Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń

Bezpieczne, ekonomiczne i zgodne z Dyrektywą ekowzornictwa

Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych oraz sposób na wygodne ogrzewanie dodatkowe, które można uruchomić w dowolnym momencie dnia, miesiąca oraz roku.

W dobie walki ze smogiem wszyscy zastanawiamy się nad lepszymi, tańszymi i mniej szkodliwymi systemami ogrzewania. Przestawienie się gospodarstwa domowego na inne piece wymaga znacznych nakładów finansowych w zakresie zainstalowania odpowiednich systemów, zsypów, rurociągów oraz znalezienia dostawcy, np. w przypadku biopaliw. Z pomocą przychodzą systemy elektryczne, których nowoczesne jednostki grzewcze są doskonale dopasowane do aktualnych wymagań odbiorców, a także norm i dyrektyw. Do ich uruchomienia wystarczy podłączenie do prądu. 

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.Ogrzewacze pomieszczeń

 

Nie tylko konwektor elektryczny
Stiebel Eltron wprowadził na rynek elektryczne ogrzewacze pomieszczeń, które znalazły już zastosowanie w wielu domach i pozwoliły na redukcję codziennych kosztów gospodarstw domowych oraz wpłynęły na polepszenie jakości powietrza. Firma oferuje zarówno maty i konwektory grzewcze, piece akumulacyjne, jak również ogrzewacze szybkonagrzewające się oraz kamienne płyty grzewcze. Producent od 1 stycznia 2018 roku jest prawnie zobowiązany do oferowania na rynkach europejskich wyłącznie tych urządzeń z zakresu elektrycznego ogrzewania pomieszczeń, które spełniają wymogi Dyrektywy ErP 2009/125/WE, zatem odbiorcy mogą być pewni, że nabywają wyłącznie najnowsze i sprawdzone technologie.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Trend LCD

Zaspokojenie tymczasowych potrzeb
Doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń, które użytkowane są tylko w określonych godzinach, jest zastosowanie ogrzewaczy szybko nagrzewających. Są to urządzenia, które wydmuchują ciepło przez wentylator i podnoszą temperaturę w danym pomieszczeniu do wartości zadanej. Idealnie sprawdzą się w biurach, łazienkach lub gabinetach. Nowy model CK Trend LCD w ofercie Stiebel Eltron z grzałką ceramiczną oraz wytrzymałą obudową z tworzywa posiada elektroniczny regulator z wyświetlaczem LCD.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń fot.CK Trend LCD

 

Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania z programatorem tygodniowym oraz “Start adaptacyjny”, który pozwala na zapewnienie pełnego komfortu dzięki funkcji uczenia się w trybie programowania indywidulanego. Funkcja wykrywania otwartego okna sprawia, że ogrzewacz CK Trend LCD utrzyma temperaturę na poziomie 7°C i zminimalizuje straty wynikające ze zbędnego ogrzewania w trakcie wietrzenia pomieszczeń. Na wygodę użytkowania wpływają także tryby pracy: komfortowy oraz obniżenie nocne, a także ochrona przed mrozem. Nastawianie temperatury w pomieszczeniu w zakresie +5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C ułatwia idealne dopasowanie jej do potrzeb użytkownika.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Premium

 

W ofercie Stiebel Eltron znajdziemy także model CK Premium, który  dodatkowo posiada 120-minutowy programator czasowy oraz wyposażony jest w tryb cichy z poziomem grzania 1 kW i obniżoną prędkością pracy wentylatora. To urządzenie również posiada elektroniczny regulator z wyświetlaczem LCD, co sprawia, że obsługa jest niezwykle przyjemna, prosta i szybka. 

Konwektor – co to jest?
Kolejną grupą urządzeń, o nieco innym sposobie działania, są konwektory, które wykorzystywane mogą być zarówno do przejściowego ogrzewania, jak również całorocznego grzania w pomieszczeniach. Naturalna konwekcja rozprowadzająca ciepło w praktyce oznacza dla użytkownika brak jakiegokolwiek zapachu oraz jest gwarancją równomiernego ogrzania całego wnętrza. Jakie zalety posiadają konwektory? Ogrzewanie ścienne na ich bazie cechuje się niskimi kosztami instalacji oraz niezwykłą sprawnością. Korzystając z takich urządzeń można elastycznie dopasowywać ich działanie do realnego zapotrzebowania na ciepło, a do tego umożliwiają one proste rozliczenie kosztów ogrzewania. 

Jaki konwektor elektryczny wybrać?
Podobnie jak w przypadku ogrzewaczy szybkonagrzewających się, konwektory mogą być wyposażone w różnorodne funkcje, które sprawią, że korzystanie z nich będzie niezwykle wygodne. 
W ramach oferowanych przez firmę Stiebel Eltron modeli, warto zwrócić uwagę na nowy wariant CNS Trend, który cechuje się niewielkimi gabarytami oraz płaską obudową.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Trend LCD

 

Doskonale sprawdzi się w przedpokoju oraz pomieszczeniach biurowych, a także pokojach. Elektryczne sterowanie i wyświetlacz LCD, jak również możliwość regulacji temperatury w zakresie + 5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C oraz funkcja wykrywania otwartego okna i „Start adaptacyjny” pozwolą na ekonomiczne korzystanie z tego urządzenia. Konwektor jest wyposażony w grzałkę rurkową z lamelami ze stali nierdzewnej, a jego przednia obudowa jest jednoczęściowa, bez oddzielnej kratki wylotu powietrza. Dodatkowo wyposażony jest on w blokadę panelu obsługi, co pozwoli uniknąć niezamierzonej zmiany w zakresie jego ustawień. 
Kolejną nowością w ofercie marki Stiebel Eltron jest konwektor elektryczny CON Premium, który charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem i doskonale pasuje do różnych wnętrz. Poza funkcjami, które znajdziemy w modelu CNS Trend, model CON Premium posiada także tryb pracy “komfort”, czyli 120 – minutowy programator czasowy który pozwala nastawać krótkie cykle pracy w zakresie 10-120 minut. Konwektor CON Premium posiada aluminiową przednią obudowę oraz wyposażony jest dodatkowo w prowadnicę przewodu przyłączeniowego. 

Z ofertą marki Stiebel Eltron można zapoznać się na stronie: www.stiebel-eltron.pl


Liczba odwiedzin: 404 | Data publikacji: 2018-05-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.12.2013 | Ogrzewanie

Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście, że tak i nie tylko pod względem finansowym. Nowoczesne systemy ogrzewania proponowane przez firmę BVF Polska zapewniają wysoką efektywność przy niskim zużyciu prądu. Jednocześnie przy niskich kosztach inwestycyjnych gwarantują długą żywotność i bezawaryjność systemu grzewczego.

05.06.2018 | Grzejniki

Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna. Do wyboru jest wiele rozwiązań, m.in. kocioł CO, kominek, ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Inwestorzy często obawiają się jednak tego ostatniego, sądząc, że jest ono najdroższe w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne. Wystarczy zainwestować w odpowiednio dobrane do pomieszczenia grzejniki elektryczne z niskim poborem energii.

21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

23.06.2017 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków przy jednoczesnym ogrzewaniu wody użytkowej. Wykorzystując ciepło dostępne w środowisku naturalnym, dostarczają je w nieograniczonej ilości do wybranych obiektów budowlanych – zarówno domów, jak i budynków publicznych. Ponadto, istotny jest również aspekt ekologiczny, jaki towarzyszy ogrzewaniu za pomocą pomp. To rozwiązanie chroni środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

19.09.2016 | Ogrzewanie

Lato to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Grill z rodziną, spotkania w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół, odpoczynek na tarasie po ciężkim dniu pracy – wykorzystujemy ten okres jak tylko się da. Udając się do restauracji, także wolimy zjeść obiad w ogródku restauracyjnym. Bywa jednak tak, że pogoda jest kapryśna i upalne lato zamienia się w chłodną jesień. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z przebywania na dworze.

13.09.2016 | Ogrzewanie

Nasi pradziadkowie nie uwierzyliby, gdyby powiedzieć im, że kiedyś możliwe będzie sterowanie ogrzewaniem przez telefon z poziomu specjalnego panelu, a nawet zdalnie, będąc oddalonym o tysiące kilometrów od domu. Dziś takie możliwości są w zasięgu ręki każdego, a producenci rozwiązań dla inteligentnych domów wbudowują w swoje systemy coraz to nowe funkcjonalności. Jedną z ciekawszych propozycji jest SALUS it600 – system sterowania, który obok komfortu użytkowania pomieszczeń pozwala też sporo zaoszczędzić.

27.07.2016 | Piece, kotły

Urzędy Marszałkowskie na terenie całego kraju ogłosiły konkursy na dofinansowanie ze środków Regionalnych Programów Operacyjnych projektów w zakresie „Efektywności energetycznej”, tj. „Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”.
Zadanie to obejmuje: budowę, rozbudowę oraz przebudowę infrastruktury (w tym zakup niezbędnych urządzeń) mające na celu produkcję energii elektrycznej lub cieplnej z odnawialnych źródeł energii, w tym instalacji wykorzystujących biomasę – do 5 MW mocy. Urządzenia spełniające surowe kryteria konkursu oferuje firma Gras Energia.

20.04.2016 | Ogrzewanie

Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku rosną wymagania klientów dotyczące instalacji grzewczych. Dziś poszukiwane są nie tylko ekologiczne i tanie w eksploatacji systemy dystrybucji energii, bazujące na przykład na pompach ciepła. Liczy się też fachowość i kompleksowość obsługi. Na miarę takich potrzeb skrojona jest oferta firmy NTS-Energy, która nie tylko produkuje pompy ciepła, ale także proponuje pełną obsługę inwestycji w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji i rekuperacji.

11.04.2016 | Ogrzewanie

Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i stadionów wymaga fachowej wiedzy na temat promienników i grzejników, jednak sprzedawcy rzadko są w stanie podpowiedzieć, jak dobrać urządzenie grzewcze do konkretnego zastosowania. W efekcie zamiast skutecznie i oszczędnie ogrzewać dany obiekt, niedopasowany promiennik będzie generował wysokie koszty. O tym, jak wybierać systemy ogrzewania dla różnych budynków mówi Marek Suwart z firmy Drewart-Energy.

20.01.2016 | Piece, kotły

Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo mitów i niepochlebnych opinii. Spośród nich dominuje taka, że to najdroższy z dostępnych sposobów grzania. Jednak mało kto pokusi się o sprawdzenie stanu faktycznego i rzetelne porównanie rzeczywistych kosztów ogrzewania na przestrzeni kilku lat. A sporo się na rynku ogrzewania prądem w ostatnich latach zmieniło…

03.12.2015 | Piece, kotły

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić ciepło sobie oraz domownikom i jednocześnie uniknąć horrendalnie wysokich kosztów ogrzewania, warto rozważyć wybór kotła SAS SMART na ekogroszek lub SAS BIO SMART na pelety.

07.08.2014 | Ogrzewanie

Sezon rozpoczęcia budów zbliża się wielkimi krokami. Dlatego wielu inwestorów planuje obecnie kolejne etapy budowy oraz zakupy komponentów różnych instalacji. Jednych z systemów nowego budynku, nieodzownym w naszej strefie klimatycznej jest ogrzewanie. W związku z tym, że pochłania ono znaczną część domowego budżetu, każdemu z nas zależy na tym by ogrzewanie było efektywne a jego eksploatacja tania. Takie warunki spełnia system ogrzewania fazowego marki FERIS.

03.02.2014 | Ogrzewanie

Poszukując taniego i efektywnego ogrzewania powinniśmy zwracać uwagę na infrapanele. Emitują one bezpieczne promieniowanie podczerwone, identyczne z promieniowaniem słonecznym, ale pozbawione szkodliwego ultrafioletu. Jedną z najważniejszych cech paneli jest fakt, że emitowana przez nie energia cieplna ogrzewa bezpośrednio wszystkie elementy domu bez udziału powietrza.

28.03.2014 | Ogrzewanie

Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na ogół bywają też kojarzone z wysoką ceną. I rzeczywiście często tak jest, a zastosowanie przyjaznych środowisku produktów nierzadko generuje dodatkowe koszty. Istnieją jednak i takie rozwiązania, które nie tylko są ekologiczne, ale również pozwalają sporo zaoszczędzić. Z całą pewnością na pierwszym miejscu wymienić trzeba pompy ciepła.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

28.06.2018 | Ogrzewanie

23 kwietnia 2018 rozpoczęła się EkoDotacja STOP SMOG, którą przyznaje swoim klientom Stiebel Eltron. Do 31 października br. lub do wyczerpania zapasów skorzystać można z dofinansowania w wysokości 5 000 zł oraz nabyć w promocyjnej cenie wybrane pakiety pomp ciepła z osprzętem. Dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce, skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie i zainstalować nowoczesne oraz ekonomiczne urządzenie grzewcze w użytkownym przez siebie domu. Wśród urządzeń objętych promocją znajdują się także znane i cenione inwerterowe pompy ciepła.

Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi wyzwaniami, bo branża nieustannie ewoluuje, a klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekując rozwiązań efektywnych, ekonomicznych i wygodnych w obsłudze. W ciągu czteroletniego okresu rozwojowego firma JCB stosowała program intensywnego testowania komponentów oraz produktów, a cel był jeden: osiągnięcie podwyższonych poziomów jakości i niezawodności budowania z korzyścią dla klientów. W efekcie ten znany producent opracował nowe, zaawansowane koparki gąsienicowe 220X, pierwsze modele z nowej generacji maszyn gąsienicowych JCB dla globalnego rynku budowlanego.

22.03.2018 | Ogrzewanie

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie obiektu, w którym zostanie on zamontowany. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ciepła skumulowanego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń na zewnątrz, które służy do podgrzania świeżego powietrza do nich dostarczanego. O ile uwarunkowania architektoniczne obiektu na to pozwolą, montażu rekuperatora można dokonać praktycznie w każdym momencie. Mając na uwadze dodatkowe koszty związane z przystosowaniem już użytkowanego obiektu do tego celu, zasadnym jest podjęcie decyzji na etapie jego budowy. Dobór rozwiązań w tym zakresie winien uwzględniać indywidualne uwarunkowania obiektu oraz wymagania użytkownika.

25.01.2018 | Piece, kotły

Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi rozwiązaniami. Świetnym przykładem może być przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna BeSMART marki Beretta, umożliwiająca sterowanie przez Internet kotłem c.o., dzięki czemu komfort cieplny we własnym domu można regulować za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Nowoczesny system zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem BeSMART oparty jest na współpracy mobilnej aplikacji z programatorem i modemem WiFi (korzystającym z internetowej sieci domowej), podłączonym do kotła.

08.11.2017 | Ogrzewanie

Niezależnie od tego, czy promienniki kwarcowo-halogenowe mają za zadanie ogrzewanie hali namiotowej, kościoła czy innego obiektu, skutki źle dobranych urządzeń są odczuwalne nie tylko w postaci niskich temperatur, ale także… cieńszego portfela, bo niedopasowany promiennik będzie generował spore koszty. Jak dobrać lampy grzewcze-promienniki kwarcowo-halogenowe w ramach wybranego systemu grzewczego i jakie czynniki powinny być uwzględnione przy wykonywaniu projektu ogrzewania? Innymi słowy: jak uzyskać parametry ogrzewania zgodne z wymaganiami inwestora? Na te i inne pytania odpowiadamy z ekspertami z firmy Drewart-Energy.

10.10.2017 | Energia ekologiczna

Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na pozyskanie energii elektrycznej przy niskich kosztach. Popularność instalacji fotowoltaicznych rośnie z roku na rok, ponieważ zwiększa się świadomość inwestorów na temat odnawialnych źródeł energii. Instalacje fotowoltaiczne się opłacają, zapewniając gospodarstwom domowym tanią energię elektryczną i ogrzewanie.

20.09.2017 | Domy drewniane

Zakup działki budowlanej to dopiero początek długiej drogi, jaką trzeba przejść, jeśli zdecydujemy się na budowę domu. Kolejne etapy większości z nas kojarzą się jednak z całą masą problemów, z którymi musimy się zmierzyć, aby cieszyć się upragnionym M. Czy naprawdę tak musi to wyglądać? W przypadku domów murowanych rzeczywiście jest sporo pracy, nie mówiąc już o długim czasie oczekiwania na finalizację inwestycji i konieczności dopilnowania kilku ekip fachowców, których musimy zatrudnić. A może lepiej zbudować energooszczędny dom drewniany? Obok błyskawicznej realizacji (gotowy dom w trzy miesiące!), dodatkową zaletą jest korzystna cena, niskie koszty eksploatacji oraz możliwość wznoszenia budynku o każdej porze roku.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: elektryczne ogrzewanie, ogrzewanie, technika grzewcza, konwektor elektryczny, systemy grzewcze, ogrzewacze pomieszczeń