Żyrandol kryształowy – producent Stylistic Cristal

Dla wszystkich którzy wiedzą czego chcą ale nie potrafią tego znaleźć

Produkt prosto od producenta daje dodatkowe narzędzia projektantom oraz osobom poszukującym niestandardowych rozwiązań lub po prostu właścicieli apartamentów, domów z antresolą lub wysokimi pomieszczeniami. Czyli miejsc gdzie masowo produkowane oświetlenie nie będzie się dobrze prezentowało. Firma realizująca takie potrzeby klienta to na dzisiejszym rynku skarb. Może nie tyle trudno go znaleźć, co być świadomym, że jest w stanie wykonać dla nas dosłownie pojedynczy projekt. A jednak… Sytuacja wygląda zupełnie inaczej jeśli chodzi o żyrandol kryształowy. Producent Stylistic Cristal to marka, która się wyróżnia i całkowicie wychodzi naprzeciw klientom tym biznesowym, i tym indywidualnym. Ten producent sprawił, że każdy może cieszyć się kryształowym żyrandolem, jeśli tylko odważy się o nim pomarzyć.

Firma Stylistic Cristal jest obecna na rynku nieprzerwanie od 1992 r. W jej katalogach znajduje się ponad 1000 projektów lamp, ale to co firma szczególnego ma do zaoferowania to indywidualne projekty od podstaw. Klient może wybrać oświetlenie z gotowych propozycji jednak wystarczy, że ma w głowie, nawet niejasną, wizję swojego idealnego oświetlenia. Wystarczy dosłownie szkic, zdjęcie poglądowe a doświadczenie właścicieli i pracowników firmy pozwoli skrystalizować pomysł na (nomen omen) żyrandol kryształowy.

fot. Stylistic

Gdzie najtrudniej dobrać odpowiednie żyrandole kryształowe?

Żyrandole kryształowe pasują do wnętrz sakralnych. Jednak dobranie odpowiedniej lampy do wysokiego kościoła wymaga doświadczenia. Nie inaczej jest z wnętrzami pałacowymi czy salami balowymi. Aktualnie coraz więcej powstaje sal weselnych z przestronnymi wnętrzami gdzie oświetlenie nadaje charakteru wnętrzu. Wszystkie tu mienione wnętrza mają ten sam problem, nie są standardowe. Odpowiednie dobranie oświetlenie tonie tylko dekoracja, żyrandol musi również spełnić swoją rolę i odpowiednio nastrojowo rozświetlić wnętrze. Zarówno pałc jak i antresola w domu prywatnym muszą mieć odpowiednio dobrany kształt jak i rozmiszczenie żarówek. Im wyższe wnętrze tym trudniej dobrać żyrandol, warto skontaktować się z osobami mającymi doświadczenie.

Stylistic Crystal jako prawdziwy producent żyrandoli kryształowych kładzie nacisk na rzemiosło połączone z pasją, gdzie nie ma miejsca na prefabrykaty i rozwiązania prosto z linii produkcyjnej. Takie posunięcie byłoby niepotrzebne. Dlaczego?

Żyrandol kryształowy – producent wie, że z założenia to produkt jedyny w swoim rodzaju

A jeżeli tak, to musi być niepowtarzalny. Oczywiście można i warto się inspirować. Do tego służą stworzone przez firmę katalogi. Piękne wzory i rozwiązania techniczne, które stworzono już wcześniej, mogą okazać się bardzo pomocne, dział realizacji często jest pierwszą inspiracją i pokazaniem możliwości firmy. Jednak każde wnętrze i związane z tym oczekiwania jego użytkowników są inne. Wyczucie i potrzeby estetyczne ludzi potrafią być krańcowo różne. Trudno trzymać gotowe piękno na magazynie. Jego modyfikacja mogłaby okazać się niemożliwa. Firma Stylistic Crystal nie ma lamp na stanach magazynowych, bo każde zamówienie zaczyna się odprojektu, w którym można wiele zmienić lub stworzyć go od podstaw. Podczas powstawania projektu klient jest informowany o kosztach, tak więc na każdym etapie jest kontrolowany budżet.

fot. Stylistic

Żyrandol kryształowy: plafon, spirala,wiszący na planie lustra czyli zindywidualizowane oświetlenie do zadań specjalnych

Właściwe oświetlenie pomieszczeń bywa dużym wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli mamy zachować względy praktyczne: jak wyczyścić żyrandol po zamontowaniu, jak zamontować lampę kryształową na suficie napinanym, jak wymienić żarówkę (szczególnie gdy lampa wisi nad schodami lub na antresoli), Gdy właściwe rozwiązanie nie istnieje pora je zaprojektować. A żyrandol na zamówienie jest odpowiedzią, jakiej szukają inwestorzy. Problemy z pozoru nierozwiązywalne pojawiają się dość często w dużych wnętrzach lub zabytkowych obiektach(konieczność zachowania dawnego charakteru wnętrza, niemożność ingerencji w konstrukcję budynku i trudności z tym związane) czy w przypadku antresol.

Antresola jest bardzo modnym i praktycznym rozwiązaniem (zwłaszcza w małych i wysokich mieszkaniach) oraz dla tych, którzy cenią sobie w domu otwarte przestrzenie. Jednak zawsze wymaga ona doświetlenia w sposób bardzo zindywidualizowany. Należy pamiętać, że im dłuższą drogę do pokonania ma światło, tym mniej go dociera do celu, a w przypadku pomieszczeń z wydzieloną antresolą mamy do czynienia często z pokojem o kilkumetrowej wysokości. Można zaproponować oświetlenie typu kryształowa spirala jednak w jaki sposób obliczyć ilość punktów świetlnych i optymalną wysokość. Czy mocować bezpośrednio do sufitu czy opuścić na łańcuchu? A na tym problemy ze światłem się nie kończą.

fot. Stylistic Cristal | Po prawej: Szkic koncepcyjny, od tego zaczyna się tworzenie lampy pod indywidualne zamówienie klienta.

Pomieszczenie jest wysokie ale sama antresola z reguły niska, a nawet bardzo niska. Dlatego może się tu sprawdzić żyrandol kryształowy plafon kształtem nawiązujący do lampy głównej lub doświetlenie boczne kinkietami które zostaną proporcjonalnie dobrane do niższej wysokości. A to nie wszystko. Nierzadko pozostaje pytanie, jak sprawić by przebywające na antresoli osoby nie były zmuszone podziwiać jednie kabli od oświetlenia dolnego salonu? Kolejną ważną rzecz którą odkryją osoby poszukujące żyrandola do antresoli to fakt, że większość lamp projektowana jest do podziwiania jej z dołu. I tu najlepszą odpowiedzią na te pytania będzie ponownie dysponował producent żyrandoli kryształowych na zamówienie. Na pewno znajdzie się estetyczne, ciekawe wizualnie i satysfakcjonujące rozwiązanie.

Więcej na www.stylisticcristal.pl

44-109 Gliwice, Metalowców 6, woj. śląskie
tel. 693 302 613, 693 302 612,


Liczba odwiedzin: 1810 | Data publikacji: 2020-01-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
21.09.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów...
28.10.2016 | Oświetlenie
Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z...
24.03.2015 | Oświetlenie
W XXI wieku można wcielać w życie...
20.09.2021 | Energia ekologiczna
Inwerter, zwany również falownikiem, określany jest sercem...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
Zielone dachy solarne, retencyjne i bioróżnorodne to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: stylistic cristal, stylisticcristal, żyrandol kryształowy, producent stylistic cristal, producent żyrandoli kryształowych, żyrandol kryształowy - producent, żyrandol kryształowy plafon,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy