Stalowe hale przemysłowe

Hale rolnicze ze stali – bez fundamentów, bez problemów

Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze słowa, które przychodzą do głowy na myśl o halach przemysłowych o konstrukcji stalowej. Nic dziwnego – jako obiekty, które w odróżnieniu od budynków murowanych można postawić niemal wszędzie, sprawdzają się w wielu gałęziach gospodarki, w tym również w rolnictwie.

Hale dla rolników
Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą odbiorców oferowanych przez nich wyrobów są właśnie rolnicy.
– Na początku wszystko wskazywało na to, że podstawowym obszarem wykorzystywania hal o konstrukcji stalowej będzie szeroko rozumiany przemysł, w którym tego typu konstrukcje świetnie sprawdziły się np. jako powierzchnie magazynowe. Z czasem zaczęło rosnąć zainteresowanie tego typu obiektami w branży rolniczej. Stalowa hala rolnicza, hala dla bydła mięsnego czy hala inwentarska kryta plandeką jest zdecydowanie tańsza w budowie niż tradycyjny magazyn, ponadto nie jest na stałe połączona z gruntem, co daje większą elastyczność rozbudowy i przenoszenia w przyszłości – mówi Tomasz Betka z firmy SKAVSKA, która zajmuje się sprzedażą i montażem hal stalowych bezfundamentowych – nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.
Jednocześnie stalowe hale rolnicze są bardzo trwałe, solidne i odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Sprawdzą się one jako hale magazynowe dla płodów rolnych, pasz, nawozów, jako hale dla bydła, a także jako sortownie czy przechowalnie owoców i warzyw. Wielu rolników decyduje się na inwestycję w halę inwentarską lub wykorzystuje stalowe konstrukcje jako garaże sprzętu rolniczego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavska
stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Hale stalowe dla wszystkich gałęzi przemysłu
Hale SKAVSKA są wykorzystywane we wszystkich gałęziach gospodarki, bez ograniczeń w zastosowaniu. Konstrukcje łukowe z kratownicy zostały zaprojektowane z myślą o szybkim, łatwym, ale i solidnym zabezpieczeniu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Konstrukcja ocynkowana, wykonana z najwyższą starannością, przygotowana na polskie warunki pogodowe i przykryta plandeką o gramaturze 900g/m², która posiada filtr UV, ma gwarancję producenta nawet do 10 lat!
– Oferujemy różne rozmiary hal stalowych, których szerokości i wysokości zostały zaprojektowane i zoptymalizowane tak, by inwestor w pełni wykorzystał kubaturę hali. Dostępne są następujące wymiary obiektów: szer. 9m – wys. 4,8 m, szer. 10 m – wys. 5,5 m, szer. 12 m – wys. 6,2 m, szer.14 m – wys.7,6 m , szer. 15 m – wys. 7,5 – mówi Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Konstrukcje kratownicowe wykonane są z profili kwadratowych 50×50 (pas górny i pas dolny) oraz ocynkowane ogniowo. Konstrukcja jednego łuku składa się z siedmiu elementów. Są to dwa słupy boczne, które zapewniają inwestorom na uzyskanie ściany bocznej prostej na 2,5m, cztery kalenice duże i jedna kalenica mała. Dzięki takiemu podziałowi oraz dzięki dużej ilości łączeń blach węzłowych z blachą 10 mm uzyskujemy halę o konstrukcji stalowej solidną i bardzo odporną na trudne warunki pogodowe.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Solidny montaż hal stalowych
Choć oferowane przez firmę SKAVSKA obiekty nie mają fundamentów (ale istnieje możliwość posadowienia ich na fundamencie/wylewce lub stopach betonowych), można ich używać bez obaw, że silny wiatr uszkodzi konstrukcję. Zagwarantowane jest to dzięki specjalnemu montażowi hal stalowych.
– System łączenia z podłożem polega na wbijaniu kotew o długości od 1,3 do 1,5 m w ilości 8 sztuk na jedną wręgę. Kotwy są wykonane z pręta żebrowanego fi16. Jest to system obliczony przez konstruktorów z którymi współpracujemy i gwarantuje wytrzymałość na wiatry występujące w naszej strefie wiatrowej – wyjaśnia Tomasz Betka.

 

stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Jako elementy najszybciej się zużywające, stopy zostały zaprojektowane tak, aby nie wiązać ich na stałe z konstrukcją stalową hali. Dzięki temu z upływem lat można wymienić tylko tę jedną część, nie naruszając głównej konstrukcji.
Trwałość hali zapewnia też plandeka dostępna w trzech różnych gramaturach: 670m/m², 900g/m² oraz 930g/m² i różnych kolorach. Istnieje też możliwość zastosowania pasów doświetlających, co jest bardzo istotne jeśli obiekt służy jako hala inwentarska czy hala dla bydła mięsnego.

 

stalowe hale przemysłowe skavska stalowe hale przemysłowe skavskafot. Skavska

 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.skavska.pl


Liczba odwiedzin: 80 | Data publikacji: 2017-04-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


FPUH KOBEX jest przedsiębiorstwem od wielu lat zajmującym się profesjonalną budową i prefabrykacją konstrukcji stalowych, ze szczególną koncentracją na budowie stalowych hal i obiektów wielkopowierzchniowych. Umiejętność elastycznego reagowania na zmieniające się potrzeby klientów sprawiła, że dziś KOBEX jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu firm w Polsce, plasując się tym samym wśród liderów rynku.

Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w Polsce sprawia, że przedsiębiorstwa oferujące tego typu produkt muszą nieustannie szukać nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, aby podnosić swoją konkurencyjność. Jednym z producentów stalowych hal jest firma KOBEX, która dzięki dopasowywaniu rozwiązań do potrzeb inwestora z powodzeniem jest w stanie nadążyć za zmieniającym się rynkiem i rosnącymi wymaganiami klientów.

24.04.2014 | Obiekty rolnicze

Każde rozwijające się gospodarstwo rolne staje przed koniecznością rozbudowy obiektów, takich jak: obory oraz inne budynki inwentarskie. Wówczas właściciel gospodarstwa musi zastanowić się na jaką technologię budowy postawić. Jedną z najbardziej tradycyjnych i popularnych technologii wznoszenia obiektów rolniczych są konstrukcje stalowe. Dlaczego warto stawiać na takie rozwiązanie? Pytanie to zadaliśmy Tadeuszowi Jeśko, właścicielowi firmy ŚRB Ślusarstwo Roboty Budowlane, będącej producentem hal w konstrukcji stalowej.

Hale stalowe to dobra inwestycja, kiedy firma potrzebuje budynku przemysłowego o wysokiej wytrzymałości i nowoczesnym wyglądzie. Ze względu na swoje zalety hale stalowe z okładziną z płyt warstwowych wygrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami, jak budynki murowane, oferując inwestorowi nieograniczone możliwości. Ważne, aby ich budowę zlecić doświadczonemu i certyfikowanemu producentowi, który kierując się profesjonalizmem i rzetelnością, wykona projekt według potrzeb i oczekiwań klienta.

Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym papierkiem lakmusowym, weryfikującym skuteczność izolacji cieplnej. To właśnie na zimnej północy każde niedociągnięcie i mostek termiczny da szybko o sobie znać. Dotyczy to nie tylko budownictwa mieszkaniowego, ale także większych obiektów, np. stalowych hal: produkcyjnych, rolniczych, przemysłowych. Firma Conexx, która wyspecjalizowała się w produkcji stalowych hal ocieplanych, przetestowała swoje produkty właśnie w takich warunkach i ma na swoim koncie kilkadziesiąt ocieplanych hal dostarczonych na rynek skandynawski (Finlandia, Szwecja, Norwegia), a nawet pod koło podbiegunowe. To doświadczenie procentuje na rynku polskim, bo producent do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach.

16.01.2018 | Systemy budowlane

Metal od kilku lat gra główną rolę we współczesnej architekturze. Ceniony za funkcjonalność i ponadczasową estetykę materiał można wykorzystać w dowolny sposób, również jako element wykończenia wnętrza. W tej kwestii projektanci coraz chętniej sięgają po siatkę cięto-ciągnioną, którą na polski rynek dostarcza firma BARWA SYSTEM. Siatka cięto‑ciągniona wykorzystywana jest do produkcji sufitów podwieszanych, okładzin ściennych oraz elewacji, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim w dużych obiektach komercyjnych i budynkach użyteczności publicznej, np. galeriach handlowych, centrach rozrywki czy dworcach kolejowych.

Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem napędowym dla budownictwa i projektowania inwestycji przemysłowych. Różnego typu konstrukcje stalowe: wiaty, hale na warsztaty samochodowe, obiekty przemysłowe to dziś bardzo atrakcyjna alternatywa dla budynków murowanych, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Wśród hal o konstrukcji stalowej dużą popularnością cieszą się obiekty wykonywane w technologii lekkich i tanich elementów kratowych. Właśnie w produkcji takich rozwiązań wyspecjalizowała się firma Konspekt.

Dach z blachy jest jednym z najpopularniejszych w naszym budownictwie. Jego właściwości i zalety dostrzegają zarówno dekarze, jak i sami użytkownicy. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy dają inwestorom ogromne możliwości. Zarówno w przypadku budowy domów, jak i obiektów gospodarczych, przemysłowych czy renowacji zabytków.

Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych o konstrukcję stalową rośnie. Nic więc dziwnego, że te nowoczesne rozwiązania coraz częściej wygrywają z tradycyjnym budownictwem. Hale stalowe są tańsze w wykonaniu i dużo szybciej się je buduje, a przy tym są równie wytrzymałe co tradycyjne budynki. I choć jeszcze do niedawna wydawało się, że tego typu obiekty staną się domeną przedsiębiorców wykorzystujących je jako zakłady produkcyjne, to dziś wyraźnie widać, że hale stalowe są też bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla branży rolniczej.

Każdy z nas wie dobrze, jak nieprzyjemne są skutki niewłaściwej wentylacji pomieszczeń: nadmierna kondensacja pary wodnej, zawilgocenie ścian i stropów, niezdrowe, stęchłe powietrze. W czasach gdy koszty ogrzewania wciąż rosną, nowo powstające obiekty są coraz bardziej szczelne, uniemożliwiając wymianę zużytego powietrza na świeże. Jak temu zaradzić, nie narażając się na wzrost kosztów ogrzewania? Gotową odpowiedź na to pytanie ma firma Alternatywne Systemy Komfortu.

10.09.2015 | Izolacje

Płyty warstwowe, stosowane w budownictwie od ponad 40 lat, to kompletne elementy budowlane składające się z dwóch okładzin zewnętrznych oraz rdzenia izolacyjno – konstrukcyjnego. Okładzina to blacha stalowa, zabezpieczona galwanicznie warstwą cynkową lub alucynkową. Zewnętrzne powierzchnie blach są dodatkowo pokrywane warstwą lakierniczą zapobiegającą korozji i nadającą całości estetyczny wygląd. W zależności od potrzeb rdzeń – czyli wypełnienie płyt warstwowych – może stanowić pianka poliuretanowa, pianka poliizocyjanourowa, styropian lub wełna mineralna.

19.02.2015 | Systemy budowlane

Wybudowanie hali i wyposażenie jej w niezbędne maszyny to ogromny koszt, jednak wiadomo, że wydatki wcale na tym się nie kończą. Ogromne nieraz hale trzeba bowiem utrzymać i ogrzać, co często pochłania lwią część zasobów finansowych przedsiębiorcy. A jeśli obiekt ma być dodatkowo izolowany akustycznie, to koszty znów rosną. Jak przy pomocy jednego rozwiązania uniknąć strat ciepła oraz poprawić parametry akustyczne hal, zapytaliśmy Witolda Gulczyńskiego z firmy Paroc Panel System Oy Ab.

Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył się na przełomie października i listopada w firmie Budmar MB. Tym razem, właściciel Mariusz Brumirski zaprosił do prezentacji firmy Putzmeister, Lomar oraz MC-Bauchemie. Przedstawiciele marek zaprezentowali agregat tynkarski, system specjalny do renowacji i zamykania powierzchni posadzek przemysłowych oraz roboty i urządzenia do poziomowania posadzek.

Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych nieruchomościach brama garażowa stanowi jeden z kluczowych elementów. Spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również funkcje użytkowe, dzięki którym nasz dom staje się wygodniejszy, bezpieczniejszy i energooszczędny. O to, na jaką bramę garażową się zdecydować zapytaliśmy Annę Michalak – Siezieniewską, specjalistkę z firmy Krispol.

03.02.2014 | Ogrzewanie

Poszukując taniego i efektywnego ogrzewania powinniśmy zwracać uwagę na infrapanele. Emitują one bezpieczne promieniowanie podczerwone, identyczne z promieniowaniem słonecznym, ale pozbawione szkodliwego ultrafioletu. Jedną z najważniejszych cech paneli jest fakt, że emitowana przez nie energia cieplna ogrzewa bezpośrednio wszystkie elementy domu bez udziału powietrza.

09.10.2013 | Stalowe konstrukcje

Rozmowa z Robertem Rak, właścicielem firmy Dachsystem, wykonawcy konstrukcji i hal stalowych dla przemysłu.

Odpowiednia klimatyzacja i wentylacja obiektów wielkokubaturowych to absolutna konieczność, przez wiele osób kojarzona jest jednak z wysokimi kosztami. A przecież niekoniecznie musi tak być. Firma Menerga Polska Sp. z o.o. specjalizuje się klimatyzacji hal basenowych oraz w wentylacji i klimatyzacji obiektów wielkokubaturowych, oferując rozwiązania oparte na innowacyjnej technologii „adiabatycznego” chłodzenia wyparnego. Jest to rozwiązanie energooszczędne, a zarazem bardzo skuteczne.

Polscy rolnicy ciągle inwestują w rozwój. Nowoczesne rozwiązania w zakresie sprzętu, hodowli zwierząt czy upraw roślin i owoców powodują rozrastanie się polskich gospodarstw. Dlatego muszą one być wyposażane w obiekty, w których można zabezpieczać zarówno sprzęt jak i płody rolne czy żywy inwentarz. Na przeciw tym potrzebom wychodzi firma ZM Progress Leszek Sawicki, która oferuje lekkie, bezfundamentowe hale dla rolnictwa i przemysłu.

Dynamicznie rozwijające się rolnictwo wymaga wymaga rozwiązań technicznych i logistycznych, które można wdrożyć błyskawicznie i w razie potrzeby wykorzystywać wielokrotnie. Obszarem, w którym takie rozwiązania są potrzebne jest przechowywanie maszyn, płodów rolnych czy towaru. Zaskakujący klimat, ale również zmieniający się rynek wymusza na rolnikach i firmach produkcyjnych budowy hal, które są nie tylko niezwiązane trwale z gruntem, ale również mają możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który udało ci się kupić po okazyjnej cenie. Wynajęcie pomieszczeń magazynowych jest bardzo drogie, nie opłaca się. Masz co prawda spory kawałek ziemi tuż obok firmy, ale nie masz czasu ani cierpliwości na formalności związane z tradycyjną budową, zresztą pewnie i tak nie dostaniesz pozwolenia. Hale namiotowe to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

20.10.2016 | Stalowe kontrukcje

Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż, halę czy biuro, niesie ze sobą określone ryzyka i konsekwencje. Budując metodami tradycyjnymi, musimy wziąć pod uwagę wysokie koszty oraz długi czas realizacji inwestycji. Decydując się na drewno, musimy być świadomi konieczności cyklicznych impregnacji i konserwacji. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, warto poznać innowacyjny, ale już sprawdzony system, oparty na konstrukcji szkieletowej z ocynkowanej stali.

Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w branży rolniczej, jednak na budowę tego rodzaju obiektów nierzadko decydują się również firmy komunalne. Jako sortownie śmieci i magazyny lekkich elementów typu papier, plastik, folie świetnie sprawdzają się konstrukcje namiotowe – modułowe hale kryte plandeką, będące doskonałą alternatywą dla drogich i na stałe połączonych z gruntem obiektów, które nie mogą być przenoszone ani rozbudowywane.

23.09.2015 | Stalowe kontrukcje

Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż unowocześniany, pozostaje nadal najbardziej czasochłonną i pracochłonną metodą wznoszenia domów. W dobie kredytów hipotecznych i życia w niewiarygodnie szybkim tempie, kiedy to czas decyduje o ekonomiczności, a opłacalność o wyborze danego sposobu budowania, coraz większą popularność zyskują nowoczesne rozwiązania. Wśród nich bardzo rozsądnie prezentuje się technologia ocynkowanego szkieletu stalowego firmy SFH Grzywka.

MASTA Sp. z o.o. jako lider w branży systemów zadaszeń wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów. Znajduje optymalne rozwiązania dla przemysłu, handlu, instytucji publicznych i zamówień indywidualnych. MASTA sprawdza się wszędzie tam gdzie trzeba postawić konstrukcje hal tymczasowych jak i całorocznych.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: hala stalowa, hala rolnicza, hale dla rolnika, stalowe hale