Dom z gotowych elementów

Modułowe domy z prefabrykatów – liczne korzyści i wygoda montażu

Drewniane domy składane z gotowych modułów, które zostały wcześniej odpowiednio przygotowane w zakładzie produkcyjnym, są niewątpliwie najszybszym sposobem na postawienie dowolnej użytkowej lub mieszkalnej konstrukcji. Poza błyskawiczną realizacją projektu, domy modułowe oferują znacznie więcej korzyści – od bardzo wysokiej dokładności wykonania aż po możliwość ich wielokrotnego przestawiania.

Budynki powstające w technologii szkieletowej znane są na całym świecie, chociaż w niektórych krajach przeważają, a w innych można je spotkać bardzo rzadko. Ich większa lub mniejsza popularność w wybranych regionach wynika zarówno z tradycji budowlanych, obowiązującej mody, dostępności surowca, a także klimatu. Jednak ten ostatni czynnik bywa źródłem nieporozumień. Zazwyczaj niesłusznie wydaje się, że budownictwo drewniane sprawdza się wyłącznie w krajach o łagodnym klimacie. Nic bardziej mylnego! Konstrukcje drewniane z powodzeniem stawiane są np. w Skandynawii, gdzie narażone są na działanie niekorzystnych warunków i długiej, mroźnej zimy. U naszych sąsiadów z północy drewniane domy sprawdzają się od pokoleń, zapewniając zdrowy klimat i przytulność wnętrza, a powstałe tam konstrukcje są trwałe przez lata. Jak to możliwe?

 

Fot. PARTNER

Trwałe domy z prefabrykatów drewnianych
Kluczem do powstania trwałej, bezpiecznej i solidnej konstrukcji drewnianej jest zastosowane drewno. Wysoka jakość surowca, który został odpowiednio obrobiony i przygotowany, bezpośrednio przekłada się na wytrzymałość budynku.
– Tylko oferując domy z odpowiednich materiałów, możemy zadowolić naszych odbiorców oraz wpłynąć na popularyzację budownictwa drewnianego. Nasza firma rozpoczęła produkcję prefabrykowanych konstrukcji drewnianych w 1994 roku. Od tego czasu wprowadzamy na rynek wyłącznie wyroby, które powstały z najlepszego surowca. Nasze domy i konstrukcje spełniają oczekiwania i wymagania odbiorców z całej Europy. Zawsze powtarzamy, że wyspecjalizowany wykonawca jest także nieodłączną częścią każdego projektu i odpowiada za powodzenie danej inwestycji – mówi Bartłomiej Jaworski z firmy PARTNER ze Szczecina, oferującej między innymi modułowe prefabrykowane domy drewniane w technologii szkieletowej.
Firma PARTNER buduje domy z prefabrykatów, wykorzystując wyłącznie suche drewno o wilgotności maksymalnej 18%, czterostronnie strugane i zabezpieczone przed ogniem oraz owadami.

Czas to pieniądz
Znaczną zaletą modułowych domów prefabrykowanych w technologii szkieletowej, jakie proponuje firma PARTNER, jest ich bardzo atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w przypadku budynków stawianych w technologii murowanej. Z czego to wynika? Przede wszystkim skraca się czas realizacji projektu. Niesie to za sobą znaczne korzyści, zarówno dla inwestora, jak i odbiorcy. Na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy, które należy wyłącznie ze sobą połączyć. Przypomina to nieco budowanie z klocków. Montaż domów modułowych jest niezwykle łatwy, co ucieszy wielu wykonawców. Możliwość popełnienia błędu jest znikoma, a błyskawiczne prace, które można wykonywać nawet zimą, zaoszczędzają bardzo dużo czasu i zmniejszają koszty. Modułowe domy składane z gotowych elementów nie wymagają także wykonywania standardowych fundamentów, do ich osadzenia wystarczą słupki z betonu, bloczków lub wiercone kotwy gruntowe, które może samodzielnie wykonać inwestor.

 

Fot. PARTNER

 

Niezwykła dokładność
Firma PARTNER ze Szczecina posiada zaawansowane zaplecze techniczne do produkcji elementów prefabrykowanych, które stosowane są w domach modułowych. Wykorzystanie maszyn sterowanych numerycznie oraz urządzeń do wytrzymałościowego testowania drewna konstrukcyjnego pozwala na wytwarzanie określonych wyrobów z niezwykłą dokładnością. Dzięki temu, że wszystkie elementy doskonale do siebie pasują, nie ma mowy o pomyłce i przestoju na placu budowy. Najwyższej jakości technologia, wywodząca się ze Szwecji, jest gwarancją dokładności fabrycznej domów modułowych powstających w Szczecinie.

Dom na miarę
Budynki modułowe można dopasowywać kształtem i wymiarami do potrzeb i możliwości. Moduły można łączyć praktycznie w dowolny sposób na etapie projektu. Można również przewidzieć możliwość ich późniejszej rozbudowy – czemu nie dołożyć kolejnego pokoju w naszym domu?

 

Fot. PARTNER

 

Dom modułowy – od A do Z
Producent oferuje możliwość zamówienia nie tylko domu z możliwością jego szybkiego montażu, ale także z pełnym wykończeniem. Takie rozwiązanie to jeszcze większa oszczędność czasu i ewentualnych problemów. Wszystkie komponenty odpowiednio przygotowane w fabryce umożliwiają przeprowadzenie na placu budowy prac, których czas jest liczony w dniach, a nie latach.

Mobilność oznacza wolność
Kolejną zaletą modułowych domów składanych z gotowych elementów jest możliwość ich dowolnego przestawiania w zależności od potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to dom letniskowy, sezonowy sklep czy też tymczasowe biuro, konstrukcja budynku pozwala na swobodne przemieszczanie go w inne miejsce. To udogodnienie sprawia, że inwestycja w dom modułowy jest bezpiecznym zakupem, zarówno dla odbiorcy indywidualnego, jak też przedsiębiorcy.

 

Fot. PARTNER

Domy z prefabrykatów na miarę
Firma PARTNER, korzystając z obszernej wiedzy oraz posiadanych technologii, oferuje domy z prefabrykatów drewnianych szyte na miarę. Domy modułowe mogą mieć charakter niewielkich budynków wolnostojących, jak też dużych konstrukcji z kilkunastoma lokalami. Co bardzo ważne, modułowość konstrukcji sprawia, że można ją rozbudowywać według potrzeb w kolejnych miesiącach lub latach. Dzięki temu, modułowe domy z gotowych elementów są niezwykle uniwersalne i stanowią bezpieczny zakup. Moduły zawsze wykonywane są zgodnie z możliwościami transportowymi odbiorcy oraz określonymi przez niego wymaganiami, dzięki czemu otrzymuje on gotowy i wygodny w użyciu gotowy produkt.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.partner.szczecin.pl


Liczba odwiedzin: 127 | Data publikacji: 2018-07-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.05.2017 | Domy prefabrykowane

Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina) o świetnych właściwościach termicznych, który zawojował rynki skandynawskie już niemal pół wieku temu. Teraz przyszedł czas na Polskę, gdzie technologia ciepłych domów z prefabrykatów keramzytowych sukcesywnie staje się coraz bardziej popularna, a także coraz tańsza. W naszym kraju domy z keramzytu buduje firma Expobud z Torunia, właściciel marki domy-expobud.pl, która w 2012 roku została oficjalnym partnerem duńskiego koncernu PRAEFA produkującego takie ściany.

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji, dziś możemy śmiało mówić o ogromnym powodzeniu tego typu budownictwa również w naszym kraju. Tanie konstrukcje dachowe, popularne „kanadyjczyki” czy szkieletowe budownictwo modułowe w Polsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, co zawdzięczają zarówno korzystnej cenie, szybkości wykonania, jak i solidności wznoszonych w ten sposób obiektów i dachów. Sprawdzonym producentem dachów z prefabrykatów, domów szkieletowych i budownictwa modułowego w Polsce jest firma Hatek z Pułtuska.

Pozornie wydawać by się mogło, że konstrukcje drewniane – mimo częstego wykorzystywania ich do wielu różnego typu prac budowlanych – mają też liczne ograniczenia, spowodowane na ogół relatywnie słabymi połączeniami. Jednak stały rozwój technologii sprawia, że już w tej chwili ze zwykłego drewna można tworzyć wiązary o rozpiętości do 30 metrów, zastępując droższe materiały – np. drewno klejone, stal czy żelbet – tarcicą konstrukcyjną.

30.10.2017 | Domy drewniane

Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko rozumianego designu, krajobraz polskich przedmieść, wsi i miasteczek pozostawia wiele do życzenia. Finezyjne konstrukcje z wielospadowymi dachami, załomkami i kolumnami, „klockowate”, kwadratowe domy z płaskim dachem pastele, róże i pistacje. Próba kształtowania gustów i wpływania na estetykę otaczającej nas przestrzeni może wydać się karkołomna. Czy jednak naprawdę? Mijają cztery lata od powstania pierwszego drewnianego domu modułowego SIMPLE HOUSE, stworzonego przez architekta Jakuba Szczęsnego. Pytamy go o sukcesy tego przedsięwzięcia oraz o plany dalszego rozwoju idei domów modułowych.

Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów płaskich… Możliwości zastosowania drewna w branży budowlanej można mnożyć. I choć jest ono wykorzystywane przez człowieka od wieków, to jednak tak naprawdę w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dokonał się krok milowy jeśli chodzi o umiejętność jego obróbki.

27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

27.11.2017 | Składy budowlane

Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju branży budowlanej? Z jednej strony z pewnością rosnące wymagania klientów, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, krótkiego czasu budowy. Z drugiej strony wymagane innowacje wymuszane są też przez zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, przede wszystkim – gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. W efekcie wznoszone dziś budynki muszą być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne. Produktem, który idealnie wpisuje się w te wymagania są murowe panele izolacyjne Polytech Moduł System – nowatorskie rozwiązanie na skalę światową, opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o.

23.03.2017 | Kontenery

Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym samym pojawia się problem brakujących miejsc w placówkach. Jak władze mogą rozwiązać ten problem? Dzięki inwestycji w przedszkola modułowe, które są świetną alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym.

22.11.2016 | Domy drewniane

Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty, prędzej czy później pojawia się hasło „A może by tak zbudować dom?” Jednak zwykle już samo to pytanie uruchamia dyskusję o tym, że długo, drogo, ekipy niesolidne… A co gdyby dom przyjechał prosto z fabryki? I wymagał, tak jak meble, tylko złożenia w całość idealnie pasujących do siebie elementów?

Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów. I choć w branży budowlanej wiele się zmienia, to drewno jako budulec wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wznoszone w XXI wieku konstrukcje drewniane w niczym nie przypominają jednak tych, jakie budowali nasi przodkowie. Dziś, dzięki zaawansowanym technologiom obróbki, możliwości wykorzystania drewna w budownictwie są ogromne. Konstrukcje dachów drewnianych, budownictwo modułowe oparte na szkielecie drewnianym czy energooszczędne domy szkieletowe to tylko niektóre z możliwości, jakie daje naturalny surowiec.

24.02.2016 | Domy drewniane

W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób bardziej niż luksusowe wczasy ceni sobie tradycyjne formy wypoczynku, na przykład w urokliwym domku letniskowym nad jeziorem. Jednak dziś nikt już nie chce mieszkać w skleconych z dykty, ciemnych i ciasnych budynkach rodem z PRL-u. XXI wiek wymaga rozwiązań, jakie właścicielom ośrodków wypoczynkowych oferuje firma Alberto, producent modułowych domków letniskowych szytych na miarę wymagań współczesnego konsumenta.

22.12.2014 | Kontenery

Modułowe obiekty architektury przenośnej, które najczęściej mają zastosowanie w działalności gastronomicznej, handlowej czy budowlanej, to w takim samym stopniu wizytówka firmy, jak biurowce na stałe związane z gruntem. Ważne jest więc, aby były nie tylko solidnie i starannie wykonane, ale aby odznaczały się także ciekawą architekturą. Tego typu rozwiązania oferuje firma Mastertec.

Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku alternatyw budowało się ze wszystkiego, co było dostępne na rynku metodami, które dziś są dla nas nie do zaakceptowania. Branża budowlana wciąż się profesjonalizuje, a jej znakami rozpoznawczymi staje się optymalizacja pracy i bezpieczeństwo. Te potrzeby doskonale rozpoznała firma Olan, która oferuje rusztowania (ramowe, modułowe), a także lekkie systemy szalunkowe, zadaszenia, maszty oraz szereg innych konstrukcji stalowych i aluminiowych stosowanych w budownictwie. Nacisk położony na wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki przemysłowej i informatyki sprawia, że Olan jest jedną z najprężniej rozwijających się w swoim regionie firm z branży rusztowań i szalunków w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

25.05.2017 | Piece, kotły

Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi głowami, to jeden z głównych tematów zaprzątających uwagę mediów ostatniej zimy. Do pracy ruszyły samorządy, które postanowiły najpierw ograniczyć, a w dalszej perspektywie wyeliminować użycie kotłów węglowych, uruchamiając programy dofinansowań na ich wymianę. Jednak nie tylko względy prośrodowiskowe przemawiają na korzyść ekologicznych metod ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że inwestycja w fotowoltaikę czy hybrydowe systemy ogrzewania domu odbije się korzystnie nie tylko na naszych płucach, ale także na portfelach.

Dach z blachy jest jednym z najpopularniejszych w naszym budownictwie. Jego właściwości i zalety dostrzegają zarówno dekarze, jak i sami użytkownicy. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy dają inwestorom ogromne możliwości. Zarówno w przypadku budowy domów, jak i obiektów gospodarczych, przemysłowych czy renowacji zabytków.

Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło, jakim jest budowa domu, to jego wizytówka i ozdoba. Najczęściej właśnie aspekty wizualne dachu – obok ceny – determinują wybory inwestorów w tym zakresie. Jednak, jak podkreślają specjaliści, podstawowym kryterium powinny być uwarunkowania techniczne zarówno dachu, jak i pokrycia dachowego. Razem z ekspertami z firmy Lindab, oferującej nowoczesne stalowe pokrycia dachowe podpowiadamy, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w konkretnych przypadkach.

29.04.2014 | Automatyka domowa

Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd na urlop, pośpiech, nerwowe pakowanie ostatnich rzeczy… a potem, już kilka lub kilkadziesiąt kilometrów od domu, pytanie: czy opuściłem rolety i wyłączyłem światło? Aby uniknąć takich nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji, firma Legrand zaprojektowała system automatyki domowej MyHome, który doskonale sprawdza się również w wielu innych sytuacjach codziennego życia.

16.01.2015 | Domy drewniane

Prefabrykacja, czyli przygotowywanie gotowych do złożenia elementów budowlanych w hali produkcyjnej – poza miejscem ich przeznaczenia – jest coraz częściej stosowaną metodą, w jakiej wznosi się budynki z drewna. W związku z powyższym rośnie liczba firm, które oferują tego typu rozwiązanie – coraz taniej, szybciej i… gorzej. Jak uniknąć błędów i na co zwracać uwagę decydując się na dom prefabrykowany podpowiada Jacek Smętek – właściciel firmy FPHU Odnova, w której obróbka drewna to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.

19.06.2018 | Domy prefabrykowane

Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nad innymi technologiami przeważają zalety takie jak, zamknięty kosztorys, szybkie tempo wykonywania prac budowlanych i użycie nowoczesnych naturalnych materiałów do budowy.

24.05.2016 | Domy prefabrykowane

Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem konstrukcyjnym i budowlanym. Do dnia dzisiejszego nie ma sobie równych jeśli chodzi o wszechstronność wykorzystania: można z niego zrobić więźbę dachową, szkielet domu, a nawet zbudować kompletny budynek. Ponieważ drewno łatwo daje się kształtować, jest doskonałym materiałem do budowy nawet najbardziej nietypowych konstrukcji. Wszystkie zalety drewna, wsparte nowoczesnymi technikami obróbki, wykorzystuje w swoich realizacjach firma FPHU Odnova.

28.04.2016 | Domy prefabrykowane

Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej popularne wśród rozsądnych i zorientowanych w temacie inwestorów. Jeśli taki dom jest dodatkowo energooszczędny, i wybudowano go w technologii STEICO, to staje się on domem idealnym: naturalnym, zdrowym i tanim w eksploatacji. Czyli domem marzeń.

27.04.2015 | Domy prefabrykowane

Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę zwolenników. Inwestorów przekonuje głównie fakt, że taka nieruchomość może powstać pięć razy szybciej niż dom budowany w sposób tradycyjny. Szybkie tempo prac szczególnie widoczne jest w przypadku domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej. Te jednak często niesłusznie porównywane są do tzw. „kanadyjczyków” – domów o konstrukcji szkieletowej, które w Polsce mają wyjątkowo złą sławę.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: domy z prefabrykatów, domy modułowe, domy z prefabrykatów drewnianych, domy z gotowych elementów