Pompa All-In-One powietrze-woda

Jedno urządzenie na każdą temperaturę

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.

Podczas modernizacji lub pierwszej instalacji systemu grzewczego polecamy zapoznać się ze specyfikacją pomp powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic. Tej marki nie trzeba Polakom przedstawiać – od lat obecna na naszym rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem klientów nie tylko ze względu na wysoką jakość produkowanego sprzętu, ale też bezproblemowy serwis urządzeń.

Jedno urządzenie – wiele funkcji
Funkcjonalność urządzenia jest dzisiaj jednym z priorytetów decydujących o naszym wyborze. W dobie nieograniczonych możliwości sprawdza się to, co spełnia kilka funkcji jednocześnie. Taka jest właśnie pompa All-In-One z serii Aquarea. Jej najważniejszą zaletą są możliwości: przeznaczona jest do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. To idealne rozwiązanie na 4 pory roku, do tego energooszczędne (klasa efektywności to A++) i ekologiczne. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy w eksploatacji i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

 

pompa all in onefot. Panasonic

 

Nowością w ramach pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. Dzięki niemu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są różne ustawienia temperatury wody grzewczej. W efekcie ta jednostka (w odróżnieniu od podstawowego rozwiązania) nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego i dodatkowego zestawu dwustrefowego, zachowując jednocześnie kompaktowe wymiary.

Gdzie sprawdzi się pompa powietrze-woda?Pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie wszędzie: zarówno w nowych, energooszczędnych budynkach, jak i w starych, modernizowanych systemach. Dla ograniczenia kosztów ogrzewania modernizowanego budynku, system można również podłączyć do istniejącej instalacji. Pojedyncza jednostka zewnętrzna może współpracować z panelami słonecznymi w celu podgrzewania wody użytkowej i zasilania grzejników bądź instalacji ogrzewania podłogowego.

Pompy ciepła Panasonic All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP i High Performance. Seria T-CAP została stworzona do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Urządzenia z tej serii są zdolne utrzymać wydajność nominalną nawet przy temperaturze -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Seria High Performance została specjalnie zaprojektowana dla nowych instalacji w domach energooszczędnych i pasywnych, a ich wyróżnikiem jest doskonały współczynnikiem COP (współczynnik efektywności) równy 5 (w przypadku modelu o mocy 3 kW). Są optymalnym wariantem dla domu wyposażonego w grzejniki niskotemperaturowe lub ogrzewanie podłogowe.

Gdzie montuje się pompy ciepła?
Pompa ciepła może być zamontowana dosłownie wszędzie: w kotłowni, w garażu, w piwnicy. Co więcej, ze względu na kompaktową budowę i swój nowoczesny wygląd, pompy z serii Aquarea wpasują się także w design nowoczesnej kuchni czy łazienki. Obudowa tych pomp nie zajmuje wiele miejsca i do złudzenia przypomina sprzęt AGD, np. lodówkę.

Jednostka All-in-One w jednej, stosunkowo niewielkiej obudowie zawiera również 200-litrowy zasobnik c.w.u ze stali nierdzewnej. Cała pompa skonstruowana została z myślą o prostym i szybkim montażu, co dodatkowo obniża koszty jej podłączenia. Fabrycznie zamontowane orurowanie i wszystkie złącza elektryczne są umieszczone z przodu jednostki, aby ułatwić do nich dostęp zarówno w czasie montażu, jak i konserwacji.

 

pompa all in one pompa all in onefot. Panasonic

 

Sterowanie pompy ciepła
Sterowanie pompą z wymiennikiem ciepła z serii Aquarea jest intuicyjne i łatwe, poradzi z nim sobie nawet największy laik elektroniczny. Każda jednostka wewnętrzna jest wyposażona w indywidualny sterownik z podświetlanym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,5 cala. Panel ten, wraz w wbudowanym czujnikiem temperatury, można odłączyć od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki. Eliminuje to potrzebę instalacji termostatu, ponieważ panel zapewnia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą m.in. automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, program czasowy, funkcja QUIET umożliwiająca okresową pracę z obniżaniem hałasu czy regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

Pompa ma także to, co w dzisiejszych czasach bardzo istotne: możliwość sterowania z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu czy komputera. Zintegrowanie z funkcją Aquarea Smart Cloud pozwala zdalnie zarządzać wszystkimi parametrami związanymi z ogrzewaniem i CWU. Oferuje między innymi monitoring zużycia energii, powiadomienia o usterkach oraz ostrzeżenia o możliwej awarii. To nowoczesna technologia, dostępna na wyciągnięcie ręki!

Więcej informacji o pompach Aquarea dostępnych jest na stronie www.aircon.panasonic.eu

 


Liczba odwiedzin: 43 | Data publikacji: 2018-03-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.07.2018 | Ogrzewanie

Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba dokładnie rozważyć, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze i zapewni komfort cieplny w budynku oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać do dużego domu? Jaka pompa ciepła do mieszkania w bloku będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi marka DIMPLEX, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości nowoczesne pompy ciepła.

21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

14.07.2014 | Ogrzewanie

Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się faktem po wprowadzeniu na rynek pomp ciepła. Jak wiadomo wyróżnia się kilka typoszeregów tych urządzeń, biorąc pod uwagę sposób, w jaki pozyskują one energię ze środowiska naturalnego. Jednym z najbardziej popularnych typów pomp jest urządzenie typu solanka – woda. O urządzenia tego typu zapytaliśmy Annę Małecką, specjalistkę z firmy Lumo Technika Grzewcza – producenta pompy ciepła Lumo 1209.

15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

23.06.2017 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków przy jednoczesnym ogrzewaniu wody użytkowej. Wykorzystując ciepło dostępne w środowisku naturalnym, dostarczają je w nieograniczonej ilości do wybranych obiektów budowlanych – zarówno domów, jak i budynków publicznych. Ponadto, istotny jest również aspekt ekologiczny, jaki towarzyszy ogrzewaniu za pomocą pomp. To rozwiązanie chroni środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła powinni zwrócić uwagę na wiele elementów – od odpowiedniego zaprojektowania urządzenia, poprzez wygodę jego obsługi, efektywność ekonomiczną, aż na designie kończąc. Niezależnie od tego, gdzie ma zostać zainstalowany dany system grzewczo-chłodzący, ważne jest odpowiednie jego dobranie, zgodnie z oczekiwaniami odbiorcy. Warto poznać możliwości, jakie dają najnowsze pompy ciepła.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie obiektu, w którym zostanie on zamontowany. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ciepła skumulowanego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń na zewnątrz, które służy do podgrzania świeżego powietrza do nich dostarczanego. O ile uwarunkowania architektoniczne obiektu na to pozwolą, montażu rekuperatora można dokonać praktycznie w każdym momencie. Mając na uwadze dodatkowe koszty związane z przystosowaniem już użytkowanego obiektu do tego celu, zasadnym jest podjęcie decyzji na etapie jego budowy. Dobór rozwiązań w tym zakresie winien uwzględniać indywidualne uwarunkowania obiektu oraz wymagania użytkownika.

Większość instalacji centralnego ogrzewania do wydajnej pracy potrzebuje urządzenia wymuszającego obieg czynnika grzewczego. Najpopularniejszym z nich jest elektroniczna pompa obiegowa. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku, jakością i wielofunkcyjnością wyróżnia się zdecydowanie pompa Wilo-Yonos PICO 2.0.

25.10.2017 | Ogrzewanie

W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych sposobów ogrzewania. Po pierwsze, były one drogie i nieefektywne. Po drugie, wykorzystywały nieodnawialne zasoby, które się wyczerpują. A przecież ciepło można brać z powietrza, ziemi, słońca czy wody!

Wybór systemu grzewczego to wybór na lata, dlatego powinien być on przemyślany. Możliwości, jakie daje współcześnie branża grzewcza, są ogromne i pozwalają na wybór najlepszego ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych systemów są pompy ciepła. Wybierane ze względu na wydajność, komfort użytkowania i aspekt ekologiczny. Czy jednak pompy ciepła to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie? Jeśli tak, to jaką pompę wybrać do domu jednorodzinnego?

Era konwencjonalnych kotłów gazowych i olejowych zakończyła się 26 września 2015 roku. Właśnie od tego dnia zaczęły obowiązywać przepisy dyrektywy ErP, wprowadzające wymogi w zakresie efektywności energetycznej dla kotłów grzewczych (gazowych i olejowych), pomp ciepła i in. Na nowo określone minimalne wymogi dotyczące efektywności energetycznej kotłów w praktyce oznaczają wycofanie ze sprzedaży konwencjonalnych kotłów opalanych olejem i gazem (oprócz urządzeń z otwartą komorą spalania jednofunkcyjnych o mocy do 10 kW oraz dwufunkcyjncych o mocy do 30 kW) i odpowiadają poziomowi, który spełniają jedynie kotły kondensacyjne. Ważne, aby tego typu urządzenia wyposażone były w skuteczną pompę do odprowadzania skroplin.

20.04.2016 | Ogrzewanie

Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku rosną wymagania klientów dotyczące instalacji grzewczych. Dziś poszukiwane są nie tylko ekologiczne i tanie w eksploatacji systemy dystrybucji energii, bazujące na przykład na pompach ciepła. Liczy się też fachowość i kompleksowość obsługi. Na miarę takich potrzeb skrojona jest oferta firmy NTS-Energy, która nie tylko produkuje pompy ciepła, ale także proponuje pełną obsługę inwestycji w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji i rekuperacji.

18.03.2016 | Ogrzewanie

Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne pompy ciepła – to jedna z najbardziej opłacalnych metod ogrzewania. W tej dziedzinie również polska myśl techniczna ma swoje duże zasługi. Wystarczy zresztą spojrzeć na osiągnięcia politechnik w kategorii OZE. Polacy udowadniają, że nie tylko potrafią sprzedawać jabłka, lecz produkować także zaawansowane technologicznie urządzenia. Takim produktem są na pewno polskie pompy ciepła ST AIR, które wprowadza i produkuje firma Silesia Term z Nowego Dworu w woj. opolskim.

Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp ciepła? Że są ekologiczne, dość kosztowne (ale po pewnym czasie inwestycja się amortyzuje), że pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, a tym samym od gwałtownych wzrostów cen gazu czy oleju opałowego. Nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą jeszcze, że źródłem ciepła takiej pompy może być grunt, woda lub powietrze. Przeciętny Kowalski w zasadzie nie musi wiedzieć więcej, bo zwracając się do profesjonalnej firmy otrzyma produkt, który będzie dokładnie skrojony na miarę jego potrzeb. Jednak praktyka pokazuje, że niestety nie zawsze tak jest.

Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne są skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń: nadmierna kondensacja pary wodnej, zawilgocenie ścian i stropów, niezdrowe, stęchłe powietrze. W czasach gdy koszty ogrzewania wciąż rosną, nowo powstające obiekty są coraz bardziej szczelne, uniemożliwiając wymianę zużytego powietrza na świeże. Jak temu zaradzić, nie narażając się na wzrost kosztów ogrzewania? Gotową odpowiedź na to pytanie ma firma Alternatywne Systemy Komfortu.

15.09.2014 | Ogrzewanie

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim nadchodzi czas, w którym ponosimy dodatkowe (często bardzo wysokie) wydatki na ogrzewanie budynków. Co zrobić, aby cena jaką płacimy za ciepło nie była aż tak bardzo odczuwalna dla naszych portfeli? Zapytaliśmy o to Grzegorza Łukasika – Product Managera w firmie Robert Bosch Sp. z o.o., oferującej m.in. pompy ciepła Buderus.

26.06.2014 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to urządzenia uznane za jedne z najnowocześniejszych, najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Jak każda nowinka techniczna wzbudzają spore zainteresowanie. Czy słusznie? Jaką wiedzę należy posiadać aby wybrać odpowiednie urządzenie w tym zakresie? Na te i na wiele innych pytań z zakresu tematyki pomp ciepła odpowiedział Lech Tomczak, specjalista od nowoczesnych systemów grzewczych oraz właściciel firmy Ekoinstal, przedstawiciel marki Danfoss na Pomorzu.

28.03.2014 | Ogrzewanie

Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na ogół bywają też kojarzone z wysoką ceną. I rzeczywiście często tak jest, a zastosowanie przyjaznych środowisku produktów nierzadko generuje dodatkowe koszty. Istnieją jednak i takie rozwiązania, które nie tylko są ekologiczne, ale również pozwalają sporo zaoszczędzić. Z całą pewnością na pierwszym miejscu wymienić trzeba pompy ciepła.

30.10.2013 | Energia ekologiczna

W związku z rosnącymi cenami energii, stale walczymy o obniżenie jej kosztów. Dlatego należy sięgać po alternatywne źródła energii oraz sposoby jej pozyskiwania. Jednak wielu z nas wciąż nie wie, że darmowa energia znajduje się wokół nas w powietrzu, gruncie i wodzie. W celu jej pozyskania należy inwestować w specjalistyczne urządzenia jakimi są pompy ciepła.

Ograniczenie zużycia energii do zera – ta idea przyświeca budownictwu nisko energetycznemu. W związku z rosnącymi cenami konwencjonalnych źródeł energii lansuje się nie tylko szczelne, ciepłe konstrukcje budynków, ale również systemy grzewczo – chłodzące maksymalnie wykorzystujące naturalne zasoby energii oraz mechaniczne systemy wentylacyjne, które nie tylko optymalizują komfort życia, ale również pozwalają na oszczędne gospodarowanie ciepłym i chłodnym powietrzem.

01.10.2013 | Ogrzewanie

Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło energii cieplnej jest marzeniem każdego właściciela domu. W obecnych czasach oczywiście jest ono możliwe do zrealizowania przy pomocy pomp ciepła. Wiele się o nich mówi i jak to zwykle bywa krąży o nich wiele mitów, które nie wszystkie są prawdziwe. Jednak, gdy zgłębimy to zagadnienie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do zasadności ich stosowania.

21.07.2016 | Piece, kotły

Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła, olej opałowy, ogrzewanie na prąd… Wybór jest dziś ogromny, a nowoczesne rozwiązania z obszaru techniki grzewczej uwzględniają zarówno potrzebę ekonomicznego i racjonalnego gospodarowania energią, jak i wygodę eksploatacji. Tej tendencji nie oparły się też znane już od pokoleń kotły na paliwa stałe. Wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, dziś, w XXI wieku, w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilkudziesięciu lat.

28.06.2018 | Ogrzewanie

23 kwietnia 2018 rozpoczęła się EkoDotacja STOP SMOG, którą przyznaje swoim klientom Stiebel Eltron. Do 31 października br. lub do wyczerpania zapasów skorzystać można z dofinansowania w wysokości 5 000 zł oraz nabyć w promocyjnej cenie wybrane pakiety pomp ciepła z osprzętem. Dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce, skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie i zainstalować nowoczesne oraz ekonomiczne urządzenie grzewcze w użytkownym przez siebie domu. Wśród urządzeń objętych promocją znajdują się także znane i cenione inwerterowe pompy ciepła.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pompa ciepła, pompy ciepła, ogrzewanie, klimatyzacja,