Domy drewniane całoroczne

Dom szkieletowy, dom z bali pod klucz

Nowoczesne domy drewniane, jakie buduje się w XXI wieku, oprócz wykorzystania naturalnego, szlachetnego surowca, niewiele mają wspólnego ze swoimi drewnianymi przodkami. Postęp technologiczny, suszenie komorowe, niemal nieograniczone możliwości obróbki sprawiają, że budownictwo mieszkaniowe przeżywa dziś swój renesans.

Budowa domku drewnianego
Dlaczego drewno? Na to pytanie można dać wiele odpowiedzi, a wszystkie prowadzą do jednego – ekologicznego, odnawialnego surowca, który po poddaniu odpowiedniej obróbce staje się świetnym, wytrzymałym i długowiecznym budulcem.

 

domy drewniane całorocznefot. AREX

 

– Każdy etap się tu liczy – od pozyskiwania surowca w okresie zimowym, kiedy ma on odpowiednie parametry wytrzymałościowe, poprzez sortowanie i sezonowanie przetartego drewna, co pozwoli wyeliminować zjawisko pękania, aż długotrwałego procesu suszenia i parowania w suszarniach sterowanych komputerowo i czeterostronne struganie, dzięki któremu materiał będzie odporny na działanie ognia i szkodników – mówi Arkadiusz Cebrat z firmy AREX, która buduje domy drewniane mieszkalne już od dwóch pokoleń, czyli od ok. 60 lat, stosując różne technologie: szkielet drewniany, płazy, bale.

Szkielet domu drewnianego – precyzja i szybkość
Na polskim rynku z roku na rok rośnie liczba domów drewnianych mieszkalnych, które wykonywane są w systemie szkieletu drewnianego.
Takie budynki wznosi się bardzo szybko – nawet czterokrotnie szybciej niż domy murowane, co przekłada się na obniżenie kosztów realizacji (krótszy czas zaangażowania ekipy budowlanej!).
– Jednak nie tylko koszt budowy domu z drewna jest niższy. Sporo zaoszczędzić można również na ogrzewaniu i klimatyzacji, gdyż takie budynki są doskonale zaizolowane i energooszczędne, a przez to tanie w eksploatacji – komentuje Arkadiusz Cebrat.

 

domy drewniane całorocznefot. AREX

 

Zresztą liczby mówią same za siebie. Oferowane przez firmę AREX domy drewniane mieszkalne mają współczynnik przenikalności cieplnej bliski k=0,16-0,25W/m²K. Aby uzyskać podobne parametry tradycyjnego budynku murowanego, konieczne byłoby docieplenie go co najmniej 70 cm warstwą styropianu lub zbudowanie ściany warstwowej o grubości minimum 50 cm.
Doświadczony producent domów drewnianych zaprojektuje budynek w taki sposób, aby można go było bezproblemowo użytkować przez długie lata. Dlatego w firmie AREX każdy element konstrukcyjny i jego zastosowanie są dokładnie przemyślane i zwymiarowane oraz umiejętnie i fachowo połączone w całość. Duże znaczenie ma tu dobór łączników, śrub i gwoździ, które produkowane są na zamówienie firmy AREX.
Zwolennicy domów drewnianych całorocznych wśród zalet tego typu konstrukcji wymieniają też ich lekkość, a zarazem sztywność i stabilność. Dzięki temu można je posadowić np. na terenach, gdzie występują szkody górnicze.

 

domy drewniane całorocznefot. AREX

 

– Oprócz nas żaden producent domów drewnianych w Polsce nie stosuje dodatkowych wzmocnień konstrukcji w przypadku silnych wiatrów czy dużych obciążeń śniegu. Tymczasem dodatkowe kotwienia i wzmocnienia skutecznie zabezpieczają dom z drewna przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych – mówi Arkadiusz Cebrat.

Domy drewniane całoroczne – ekologicznie na okrągło
Ale przecież nie tylko koszty się liczą. W czasach, gdy tak wiele mówi się o ekologii, decyzja o tym, aby zamieszkać w całorocznym domu z drewna jest też wyborem zdrowego i komfortowego stylu życia.
– Bo przecież konstrukcja takiego budynku – niezależnie od tego, czy jest to dom z bali, płazów czy wykonany w technologii szkieletu drewnianego – powstaje z najbardziej ekologicznych i naturalnych materiałów – mówi Arkadiusz Cebrat.

 

domy drewniane całorocznefot. AREX

 

Domy drewniane mają swój niepowtarzalny mikroklimat, który pozytywnie i korzystnie wpływa na samopoczucie i na zdrowie człowieka. Bez przeszkód mogą w nich mieszkać nawet alergicy.
Wbrew pozorom takie budynki są też bardzo odporne na ogień. Dzięki czetrostronnemu struganiu w przypadku pożaru płomienie „ślizgają się” jedynie po gładkiej powierzchni drewna. Bezpieczeństwo zwiększa też technologia impregnacji, niepalne materiały izolacyjne i elewacyjne oraz szczelne zabezpieczenie powierzchni wewnętrznych budynku niepalnymi płytami kartonowo-gipsowymi.

 

domy drewniane całoroczne domy drewniane całorocznefot. AREX

 

Domy drewniane mieszkalne pod klucz
Domy z drewna całoroczne najczęściej kojarzymy ze stylem rustykalnym, jednak w XXI wieku jest to tylko jedna z wielu możliwości.
– Nowoczesne domy z drewna wykonane w technologii konstrukcji szkieletu drewnianego i domy z bali dają niemal nieskończone możliwości architektoniczne. Obok nowoczesnych i designerskich budynków, na swoim koncie mamy również najbardziej tradycyjne, klasyczne realizacje, jak i domy z drewna całoroczne, które swoim wyglądem przywołują urok tradycyjnej, wiejskiej chaty – mówi Arkadiusz Cebrat.

 

domy drewniane całorocznefot. AREX

 

Dodatkowym bonusem dla osób, które zdecydują się, aby swój wymarzony dom zbudować właśnie z drewna, są też ogromne możliwości adaptacyjne. Dom z drewna można dowolnie rozbudować w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie finansowym. Może on rosnąć razem z rodziną.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.arex-domy.eu

34-323 Las, ul.Paprociowa 1, woj. śląskie
tel. 601 853 006,


Liczba odwiedzin: 9247 | Data publikacji: 2016-06-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Domy drewniane
Domki mobilne całoroczne bezsprzecznie stanowią funkcjonalne, wygodne...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
10.10.2017 | Domy drewniane
Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas...
04.04.2017 | Domy drewniane
Pierwsze skojarzenie związane z pojęciem dom drewniany?...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
19.07.2016 | Altany, pergole
Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
03.02.2016 | Domy drewniane
Jeśli marzenie o własnym domu jest właśnie...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
02.11.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że dom wykonany z drewna...
23.07.2015 | Altany, pergole
Prostokątna, w formie kwadratu czy sześciokąta –...
11.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
18.12.2019 | Domy drewniane
Prosta bryła bez wykuszy, dwuspadowe dachy, liczne...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
Budownictwo drewniane, w ostatnich latach przeżywa zarówno w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. łódzkie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. podlaskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: drewniany dom całoroczny, dom drewniany, budowa domu, domy drewniane mieszkalne, szkielet domu drewnianego, domy drewniane całoroczne, domy z drewna całoroczne, domy z bali pod klucz, nowoczesne domy drewniane, producent domków drewnianych, koszt budowy domu z drewna, producent domów drewnianych, budowa domku drewnianego
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy