW: www.barlinek.com.pl


Liczba odwiedzin: 1843 | Data publikacji: 2017-01-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
Wrażenie, jakie wywiera na nas dana przestrzeń,...
Żaden łudząco podobny do drewna panel podłogowy...
Wysokie połyski, wzorzyste tapety, żywe nasycone kolory,...
16.07.2015 | Stolarka otworowa
Kiedy oglądamy projekt domu czy mieszkania, w...
Niektóre materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz nie...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie...
Obok mebli i bibelotów, które dopełniają dzieła,...
Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i...
16.08.2017 | Kontenery
Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję,...
Drewno – symbol dobrego smaku, klasyki i...
W powszechnej opinii utarło się, że drewno...
Elewacja, dach i zadbany teren wokół posesji...
Nowe style i trendy w architekturze wnętrz...
19.01.2016 | Chemia budowlana
Drewno – ten najszlachetniejszy i zawsze modny...
Podłoga drewniana to symbol domowego ciepła, który...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
21.10.2015 | Kontenery
Modułowe systemy kontenerowe cieszą się coraz większą...
22.07.2015 | Grille, wędzarnie
Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
11.04.2014 | Schody, akcesoria
Dla każdego inwestora budowa domu ma nie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolska
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. świętokrzyskie
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: podłogi ręcznie postarzane, podłoga drewniana, drewniane podłogi
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy