Budowa domu z bali z firmą LOG HOUSE – DOMY Z BALI

Wybierz zdrowie - domy drewniane

Powrót do natury to dziś nie tylko kaprys; to już konieczność. Coraz więcej badań wykazuje szkodliwy wpływ sztucznych chemicznych substancji na nasze zdrowie i życie. Wystarczy chociażby wspomnieć o azbeście, który długo był powszechnie używanym materiałem w budownictwie, a po latach okazał się być cichym rakotwórczym zabójcą. Dlatego podejmując decyzję o budowie domu warto postawić na to, co sprawdzone od wieków i przebadane na wszystkie możliwe sposoby. Wybierając naturalne surowce, wybieramy zdrowie i dłuższe życie.

Kupując buty, ubrania, jedzenie zwykle zwracamy uwagę na ich pochodzenie i skład. Staramy się unikać rzeczy sztucznych i nafaszerowanych chemią. Lata doświadczeń nauczyły nas, że sztuczny poliester to jednak nie to samo, co naturalna bawełna, a pomidor z hipermarketu smakuje inaczej niż ten z przydomowego ogródka. Dlatego wybierając technologię, w jakiej ma być zbudowany nasz dom marzeń, nie zapominajmy o tej zasadzie i wybierzmy najzdrowszy materiał budowlany świata: drewno. Bo o ile buty czy koszulę możemy zmienić, to dom budujemy na całe życie.

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Dlaczego dom z bali?
Obiegowe opinie na temat domów z bali można włożyć między bajki. Zwykle wypowiadają się na ich temat osoby, które nie mają z nimi nic wspólnego: nie znają technologii, nie mieszkali w takim domu, nie mają pojęcia o ich zaletach. Prawda jest taka, że jeśli postawimy na solidnego producenta, który umiejętnie wybiera drewno do budowy i ma doświadczenie w tej dziedzinie, otrzymamy funkcjonalny, ekologiczny i przyjazny człowiekowi dom na setki lat. Drewno od zarania dziejów było podstawowym materiałem budowlanym, a nowoczesne techniki jego suszenia i obrabiania wzmocniły tylko tę pozycję. Do produkcji domów z bali firma LOG HOUSE używa tylko wysokogatunkowych, naturalnych bali. Aby spełniały one najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa, średnica drzewa musi przekraczać 200 mm – dlatego specjaliści z LOG HOUSE dokładnie selekcjonują drzewa z polskich lasów, by następnie je odpowiednio wysuszyć i przygotować. Potwierdzeniem trwałości konstrukcji drewnianych jest między innymi Osada Biskupin, której powstanie szacuje się na VIII w. p. n. e. Warto tu wspomnieć, że dzisiejsza technologia pozwala na zastosowanie jeszcze skuteczniejszych i trwalszych materiałów oraz impregnatów. Prawidłowo eksploatowane, zadbane i pielęgnowane domy z bali mogą przetrwać wiele pokoleń. Dlatego też zakończeniu prac budowlanych dokonuje się ostatecznej impregnacji drewnianych elementów elewacyjnych. Stosowane przez LOG HOUSE preparaty głęboko wnikające w drewno zabezpieczają je przed rozmaitymi uszkodzeniami (działanie wody, wilgoci, promieni UV, a także wystąpieniem różnego rodzaju szkodników drewna, grzybów czy pleśni) i są dobrane w taki sposób, by nie zakłócić naturalnych stosunków wilgotnościowych w drewnie oraz zachować unikalny mikroklimat wewnątrz.

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Funkcjonalne i energooszczędne
Domy z bali cechuje świetny współczynnik termoizolacyjności, są więc to domy energooszczędne. Mimo tego, że grubość ścian zewnętrznych jest mała, naturalne drewno jest świetnym izolatorem (zarówno akustycznym, jak i cieplnym), które gwarantuje zatrzymywanie ciepła zimą oraz przyjemny chłód latem. Drewno jako surowiec naturalny posiada bowiem zdolność do samoregulacji wilgotności i stwarza dzięki temu niepowtarzalny, niemożliwy do uzyskania w innych technologiach mikroklimat wnętrza. Dzięki temu powietrze w domu z bali jest niezależnie od pory roku odpowiednio wentylowane i zdrowsze, a mieszkańcy domów z bali statystycznie żyją dłużej. Nie są to także domy łatwopalne – charakteryzują je takie same parametry ognioodporności jak budynki wznoszone w innych technologiach.

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Ważną zaletą domów z bali jest fakt, że można je budować nawet zimą, nie ma więc czaso- i kosztochłonnych przestojów na placu budowy w oczekiwaniu na odpowiednie warunki atmosferyczne.

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Domy z bali firmy LOG HOUSE cechuje ponadto unikalny styl, stanowiący połączenie tradycji i nowoczesnego designu. Spośród innych domów wyróżniają się naturalnym pięknem, przytulną atmosferą we wnętrzach i oryginalnym wykończeniem.

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Dlaczego LOG HOUSE?
Firma LOG HOUSE zajmuje się budową zdrowych i ekologicznych domów z bali. Jednak to, co wyróżnia tę firmę na rynku domów drewnianych, to kompleksowe podejście do klienta: współpraca z LOG HOUSE rozpoczyna się od etapu wyboru lub adaptacji projektu, a kończy się w momencie zamieszkania. W zależności od licznych aspektów, firma LOG HOUSE stawia drewniane budynki w ciągu 1-2 miesięcy (stan surowy zamknięty). Samo montowanie konstrukcji na fundamencie zajmuje około 30 dni – reszta to przygotowanie placu budowy czy materiałów, które będą wykorzystywane do prac budowlanych. Jeżeli jest to inwestycja w dom pod klucz, odpowiednio skoordynowane prace mogą być gwarancją stworzenia budynku już w pół roku!

 

log house domy z balafot. LOG HOUSE

 

Więcej o domach z bali oraz o inwestycjach firmy LOG HOUSE można przeczytać na stronie www.loghouse.com.pl

32-437 Skomielna Czarna, Skomielna Czarna 254, woj. małopolskie
tel. 123732231, 695558976,


Liczba odwiedzin: 8171 | Data publikacji: 2016-02-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesny, stylowy, ekskluzywny, designerski – kiedy mówimy...
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
19.04.2017 | Domy drewniane
Domy z bali są naturalne, zdrowe i...
11.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
06.05.2016 | Domy drewniane
Dom drewniany – pierwsze skojarzenia przychodzące na...
03.02.2016 | Domy drewniane
Jeśli marzenie o własnym domu jest właśnie...
10.11.2015 | Domy drewniane
Choć wszyscy wiemy, że mieszkanie w domu...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
23.07.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że tak bardzo urzeka nas...
24.10.2014 | Domy drewniane
Sosny z Finlandii rosną w ekstremalnych warunkach,...
09.10.2013 | Domy drewniane
Rozmowa z Piotrem Florczak - Prezesem firmy...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
12.03.2019 | Domy drewniane
Może się wydawać, że całoroczne domy drewniane...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
17.07.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane przeżywają obecnie swój renesans. Inwestorzy...
Budownictwo drewniane, w ostatnich latach przeżywa zarówno w...
26.04.2017 | Altany, pergole
Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie...
10.05.2016 | Domy drewniane
Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: dom z bali, dom z bala, domy z bali, domy drewniane
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy