Ścianki działowe szklane, biurowe

Oddech nowoczesności w biurze i przestrzeniach publicznych

Płyty karton-gips czy ścianki działowe szklane? Biurowe przestrzenie rządzą się swoimi prawami, a w ostatnich latach w aranżacjach tego typu wnętrz dokonały się olbrzymie zmiany. Szkło, stal, duże przeszklenia stały się znakami nowoczesności, a sposobów na przedzielanie przestrzeni jest dziś mnóstwo. Szereg inspiracji ułatwiających wydzielanie stref o różnym przeznaczeniu proponuje firma Komandor Walls, która oferuje ścianki działowe biurowe przestawne i przesuwne.

Ścianki działowe szklane w przestrzeniach komercyjnych

Nowoczesna architektura w niczym nie przypomina tej, która zdominowała polskie budownictwo w ubiegłym stuleciu. Zmieniły się oblicza miast, a jednym z ich wyróżników stały się strzeliste biurowce, zachwycające kształtem i nieoczywistymi zestawieniami materiałów. Zmiany objęły jednak nie tylko konstrukcję zewnętrzną, ale także wnętrza budynków, które są bardziej przyjazne – otwarte, pełne światła, aranżowane funkcjonalnie i kreatywnie. Architekci i projektanci coraz częściej odchodzą też od tradycyjnych sposobów wydzielania przestrzeni za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. W ich miejsce pojawiają się ścianki działowe szklane, które dzięki ogromnym możliwościom producentów dają dużą swobodę w zakresie twórczej gry kształtem i formą. Te zmiany mają jednak swoją cenę, zwłaszcza dla producentów materiałów wykończeniowych. Dziś muszą oni sprostać wygórowanym wymaganiom, oferując produkty, w których nienaganna estetyka harmonijnie łączy się z doskonałymi parametrami technicznymi.

fot. Komandor Walls

Przestawne ścianki działowe szklane TAW1

Jednoszybowe ściany przestawne Komandor Walls TAW1 są dobitnym dowodem na to, że nowoczesne budownictwo nie musi godzić się na żadne kompromisy na rzecz estetyki lub funkcjonalności. Tego typu ścianki działowe biurowe montowane są na stałe do podłogi i do stropu pomieszczenia, a ich znakomite parametry techniczne (m.in. duża sztywność) oraz akustyczne zapewniają przebywającym w wydzielonych w ten sposób pomieszczeniach ludziom pełen komfort. Elastyczność zastosowań zwiększa ponadto możliwość zamontowania w dowolnym miejscu drzwi pojedynczych z klasycznymi zamkami z zawiasami nawierzchniowymi, które skutecznie zabezpieczają przed przedostaniem się do wewnątrz niepowołanych do tego osób.

Jednoszybowe ścianki działowe szklane TAW1 sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych biurowcach, gdzie pozwolą na stworzenie otwartej, jasnej przestrzeni z dostępem do światła dziennego, która ma doskonałe parametry izolacyjności akustycznej i zapewnia w pełni komfortowe warunki pracy. To doskonałe rozwiązanie również w przestrzeniach użyteczności publicznej, w których pomieszczenia muszą być oddzielone w sposób gwarantujący solidność zbudowanej bariery. Za ten aspekt odpowiada konstrukcja paneli ściany przestawnej TAW1, oparta na bardzo wytrzymałym na ingerencję z zewnątrz, profilu aluminiowym (dolny i górny). Ponadto każdy panel TAW1 ma wypełnienie z szyby ze szkła bezpiecznego o grubości od 10 mm do 16 mm, co również gwarantuje solidność utworzonej w ten sposób ściany.

fot. Komandor Walls

Dwuszybowe ścianki działowe biurowe TAW2 – szprosowe i bezszprosowe

W obiektach, w których wymagania odnośnie parametrów akustycznych i wytrzymałościowych są jeszcze wyższe, doskonale sprawdzi się system dwuszybowych ścianek działowych Komandor Walls TAW2. W zależności od potrzeb danej inwestycji, dostępne są dwa podsystemy o różnych sposobach łączenia ścianek pod minimalnym kątem 30°. System szprosowy wyróżnia się bardzo dużą sztywnością ściany, dużym światłem oraz wyższą akustyką. W systemie bezszprosowym uzyskuje się jeszcze większe światło, wciąż przy bardzo dobrej sztywności ściany.

fot. Komandor Walls

Ściany przestawne TAW2 mogą posiadać bardzo duże przeszklenia w stosunku do powierzchni panelu. Dzięki temu, że rama ma tylko 4 cm wysokości przy 11 cm szerokości całego panelu, nie zaburza ona estetyki całości, a zarazem gwarantuje wysoką dźwiękoszczelność i stabilność. Takie parametry sprawiają z kolei, że tego typu ścianki działowe ze szkła znajdują zastosowanie zarówno w nowoczesnych biurowcach, jaki i w obiektach użyteczności publicznej: w hotelach, restauracjach, lokalach usługowych, gdzie służą do wydzielania pomieszczeń, jak i np. do oddzielania korytarzy od klatek schodowych. Możliwość zamontowania drzwi w dowolnym, wybranym przez klienta miejscu ściany daje dużą swobodę w zakresie aranżacji wnętrz.

Jako ścianki działowe biurowe świetnie sprawdzi się też system Aurora. Są to szklane ścianki działowe, zaprojektowane tak, aby w prosty sposób wydzielić mniejsze pomieszczenia z dużych płaszczyzn, łącząc sufit i podłogę. Dzięki użyciu lekkich, przeszklonych paneli oddzielających powierzchnię, można wydzielać pomieszczenia jedno- lub kilkuosobowe, salę do spotkań czy pomieszczenia wspólne, zachowując jednocześnie dostęp do naturalnego światła i optyczne wrażenie przestronności. Atutem ścianek działowych Aurora jest wyeliminowanie konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych.

fot. Komandor Walls

Mobilne ścianki działowe

Obok ścianek działowych ze szkła TAW1 i TAW2, firma Komandor Walls oferuje też rozbudowaną gamę ścian mobilnych, które umożliwiają czasową reorganizację wnętrza. Ścianki mobilne stosowane są najczęściej tam, gdzie użytkowana jest pełna powierzchnia pomieszczenia, a zarazem doraźnie zachodzi potrzeba, aby w prosty sposób wydzielić osobne, dźwiękoszczelne pomieszczenie do użytku dla grupy osób. Sprawdzają się one w centrach szkoleniowych i konferencyjnych, w biurowcach, hotelach, uczelniach czy miejscach użyteczności publicznej.

Obok doskonałych parametrów izolacji dźwiękowej, ściany mobilne mają też wysoką odporność na ogień. Można je dostosować do wysokości każdego pomieszczenia, które będzie zmieniać swój metraż w zależności od potrzeb. Dostępne są ściany w wersji podstawowej (przesuwane ręcznie po aluminiowym torze jezdnym – system MAW 110), jak również ściany zautomatyzowane MAW 110E, gdzie wyeliminowana jest konieczność ręcznego obracania korbką w celu składania/rozkładania ściany.

Ciekawą propozycją jest też system przeszklonych ścian przesuwnych MAW 110G oraz jednoszybowych ścian przesuwnych MAW48, które łączą efektowność i estetykę szkła z funkcjonalnością ścian mobilnych.

fot. Komandor Walls

Ścianki działowe szklane to rozwiązanie, które szturmem podbiło wnętrza biurowe. Szklana tafla daje z jednej strony poczucie prywatności, bo oddziela różne przestrzenie, z drugiej – nie zamyka pomieszczenia na światło słoneczne. Te same atuty doceniają też inwestorzy prywatni, którzy coraz chętniej zamiast oddzielać pomieszczenia w domu w sposób tradycyjny, wybierają ściany ze szkła, wpuszczając do wnętrz powiew nowoczesności.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.komandorwalls.com

26-600 Radom, ul. Potkanowska 50, woj. mazowieckie
tel. +48 601 213 347,


Liczba odwiedzin: 2290 | Data publikacji: 2019-07-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


W dobie wszystkiego, co inteligentne, popularność zdobywa...
Geometria, delikatna fala, a może spiralne kręgi...
01.10.2013 | Szkło
Moda na zastosowanie dekoracyjnego szkła w elementach...
Prawdziwe, autentyczne stare drewno, które zdobi prywatne...
Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to...
30.04.2021 | Chemia budowlana
Wysoka estetyka, tradycyjne wykonanie, naturalne materiały –...
Projektujesz dom lub przestrzeń biurową i szukasz...
16.04.2020 | Grzejniki
Mnogość blogów i magazynów wnętrzarskich, pełnych zachwycających...
Płyta HPL Kronospan to produkt znany i...
27.08.2019 | Wykańczanie wnętrz
Historie okołoremontowe to jeden z najpopularniejszych tematów...
Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
16.01.2018 | Systemy budowlane
Metal od kilku lat gra główną rolę...
16.10.2017 | Izolacje
Jednym z największych problemów polskiego budownictwa są...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
31.07.2017 | Wykańczanie wnętrz
Skandynawska prostota, rustykalna przytulność, nowoczesna surowość... niezależnie...
Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
Oglądając aranżacje z piaskowca indyjskiego, trudno nie...
17.06.2016 | Stal, wyroby stalowe
Na kraty pomostowe natykamy się niemalże na...
26.01.2016 | Galanteria ogrodowa
Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni,...
Ponieważ fasada jest wizytówką budynku, powinna przyciągać...
11.01.2016 | Wykańczanie wnętrz
Wielu z nas słowo „remont” kojarzy się...
Współcześni konsumenci są bardzo wymagający jeśli chodzi...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: komandor walls, ściany komandor, ścianki działowe, szklane ściany,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy