Pompy ciepła do domów jednorodzinnych

Czy pompa ciepła się opłaca? Jaką pompę ciepła wybrać?

Wybór systemu grzewczego to wybór na lata, dlatego powinien być on przemyślany. Możliwości, jakie daje współcześnie branża grzewcza, są ogromne i pozwalają na wybór najlepszego ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych systemów są pompy ciepła. Wybierane ze względu na wydajność, komfort użytkowania i aspekt ekologiczny. Czy jednak pompy ciepła to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie? Jeśli tak, to jaką pompę wybrać do domu jednorodzinnego?

Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu?
Prawidłowo dobrana pompa ciepła jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym w okresie jesienno-zimowym i ciepłą wodę użytkową przez cały rok, a także chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. Ważne jest, aby pompa miała zakres mocy odpowiednio dostosowany do warunków zewnętrznych występujących w naszym kraju, tj. mogła pracować także w niskich temperaturach. Pompy powietrze-woda osiągają w tej kwestii wysokie współczynniki wydajności, a wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji, zaprojektowanej specjalnie do warunków zimowych. Dzięki temu, że pompa pobiera energię z atmosfery jest bardzo ekonomiczna i znacząco obniża rachunki za prąd. W sytuacji kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury pompa również spełnia swoją funkcję, ogrzewając dom i zapewniając ciepłą wodę użytkową. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otoczenia i przekazuje je do jednostki wewnętrznej. Następnie woda w wymienniku zostaje ogrzana do odpowiedniej temperatury i jest przekazana poprzez system grzewczy do domu (grzejniki, podłogówka, klimakonwektory) i do zbiornika na ciepłą wodę użytkową. Istnieje ponadto możliwość podłączenia drugiego źródła ciepła, np. kotła grzewczego.

 

pompy ciepła iglotech rys. IGLOTECH

 

Jaką pompę ciepła wybrać?
W jaką pompę ciepła powinniśmy zatem zainwestować, aby zapewnić kompletne ogrzewanie w naszym domu? Idealną propozycją są pompy ciepła powietrze/woda Neoheat Fuji Electric. Nie tylko dostarczają ciepło do budynku, ale także służą do całorocznego ogrzewania wody. System ten wymaga zaledwie 1 kW energii elektrycznej do wyprodukowania od 3 do 5 kW energii cieplnej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu czujnika temperatury zewnętrznej tzw. pogodynki pompa może elastycznie reagować na zmiany pogody i aktualne wymagania w zakresie zapotrzebowania na ciepło.

 

pompy ciepła iglotech

 

Pompy ciepła Neoheat to pompy inwerterowe. Technologia ta moduluje pracę sprężarki, dzięki czemu urządzenie zużywa mniej energii i zwiększa niezawodność oraz trwałość pompy (w przeciwieństwie do systemu  ON/OFF, gdzie po osiągnięciu ustawionej temperatury następuje wyłączenie pompy). To wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji. Instalacja urządzenia jest niezwykle łatwa – nie potrzebuje ono zbiornika akumulacyjnego (jedynie do CWU), dzięki czemu jest bardziej kompaktowe.
Decyzja o montażu pompy ciepła powietrze-woda redukuje koszty inwestycyjne. Instalacja pompy nie wymaga bowiem budowy komina czy przyłącza gazowego, obniżając tym samym koszty inwestycyjne.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła do domów jednorodzinnych Neoheat Fuji Electric
Pompy Neoheat Fuji Electric są dostępne w kilku modelach, które inwestor dobiera w zależności od swoich potrzeb. Służą one do ogrzewania, ochłodzenia w okresie letnim i do całorocznego ogrzewania wody użytkowej. Urządzenia wyposażone są w 6 kW grzałkę elektryczną służącą jako zabezpieczenie, zdalny dostęp i dotykowy panel sterujący. Niektóre modele posiadają także zbiornik CWU ze stali nierdzewnej o pojemności 200l zapewniając tym samym kompletne  wyposażenie domu w system grzewczy. Pompy mają wysoki współczynnik sprawności i mogą ogrzewać nawet budynki o dużej powierzchni użytkowej. Dużą zaletą jest to, że pompy mają w standardzie sterowanie wi-fi za pomocą smartfona lub tableta. Istnieje także możliwość zdalnego dostępu do serwisu, co pozwala na szybką reakcję w razie awarii instalacji. Instalator nie musi przyjeżdżać do domu czy biura, wystarczy że podłączy się do urządzenia przy pomocy Internetu i zdalnie zdiagnozuje usterkę. Pompa wyróżnia się dodatkowo łatwym w obsłudze sterownikiem. Posiada duży intuicyjny wyświetlacz umożliwiający użytkownikowi samodzielną zmianę ustawień urządzenia, np. temperatury. Wystarczą 3 kliknięcia do zmiany temperatury CWU czy CO. Dzięki możliwości sterowania dwoma obiegami ciepła, można ustawić dwie różne temperatury w domu (np. temperaturę 35°C na ogrzewanie podłogowe, a na kaloryfery – temperaturę 55°C). Dodatkowo po podłączeniu do komputera istnieje możliwość uzyskania raportu historii pracy pompy.
Pompa ciepła Neoheat Fuji Electric zapewnia wszystkie potrzeby grzania i chłodzenia. Jest idealnym rozwiązaniem do nowych jak i modernizowanych domów, obiektów hotelowych, restauracji, pomieszczeń biurowych.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Czy pompa ciepła się opłaca?
Pompa ciepła to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które naprawdę się opłaca. W szczególności wtedy, kiedy nie tylko służy do ogrzania budynku, ale także podgrzania wody. Ponadto, technologia zastosowana w pompach Neoheat Fuji Electric pozwala zarówno na grzanie, jak i chłodzenie pomieszczeń, np. latem podczas upałów. Należy również podkreślić to, że pompa ciepła typu powietrze/woda przynosi wysokie oszczędności także na etapie montażu. Nie wymaga ona instalacji dolnego źródła ciepła, co niezbędne jest w przypadku zakładania pomp gruntowych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu błędów związanych z wykonaniem i działaniem całego systemu. Jednocześnie zmniejsza się ilość elementów, które mogą ulec awarii w trakcie użytkowania.

 

pompy ciepła iglotechfot. IGLOTECH

 

Pompy ciepła w domach jednorodzinnych to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo również ze względu na fakt, że inwestor może otrzymać dofinansowanie na zakup pompy z budżetu gminy lub powiatu. Zarówno w przypadku wymiany starego ogrzewania, np. kotłów węglowych, jak i przy instalacji systemu grzewczego w nowo wybudowanych domach. Umożliwia to Nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r., dzięki której właściciele wybierający ekologiczne i przyjazne środowisku systemy grzewcze, dostają wsparcie od samorządów w postaci dodatkowych funduszy.  

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.iglotech.com.pl

 

pompy ciepła iglotech


Liczba odwiedzin: 18 | Data publikacji: 2017-08-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która zaważy w przyszłości na naszym komforcie cieplnym oraz finansach. Rodzaj instalacji zależy w dużej mierze od możliwości architektonicznych i adaptacyjnych budynku. W ostatnim czasie wielu inwestorów waha się pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a tradycyjnymi grzejnikami. Które z tych rozwiązań powinniśmy wybrać i kiedy?

Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć zużycie energii oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla? Jaka klimatyzacja do sklepu, punktu handlowego czy restauracji sprawdzi się najlepiej i jakie parametry uwzględnić, aby nie była ona ani przewymiarowana, ani też zbyt mało efektywna? Choć w Internecie dostępne są narzędzia pozwalające dobrać samodzielnie urządzenie, to jednak ze względu na dużą ilość istotnych uwarunkowań, najlepiej zwrócić się o poradę do profesjonalnego dystrybutora. Tylko specjalista precyzyjnie określi typ urządzenia i jego moc, by służyło ono przez lata oraz zapewniało oczekiwany komfort i skuteczność.

24.08.2017 | Ogrzewanie

Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy są zdominowane przez jeden temat: smog i zanieczyszczenia, które jesteśmy zmuszeni wdychać, a których źródłem są nieekologiczne kotły. Sprawą zajęła się Unia Europejska, narzucając w 2015 r. wymóg wdrożenia dyrektywy ErP, zgodnie z którą producenci nie mogą już więcej wytwarzać kotłów z zamkniętą komorą spalania. Obecnie też tego typu urządzeń nie powinniśmy już znaleźć na rynku. Wyparły je ekologiczne kotły kondensacyjne, które są wyposażone w pompę energooszczędną, oraz standardowe dwufunkcyjne urządzenia z otwartą komorą spalania. Jak dobrać kocioł kondensacyjny do mieszkania, domu, hali produkcyjnej? Na przykładzie kotłów Beretta firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jakie mamy dziś możliwości.

23.06.2017 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków przy jednoczesnym ogrzewaniu wody użytkowej. Wykorzystując ciepło dostępne w środowisku naturalnym, dostarczają je w nieograniczonej ilości do wybranych obiektów budowlanych – zarówno domów, jak i budynków publicznych. Ponadto, istotny jest również aspekt ekologiczny, jaki towarzyszy ogrzewaniu za pomocą pomp. To rozwiązanie chroni środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

25.05.2017 | Piece, kotły

Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi głowami, to jeden z głównych tematów zaprzątających uwagę mediów ostatniej zimy. Do pracy ruszyły samorządy, które postanowiły najpierw ograniczyć, a w dalszej perspektywie wyeliminować użycie kotłów węglowych, uruchamiając programy dofinansowań na ich wymianę. Jednak nie tylko względy prośrodowiskowe przemawiają na korzyść ekologicznych metod ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że inwestycja w fotowoltaikę czy hybrydowe systemy ogrzewania domu odbije się korzystnie nie tylko na naszych płucach, ale także na portfelach.

23.02.2017 | Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania po rozgrzanej posadzce. Dzięki niemu można wygospodarować więcej powierzchni użytkowej w domu, rezygnując z grzejników. Ogrzewanie podłogowe to idealny profil temperatury w pomieszczeniu i równomierne ogrzewanie całej powierzchni, brak widocznych elementów grzejnych ograniczających aranżację wnętrza oraz długowieczność systemu, szacowana na ponad 50 lat pracy. W przypadku instalacji wodnej jest też możliwość podłączenia ze źródłami niskotemperaturowymi, np. pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi, co gwarantuje najwyższą efektywność systemu.

03.01.2017 | Ogrzewanie

Naszym przodkom nawet nie śniło się, że wykorzystując darmowe ciepło powietrza będzie kiedyś można ogrzać budynek i wodę nawet zimą. Dziś pompy ciepła są obowiązkowym elementem każdego domu wykonanego w standardzie niskoenergetycznym i pasywnym. Pompa powietrzna do podgrzewania wody jako źródło ogrzewania zimą i chłodzenia latem to inwestycja, która nie tylko bardzo szybko się amortyzuje, ale jest również przyjazna środowisku naturalnemu.

07.11.2016 | Piece, kotły

Pierwsze jesienne przymrozki dla wielu Polaków oznaczają jedno: wielkimi krokami zbliża się wysoki rachunek za ogrzewanie… Z kotłem gazowym kondensacyjnym ECOCONDENS GOLD PLUS marki Termet zima nie musi być finansowym koszmarem.

28.07.2016 | Ogrzewanie

Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć świadomość, że ta decyzja może na wiele lat zdeterminować nasze wydatki. Ma to szczególne znaczenie w klimacie występującym np. w Polsce, gdzie przez połowę roku potrzebujemy grzać a w drugiej połowie chłodzić. Dlatego też wybór systemu to jedna z kluczowych decyzji przy planowaniu inwestycji. Warto rozważyć nowoczesny, ekologiczny i przede wszystkim tani sposób ogrzewania i klimatyzacji – pompy ciepła.

21.07.2016 | Piece, kotły

Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła, olej opałowy, ogrzewanie na prąd… Wybór jest dziś ogromny, a nowoczesne rozwiązania z obszaru techniki grzewczej uwzględniają zarówno potrzebę ekonomicznego i racjonalnego gospodarowania energią, jak i wygodę eksploatacji. Tej tendencji nie oparły się też znane już od pokoleń kotły na paliwa stałe. Wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, dziś, w XXI wieku, w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilkudziesięciu lat.

20.04.2016 | Ogrzewanie

Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku rosną wymagania klientów dotyczące instalacji grzewczych. Dziś poszukiwane są nie tylko ekologiczne i tanie w eksploatacji systemy dystrybucji energii, bazujące na przykład na pompach ciepła. Liczy się też fachowość i kompleksowość obsługi. Na miarę takich potrzeb skrojona jest oferta firmy NTS-Energy, która nie tylko produkuje pompy ciepła, ale także proponuje pełną obsługę inwestycji w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji i rekuperacji.

18.03.2016 | Ogrzewanie

Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne pompy ciepła – to jedna z najbardziej opłacalnych metod ogrzewania. W tej dziedzinie również polska myśl techniczna ma swoje duże zasługi. Wystarczy zresztą spojrzeć na osiągnięcia politechnik w kategorii OZE. Polacy udowadniają, że nie tylko potrafią sprzedawać jabłka, lecz produkować także zaawansowane technologicznie urządzenia. Takim produktem są na pewno polskie pompy ciepła ST AIR, które wprowadza i produkuje firma Silesia Term z Nowego Dworu w woj. opolskim.

Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się na ciągłe ulepszanie rozwiązań i materiałów budowlanych, które mają za zadanie zminimalizować straty ciepła przez przegrody. W efekcie nowoczesne budownictwo jest coraz szczelniejsze… ale czy to zawsze jest dobre? Jeśli budynek jest superszczelny, to nie działa w nim wentylacja grawitacyjna, a w efekcie do środka nie jest dostarczane świeże powietrze. Jak rozwiązać ten problem? Gotowe pomysły podsuwa firma Pro-Vent, która oferuje kompleksowe rozwiązania wentylacyjne, m.in. rekuperatory Mistral.

15.09.2015 | Ogrzewanie

Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia jest źródło ciepła, czyli kocioł, to często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne są inne elementy instalacji, takie jak na przykład sterowniki. To właśnie dzięki nim kotłownia nie staje się naszym drugim domem, ponieważ możemy wygodnie sterować procesem spalania z poziomu panelu znajdującego się w mieszkaniu.

18.11.2014 | Domy drewniane

Dom na miarę XXI wieku musi sprostać wymaganiom znacznie wyższym niż te, jakie stawiano budynkom jeszcze kilkanaście lat temu. Oprócz wysokiej estetyki wykonania, powinien być przyjazny naturze, wykonany z materiałów, które nie szkodzą człowiekowi oraz energooszczędny. Takie cechy posiadają z pewnością domy wznoszone z drewna – budulca, którego zalety docenili już wieki temu nasi przodkowie, a z którego nowoczesna technologia pozwala wydobyć jeszcze więcej.

28.10.2014 | Ogrzewanie

Zauważalne na rynku dążenie, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystywać energię, stawia przed producentami ogromne wyzwania. O tym, że potrzeba jest matką wynalazku można się przekonać, śledząc wciąż poszerzającą się ofertę firmy Glen Dimplex, która obok innowacyjnych urządzeń grzewczych i chłodzących, produkuje również energooszczędne systemy wentylacyjne, zorientowane na komfortową pracę bez zbędnego marnotrawstwa energii.

15.09.2014 | Ogrzewanie

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim nadchodzi czas, w którym ponosimy dodatkowe (często bardzo wysokie) wydatki na ogrzewanie budynków. Co zrobić, aby cena jaką płacimy za ciepło nie była aż tak bardzo odczuwalna dla naszych portfeli? Zapytaliśmy o to Grzegorza Łukasika – Product Managera w firmie Robert Bosch Sp. z o.o., oferującej m.in. pompy ciepła Buderus.

14.07.2014 | Ogrzewanie

Ekologiczne i tanie ogrzewanie budynków stało się faktem po wprowadzeniu na rynek pomp ciepła. Jak wiadomo wyróżnia się kilka typoszeregów tych urządzeń, biorąc pod uwagę sposób, w jaki pozyskują one energię ze środowiska naturalnego. Jednym z najbardziej popularnych typów pomp jest urządzenie typu solanka – woda. O urządzenia tego typu zapytaliśmy Annę Małecką, specjalistkę z firmy Lumo Technika Grzewcza – producenta pompy ciepła Lumo 1209.

26.06.2014 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to urządzenia uznane za jedne z najnowocześniejszych, najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Jak każda nowinka techniczna wzbudzają spore zainteresowanie. Czy słusznie? Jaką wiedzę należy posiadać aby wybrać odpowiednie urządzenie w tym zakresie? Na te i na wiele innych pytań z zakresu tematyki pomp ciepła odpowiedział Lech Tomczak, specjalista od nowoczesnych systemów grzewczych oraz właściciel firmy Ekoinstal, przedstawiciel marki Danfoss na Pomorzu.

28.03.2014 | Ogrzewanie

Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na ogół bywają też kojarzone z wysoką ceną. I rzeczywiście często tak jest, a zastosowanie przyjaznych środowisku produktów nierzadko generuje dodatkowe koszty. Istnieją jednak i takie rozwiązania, które nie tylko są ekologiczne, ale również pozwalają sporo zaoszczędzić. Z całą pewnością na pierwszym miejscu wymienić trzeba pompy ciepła.

19.02.2014 | Piece, kotły

Właściciele budynków mieszkalnych, ale i przemysłowych, biznesowych czy użyteczności publicznej poszukują sposobów na ich niedrogie i skuteczne ogrzanie. Wciąż rosnące ceny paliw powodują, że szczególną popularnością cieszą się urządzenia, które mogą wykorzystywać więcej niż jeden rodzaj opału. Producentem kotłów opalanych węglem i paliwami zastępczymi jest firma KBO Kotło-Bud Osiek.

01.10.2013 | Ogrzewanie

Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło energii cieplnej jest marzeniem każdego właściciela domu. W obecnych czasach oczywiście jest ono możliwe do zrealizowania przy pomocy pomp ciepła. Wiele się o nich mówi i jak to zwykle bywa krąży o nich wiele mitów, które nie wszystkie są prawdziwe. Jednak, gdy zgłębimy to zagadnienie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do zasadności ich stosowania.

21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: pompa ciepła, ogrzewanie pompą ciepła, system grzewczy