Montaż rurociągów przemysłowych TWS

Profesjonalizm w każdym calu

Montaż rurociągów przemysłowych TWS czy urządzeń i zbiorników TWS to specjalistyczne prace budowlane, wymagające zarówno dużej wiedzy, umiejętności i uprawnień od wykonawcy, jak i profesjonalnego sprzętu oraz znajomości najnowszych technologii. Wszystkie powyższe ma firma PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski, która od momentu powstania w 2014 roku wciąż poszerza swoje portfolio o kolejne, z sukcesem zrealizowane inwestycje.

Wejść szturmem na rynek

Firma PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski powstała w kwietniu 2014 roku pod nazwą Billy Plast, jednak sam właściciel przedsiębiorstwa pracę w branży laminaterskiej zaczął dużo wcześniej.
– Do otwarcia własnej działalności pchnęło mnie przede wszystkim duże doświadczenie, które zbierałem pracując w wielu firmach i na licznych budowach w całej Europie. Wówczas nauczyłem się też zarządzania kapitałem ludzkim, gdyż powierzano mi nie tylko spore zakresy projektów do wykonania, ale także kierowanie większymi grupami roboczymi. Postanowiłem wykorzystać to doświadczenie i otworzyłem własną firmę, której podstawowym obszarem działania jest montaż rurociągów przemysłowych cienkich TWS oraz wielkogabarytowych kanałów, duktów, kominów i innych urządzeń TWS na bazie żywicy i włókna szklanego – mówi Sławomir Langowski, właściciel firmy PLM Pipelines Montage, a wcześniej Billy Plast.

Najwyższa jakość oblaminowania.

Energiczne wkroczenie na rynek firmy Billy Plast było ważnym momentem, bo już na samym początku otworzyło przedsiębiorstwu wiele możliwości dalszego działania w zakresie montażu rurociągów przemysłowych i urządzeń TWS. – Jako firma Billy Plast wykonaliśmy już na samym początku naszego działania na rynku trzy wielkie projekty. Pierwszym z nich była budowa przewodu kominowego TWS w Elektrociepłowni Gdańsk. Kolejnym – budowa przewodu kominowego TWS w Elektrociepłowni Gdynia. Następnie wykonaliśmy i oddaliśmy do użytku rurociągi cienkie oraz drugorzędowe konstrukcje wsporcze mokrego odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Gdańsk – mówi Sławomir Langowski.

Wnętrze komina.

Realizacja tych trzech prestiżowych przedsięwzięć zajęła nowo utworzonej firmie około 18 miesięcy i stały się zarówno fundamentem, na którym przedsiębiorstwo zbudowało mocną pozycję, jak i krokiem milowym w jego dalszym, dynamicznym rozwoju.

Komin w trakcie montażu kolejnego elementu (po lewej) i przed montażem ostatniego elementu (po prawej).

Montaż rurociągów przemysłowych TWS – w Polsce i za granicą

– Trzy wielkie projekty, które z powodzeniem zrealizowaliśmy w Trójmieście sprawiły, że nie musieliśmy się martwić o dalsze zlecenia w zakresie montażu rurociągów przemysłowych oraz urządzeń i zbiorników TWS – wspomina Sławomir Langowski.

Firma zaczęła prace na kolejnych, wielomilionowych projektach jako dalszy podwykonawca. Były to między innymi prace przy budowie nowych bloków energetycznych w Elektrowni Turów, gdzie PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski wykonała montaż rurociągów podziemnych o średnicy 2,8 m do chłodzenia turbin oraz montaż detali i podpór do kanału spalin oczyszczonych o średnicy 9 m.

Następnie przedsiębiorstwo wspierało prace przy nowych blokach energetycznych elektrowni w Opolu w zakresie montażu cienkich rurociągów przemysłowych TWS, montażu kompensatorów na kanałach spalin oczyszczonych oraz demontażu poziomego kanału spalin o średnicy 9 m.

Rurociągi cienkie.

W międzyczasie firma zmieniła nazwę na PLM Pipelines Montage Sławomir Langowski.
– Zaczęliśmy też prace przy budowach rurociągów cienkich nowych części zakładów AkzoNobel w Niemczech, Holandii i Szwecji, wkraczając tym samym na rynki zagraniczne. Od dłuższego też czasu wspieramy zasobem ludzkim Holenderskiego producenta silosów TWS dla branży rolniczej i spożywczej. To jeden ze światowych liderów w tej dziedzinie. Ceniąc sobie bardzo nasze wsparcie zaproponowano nam podpisanie długoterminowej umowy, którą podpisaliśmy – mówi Sławomir Langowski.

Budowanie w trosce o środowisko.

Prężny rozwój firmy, dbałość o wysoką jakość świadczonych usług, regularnie podejmowane inwestycje w podnoszenie kompetencji oraz sukcesywnie powiększające się portfolio to dla PLM Pipelines Montage nie puste slogany, ale realnie podejmowany każdego dnia wysiłek i dbałość o to, aby utrzymać wypracowaną pozycję rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy. O tym, że ten trud się opłaca najlepiej świadczy fakt, że firma jest obecnie na etapie końcowym uzyskiwania certyfikatów ISO 9001 i 14001. Wkrótce zamierza też przekształcić się w spółkę z o.o.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rurociagi-tws.eu


Liczba odwiedzin: 2 | Data publikacji: 2019-08-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
13.11.2018 | Systemy kominowe
Na rynku systemów kominowych do wyboru są...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie...
23.01.2018 | Rozbiórki, wyburzenia
Nie tylko budowanie jest sztuką. W zatłoczonych...
11.10.2017 | Systemy kominowe
Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów...
Wciąż dozwolona w polskim prawie budowlanym wentylacja...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...
Kuchnia to pomieszczenie, w którym powstaje najwięcej...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
08.11.2013 | Izolacje
Zielone dachy nie są w Polsce „zjawiskiem”...
Rosnąca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa sprawia, że...
14.10.2014 | Pompy
Na każdym etapie budowy, a także w...
16.07.2019 | Energia ekologiczna
Decydując się na montaż kolektorów słonecznych na...
Panele podłogowe winylowe, znane też jako panele...
07.03.2019 | Dywany, wykładziny
Doświadczenie, wiedza i pasja - czy istnieje...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: kominy, rurociągi, montaż, PLM Pipelines Montage, Sławomir Langowski