Rozbiórki budynków, wyburzenia mostów, prace ziemne

Kruszenie betonu, kruszenie gruzu – rozbiórki z recyclingiem

Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych miastach równie trudne są kwestie związane z wyburzeniami i rozbiórką budynków, a ich przeprowadzenie w sposób jak najmniej inwazyjny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa jest trudnym zadaniem. Nic dziwnego, że prace wyburzeniowe to domena specjalistów, wyposażonych w profesjonalny sprzęt i posiadających odpowiednie doświadczenie. Takim przedsiębiorstwem jest Grupa Tree, początkowo działająca na terenie województwa mazowieckiego, a dziś rozpoznawalna w całej Polsce.

Swoją działalność firma Tree rozpoczęła od drobnych robót ziemnych, prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tego typu usługi na rynku, firma zaczęła poszerzać swoją działalność, zwiększając zakres robót ziemnych i rozwijając zakres prac wyburzeniowych oraz recykling materiałów porozbiórkowych i inwestując w najnowocześniejszy sprzęt. Obecnie Grupa Tree oferuje m.in. wyburzenia i rozbiórki budynków (zarówno dużych obiektów, jak również rozbiórki budynków gospodarczych), roboty ziemne, kruszenie betonu i gruzu oraz wynajem maszyn. We wszystkich pracach używany jest sprzęt renomowanych marek, takich jak: Caterpillar, Volvo, Atlas Copco czy Scania. Portfolio firmy nieustannie poszerza się o kolejne realizacje nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale też w całej Polsce – dziś Grupa Tree jest wiarygodnym oraz zaufanym partnerem dla wielu Generalnych Wykonawców i Inwestorów, a także klientów indywidualnych. Prowadzi prace dla klientów z sektora przemysłu ciężkiego, energetyki, lotnictwa, kolei, wykonując także drobne roboty drogowe, prace torowe, porządkowe, a nawet rekonstrukcyjno-historyczne.

 

rozbiórki budynków wyburzenia mostówfot. Grupa Tree

 

Rozbiórki budynków, wyburzenia mostów
Grupa Tree dzięki wieloletniemu doświadczeniu wyspecjalizowała się w wykonywaniu kompleksowych robót rozbiórkowych oraz prac ziemnych, a także w kruszeniu gruzu i betonu. Firma świadczymy także dodatkowe usługi, m.in. sortowanie materiałów porozbiórkowych, dystrybucję kruszyw, wynajem maszyn budowlanych oraz usługi transportowe.

 

rozbiórki budynków wyburzenia mostówfot. Grupa Tree

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma ma na swoim koncie wyburzenia zarówno małych, jak i dużych obiektów (budynki mieszkalne czy użyteczności publicznej), a także wyburzenia mostów, wiaduktów, estakad, tuneli.
Wyburzenia wykonywane są metodą mechaniczną (przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego) i hydrauliczną (kruszenie poszczególnych elementów obiektu).

 

rozbiórki budynków wyburzenia mostówfot. Grupa Tree

 

W obszarze rozbiórek zakres oferowanych usług obejmuje rozbiórki obiektów przemysłowych (linie technologiczne, fabryki, hale, elektrownie, kominy), rozbiórki elementów drogowych (nawierzchnie, barierki, znaki, studzienki); rozbiórki obiektów małej architektury, konstrukcji stalowych, murowanych, drewnianych, żelbetowych, sprężonych, rozbiórki elementów torowisk. Firma wykonuje rozbiórki poszczególnych części budynków (np. ściany, fundamenty), jak i kompletne rozbiórki budynków gospodarczych, mieszkalnych, przemysłowych. Wszystkie prace są prowadzone pod nadzorem konserwatora, a Tree prowadzi pełną opiekę dokumentacyjną (pozwolenia, zgłoszenia, projekty prac rozbiórkowych) i zapewnia nadzór osób z uprawnieniami.

Kruszenie betonu, gruzu, sortowanie kruszyw – recycling
W trosce o środowisko naturalne i efektywne wykorzystanie materiału porozbiórkowego przedsiębiorstwo zajmuje się również recyclingiem. W zakres działań z tego obszaru wchodzi m.in. kruszenie gruzu betonowego, ceglanego, skał, kruszenie betonu, węgla, asfaltu i kruszenie tłucznia kolejowego. Firma zajmuje się także sortowaniem kruszyw i ziemi, zapewniając kompleksową obsługę w zakresie recyclingu i materiałów pochodzących z rozbiórek.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.tree.com.pl

 


Liczba odwiedzin: 49 | Data publikacji: 2018-01-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


22.05.2018 | Obiekty rolnicze

Z czego zbudować oborę dla bydła, aby spełniała wszelkie wymogi bezpieczeństwa? Obecnie najlepiej sprawdzają się nowoczesne obory w konstrukcji stalowej. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak przebiega budowa takiego obiektu?

16.03.2017 | Kruszywa

Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany przez człowieka materiał. Jest niezwykle wytrzymały, trwały, odporny na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Dodatkowo zachwyca swoim surowym wyglądem, który pasuje do każdego rodzaju otoczenia. Projektanci i inwestorzy coraz chętniej wykorzystują kamień w aranżacji ogrodów i terenów zielonych. W jaki sposób można wykorzystać kamień ogrodowy?

21.12.2016 | Ogrzewanie

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Trudno znaleźć branżę, w której ten slogan byłby równie aktualny, co w branży budowlanej. I choć pewne rozwiązania weszły do tradycji, jak np. ławy fundamentowe jako najpowszechniejszy sposób posadowienia domu, to dziś dostępne są rozwiązania nowocześniejsze i praktyczniejsze zarazem. Przykładem mogą być fundamenty płytowe, które lepiej izolują i świetnie sprawdzają się w przypadku niestabilnych gruntów. Po połączeniu ich z podłogowym systemem grzewczym stają się one rozwiązaniem, o którym dziś śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej racjonalnym i opłacalnym sposobem na zbudowanie fundamentu. O szczegóły pytamy Agnieszkę Głowacką-Mattsson z firmy Legalett Polska Sp. z o.o.

Nowoczesne gospodarstwo rolne to obecnie dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo, w którym wielofunkcyjna ładowarka może okazać się urządzeniem na wagę złota. Duża wydajność przy przewożeniu towarów z miejsca na miejsce, efektywne manewrowanie w ciasnych chlewniach, oborach i stodołach dzięki małemu promieniowi skrętu oraz łatwość poruszania się terenie to najbardziej pożądane cechy ładowarek wykorzystywanych w rolnictwie.

14.10.2014 | Pompy

Na każdym etapie budowy, a także w trakcie uzbrajania budynku niezastąpionymi urządzeniami okazują się specjalistyczne pompy. Zależy od nich wiele aspektów procesu wznoszenia i użytkowania budynków – od poprawnego przygotowania gruntu pod budowę poprzez bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości aż do zapewnienia dostępu do wody pitnej oraz efektywnej kanalizacji.

Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim przyświeca firmom, których zlecenia dotyczą układania kostki brukowej na dużych powierzchniach. Mogą go osiągnąć, dzięki mechanizacji pracy przy pomocy maszyn Rollmops i Knikmops.

Ograniczenie zużycia energii do zera – ta idea przyświeca budownictwu nisko energetycznemu. W związku z rosnącymi cenami konwencjonalnych źródeł energii lansuje się nie tylko szczelne, ciepłe konstrukcje budynków, ale również systemy grzewczo – chłodzące maksymalnie wykorzystujące naturalne zasoby energii oraz mechaniczne systemy wentylacyjne, które nie tylko optymalizują komfort życia, ale również pozwalają na oszczędne gospodarowanie ciepłym i chłodnym powietrzem.

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy BOTAMENT®, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)

Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów wymuszają na wykonawcach montaże coraz masywniejszych i większych przeszkleń. W konsekwencji tego projektowane okna i pakiety szybowe są coraz cięższe, a ich montaż i transport na terenie budowy stanowi ogromne wyzwanie dnia codziennego na budowie. Problematyka ta dotyka zarówno budownictwa jednorodzinnego, jak i wysokościowego.

19.04.2017 | Domy drewniane

Domy z bali są naturalne, zdrowe i ekologiczne. Ze względu na właściwości litego drewna są kwalifikowane jako domy energooszczędne. Domy fińskie doskonale komponują się z otoczeniem, zapewniając najwyższą jakość życia. To inwestycja na lata, która będzie służyła kolejnym pokoleniom. Dlatego technologię budowania z bali wykorzystuje się również do budowania dużych obiektów publicznych: hoteli, szpitali, przedszkoli.

Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle. Jedną z najważniejszych części tych maszyn jest łyżka, która odpowiednio skonfigurowana odpowiada za wydajność całej pracy maszyny i jej właściwe wykorzystanie. Wieloletnie doświadczenie firmy Fuhrmann w produkcji łyżek oraz zastosowanie najwyższej jakości szwedzkiej stali gwarantuje ich długą żywotność.

01.02.2017 | Systemy odwodnień

Jest kwestią oczywistą, że skuteczne odprowadzenie wody z dachu budynku jest koniecznością. O ile jednak w przypadku dachów dwuspadowych sprawa jest dość prosta, o tyle odwodnienie dachu płaskiego – zwłaszcza z attyką – to już spore wyzwanie. Kluczowe znaczenie obok skuteczności wybranego rozwiązania ma również jego opłacalność, czyli cena za litr odprowadzanej wody. Jak zaprojektować ekonomiczny system odwadniania dachu przez attykę? Sprawdzamy to na przykładzie dachu o powierzchni 1780 m², którego odwadnianie zaprojektowała firma LORO.

22.09.2016 | Piece, kotły

W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym z najpopularniejszych paliw są paliwa stałe, co bez wątpienia zawdzięczają one swojej niskiej cenie. O ile jeszcze kilkanaście lat temu obsługa urządzeń przeznaczonych do ich spalania była dość kłopotliwa, to dziś dzięki stosowanym przez producentom udogodnieniom śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej opłacalnych, a zarazem wygodnych w eksploatacji rozwiązań.

20.01.2016 | Piece, kotły

Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo mitów i niepochlebnych opinii. Spośród nich dominuje taka, że to najdroższy z dostępnych sposobów grzania. Jednak mało kto pokusi się o sprawdzenie stanu faktycznego i rzetelne porównanie rzeczywistych kosztów ogrzewania na przestrzeni kilku lat. A sporo się na rynku ogrzewania prądem w ostatnich latach zmieniło…

30.10.2013 | Energia ekologiczna

W związku z rosnącymi cenami energii, stale walczymy o obniżenie jej kosztów. Dlatego należy sięgać po alternatywne źródła energii oraz sposoby jej pozyskiwania. Jednak wielu z nas wciąż nie wie, że darmowa energia znajduje się wokół nas w powietrzu, gruncie i wodzie. W celu jej pozyskania należy inwestować w specjalistyczne urządzenia jakimi są pompy ciepła.

01.10.2013 | Ogrzewanie

Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło energii cieplnej jest marzeniem każdego właściciela domu. W obecnych czasach oczywiście jest ono możliwe do zrealizowania przy pomocy pomp ciepła. Wiele się o nich mówi i jak to zwykle bywa krąży o nich wiele mitów, które nie wszystkie są prawdziwe. Jednak, gdy zgłębimy to zagadnienie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do zasadności ich stosowania.

To, jak ważne jest efektywne i szybkie oddzielenie elementów metalowych od elementów niemetalowych wiedzą m.in. właściciele złomowisk, firm rozbiórkowych, czy pracownicy zajmujący się oczyszczaniem i rozbiórką torów kolejowych. Do tego typu prac wykorzystuje się już nie tylko zwykłe chwytaki, ale także elektromagnesy DYNASET, których dystrybutorem w Polsce jest firma Serafin Maszyny i które pozwalają na precyzyjną pracę w każdych warunkach.

20.09.2016 | Kratki trawnikowe

Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny pochyłe – zarówno wokół prywatnych posesji, jak i wokół budynków użyteczności publicznej. Szczególnie narażone w tym wypadku są skarpy, brzegi stawów oraz rowy melioracyjne. Zjawiska naturalne połączone z działaniem człowieka (np. roboty ziemne, rolnictwo) mogą doprowadzać do obsunięć ziemi w tego typu miejscach. W jaki sposób zabezpieczyć teren przed erozją i jej niebezpiecznymi skutkami?

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: Rozbiórki budynków, wyburzenia mostów, prace ziemne, wyburzenie mostu, rozbiórka budynku, roboty ziemne,