Akcesoria do rolet, żaluzji, moskitier

Jak dobrze wybrać komponenty do produkcji rolet i żaluzji?

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można kupić dosłownie wszystko, konsumenci mają bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości produktów. Co to jednak znaczy „wyrób wysokiej jakości”? Weźmy za przykład żaluzje i rolety. Produkty dobrej jakości nie psują się po krótkim czasie, nie zacinają, a wszystkie elementy i mechanizmy do rolet – łańcuszki, pętle napędy, działają sprawnie nie tylko na początku eksploatacji. W ofercie firmy Tommark, która wyspecjalizowała się wytwarzaniu akcesoriów do produkcji rolet okiennych oraz żaluzji poziomych zaopatrzyć się mogą te firmy, które stawiają na wyroby najwyższej jakości, świadome, że umiejętności wykonawcze muszą być poparte solidnymi i sprawdzonymi podzespołami.

– Bez dobrych komponentów nie ma dobrej żaluzji i rolety – mówi Mariusz Kowalewski, kierownik produkcji w firmie Tommark, która już od ponad 26 lat dostarcza akcesoria do rolet, żaluzji i części do moskitier, przez lata działalności stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku dostawców komponentów. – Z tego względu rzeczywiście warto zaopatrywać się w mechanizmy i akcesoria  do produckji przesłon okiennych u sprawdzonych dostawców, którzy specjalizują się w produkcji komponentów. Zagwarantuje to również terminowość dostaw oraz – co nie mniej ważne – kompatybilność podzespołów i stałą dostępność produktów w magazynie – dodaje.

 

komponenty do produkcji rolet i żaluzji tommarkfot. Tommark

 

Części żaluzji pionowych – mechanizmy, łańcuszki, gońce
Główna produkcja firmy obejmuje różne części do rolet okiennych wewnętrznych, żaluzji pionowych (zwanych również verticalami) oraz moskitier. Jednym ze znaczniejszych obszarów produkcji jest wytwarzanie komponentów do żaluzji pionowych, które są praktycznym rozwiązaniem do biur, hoteli, a także domów prywatnych, skutecznie zabezpieczając pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie dając dużą swobodę w zakresie regulacji widoczności i dostępu światła. W tym zakresie w ofercie Tommark znajdziemy zarówno gońce, łańcuszki i obciążniki tkanin, jak też wszystkie pozostałe akcesoria, których wysoka jakość przekłada się na solidne wykonanie i długą żywotność gotowego wyrobu. Są to m.in. rynny, pręty obrotowe, łańcuszki dolne, podpory magnetyczne, napinacze sznurków, dystanse oraz wiele innych.

 

komponenty do produkcji rolet i żaluzji tommark komponenty do produkcji rolet i żaluzji tommarkfot. Tommark

 

Systemy roletowe Vario
Sztandarowym produktem firmy Tommark są też cenione na rynku wyroby, znane pod marką Vario.
– To druga pod względem wielkości produkcja, a zarazem marka, która nieustannie się rozwijająca. W jej skład wchodzą trzy systemy kasetowe oraz dwa półkastowe – wyjaśnia Michał Rogoziński, kierownik sprzedaży firmy Tommark.
Produkt Vario skrojony jest na miarę różnych potrzeb klientów, przede wszystkim – poszukiwania przez nich wyrobów dających dużą elastyczność własnej produkcji, a więc różnorodność i możliwość dopasowania rolety do wielkości przeszklenia. Znajdziemy tu zarówno małe rolety przyszybowe, jak i  duże, wolnowiszące rolety do montażu na suficie czy ścianie. Wszystkie komponenty z tworzyw sztucznych powstają w firmie Tommark, dzięki czemu każdy etap produkcji podlega ścisłej kontroli jakości, jakiej nie dałoby sprowadzanie gotowych akcesoriów do rolet z zagranicy czy od innych dostawców. Kasety, mechanizmy, łańcuszki do rolet oraz obciążniki dostępne są we wszystkich pożądanych przez klientów kolorach, również w anodzie czy antracycie.  Systemy dostępne są zarówno w wersji sterowanej manualnie, jak i elektrycznie.

 

komponenty do produkcji rolet i żaluzji tommarkfot. Tommark

 

Dla producentów rolet okiennych kasetowych i wolnowiszących oferowana jest cała gama obciążników w różnych kolorach, łańcuszków do rolet o różnych średnicach kulek, napędów, mechanizmów, pętli z tworzywa we wszystkich
kolorach z palety RAL.
– Dzięki temu, że mamy wieloletnie doświadczenie, zaawansowany park maszynowy oraz świetnie wyszkoloną kadrę, jesteśmy w stanie bardzo szybko i elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów. Brak opóźnień z naszej strony dla odbiorców naszych akcesoriów do rolet oznacza terminowe realizowanie zamówień dla własnych klientów – podkreśla Damian Ciesielski, dyrektor zarządzający firmy Tommark.
Tommark wykonuje ponadto kompletacje pakietów roletowych dla firm. Firma posiada wtryskarki poziome i pionowe oraz ekstrudery, dlatego produkuje też własne profile z tworzyw sztucznych, wykonuje usługi wtrysku tworzyw i wytłaczania profili, w tym również nietypowych, na indywidualne zamówienie.

Również produkt gotowy – żaluzje aluminiowe, drewniane, plisy okienne, rolety rzymskie
– Dopełnieniem oferty naszej firmy jest cała gama gotowych produktów, takich jak żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe czy plisy okienne dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, która pozwala sprostać najbardziej różnorodnym wymaganiom klientów w zakresie dekoracji okiennych – komentuje Ewa Olejniczak, kierownik produkcji wyrobu gotowego w firmie Tommark – Wszystkie nasze produkty są poddawane wielu testom i przechodzą kompleksową kontrolę jakości – dodaje.  
U producenta zaopatrują się także firmy produkujące rolety rzymskie, które zwłaszcza w ostatnich latach stały się efektywną i skuteczną osłoną okienną w niezliczonej ilości wnętrz, aranżowanych w różnych stylach. Oferowane akcesoria do rolet rzymskich RIBS to nie tylko rynny, profile, zaczepy sznurka i taśmy, ale też narzędzia do wsuwania taśm do profilu czy do poprzecznego wciskania tkanin oraz same tkaniny.

 

komponenty do produkcji rolet i żaluzji tommarkfot. Tommark

 

Dobry komponent, dobry wyrób
Zepsucie własnej marki w dobie Internetu jest zadaniem bardzo łatwym, a do tego – to proces niemal nieodwracalny. Negatywne opinie, które trafiają do sieci, już z niej nie zginą. Bardzo dobrze wiedzą o tym producenci rolet okiennych, żaluzji i moskitier, którzy szukając oszczędności – dobierają komponenty marnej jakości. Szybko jednak okazuje się, że są to oszczędności tylko pozorne. I choć przygotowane przez nich wyroby wizualnie są atrakcyjne, to jednak na efekty marnych podzespołów nie trzeba długo czekać, a zacinające się mechanizmy to zmora niejednego z nas, użytkowników żaluzji, rolet, moskitier. Dlatego coraz więcej firm, które produkują rolety okienne, poszukuje solidnych, wiarygodnych i rzetelnych dostawców. Tommark z pewnością należy do tego grona, a potwierdzeniem może być wieloletnia współpraca z niezliczonymi mniejszymi i bardzo dużymi firmami z Polski i zagranicy, którym polski producent dostarcza łańcuszki do rolet, napędy, mechanizmy, pętle z łańcuszków, narożniki do moskitier, komponenty do żaluzji pionowych, profile z PVC i inne, solidne i najwyższej jakości podzespoły.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tommark.pl

 


Liczba odwiedzin: 108 | Data publikacji: 2018-01-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym słońcem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. To wygodny i praktyczny sposób zapewnienia sobie komfortu i prywatności w mieszkaniu. Są niezwykle popularne i korzysta z nich wielu polskich mieszkańców. Jednak, czy w trakcie użytkowania kiedykolwiek zastanawialiśmy się, w jaki sposób powstają te systemy osłonowe?

31.07.2015 | Stolarka otworowa

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… ale czy naprawdę zawsze czujemy się w pełni komfortowo w swoich domach? Gorące lato lub mroźne zimowe wieczory powodują, że temperatura wewnątrz budynku może stać się dokuczliwa. Aby chronić się przed uciążliwymi warunkami należy zastosować odpowiednie materiały izolacyjne i ochronne. W walce ze zbytnim nagrzaniem lub wyziębieniem wnętrza budynku nieocenione okazują się osłony na okna – rolety, żaluzje lub okiennice.

13.08.2014 | Stolarka otworowa

Niezabezpieczenie okien przed nadmiernym nasłonecznieniem jest problemem odczuwalnym szczególnie latem, gdy zwykła zasłona nie wystarczy. Problem robi się jeszcze większy, gdy mamy okna o nietypowych kształtach, gdzie niezwykle trudno dopasować jakikolwiek system osłonowy. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się żaluzje plisowane, które można zastosować do okien o dowolnym kształcie i kącie nachylenia.

Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują na ekologiczny czynnik chłodzący R32, co pozytywne wpływa zarówno na domowników, jak też na całe środowisko. Nowoczesna technologia marki Panasonic zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczne i ekonomiczne oczyszczanie powietrza.

01.02.2018 | Kontenery

Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie zastosowanie w wielu innych sektorach gospodarki. Coraz więcej inwestorów z sektora usług inwestuje w nie i adaptuje jako obiekty handlowe. Dzięki temu zyskują oni nowy, w pełni funkcjonalny budynek, w którym mogą prowadzić swoją działalność.

16.01.2018 | Systemy budowlane

Metal od kilku lat gra główną rolę we współczesnej architekturze. Ceniony za funkcjonalność i ponadczasową estetykę materiał można wykorzystać w dowolny sposób, również jako element wykończenia wnętrza. W tej kwestii projektanci coraz chętniej sięgają po siatkę cięto-ciągnioną, którą na polski rynek dostarcza firma BARWA SYSTEM. Siatka cięto‑ciągniona wykorzystywana jest do produkcji sufitów podwieszanych, okładzin ściennych oraz elewacji, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim w dużych obiektach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej, np. galeriach handlowych, centrach rozrywki czy dworcach kolejowych.

Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą? Czy komfort przebywania we własnym domu musi wiązać się z rezygnacją z produktów takich jak np. klimatyzatory? Absolutnie nie! Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, odświeżył linię energooszczędnych klimatyzatorów Etherea, wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jednostki są wyposażone w inteligentny czujnik detekcji obecności w pomieszczeniu i programowalnego sterowania Econavi, który pozwala na wykrycie strat energii i obniżenie ich o 38%. Najwyższa klasa energetyczna A+++ i nowy systemem oczyszczania powietrza nanoe™ sprawiają, że Etherea doskonale sprawdzi się jako klimatyzacja w domu energooszczędnym.

Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy monitoringu, temperatura powietrza ustawiana precyzyjnie jednym przyciskiem, zaawansowana infrastruktura informatyczna – to właśnie nowoczesne technologie kreują dziś przestrzeń biur i obiektów komercyjnych. Wśród inteligentnych rozwiązań nie brak też świetne znanej technologii ciekłokrystalicznej. Wykorzystana w innowacyjnej postaci w folii okiennej, podbija coraz więcej europejskich rynków, nie omijając też Polski.

09.11.2015 | Stolarka otworowa

W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium i drzwi nie mogą sobie pozwolić na żadne kompromisy. Szczelność, wysoka izolacyjność cieplna, estetyka – to wymagania, jakim muszą sprostać oferowane przez nich wyroby. Specjalnie do producentów okien i architektów kierowany jest system okienno-drzwiowy AC 77 HI firmy Morad. Z kolei system ścian lamelowych ML 52 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zamaskowania mniej atrakcyjnych elementów budynku.

26.08.2015 | Stolarka otworowa

Jakie czynniki determinują wybory konsumentów? Najczęściej na pierwszym miejscu jest cena, którą jednak cieszymy się bardzo krótko, bo tylko w momencie zakupu. Jeśli jednak pod uwagę bralibyśmy przede wszystkim jakość danego produktu, to z pewnością zadowolenie towarzyszyłoby nam przez długi czas. Taką dewizą kieruje się firma Jezierski Markowe Okna, która oferuje najwyższej jakości okna i drzwi PCV oraz stolarkę aluminiową.

28.04.2015 | Stolarka otworowa

W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym kroku ułatwia nam życie, okazuje się, że nawet rolety okienne są przeżytkiem z poprzedniej epoki. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść, zapoznając się właściwościami folii okiennej Sonte, której stopień przejrzystości ustawia się… ze smartfona!

02.03.2015 | Natryski pianki

W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że dobre ocieplenie budynku to kwestia, której absolutnie nie można bagatelizować. Jednak jaką metodę izolacji wybrać, gdy na rynku mnóstwo jest różnych systemów ocieplania, a każdy producent twierdzi, że to właśnie jego wyroby dają najwyższą skuteczność? Przede wszystkim warto dokładnie przeanalizować, co daje nam konkretne rozwiązanie, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Niewiele pojęć z zakresu aranżacji wnętrz ma tyle różnych znaczeń, co „dekoracja okienna”. W dzisiejszych czasach termin ten obejmuje zarówno firany i zasłony, jak również wszelkiego rodzaju rolety, panele oraz tkaniny, które same w sobie przy odpowiednim upięciu tworzą dekorację. Całości dopełniają karnisze, różnego rodzaju ozdobne obudowy, rozety itp. Ich połączenie w jedną całość to właśnie dekoracja okienna – element nieodzowny we współczesnych wnętrzach.

Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza, które wchodzi i wychodzi z obudowy kominka. Chłodne powietrze jest zasysane przez otwory wentylacyjne u podstawy kominka, następnie ogrzewane przez wkład kominkowy i oddawane do pomieszczenia – również przez otwory wentylacyjne, gdzie unosząc się ku górze, ogrzewa całe wnętrze. Ponadto, kratki pełnią funkcję dekoracyjną, maskując mało estetyczne otwory wentylacyjne i jednocześnie dopełniając stylowy wygląd domowego kominka.

Jak wnieść ducha nowoczesności do łazienki czy do kuchni? Z pewnością trzeba dobrać atrakcyjne meble, ułożyć wyjątkowo zaprojektowane płytki, wannę, armaturę, urządzenia sanitarne. Ponadto bardzo często nowoczesny styl kojarzony jest również z zastosowaniem elementów wykonanych ze stali szlachetnej bądź aluminium. Aby więc podkreślić wszystkie walory estetyczne modnej kuchni i łazienki, trzeba także odpowiednio dobrać takie dodatki, jak kratki wentylacyjne oraz drzwiczki rewizyjne, które spójnie wpiszą się w aranżacyjną tonację całości.

11.06.2015 | Automatyka domowa

Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem zdobywają polski rynek. Inwestorzy coraz częściej są zainteresowani nietypowymi rozwiązaniami i wygodnym sprawowaniem kontroli nad wieloma urządzeniami i funkcjami z poziomu laptopa lub pojedynczego przycisku. Jednym z kluczowych elementów takiego systemu są kontrolery i włączniki.

Niezasłonięty otwór wentylacyjny czy kominkowy potrafi zepsuć nawet najbardziej stylowo urządzone pomieszczenie. Nie każdy jednak uświadamia sobie, że kratka wentylacyjna i kominkowa to nie tylko „element niezbędny”, który ma za zadanie zakryć otwory w ścianach, ale również ozdoba, podkreślająca indywidualny charakter wnętrza. Aby w pełni zdać sobie z tego sprawę, wystarczy sobie przypomnieć toporne, plastikowe kratki – relikt minionej epoki, które – nierzadko oklejone kurzem – skutecznie straszyły w PRL-owskich mieszkaniach.

Okna wpuszczają do budynku światło i świeże powietrze z zewnątrz. Przez nie możemy podziwiać widoki, obserwować, co się dzieje na ulicy. Czasem jednak zachodzi potrzeba zasłonięcia okna. W takim wypadku najskuteczniej sprawdzają się zewnętrzne rolety okienne, które chronią budynek przed słońcem czy hałasem z zewnątrz.

Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem miłych chwil w gronie rodziny. Z drugiej strony jednak, dom to także obowiązki i wydatki, mocno nadwyrężające domowy budżet. Dlatego każdy, kto myśli perspektywicznie i decyduje się na budowę domu, chce, aby ta kosztowna inwestycja, wkrótce się mu zwróciła, przynosząc dodatkowe korzyści. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie wybór domu energooszczędnego.

26.04.2018 | Meble - ogrodowe

Taras to nieosłonięta część domu, z której korzystamy głównie w ciepłe, słoneczne dni. Jednak kiedy pogoda się popsuje, pada deszcz i jest chłodno na dworze, nie możemy już spędzać czasu na tarasie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Inwestując w ładne i funkcjonalne zadaszenie, które ochroni nas przed zimnem i deszczem. Idealne rozwiązanie to metalowa pergola z dachem zwijanym, która daje możliwość rozwinięcia lub ukrycia dachu i korzystania z tarasu według własnych potrzeb.

27.03.2018 | Stolarka otworowa

Często decydujemy się na zakup produktów do wyposażenia domu z jednej linii. Dotyczy to np. sprzętu AGD, oświetlenia czy mebli, które są dzięki temu idealnie do siebie dopasowane, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Skoro uwzględniamy ten aspekt na etapie urządzania domu, to warto też wziąć go pod uwagę już wcześniej, podczas jego budowy. Naprzeciw tak skrojonym wymaganiom klientów wychodzi firma Krispol, która oferuje linię HOME, jedną z pierwszych na rynku, która obejmuje komplet stolarki okiennej i drzwiowej dla domu: ciepłe okna i drzwi wejściowe, zewnętrzne rolety do zabudowy oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm.

Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz odbywa się dzięki urządzeniom potocznie zwanym windami, które występują w różnych wariantach i modelach. Ich odpowiednie wykonanie bezpośrednio przekłada się na dokładność przeprowadzonych testów, tym samym wpływając na jakość produktów dostarczanych na rynek.

12.04.2017 | Stolarka otworowa

Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu, nic więc dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu: okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

23.01.2017 | Stolarka otworowa

Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest bardzo szeroka, wiąże się nie tylko z koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej czy stopniem zabezpieczenia antywłamaniowego. Konsument XXI wieku poszukuje też rozwiązań, które obok wysokiej jakości będą się odznaczać nieprzeciętnym designem. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Ferdo, które oferuje m.in. okna Oknoplast oraz bramy garażowe segmentowe z napędem i rolety okienne zewnętrzne marki Krispol.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: Części żaluzji pionowych, zaluzje, zaluzja, rolety, system roletowe, żaluzje aluminiowe, drewniane, plisy okienne, rolety rzymskie,