Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Nie tylko dla alergików – oczyszczacze powietrza

Jeszcze do niedawna mało kto spoza wąskiego grona osób z branży wiedział, że istnieje urządzenie takie jak oczyszczacz powietrza. W ostatnich latach sporo w tej dziedzinie się zmieniło, bo i coraz więcej w mediach mówi się o zatrutym powietrzu, o mnożących się alergiach i nowotworach, o wiszącym nad naszymi głowami smogu. Tym samym troska o jakość powietrza w domu staje się jednym z najbardziej racjonalnych i uzasadnionych trendów ostatnich lat. Gdy jednak na ten temat zrobiło się głośno i pojawiła się masa różnych urządzeń, znów stajemy przed dylematem. Jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy razem ze specjalistami z firmy NIDO.

Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA czy z filtrem węglowym?
Na co zwracać uwagę wybierając oczyszczacz powietrza do domu? Jest kilka bardzo ważnych kwestii, których uwzględnienie pomoże dopasować urządzenie adekwatne do naszych potrzeb, oczekiwań i finansów.
– Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na filtry, w jakie wyposażony jest oczyszczacz, a konkretnie – jaki rodzaj zanieczyszczeń one usuwają. Inne filtry sprawdzają, jeśli zależy nam na oczyszczaniu powietrza ze smogu, inne, gdy w domu mieszka dziecko uczulone na określone substancje chemiczne – wyjaśnia Katarzyna Szkódlińska z firmy NIDO.
Standardem jest dziś wyposażanie oczyszczaczy powietrza w kilka filtrów, z których każdy radzi sobie z innym rodzajem zanieczyszczeń. Na przykład dostępny w ofercie NIDO oczyszczacz WINIX P150 (jedno z najmniejszych urządzeń, przeznaczonych na metraże do 33m²), posiada aż trzy poziomy filtracji: filtr z aktywnym węglem, filtr HEPA oraz opatentowaną technologię WINIX PlasmaWave®.

 

oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrzafot. NIDO

 

Filtr z aktywnym węglem oczyszcza powietrze z brzydkich zapachów (np. dym papierosowy) i zatrzymuje zanieczyszczenia gazowe, m.in. wywołane szkodliwymi tlenkami azotu lub dwutlenkami siarki. Filtr HEPA odpowiada za zatrzymywanie cząsteczek kurzu, zarodników pleśni, pyłków, wirusów i bakterii, uzupełniając działanie filtra węglowego i usuwając do 99,97% szkodliwych substancji, nawet tych wielkości 0,3 mikrometra. Z kolei technologia WINIX PlasmaWave®  generuje ujemne i dodatnie jony, tworząc w połączeniu z wodą wysoko aktywne hydroksyle, które natychmiast neutralizują i dezaktywują wirusy, bakterie, związki chemiczne, brzydkie zapachy czy szkodliwe gazy. Dzięki temu Winix P150 to świetny oczyszczacz powietrza dla alergików, który skutecznie eliminuje najczęściej pojawiające się w domach przyczyny alergii, a więc kurz, pyłki, sierść zwierząt.
Urządzeniem przeznaczonym do wielopoziomowego oczyszczania powietrza na większych metrażach (do 77 m²) jest z kolei oczyszczacz Winix 2020EU (ZERO).

 

oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrzafot. NIDO

 

– Jest to oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym, HEPA, wstępnym siateczkowym, a także technologią WINIX PlasmaWave®, który usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, nawet te wielkości 0,3 mikrometra, a intuicyjny, prosty panel sterujący redukuje obsługę urządzenia do niezbędnego minimum – mówi Katarzyna Szkódlińska.
Modele najwyższe, np. Winix HR1000 WiFi (ZERO+, do 88 m²) posiadają aż pięć poziomów filtracji – filtr wstępny typu siateczka, który wyłapuje np. sierść zwierząt czy cząstki kurzu; filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy; filtr HEPA, oczyszczający powietrze z mikrozanieczyszczeń (do wielkości 0,3 mikrometra); antybakteryjna powłoka filtra HEPA, która zapobiega namnażaniu bakterii oraz generator nieszkodliwych jonów dodatnich i ujemnych WINIX PlasmaWave® Technology.

 

oczyszczacz powietrzafot. NIDO

 

Filtr do oczyszczacza tani w eksploatacji
Mając na uwadze rodzaje zastosowanych w oczyszczaczu filtrów, warto zainteresować się też kwestiami związanymi z ich wymianą i idącymi za tym kosztami. Z drugiej strony – trzeba też mieć ograniczone zaufanie do niektórych technologicznych nowinek, bo oszczędności mogą się okazać pozorne. Ostatnio sporo mówi się np. o wieloletnich filtrach HEPA do oczyszczaczy powietrza. Sprzedawcy oferujący tego typu urządzenia rzadko jednak dodają, że testy odbywają się tylko na początku korzystania z filtrów, których nikt nie sprawdza na koniec ich użytkowania, gdy są już magazynem mikrobów. Jeśli kupujemy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA warto też sprawdzić, jakie parametry ma dany filtr, bo są dostępne różne klasy filtracji, co w praktyce przekłada się na efektywność oczyszczania powietrza.
Zwróćmy też uwagę, czy na filtrach lub obudowach znajduje się powłoka antybakteryjna (taką powłokę ma np. obudowa filtru HEPA w oczyszczaczu powietrza Winix HR1000 WiFi (ZERO+), która minimalizuje liczbę bakterii i wirusów oraz zapobiega ich namnażaniu).

 

oczyszczacz powietrza oczyszczacz powietrzafot. NIDO

 

– Pamiętajmy też o tym, że jakość oczyszczacza musi być potwierdzona certyfikatami dla całego urządzenia, a nie tylko dla filtrów. A więc trzeba zwracać uwagę nie tylko na certyfikat CE, ale także na certyfikaty AHAM CADR, ECARF, UK Alergy certification, które są najpewniejszym potwierdzenie, że to dobry oczyszczacz powietrza dla alergików – podkreśla Katarzyna Szkódlińska.

Z głośnikami, jonizacją, blokadą dziecięcą… jaki oczyszczacz powietrza wybrać?
Kwestią, o której często nie myśli się na etapie zakupu, jest głośność oczyszczaczy, tylko pozornie będąca sprawą drugorzędną. Pracujące głośno urządzenie może stać się utrapieniem niejednego z nas, w skrajnych przypadkach komfort powietrza będzie mniej istotny niż komfort akustyczny i oczyszczacz będzie po prostu wyłączony, nie pełniąc swojej funkcji. Oczywiście na wyższych poziomach pracy oczyszczacze pracują głośniej niż na niższych, zwróćmy jednak uwagę, aby emitowany przez nie hałas nie był zbyt uciążliwy.
Dlatego warto czytać dane techniczne wybranych urządzeń, których producenci powinni w decybelach podać poziom hałasu emitowanego przez urządzenie.
Filtry, głośność, jonizacja powietrza to kwestie, które w prosty sposób przekładają się na codzienne użytkowanie oczyszczaczy powietrza. Jeśli mamy już na oku konkretne urządzenie, to warto jeszcze sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje może pełnić oczyszczacz. Czy może np. nawilżać powietrze? Czy jest wyposażony w blokadę dziecięcą? Czy możliwa jest bezprzewodowa kontrola jakości powietrza, to znaczy, czy urządzenie ma łączność z aplikacją w smartfonie poprzez WiFi? Warto przeczytać lub dopytać, na co reagują czujniki, w jakie wyposażony jest oczyszczacz. Przydatnym rozwiązaniem są np. wbudowane w oczyszczacze Winix inteligentne czujniki VOC (szkodliwe związki organiczne) i czujniki zanieczyszczeń pyłowych, które aktywnie reagują na obecność zanieczyszczeń w powietrzu, informując o tym użytkownika odpowiednim kolorem. Wygodną opcją jest też czujnik światła, dzięki któremu oczyszczacz „idzie spać” wraz ze zgaszeniem światła, działając w trybie energooszczędnym.

 

oczyszczacz powietrzafot. NIDO

 

Innym aspektem wartym uwzględnienia jest kwestia oczyszczaczy z jonizacją. Jako produkt uboczny jonizacji może powstawać ozon, a producenci niektórych urządzeń wprost podają w swoich raportach, jakie jego ilości są emitowane podczas jonizacji. Sprawdźmy więc przed zakupem, czy możemy wyłączyć jonizację bez konieczności wyłączania całego urządzenia. Co istotne – ozon może, ale nie musi być wytwarzany podczas jonizacji, ponieważ niektóre urządzenia po prostu go nie emitują. W przypadku oczyszczaczy Winix ozon nie powstaje np. przy PlasmaWave®, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mają obawy co do negatywnego wpływu ozonu na własne zdrowie.
– Ciekawą funkcję dodatkową ma jeden z najnowszych oferowanych przez nas modeli – WINIX Tower Q300S, w którego eleganckiej, smukłej obudowie ukryty jest naprawdę przyzwoitej jakości głośnik JBL Bluetooth, który potrafi dobrze zagrać, szczególnie w przypadku źródeł streamingowych– mówi Katarzyna Szkódlińska.

Zakup dobrej jakości oczyszczacza to wydatek, który trzeba zaplanować z głową, mając na uwadze cały rok, a nie tylko sezon grzewczy. Dokładne przemyślenie własnych potrzeb i wymagań oraz dobór urządzenia, które będzie w stanie im sprostać sprawi, że będziemy korzystać z oczyszczacza również wiosną, gdy zaczynają pojawiać się alergeny, a także jesienią, gdy błyskawicznie namnażają się pleśnie i grzyby.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.airnaturel.pl

 


Liczba odwiedzin: 52 | Data publikacji: 2018-03-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują na ekologiczny czynnik chłodzący R32, co pozytywne wpływa zarówno na domowników, jak też na całe środowisko. Nowoczesna technologia marki Panasonic zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczne i ekonomiczne oczyszczanie powietrza.

Alergie, uczulenia, astma, nowotwory to plaga XXI wieku, gdy znakiem naszych czasów stają się ginące gatunki, tony śmieci, spaliny i – problem szczególnie dotkliwy w Polsce – chmura smogu wisząca nad nami przez cały sezon grzewczy. Coraz więcej osób wychodząc na zewnątrz zakłada maski antysmogowe, ale przecież nikt nie chce nosić ich w domu, w którym spędzamy więcej niż połowę życia. Wbrew pozorom jedynym rozwiązaniem wcale nie jest inwestycja w oczyszczacz powietrza. Zdecydowanie lepiej postawić na wentylację mechaniczną w domu, która nie tylko zapewni dopływ czystego powietrza, ale także odprowadzanie zużytego. A jeśli będzie to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to zyskają na tym jeszcze nasze portfele.

Drzewa, krzewy i kwiaty w przestrzeni miejskiej stanowią swoiste oazy zieleni, do których uciekamy, gdy chcemy odpocząć od zgiełku, pracy i hałasu. Kojarzone ze spokojem, ładem i porządkiem coraz częściej stają się nieodłącznym elementem nie tylko parków, ale również osiedli mieszkaniowych czy ulic.

Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że koniecznością staje się wyposażanie budynków w urządzenia wentylujące i odzyskujące ciepło. Pozwalają one na poważne oszczędności w kwestii opłat za energię cieplną. Instalacjami, które odpowiadają takim potrzebom są rekuperatory bezkanałowe oferowane przez firmę Alternatywne Systemy Komfortu.

Na rynku farb wiele jest produktów, którymi producenci zachwycają się ze względu na ich „magiczne” właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze czy samoczyszczące. Jak wiadomo, cudów nie ma lub zdarzają się bardzo rzadko, a szczególnie w takich branżach jak budowlana, gdzie tylko empirycznie udowodnione tezy stają się faktami. Dlatego produkując farby należy stosować odpowiednie technologie. W innym wypadku producentowi pozostaje „czarowanie” klientów bajkami.

Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna i ekologiczna świata oraz dążenie do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw, skupia się na poszukiwaniu nowoczesnych technologii, które połączą pracę ludzi i maszyn. Przebiegający obecnie proces reindustrializacji związany z organizacją szybszych i wydajniejszych procesów dąży do zapewnienia wysokiego poziomu elastyczności, wydajności zasobów oraz ograniczenia energochłonności. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi projektant i wykonawca obiektów przemysłowych i biurowych firma W.P.I.P.

Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które nie są skanalizowane, wciąż jest szambo. Nieopłacalność i kłopotliwość takiego rozwiązania sprawia jednak, że coraz więcej osób poszukuje alternatywnych systemów oczyszczania ścieków i ich odprowadzania. Nic dziwnego, że również w Polsce rośnie popularność przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, przy czym obok zalet ekonomicznych inwestorzy doceniają je również za możliwość adaptacji do najbardziej różnorodnych warunków gruntowo-wodnych.

W naszej strefie klimatycznej ryzyko wystąpienia suszy nie jest bardzo wysokie, jednak nie oznacza to, że nie warto w związku z tym oszczędzać wody. Jeśli nie przemawiają do nas względy ekologiczne, czyli kurczące się gwałtownie zasoby wód gruntowych, to warto pomyśleć o ekonomii. Prosty rachunek pokazuje, że zagospodarowanie wody opadowej czy wody szarej w Polsce, choć z pewnością nie aż tak powszechne jak w wielu krajach Europy Zachodniej, bardzo się opłaca. Jak wykorzystywać deszczówkę? Co to jest woda szara i jaki można zrobić z niej użytek? Podpowiedzi i gotowe rozwiązania podsuwa firma Green Water Solutions, która jest przedstawicielem na Polskę firmy Green Life, specjalizującej się w realizacji złożonych projektów z zakresu odzyskiwania wody deszczowej i szarej.

Pył w otoczeniu urządzeń produkcyjnych uznawany jest jako materiał zakłócający, który musi zostać przetransportowany w celu oczyszczenia środowiska pracy ludzi oraz maszyn. Służą do tego specjalistyczne urządzenia z zakresu techniki filtracyjnej i odciągowej.

Jak donoszą dane Państwowej Inspekcji Pracy branża budowlana to sektor gospodarki, w którym odnotowuje się jedne z najgorszych statystyk związanych z wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi. Związane jest to głównie z dużą ilością zagrożeń występujących na placach budowy. Czynnikiem, który w szczególny sposób naraża na utratę zdrowia pracowników branży są różnego rodzaju pyły i opary oddziaływające na układ oddechowy. O to jak chronić organizm przed destrukcyjnym wpływem pyłu zapytaliśmy Krzysztofa Ambroszkiewicza z firmy Diplomat – Poland, dystrybutora duńskich masek ochronnych.

04.11.2014 | Posadzki przemysłowe

Rozwój technologii sprawia, że tradycyjne metody zabezpieczania przed działaniem wody i wilgoci, jak np. smołowanie, odchodzą do przeszłości. Nowoczesne preparaty, bazujące na żywicach poliuretanowych i epoksydowych, są nie tylko łatwiejsze i szybsze w stosowaniu, ale gwarantują również większą elastyczność spoiny, jej wyższą odporność na ścieranie oraz jednorodną i estetyczną powierzchnię.

06.06.2014 | Chemia budowlana

Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie naturalne to materiały, które koło drewna najczęściej spotykamy w polskich ogrodach i na elewacjach budynków. Niestety wystawione na oddziaływanie warunków atmosferycznych mogą po jakimś czasie tracić swój urok. Na ratunek przychodzą im systemy impregnatów produkowanych przez firmę Zakład Chemiczny Silikony Polskie Sp. z o. o..

12.06.2018 | Domy ekologiczne

Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że koszty życia rosną, kwestie energooszczędności zaczynają nabierać coraz większego znaczenia. Najczęściej to właśnie argument ekonomiczny skłania inwestorów do budowy energooszczędnych budynków, choć oprócz finansów jest jeszcze cały szereg czynników przemawiających na korzyść domów pasywnych, z czego na pierwsze miejsce wysuwają się względy prozdrowotne i prośrodowiskowe. O tym, z czego buduje się domy pasywne i dlaczego to się opłaca rozmawiamy z Ireną Łobocką – Prezes Zarządu firmy Dom Plus, oferującej zdrowe, murowane budynki pasywne.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy Botament, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: oczyszczanie powietrza, oczyszczacz powietrza, filtrowy oczyszczasz powietrza, filtr do oszyszczacza,