Poliwęglanowe wiaty samochodowe Carport Modern

Nowoczesne przydomowe wiaty dla samochodów

Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem migracji ludzi z wielkich aglomeracji miejskich na wieś lub obrzeża miasta. Pragną oni spokoju i prywatności, którą daje dom jednorodzinny z ogrodem w zacisznym miejscu. Przeprowadzka wymaga jednak posiadania samochodu, którym będzie można dojeżdżać do pracy, szkoły i na zakupy. Dlatego oczywista wydaje się budowa domu z garażem. Co jednak w sytuacji, kiedy pełnoletnich członków rodziny jest kilku i każdy z nich posiada własne auto? Rozwiązaniem może być garaż kilku stanowiskowy. Jednakże może on sprawiać problem jeśli chodzi o funkcjonalność budynku. Popularne są również wolnostojące garaże murowane bądź blaszane. Jednak ich budowa może okazać się niemożliwa ze względów prawnych. Czy zatem jesteśmy skazani na trzymanie samochodu bez odpowiedniej

Dlaczego warto inwestować w wiaty samochodowe przydomowe?
Wiata samochodowa Carport Modern to nowoczesne schronienie dla pojazdu. Jest świetną alternatywą dla garaży murowanych czy blaszanych. Dlaczego warto w nią inwestować? Czy może sprawdzić się równie dobrze co tradycyjne garaże?
Wiaty dla samochodów stanowią przede wszystkim dobre zabezpieczenie pojazdów przed warunkami atmosferycznymi. Zadaszenie chroni auto przed deszczem, gradem, śniegiem czy gałęziami drzew spadającymi w trakcie porywistych wiatrów. To ponadto dobra ochrona lakieru samochodowego przed działaniem promieniowania słonecznego, które może doprowadzić do jego blaknięcia. Ponadto, garażowany pod wiatą samochód nie nagrzewa się w trakcie upałów i kierowca może wsiąść do niego w komfortowych warunkach. Otwarta konstrukcja wiaty zapobiega gromadzeniu się w powietrzu spalin i oparów paliwa, co zdarza się w przypadku garaży murowanych. Pozostawienie auta pod wiatą na uruchomionym silniku nie stanowi żadnego zagrożenia dla kierowcy czy pozostałych domowników.

Wiata to sposób na garażowanie dodatkowego auta, dla którego nie ma już miejsca w garażu. Jednocześnie może ona służyć jako zadaszenie dla innych pojazdów, np. motocykli, skuterów, rowerów, przyczepki samochodowej, a nawet łódek czy kajaków. Wiatę Carport Modern możemy wykorzystać również do przechowywania sprzętu ogrodniczego, maszyn i narzędzi budowlanych, sprzętu i akcesoriów motoryzacyjnych, sprzętu sportowego. To także idealne i kompaktowe rozwiązanie dla składowania opału na okres jesienno-zimowy: drewna, węgla, ekogroszku. Możemy pod nią umieścić dowolne przedmioty i materiały bez obawy o ich zamoknięcie lub uszkodzenie w czasie niekorzystnych warunków pogodowych.

Przydomowe wiaty samochodowe to wygoda i oszczędność dla inwestora. Kupujący nie potrzebuje zezwolenia na jej postawienie. Można ją ustawić w każdym miejscu na działce, również na granicy. Zajmuje mniej miejsca niż garaż wolnostojący ze względu na otwartą konstrukcję (brak ścian bocznych). Koszt budowy wiaty jest ponadto niższy niż koszt budowy dodatkowego garażu.

 

poliwęglanowe wiaty samochodowefot. Igel

 

Wiaty samochodowe – estetyczne zabezpieczenie samochodu bez pozwolenia
Jeśli posiadamy działkę o niewielkiej powierzchni bądź nietypowych wymiarach (długa i wąska) budowa garażu murowanego może okazać się trudna lub wręcz niemożliwa. Inwestycja w blaszak dla wielu osób również nie wchodzi w grę ze względu na estetykę obiektu. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem wiaty samochodowej Carport Modern, którą łatwo posadowić nawet na niewielkim terenie i która będzie pasowała do każdego rodzaju budynku i otoczenia. Minimalistyczny design sprawdza się zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Ponadto, budowa wiaty nie wymaga uzyskania pozwolenia od organów administracyjnych i nie wiąże się ze skomplikowanymi pracami budowlanymi czy niwelacją i wyrównywaniem terenu.

Wiaty dla samochodów Carport Modern
Carport Modern to wiaty samochodowe wykonane z aluminiowych profili o wymiarach 140mm x 80mm x 4mm oraz słupów o wymiarach 80mm x 80mm x 4mm. Słupy mocowane są do podłoża na markach, z kolei profile łączone są za pomocą kształtek o grubości 6mm. Klient może wybrać kolor konstrukcji z palety RAL i w ten sposób dopasować ją do architektury swojego domu. Dach wiaty samochodowej wykonany jest z poliwęglanu komorowego o grubości 10mm lub płyty wielowarstwowej o grubości 5cm w opcji ze szkłem hartowanym. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje długą żywotność konstrukcji i nie wymaga od użytkownika częstych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych. Producent ponadto oferuje w zestawie orynnowanie i hermetyczne gniazdko elektryczne. Można również zakupić wiatę w opcji z oświetleniem LED.
Wiata dla samochodów Carport Modern ma następujące wymiary:
– wysokość przód: 2600mm,
– wysokość tył: 2200mm,
– szerokość dachu: 3000mm, 6000mm lub 7500mm,
– długość dachu: 5000mm.

Miłośników ekologii i odnawialnych źródeł energii zainteresuje z pewnością fakt, że na dachu wiaty samochodowej Carport Modern można z powodzeniem zainstalować panele fotowoltaiczne. Dzięki temu wiata będzie pełnić nie tylko funkcję garażu, ale także produkować energię, którą będziemy mogli wykorzystać do oświetlenia i ogrzania budynku mieszkalnego.

Zapoznaj się z ofertą producenta na stronie: www.igeldesign.pl

94-313 Łódź, Brus 20, woj. łódzkie
tel. 504129899, www.igeldesign.pl
Kategoria: Ogród | Branża: Galanteria ogrodowa


Liczba odwiedzin: 900 | Data publikacji: 2017-09-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
05.02.2019 | Beton
Stowarzyszenie Producentów Betonów nie ustaje w szerzeniu...
podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
24.05.2018 | Styropian
Co dziś jest miarą wielkości i prestiżu...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna i ekologiczna świata oraz...
03.08.2015 | Beton
Wielu przedstawicieli branży budowlanej narzeka, że prowadzenie...
30.06.2014 | Domy drewniane
Często mówi się, że uporządkowanie własnego życia...
Rozmowa z Krzysztofem Madzińskim, Prezesem firmy MISTA...
07.10.2013 | Tworzywa sztuczne
Pianka sieciowana chemicznie powstaje w procesie rozdmuchiwania...
01.10.2013 | Natryski pianki
Źle zaizolowana „koperta budynku”, czyli zewnętrzna część...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
Jeżeli jesteś właścicielem psa, który ma przebywać...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...
Budowa garażu blaszanego to bardzo aktualny temat....
Nowoczesne domy zazwyczaj buduje się z uwzględnieniem...
Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie...
Budowa garażu w większości wypadków wiąże się...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj.

Słowa kluczowe: poliwęglanowa wiata samochodowa, wiata na auto
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy