Stalowe hale ocieplane

Hale przemysłowe – projektowanie i budowa

Surowy klimat panujący w Skandynawii jest najlepszym papierkiem lakmusowym, weryfikującym skuteczność izolacji cieplnej. To właśnie na zimnej północy każde niedociągnięcie i mostek termiczny da szybko o sobie znać. Dotyczy to nie tylko budownictwa mieszkaniowego, ale także większych obiektów, np. stalowych hal: produkcyjnych, rolniczych, przemysłowych. Firma Conexx, która wyspecjalizowała się w produkcji stalowych hal ocieplanych, przetestowała swoje produkty właśnie w takich warunkach i ma na swoim koncie kilkadziesiąt ocieplanych hal dostarczonych na rynek skandynawski (Finlandia, Szwecja, Norwegia), a nawet pod koło podbiegunowe. To doświadczenie procentuje na rynku polskim, bo producent do perfekcji opanował sztukę eliminacji mostków termicznych w budowanych przez siebie obiektach.

Hale o konstrukcji stalowej
W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców budynków dla branży rolniczej, ten producent posiada około 15% rynku hal o konstrukcji stalowej, dostarczając średnio 100 obiektów rocznie.
– Jak dotąd sporadycznie wykonywaliśmy zamówienia na budowę i projekty hal przemysłowych. Na koncie mamy też np. budynki dla sektorów handlu i usług, m.in. magazyn składowania stali, kryty kort tenisowy, hurtownię nasion – mówi Bartłomiej Neroj z firmy Conexx. – Z czasem doświadczenie zdobyte na wymagających rynkach skandynawskich pozwoliło nam na wypracowanie bardzo skutecznych rozwiązań związanych z eliminowaniem mostków termicznych w budowanych przez nas obiektach. Zaraz potem pojawił się pomysł, aby dotrzeć z naszymi produktami również do branży przemysłowej – dodaje.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ciepłe hale produkcyjne i przemysłowe
W ten sposób zrodziła się idea nowego produktu – tzw. „ciepłe hale”, czyli stalowe hale ocieplanie, w których udało się połączyć doświadczenia w izolacji z optymalnym wykorzystaniem stali. Na czym w halach przemysłowych czy halach produkcyjnych polega optymalne wykorzystanie stali?
– Opracowaliśmy i opatentowaliśmy własną metodę stosowania profili stalowych o zmiennym przekroju i ażurowej budowie, co pozwala na oszczędność stali na poziomie 10% w stosunku do klasycznych profili – wyjaśnia Bartłomiej Neroj.
Jednocześnie taka technologia produkcji nie wpływa negatywnie na stabilność  konstrukcji stalowej hali, która ma doskonałe parametry wytrzymałościowe, jasno zresztą określone przez przepisy prawne dotyczące tego typu obiektów.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Projektowanie i budowa hali produkcyjnej, przemysłowej od „a” do „z”
Nowa linia stalowych hal ocieplanych to kompletna oferta, której zakres obejmuje wszystkie elementy niezbędne do postawienia hali gotowej do wykończenia pod potrzeby klienta.
– Zajmujemy się nie tylko projektowaniem hal przemysłowych czy budową hal produkcyjnych, ale także wszystkimi pracami związanymi z przygotowaniem miejsca, na którym ma stanąć obiekt. Wykonujemy więc stopy fundamentowe, konstrukcję stalową hali, pokrycie dachu, ścian, orynnowanie, okna, bramy, drzwi. Ostatnie z wymienionych – okna, bramy, drzwi, a także materiały pokryciowe kupujemy tylko od dostawców sprawdzonych przez nas osobiście, którzy są obecni na rynku już od wielu lat  – komentuje Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Ocieplane stalowe hale, oferowane jako linia produktów „ciepłe hale”, dostępne są w wymiarach od 15 do 30 metrów szerokości (bez podpór wewnętrznych, co znacznie ułatwia i pozwala na zoptymalizowane zagospodarowanie przestrzeni). Wysokość ścian to maksymalnie 12 metrów, a długość od 24 metrów do 200 (w modułach co 6 metrów).
Obok walorów takich jak wyeliminowanie mostków termicznych, co przekłada się oczywiście na obniżenie kosztów eksploatacyjnych związanych m.in. z koniecznością ogrzania hali produkcyjnej czy przemysłowej, na niższą cenę samej inwestycji ma również wpływ wspomniana już innowacyjna konstrukcja profili stalowych. Jednocześnie producent oferuje bardzo szybki czas realizacji projektu.
– W zasadzie, w przypadku wyboru hali odpowiadającej w 100% stosowanym standardom, konstrukcyjny projekt hali przemysłowej/produkcyjnej i koncepcję architektoniczną można uzyskać w ciągu jednego spotkania – mówi Bartłomiej Neroj.

 

stalowe hale ocieplane stalowe hale ocieplanefot. Conexx

 

Z kolei przeciętny czas budowy wraz z wykonaniem fundamentów to 8 tygodni, co w praktyce oznacza, że od podjęcia decyzji o budowie hali produkcyjnej czy przemysłowej do odbioru kluczy do gotowego obiektu mijają zaledwie dwa miesiące.
A jak wiadomo – czas to też pieniądz, zwłaszcza w obiektach przemysłowych, które przynoszą przecież zyski tylko wtedy, gdy się w nich pracuje.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.conexx.pl

 


Liczba odwiedzin: 47 | Data publikacji: 2018-03-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Hale stalowe to dobra inwestycja, kiedy firma potrzebuje budynku przemysłowego o wysokiej wytrzymałości i nowoczesnym wyglądzie. Ze względu na swoje zalety hale stalowe z okładziną z płyt warstwowych wygrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami, jak budynki murowane, oferując inwestorowi nieograniczone możliwości. Ważne, aby ich budowę zlecić doświadczonemu i certyfikowanemu producentowi, który kierując się profesjonalizmem i rzetelnością, wykona projekt według potrzeb i oczekiwań klienta.

Hale to obecnie jeden z najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobów na budowę nowego obiektu. Można je wykorzystywać w wielu branżach, m.in. rolnictwie, przemyśle, logistyce, a także sporcie i rekreacji. Inwestor decydując się na ich zakup i budowę powinien wybrać najlepsze rozwiązanie. Takim na rynku są hale łukowe w technologii mobilnej maszyny, których producentem jest firma Develagro.

FPUH KOBEX jest przedsiębiorstwem od wielu lat zajmującym się profesjonalną budową i prefabrykacją konstrukcji stalowych, ze szczególną koncentracją na budowie stalowych hal i obiektów wielkopowierzchniowych. Umiejętność elastycznego reagowania na zmieniające się potrzeby klientów sprawiła, że dziś KOBEX jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu firm w Polsce, plasując się tym samym wśród liderów rynku.

Rozwój różnych gałęzi gospodarki stał się motorem napędowym dla budownictwa i projektowania inwestycji przemysłowych. Różnego typu konstrukcje stalowe: wiaty, hale na warsztaty samochodowe, obiekty przemysłowe to dziś bardzo atrakcyjna alternatywa dla budynków murowanych, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Wśród hal o konstrukcji stalowej dużą popularnością cieszą się obiekty wykonywane w technologii lekkich i tanich elementów kratowych. Właśnie w produkcji takich rozwiązań wyspecjalizowała się firma Konspekt.

Ekonomia i funkcjonalność – to chyba pierwsze słowa, które przychodzą do głowy na myśl o halach przemysłowych o konstrukcji stalowej. Nic dziwnego – jako obiekty, które w odróżnieniu od budynków murowanych można postawić niemal wszędzie, sprawdzają się w wielu gałęziach gospodarki, w tym również w rolnictwie.

Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych o konstrukcję stalową rośnie. Nic więc dziwnego, że te nowoczesne rozwiązania coraz częściej wygrywają z tradycyjnym budownictwem. Hale stalowe są tańsze w wykonaniu i dużo szybciej się je buduje, a przy tym są równie wytrzymałe co tradycyjne budynki. I choć jeszcze do niedawna wydawało się, że tego typu obiekty staną się domeną przedsiębiorców wykorzystujących je jako zakłady produkcyjne, to dziś wyraźnie widać, że hale stalowe są też bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla branży rolniczej.

Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w branży rolniczej, jednak na budowę tego rodzaju obiektów nierzadko decydują się również firmy komunalne. Jako sortownie śmieci i magazyny lekkich elementów typu papier, plastik, folie świetnie sprawdzają się konstrukcje namiotowe – modułowe hale kryte plandeką, będące doskonałą alternatywą dla drogich i na stałe połączonych z gruntem obiektów, które nie mogą być przenoszone ani rozbudowywane.

Dynamicznie rozwijające się rolnictwo wymaga wymaga rozwiązań technicznych i logistycznych, które można wdrożyć błyskawicznie i w razie potrzeby wykorzystywać wielokrotnie. Obszarem, w którym takie rozwiązania są potrzebne jest przechowywanie maszyn, płodów rolnych czy towaru. Zaskakujący klimat, ale również zmieniający się rynek wymusza na rolnikach i firmach produkcyjnych budowy hal, które są nie tylko niezwiązane trwale z gruntem, ale również mają możliwość szybkiego montażu i demontażu.

Pilnie potrzebujesz hali magazynowej dla towaru, który udało ci się kupić po okazyjnej cenie. Wynajęcie pomieszczeń magazynowych jest bardzo drogie, nie opłaca się. Masz co prawda spory kawałek ziemi tuż obok firmy, ale nie masz czasu ani cierpliwości na formalności związane z tradycyjną budową, zresztą pewnie i tak nie dostaniesz pozwolenia. Hale namiotowe to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Kwestię przechowywania maszyn, płodów rolnych czy towaru warto rozwiązać szybko i skutecznie. Nieprzewidywalny klimat coraz częściej zaskakuje gradem w środku lata czy zimą z opadami śniegu zdecydowanie przekraczającymi wszelkie średnie sumy dla danego regionu. Warto zminimalizować straty, stosując najnowsze dostępne technologie.

Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w Polsce sprawia, że przedsiębiorstwa oferujące tego typu produkt muszą nieustannie szukać nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, aby podnosić swoją konkurencyjność. Jednym z producentów stalowych hal jest firma KOBEX, która dzięki dopasowywaniu rozwiązań do potrzeb inwestora z powodzeniem jest w stanie nadążyć za zmieniającym się rynkiem i rosnącymi wymaganiami klientów.

Polscy rolnicy ciągle inwestują w rozwój. Nowoczesne rozwiązania w zakresie sprzętu, hodowli zwierząt czy upraw roślin i owoców powodują rozrastanie się polskich gospodarstw. Dlatego muszą one być wyposażane w obiekty, w których można zabezpieczać zarówno sprzęt jak i płody rolne czy żywy inwentarz. Na przeciw tym potrzebom wychodzi firma ZM Progress Leszek Sawicki, która oferuje lekkie, bezfundamentowe hale dla rolnictwa i przemysłu.

MASTA Sp. z o.o. jako lider w branży systemów zadaszeń wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów. Znajduje optymalne rozwiązania dla przemysłu, handlu, instytucji publicznych i zamówień indywidualnych. MASTA sprawdza się wszędzie tam gdzie trzeba postawić konstrukcje hal tymczasowych jak i całorocznych.

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

W ostatnich latach polskie budownictwo przechodzi ogromną przemianę. Obok pojawiającej się coraz ciekawszej architektury biurowej, mieszkaniowej, czy użyteczności publicznej dzieje się też tak za sprawą budownictwa przemysłowego. Brzmi nieprawdopodobnie? Tylko pozornie. Dziś wizualna strona obiektów takich jak hale produkcyjne czy magazynowe podporządkowana jest często równie surowym zasadom wysmakowanej architektury, co nowoczesne budynki widywane w centrach średnich i dużych miast. Obecnie atrakcyjna architektonicznie hala przemysłowa coraz częściej staje się nieodzownym elementem wizerunku firmy, co każdym kolejnym obiektem ze swojego portfolio udowadnia firma CoBouw.

22.05.2018 | Obiekty rolnicze

Z czego zbudować oborę dla bydła, aby spełniała wszelkie wymogi bezpieczeństwa? Obecnie najlepiej sprawdzają się nowoczesne obory w konstrukcji stalowej. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak przebiega budowa takiego obiektu?

25.01.2018 | Piece, kotły

Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale produkcyjne, szkoły, biura, hotele czy ośrodki wypoczynkowe wymagają odpowiedniego systemu grzewczego, który będzie funkcjonalny i optymalny pod względem inwestycyjnym i eksploatacyjnym. Wytworzone ciepło powinno docierać do każdego pomieszczenia i zapewniać użytkownikom wysoki komfort cieplny. Dlatego warto w tej kwestii wybrać kocioł o dużej mocy na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem.

23.01.2018 | Rozbiórki, wyburzenia

Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych miastach równie trudne są kwestie związane z wyburzeniami i rozbiórką budynków, a ich przeprowadzenie w sposób jak najmniej inwazyjny i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa jest trudnym zadaniem. Nic dziwnego, że prace wyburzeniowe to domena specjalistów, wyposażonych w profesjonalny sprzęt i posiadających odpowiednie doświadczenie. Takim przedsiębiorstwem jest Grupa Tree, początkowo działająca na terenie województwa mazowieckiego, a dziś rozpoznawalna w całej Polsce.

23.01.2018 | Stolarka otworowa

Wybór domu pasywnego oznacza inwestycję w poprawę jakości naszego życia. Bardzo ważnym elementem takiego budynku są okna oraz drzwi, którą muszą być szczelne i zapewnić minimum zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku. Jakie drzwi wejściowe zatem wybrać, aby były one pasywne i energooszczędne?

08.12.2017 | Izolacje akustyczne

Współczesna architektura nie zna kompromisów, nic więc dziwnego, że stawiane materiałom budowlanym wymogi są bardzo wygórowane. Co to oznacza w praktyce? Otóż dziś nie wystarczy, że dany wyrób – np. akustyczny panel z wełny drzewnej będzie miał doskonałe właściwości wyciszające. Musi on jeszcze sprostać wielu innym oczekiwaniom, jak ekologiczność, łatwy montaż, ognioodporność, estetyka. Takie materiały znajdziemy w ofercie firmy Sommerzbi, która jest producentem paneli akustycznych z wełny drzewnej, stosowanych jako sufity podwieszane i okładziny ścian.

Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji, dziś możemy śmiało mówić o ogromnym powodzeniu tego typu budownictwa również w naszym kraju. Tanie konstrukcje dachowe, popularne „kanadyjczyki” czy szkieletowe budownictwo modułowe w Polsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, co zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, szybkości wykonania, jak i solidności wznoszonych w ten sposób obiektów i dachów. Sprawdzonym producentem dachów z prefabrykatów, domów szkieletowych i budownictwa modułowego w Polsce jest firma Hatek z Pułtuska.

01.09.2017 | Budowlane inwestycje

Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda spółka budowlana, która podejmuje się realizacji dużych zleceń, jak roboty żelbetowe, rewitalizacje czy hale przemysłowe podkreśla, że właśnie powyższe cechy są jej mocną stroną, to często rzeczywistość weryfikuje te obietnice. Wybierając generalnego wykonawcę najlepiej stawiać na sprawdzone firmy, z bogatym portfolio, które biorą pełną odpowiedzialność za jakość, terminowość i optymalizację nakładów inwestycyjnych. Taką firmą jest AWBUD, który działa na rynku od 27 lat, a na swoim koncie ma ponad 400 realizacji, w tym m.in. budowę siedziby Asseco Poland S.A. czy rewitalizację warszawskiej Galerii Mokotów.

23.06.2017 | Wózki widłowe

Wózek paletowy popularnie nazywany paleciakiem to niezbędne wyposażenie wielu miejsc takich jak sklepy, magazyny czy hale produkcyjne. Dzięki temu sprzętowi codzienna praca polegająca na przewożeniu towarów jest łatwiejsza i szybsza. W Polsce producentem wózków magazynowych jest firma Zakrem, która oferuje m.in. wysokiej jakości ręczne wózki paletowe oraz wózki z napędem elektrycznym.

Teoretycznie dachówki ceramiczne i cementowe tworzą pokrycie dachowe najbardziej trwałe, są ponadto odporne na wahania temperatury, uszkodzenia mechaniczne, nie pękają pod wpływem zalegającego na dachu śniegu. Dlaczego więc miałyby być najlepsze tylko w teorii? Bo po pierwsze: są bardzo drogie… za bardzo, w porównaniu np. do blachodachówki (zwykłej czy modułowej) lub blachy trapezowej, która – solidnie wykonana – także ma świetne parametry wytrzymałościowe, przy czym zapłacimy za nią zdecydowanie mniej. Po drugie – w odróżnieniu od dachówek ceramicznych, blacha trapezowa/ blachodachówka na dachu nigdy nie nasiąknie wodą, jest lekka, a technologicznie możliwości jej zabezpieczenia sprawiają, że doskonale posłuży przez lata. Takie właśnie wyroby można znaleźć w ofercie firmy WAT.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: hale, magazyny, budowa hali, budowa magazynu, stalowe hale ocieplane, ocieplana hala, hala produkcyjna, przemysłowe hale,