Salutaire – czyste powietrze przez cały rok

Oddychaj pełną piersią we własnym domu!

Polski klimat ma to do siebie, że wybór właściwego systemu wentylacji powinien być podczas budowy domu jedną z najważniejszych decyzji. Sztuką jest tak wybrać, aby system wentylacji grzał zimą, chłodził latem i czerpał darmową energię z ziemi, przynosząc użytkownikom realne oszczędności. Jeżeli jesteśmy świadomi swoich potrzeb i możliwości, jakimi dysponuje rynek, postawmy na nowoczesne i inteligentne rozwiązanie, jakim jest system Salutaire.

Jednak oprócz ciepła zimą i chłodu latem, system wentylacji może spełniać dodatkową bardzo ważną funkcję – może  redukować poziom smogu i alergenów oraz wzbogacać powietrze w mikro, makro oraz ultramikro elementy. To bardzo istotne w dobie zanieczyszczenia powietrza przekraczającego wielokrotnie dopuszczalne normy zarówno zimą, jak i latem. Choroby górnych dróg oddechowych ciągnące się miesiącami są zmorą większości rodziców, a alergia została już lata temu uznana za chorobę cywilizacyjną. Warto wyeliminować przynajmniej te szkodliwe czynniki, które jesteśmy w stanie i postawić na Salutaire.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Czym jest system Salutaire?
Salutaire nie można nazwać tak po prostu systemem wentylacji. To zdecydowanie coś więcej! Z systemem uzdatniania i wymiany powietrza Salutaire Twój dom będzie oddychał, a Ty razem z nim! System Salutaire wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. Salutaire to także znaczne oszczędności energii i możliwość rezygnacji ze szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jak to działa?
System Salutaire wykorzystuje gruntowy płytowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. Dziś gruntowe wymienniki ciepła stają się standardowym elementem wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Ogólna zasada działania takiego systemu jest prosta. Powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową z filtrem, po czym jest ono transportowane do wymiennika gruntowego przez rury systemowe. Dzięki odpowiednio dobranym i wbudowanym złożom minerałów skalnych (baza dolomitowa) następują procesy, dzięki którym powietrze staje się czystsze biologicznie i chemicznie oraz zostaje  wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Równocześnie, zależnie od posiadanej temperatury, powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu bezpośrednio w GWC. Dopiero tak gruntownie „przygotowane” powietrze wpuszczane jest do domu.

 

Salutaire czyste powietrze warebudrys. Salutaire

 

Dolomitowy GWC – innowacja na miarę naszych czasów
To, co szczególnie wyróżnia system Salutaire, to zastosowanie dolomitu w konstrukcji płytowego gwc. Zadaniem takiego gruntowego płytowego wymiennika ciepła, zamontowanego na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią ziemi, jest wstępne ogrzanie oraz dowilżenie powietrza zimą, co znacznie  obniża koszty eksploatacji oraz zapewnia optymalną pracę rekuperatorów podczas ostrych mrozów. Latem gruntowe wymienniki ciepła chłodzą i osuszają powietrze, przez co można radykalnie poprawić mikroklimat wewnątrz pomieszczeń zapewniając uczucie przyjemnego chłodu. Jednak co najważnaiejsze, dolomitowy gwc przez cały rok oczyszcza, filtruje oraz wzbogaca przepływające powietrze, co znacznie poprawia jego jakość.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Przewaga płytowego gwc, stosowanego w systemie Salutaire, polega na jego innowacyjnej konstrukcji. Zastosowane złoża, których trzon stanowi dolomit, są niezwykle bogate w niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów makroelementy, mikroelementy oraz ultramikroelementy. Optymalna zawartość magnezu i wapnia gwarantuje zwiększoną higieniczność i korzystną jonizację powietrza. Zdrowotne właściwości dolomitu znane są od wieków – starożytni Rzymianie wykorzystywali dolomit do budowy akweduktów i zbiorników na wodę – dzięki czemu woda pozostawała czysta i zdrowa. Zasadność zastosowania dolomitu można zaobserwować również w nowoczesnym przemyśle farmaceutycznym w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jesteś tym, czym oddychasz!
Mówi się, ze jesteśmy tym, co jemy. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli będziemy jedli najzdrowsze i najbardziej organiczne jedzenie, a będziemy oddychali smogiem, pyłem i alergenami, nie ominą nas choroby i problemy zdrowotne. Korzystne dla zdrowia właściwości powietrza nawiewanego do pomieszczeń przez system Salutaire zostały potwierdzone niezależnymi i bezstronnymi badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie z dnia 26.10.2010 r. Badania te stwierdziły radykalne zmniejszenie stężenia bakterii o 86%, a grzybów o 97% w nawiewanym powietrzu. Dlatego warto rozważyć instalację systemu Salutaire, ponieważ jest to inwestycja w nas samych – w nasze zdrowie i przyszłość.

 

Salutaire czyste powietrze warebud Salutaire czyste powietrze warebud

 

Więcej informacji na temat systemu Salutaire dostępnych jest na stronie www.salutaire.pl


Liczba odwiedzin: 52 | Data publikacji: 2018-01-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Pleśń, grzyby, suche powietrze… nikomu nie trzeba dziś wyjaśniać, jak nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia są skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń. Tradycyjne przewietrzanie domu poprzez sporadyczne otwieranie okien nie zawsze wystarczy. Ciekawe rozwiązanie proponuje firma D+H Polska, która wprowadzając do oferty napęd okienny VCD 203/250-Set w rewolucyjnie niskiej cenie rozpoczyna akcję promującą naturalną wentylację.

Alergie, uczulenia, astma, nowotwory to plaga XXI wieku, gdy znakiem naszych czasów stają się ginące gatunki, tony śmieci, spaliny i – problem szczególnie dotkliwy w Polsce – chmura smogu wisząca nad nami przez cały sezon grzewczy. Coraz więcej osób wychodząc na zewnątrz zakłada maski antysmogowe, ale przecież nikt nie chce nosić ich w domu, w którym spędzamy więcej niż połowę życia. Wbrew pozorom jedynym rozwiązaniem wcale nie jest inwestycja w oczyszczacz powietrza. Zdecydowanie lepiej postawić na wentylację mechaniczną w domu, która nie tylko zapewni dopływ czystego powietrza, ale także odprowadzanie zużytego. A jeśli będzie to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to zyskają na tym jeszcze nasze portfele.

23.08.2017 | Automatyka domowa

Nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zabudowa wielorodzinna w centrach i na obrzeżach dużych miast standardowo wyposażane są w garaże podziemne. W dużej mierze ma na to wpływ wygoda użytkowników, a także dążenie do optymalizacji przestrzeni wokół budynków, którą można dzięki temu zagospodarować w inny sposób. Jednym z rozwiązań, które zapewnia bezpiecznie korzystanie z tego typu obiektów są systemy detekcji tlenku węgla (CO) i propan-butanu (LPG), współpracujące z systemami mechanicznej wentylacji bytowej.

Planując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla domu jednorodzinnego, na uwadze mamy przede wszystkim oszczędność energii grzewczej i komfort świeżego powietrza. Jednak w przypadku źle dobranej wentylacji z rekuperacją dość szybko można przekonać się, że nie tylko powyższe aspekty się liczą. Głośna praca wentylacji, inwazyjny, nieestetyczny montaż gabarytowych rur pod sufitem czy martwe strefy, do których nie dociera świeże powietrze to mankamenty, które szybko mogą stać się sporym problemem. Na co więc zwracać uwagę?

03.11.2016 | Systemy kominowe

Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym standardem jest instalowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją, o tyle wciąż przeważający odsetek Polaków mieszka w domach i mieszkaniach, w których wymianę powietrza zapewnia wentylacja grawitacyjna. Jednocześnie niemal każdy, nawet średnio zorientowany w temacie budownictwa właściciel nieruchomości wie, że to właśnie niekontrolowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych może stać się przyczyną ogromnych strat ciepła z budynku. Jak im zapobiec?

Najważniejszym celem wentylacji budynków jest dostarczenie do strefy przebywania ludzi odpowiedniej ilości powietrza oraz zawartego w nim tlenu zapewniającego komfortowe, higieniczne warunki pobytu oraz pracy użytkowników budynku. Tradycyjny, niekontrolowany system wentylacji naturalnej (grawitacyjnej), którego efektywność jest ściśle uzależniona od zewnętrznych warunków pogodowych (temperatura powietrza otaczającego, prędkość wiatru) w praktyce nigdy nie pozwala na pełne zrealizowanie założonych celów.

Gdyby wyłączyć muzykę i wyciszyć gwar ludzkich głosów w centrum handlowym, to jedynym dźwiękiem, który by pozostał, byłby… huk systemu wentylacyjnego. O ile jednak w szale zakupów jesteśmy w stanie wytrzymać taki hałas, o tyle w warunkach domowych jest on nie do zaakceptowania. Dlatego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła instalowana w prywatnych nieruchomościach musi być nie tylko skuteczna, ale także cicha.

17.08.2016 | Energia ekologiczna

Odnawialne źródła energii to dziś nie tylko moda, ale przede wszystkim rozwiązanie przyszłości. Dane Komisji Europejskiej mówią o tym, że już za 4 lata ponad 20% energii może pochodzić z OZE. Również w Polsce z roku na rok rośnie liczba gospodarstw domowych, w których instalowane są zestawy solarne, rekuperatory, wentylacja domowa. Nowoczesne technologie rodzą jednak wiele wątpliwości. O tym, że nie trzeba się bać odnawialnych źródeł energii, przekonuje Rober Zygała z firmy Eko-Therm.

06.06.2016 | Grzejniki

Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego, szczelnego budownictwa, nie podlega dziś dyskusji. Jednak obok efektywności rekuperatora równie ważna jest prostota jego obsługi, bo przeciętny Kowalski na ogół nie ma czasu ani ochoty, by spędzać wiele godzin na studiowaniu instrukcji. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej SILENT VENTILATION – firma VASCO, która zaprojektowała nowy, uproszczony system sterowania do swoich urządzeń.

Wciąż dozwolona w polskim prawie budowlanym wentylacja grawitacyjna, w której świeże powietrze do budynku jest dostarczane przez nieszczelne okna i kominy wentylacyjne, powoli odchodzi do przeszłości. Współczesne, szczelne budownictwo, wymaga bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, oferowana przez firmę VASCO GROUP Sp. z o.o.

Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się na ciągłe ulepszanie rozwiązań i materiałów budowlanych, które mają za zadanie zminimalizować straty ciepła przez przegrody. W efekcie nowoczesne budownictwo jest coraz szczelniejsze… ale czy to zawsze jest dobre? Jeśli budynek jest superszczelny, to nie działa w nim wentylacja grawitacyjna, a w efekcie do środka nie jest dostarczane świeże powietrze. Jak rozwiązać ten problem? Gotowe pomysły podsuwa firma Pro-Vent, która oferuje kompleksowe rozwiązania wentylacyjne, m.in. rekuperatory Mistral.

Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne są skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń: nadmierna kondensacja pary wodnej, zawilgocenie ścian i stropów, niezdrowe, stęchłe powietrze. W czasach gdy koszty ogrzewania wciąż rosną, nowo powstające obiekty są coraz bardziej szczelne, uniemożliwiając wymianę zużytego powietrza na świeże. Jak temu zaradzić, nie narażając się na wzrost kosztów ogrzewania? Gotową odpowiedź na to pytanie ma firma Alternatywne Systemy Komfortu.

Termomodernizacja istniejących i powstających energooszczędnych domów wprowadza konieczność instalowania wentylacji kontrolowanej oraz sterowanej. Wymiana powietrza w takich budynkach jest niezbędna i odpowiada za największe procentowo straty ciepła! O zalety wentylacji decentralnej zapytaliśmy Krzysztofa Wieczorka z firmy Ekosfera.

Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pomiędzy pomieszczeniem, w którym pracują ludzie, a przestrzenią na zewnątrz to obowiązek każdego pracodawcy. Tym bardziej, że właściwa wentylacja i klimatyzacja hal przemysłowych, która pozwala na płynną wymianę zużytego i zanieczyszczonego powietrza na świeże, zapewnia zdrowe i bezpieczne środowisko pracy.

Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że koniecznością staje się wyposażanie budynków w urządzenia wentylujące i odzyskujące ciepło. Pozwalają one na poważne oszczędności w kwestii opłat za energię cieplną. Instalacjami, które odpowiadają takim potrzebom są rekuperatory bezkanałowe oferowane przez firmę Alternatywne Systemy Komfortu.

Odpowiednia klimatyzacja i wentylacja obiektów wielkokubaturowych to absolutna konieczność, przez wiele osób kojarzona jest jednak z wysokimi kosztami. A przecież niekoniecznie musi tak być. Firma Menerga Polska Sp. z o.o. specjalizuje się klimatyzacji hal basenowych oraz w wentylacji i klimatyzacji obiektów wielkokubaturowych, oferując rozwiązania oparte na innowacyjnej technologii „adiabatycznego” chłodzenia wyparnego. Jest to rozwiązanie energooszczędne, a zarazem bardzo skuteczne.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi wyzwaniami, bo branża nieustannie ewoluuje, a klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekując rozwiązań efektywnych, ekonomicznych i wygodnych w obsłudze. W ciągu czteroletniego okresu rozwojowego firma JCB stosowała program intensywnego testowania komponentów oraz produktów, a cel był jeden: osiągnięcie podwyższonych poziomów jakości i niezawodności budowania z korzyścią dla klientów. W efekcie ten znany producent opracował nowe, zaawansowane koparki gąsienicowe 220X, pierwsze modele z nowej generacji maszyn gąsienicowych JCB dla globalnego rynku budowlanego.

22.05.2018 | Obiekty rolnicze

Z czego zbudować oborę dla bydła, aby spełniała wszelkie wymogi bezpieczeństwa? Obecnie najlepiej sprawdzają się nowoczesne obory w konstrukcji stalowej. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak przebiega budowa takiego obiektu?

20.04.2018 | Systemy budowlane

Przebywając we wnętrzu, bez względu na to czy jest to pomieszczenie biurowe, sala szkolna, sklep czy szpital, chcemy czuć się komfortowo. Najbardziej dokuczliwe są hałasy i inne niechciane dźwięki, dobiegające do uszu podczas przebywania w budynku. Dlatego wnętrza muszą mieć zapewnioną przyjazną akustykę. Nadmierny hałas pomagają pokonać odpowiednio zaprojektowane i wykonane przegrody budowlane oraz użyte materiały wykończeniowe, w tym w dużej mierze podwieszane sufity i panele akustyczne, których producentem jest firma BARWA SYSTEM.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie obiektu, w którym zostanie on zamontowany. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ciepła skumulowanego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń na zewnątrz, które służy do podgrzania świeżego powietrza do nich dostarczanego. O ile uwarunkowania architektoniczne obiektu na to pozwolą, montażu rekuperatora można dokonać praktycznie w każdym momencie. Mając na uwadze dodatkowe koszty związane z przystosowaniem już użytkowanego obiektu do tego celu, zasadnym jest podjęcie decyzji na etapie jego budowy. Dobór rozwiązań w tym zakresie winien uwzględniać indywidualne uwarunkowania obiektu oraz wymagania użytkownika.

Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na etapie budowy domu kwestia bardzo istotna i warta przemyślenia. Dlaczego? Bo: po pierwsze – kominki muszą przede wszystkim dobrze pełnić swoją rolę i skutecznie odprowadzać wilgoć, po drugie – z uwagi na fakt, że systemu wentylacyjnego nie da się wymienić bez sporych nakładów finansowych, warto wykonać go „raz a dobrze”. Nic więc dziwnego, że tradycyjne rozwiązania, jak wentylacyjne kominki dachowe z plastiku czy ceramiki coraz częściej wypierane są przez aluminiowe kominki wentylacyjne. Znajdziemy je w ofercie firmy Krono-Plast, która jest producentem akcesoriów dachowych – w tym – kominków do wentylacji grawitacyjnej i kominków do wentylacji instalacji sanitarnej.

24.10.2017 | Termoizolacja

Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać się z licznymi problemami, a jednocześnie bywa to często jedyne wyjście dla wielu inwestorów. Dzięki innowacyjnej płycie Eurothane G, oferowanej przez Recticel Izolacje, ocieplenie od środka można wykonać błyskawicznie, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni użytkowej. Ta praktyczna technologia pozwoliła już wielu architektom i wykonawcom stworzyć efektywne izolacje wewnątrz budynków, zarówno na ścianach, jak też sufitach.

11.10.2017 | Systemy kominowe

Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok rosnących wymagań konsumentów – są zmieniające się przepisy. Dotyczy to zwłaszcza takich produktów, które wywierają wpływ na środowisko i zasoby naturalne. Ścisłe regulacje dotyczące zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych wprowadza też UE. Efekt? Od 26 września 2015 r. producenci mogą produkować tylko wysokoefektywne kotły kondensacyjne oraz niektóre rodzaje dwufunkcyjnych kotłów z otwartą komorą spalania, o parametrach precyzyjnie określonych przepisami. Do nowych regulacji musieli dostosować się też producenci systemów kominowych, poszerzając swoją ofertę o kominy do kotłów kondensacyjnych.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: wentylacja, gruntowy wymiennik ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, płytowy gwc, płytowce gwc,