Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Zdalne sterowanie centralnym ogrzewaniem

Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi rozwiązaniami. Świetnym przykładem może być przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna BeSMART marki Beretta, umożliwiająca sterowanie przez Internet kotłem c.o., dzięki czemu komfort cieplny we własnym domu można regulować za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Nowoczesny system zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem BeSMART oparty jest na współpracy mobilnej aplikacji z programatorem i modemem WiFi (korzystającym z internetowej sieci domowej), podłączonym do kotła.

Uniwersalne rozwiązania są w cenie!
Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego montaż jest bardzo prosty i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Instalacja sterownika w miejsce dotychczasowego termostatu przebiega również sprawnie, ponieważ nie wymaga dodatkowych przewodów, jak również ich wymiany. Wystarczy tylko podłączyć modem WiFi za pomocą przewodu 2-żyłowego bezpośrednio do zacisków ON/OFF w kotle oraz do sieci elektrycznej, a następnie ściągnąć i zainstalować bezpłatną aplikację BeSMART na swój tablet lub smartfon (w systemie Android w Google Play lub w systemie iOS w App Store). Niemal wszystkie z dostępnych w programatorze funkcji można ustawić i zmodyfikować z poziomu aplikacji, w łatwy sposób programując pracę systemu i sterując ogrzewaniem zdalnie przez Internet. A wszystko to niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy, oczywiście pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu lub sieci WiFi.
Z udziałem programatora BeSMART harmonogram pracy kotła można dostosować do własnego planu dnia, a także całego tygodnia bądź skorzystać z gotowego programu fabrycznego. Sterownik umożliwia ręczną nastawę temperatur: dziennej T3, nocnej T2 i antyzamarzaniowej T1 w przedziale od +1°C do +35°C (T3>T2>T1). Można go programować w siedmiodniowym cyklu (na każdy dzień oddzielnie, na cały tydzień lub tydzień roboczy i weekend), w przedziałach czasowych co 30 min., co oznacza możliwość 48 zmian poziomu temperatur (komfortowej i ekonomicznej z dokładnością 0,2°C) w ciągu doby i 336 w ciągu tygodnia. Nowoczesny czujnik w sterowniku odczytuje temperaturę w pomieszczeniu w przedziale od -9,9°C do +50°C już z dokładnością do 0,2°C.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

5 trybów – sterowanie kotłem na miarę potrzeb
Możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet to nie jedyna zaleta systemu BeSMART. Programator pozwala w optymalny i efektywny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego według indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą przycisku ESC/MODE można dokonać wyboru jednego z pięciu trybów: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. W trybie AUTO kocioł pracuje według zaprogramowanych przez użytkownika temperatur w określonych przedziałach czasowych na każdy dzień tygodnia. W przypadku dłuższej nieobecności można skorzystać z funkcji OFF. Aktywny jest wtedy jedynie system antyzamarzaniowy, który w przypadku spadku temperatury w pomieszczeniu poniżej ustawionej wartości temperatury (ust. fabr. 5°C) uruchomi kocioł gazowy. Natomiast w przypadku planowania wyjazdu na urlop, warto aktywować funkcję WAKACJE. W tym trybie określa się liczbę dni nieobecności (maks. 99), a programator realizuje zapotrzebowanie na ciepło według wcześniej ustawionej temperatury ekonomicznej T2 (ust. fabr. 16°C). Po tym czasie sterownik automatycznie przejdzie w pozycję AUTO i będzie realizował ustawiony program tygodniowy. Jeśli z kolei organizujemy kolację dla rodziny, przyjaciół czy znajomych możemy skorzystać z trybu PRZYJĘCIE. W tym trybie sterownik będzie pracował z temperaturą komfortową T3 aż do północy, niezależnie od zaprogramowanych przedziałów czasowych. Po godzinie 24.00, regulator powróci samoczynnie do pracy w trybie AUTO.
Poza tym istnieje możliwość regulacji histerezy załącz/wyłącz w zakresie 0-2°C z dokładnością do 0,1°C. Przypuścimy, że dokonamy wyboru czułości działania na poziomie np. ±0,2°C. Oznacza to, że programator załączy kocioł, kiedy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej temperatury o 0,2°C i wyłączy go, gdy wzrośnie ona powyżej ustawionej wartości temperatury o 0,2°C. Dzięki temu można dostosować wartość histerezy do indywidualnych potrzeb domowników. Dodatkowym atutem sterownika jest możliwość obsługi do 8 stref grzewczych w ramach indywidualnego systemu grzewczego, gdzie każda strefa jest zarządzana przez oddzielny programator BeSMART, podłączony wyłącznie do jednego zbiorczego modemu WiFi.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Jeszcze łatwiejsze zdalne sterowanie ogrzewaniem przez Internet
Sterownik podłączony do kotłów marki Beretta może pracować również w trybie komunikacji cyfrowej OT, dzięki czemu przejmuje funkcje panelu sterowania kotła. Programator w trybie OT umożliwia wybór krzywej grzewczej w funkcji regulacji pogodowej, podczas gdy temperatura zewnętrzna może być odczytana z sondy zewnętrznej (jeśli jest podłączona) lub też może być pobrana ze strony internetowej. W trybie OT możliwy jest również wybór temperatury c.w.u. czy wyświetlanie kodów błędów zarówno kotła, jak i programatora. W razie podłączenia do kotła zasobnika c.w.u. z sondą NTC, można aktywować funkcję antylegionelli oraz programowania czasowego temperatury c.w.u. Można również zmodyfikować wartości minimalnej i maksymalnej temperatury zasilania c.o.
Podłączając jedynie sterownik w trybie OT do kotła z serii EXCLUSIVE GREEN o mocy 25 kW (sprawność sezonowa 94% wg ErP), uzyskuje się wysoką klasę efektywności energetycznej dla systemu na poziomie A+. Tę samą klasę osiąga również kocioł kondensacyjny MySMART, który standardowo jest już wyposażony w programator BeSMART.
W przypadku niskiego stanu baterii na wyświetlaczu pojawia się informacja o konieczności ich wymiany (na wyposażeniu sterownika znajdują się dwie baterie AA). Podczas wymiany baterii wcześniej ustawione parametry pracy zostaną zachowane, wystarczy wybrać na programatorze bieżący dzień i godzinę.
Warto również zaznaczyć, że nie ma potrzeby wyboru typu komunikacji na programatorze: ON/OFF lub OT, ponieważ sterownik automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączenia i podejmuje pracę w wybranym trybie.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Inteligentna i intuicyjna aplikacja dla każdego
Jeszcze nigdy programowanie i sterowanie kotłem c.o. przez Internet, a co za tym idzie – regulowanie domowego komfortu cieplnego – nie było tak proste, jak z aplikacją mobilną. W przypadku niektórych standardowych rozwiązań – tradycyjnych programatorów, zmiana i dostosowanie programu do własnych potrzeb może być bardziej skomplikowane. Przyjazna dla użytkownika polskojęzyczna aplikacja BeSMART służy do zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem przez WiFi, a ponadto ułatwia kontrolę kotła za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera. Z poziomu mobilnego urządzenia można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła.

 

sterowanie kotłem przez internet sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Dzięki aplikacji BeSMART można się przekonać, jak z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła, jest łatwe i intuicyjne. W celu zasięgnięcia dalszych informacji i szczegółów technicznych, warto odwiedzić specjalną stronę internetową www.besmart-home.com, dedykowaną wyłącznie programatorowi BeSMART. Seria BeSMART oferuje szeroką gamę akcesoriów dodatkowych (m.in. modem WiFi, odbiornik radiowy RF, bezprzewodowa fotowoltaiczna sonda zewnętrzna, wzmacniacz sygnału WiFi). W ofercie BeSMART na pierwszy „rzut oka” może brakować podstawki do bezprzewodowej wersji programatora. Jednakże sterownik podłączony bezprzewodowo nie wymaga podstawki, ponieważ został tak zaprojektowany, by umieszczony np. na komodzie stał bardzo stabilnie.

Regulatory są dostępne w ofercie RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., a komplet programatora BeSMART z modemem WiFi można zakupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Szczegóły na stronie www.beretta.pl w zakładce Cennik.

 


Liczba odwiedzin: 75 | Data publikacji: 2018-01-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.01.2018 | Piece, kotły

Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi rozwiązaniami. Świetnym przykładem może być przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna BeSMART marki Beretta, umożliwiająca sterowanie przez Internet kotłem c.o., dzięki czemu komfort cieplny we własnym domu można regulować za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Nowoczesny system zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem BeSMART oparty jest na współpracy mobilnej aplikacji z programatorem i modemem WiFi (korzystającym z internetowej sieci domowej), podłączonym do kotła.

21.06.2018 | Ogrzewanie

Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do kotła i jej gwałtowny spadek, gdy paliwo się kończy, wyziębiony dom po dłuższej nieobecności mieszkańców, brak kontroli nad procesem spalania… Takie niedogodności związane z obsługą kotłów na paliwa stałe to przeszłość. Dostępne dziś na rynku urządzenia są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i proste w obsłudze, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad parametrami pracy kotłów. Przedsiębiorstwem, które kładzie duży nacisk na komfort eksploatacji i oferuje szeroki pakiet rozwiązań usprawniających obsługę jest Metal-Fach Technika Grzewcza.

19.07.2017 | Ogrzewanie

Polską tradycją jest burza medialna tocząca się zimą wokół chmury smogu, która wisi nad naszymi głowami. Głównym problemem jest mała świadomość użytkowników kotłów węglowych, w których spalane są śmieci i paliwa niskiej jakości. Same urządzenia nie są problemem, ale ich nieodpowiednie użytkowanie i niestosowanie się do zaleceń producenta oraz brak ogólnej wiedzy o sposobach spalania paliw stałych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej słyszymy o konieczności zwrócenia się w stronę ekologicznych urządzeń grzewczych czy o kotłach z 5 klasą emisji. Co to znaczy, że kocioł jest niskoemisyjny? Jakiego typu paliwo możemy w nim spalać? Odpowiedzi pokażemy na przykładzie kotłów na ekogroszek i pellet – nowości z oferty firmy METAL-FACH Technika Grzewcza.

27.07.2018 | Piece, kotły

Lato w pełni, więc ustał na chwilę medialny szum wokół jakości powietrza nad Polską. Ale przecież za kilka miesięcy burza rozpęta się na nowo. Może więc warto właśnie teraz, poza sezonem grzewczym, pomyśleć o tym, jak przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wymienić stary, nieefektywny kocioł centralnego ogrzewania na nowy. A jeśli względy prośrodowiskowe nie są dostatecznym argumentem, to może względy ekonomiczne i praktyczne przeważą? Przecież kocioł na ekogroszek to dziś jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, a technologiczne udogodnienia sprawiają, że obsługa zredukowana jest do minimum, co bardzo ułatwia codzienną eksploatację.

05.06.2018 | Grzejniki

Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna. Do wyboru jest wiele rozwiązań, m.in. kocioł CO, kominek, ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Inwestorzy często obawiają się jednak tego ostatniego, sądząc, że jest ono najdroższe w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne. Wystarczy zainwestować w odpowiednio dobrane do pomieszczenia grzejniki elektryczne z niskim poborem energii.

15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

03.12.2015 | Piece, kotły

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić ciepło sobie oraz domownikom i jednocześnie uniknąć horrendalnie wysokich kosztów ogrzewania, warto rozważyć wybór kotła SAS SMART na ekogroszek lub SAS BIO SMART na pelety.

15.09.2015 | Ogrzewanie

Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia jest źródło ciepła, czyli kocioł, to często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne są inne elementy instalacji, takie jak na przykład sterowniki. To właśnie dzięki nim kotłownia nie staje się naszym drugim domem, ponieważ możemy wygodnie sterować procesem spalania z poziomu panelu znajdującego się w mieszkaniu.

12.12.2014 | Piece, kotły

Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy. Obok komfortu obsługi pod uwagę trzeba brać także rodzaj paliwa, jego dostępność, cenę – czyli dane, które nie zawsze są stałe – a przecież inwestycję w kocioł podejmuje się raz na wiele lat. Co więc zrobić, aby w trakcie użytkowania wybranego urządzenia nie okazało się, że z powodu niespodziewanej podwyżki cen danego paliwa koszty ogrzewania gwałtownie wzrosły? Rozwiązanie opracowali producenci kotłów wielopaliwowych.

15.09.2014 | Ogrzewanie

Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim nadchodzi czas, w którym ponosimy dodatkowe (często bardzo wysokie) wydatki na ogrzewanie budynków. Co zrobić, aby cena jaką płacimy za ciepło nie była aż tak bardzo odczuwalna dla naszych portfeli? Zapytaliśmy o to Grzegorza Łukasika – Product Managera w firmie Robert Bosch Sp. z o.o., oferującej m.in. pompy ciepła Buderus.

05.05.2014 | Piece, kotły

Wybierając kocioł grzewczy oczekujemy od niego efektywnej i ekonomicznej pracy. Jednocześnie, często nie mamy świadomości, że bardzo ważną rolę w spełnieniu tych wymagań bierze nie tylko sam kocioł, ale również jego sterownik. Na co zwracać uwagę przy wyborze sterownika? Zapytaliśmy o to Zdzisława Kluczka, właściciela firmy P.W. KEY, produkującej sterowniki do kotłów i układów ogrzewania.

19.02.2014 | Piece, kotły

Właściciele budynków mieszkalnych, ale i przemysłowych, biznesowych czy użyteczności publicznej poszukują sposobów na ich niedrogie i skuteczne ogrzanie. Wciąż rosnące ceny paliw powodują, że szczególną popularnością cieszą się urządzenia, które mogą wykorzystywać więcej niż jeden rodzaj opału. Producentem kotłów opalanych węglem i paliwami zastępczymi jest firma KBO Kotło-Bud Osiek.

15.11.2013 | Piece, kotły

W sezonie grzewczym rośnie zainteresowanie wszelkimi nowinkami z dziedziny pieców i kotłów na różnego typu paliwa. Ważne jest, aby decyzji o zakupie konkretnego kotła nie podejmować pochopnie oraz by wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, ale także stopień zautomatyzowania obsługi czy rodzaj paliwa, jak również zapewnione przez producenta bezpieczeństwo eksploatacji.

25.01.2018 | Piece, kotły

Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale produkcyjne, szkoły, biura, hotele czy ośrodki wypoczynkowe wymagają odpowiedniego systemu grzewczego, który będzie funkcjonalny i optymalny pod względem inwestycyjnym i eksploatacyjnym. Wytworzone ciepło powinno docierać do każdego pomieszczenia i zapewniać użytkownikom wysoki komfort cieplny. Dlatego warto w tej kwestii wybrać kocioł o dużej mocy na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem.

22.01.2018 | Ogrzewanie

Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja zanieczyszczeń to te cechy kotłów centralnego ogrzewania, które obecnie stają się standardem. Nic dziwnego, że zastanawiając się nad doborem urządzenia, nie jesteśmy skłonni do ustępstw, a uciążliwości, które kiedyś były nieuchronnie wpisane w obsługę kotłów starego typu, dziś są dla nas nie do pomyślenia. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą producenci, którzy oferują kotły łączące w sobie wszystkie powyższe wymagania. Wśród rynkowych nowości znajdziemy m.in. kocioł c.o. na pellet z podajnikiem Bio-Max PLUS o mocach 15kW-100kW firmy LUMO – ekologiczne rozwiązanie dla najbardziej wymagających.

09.11.2017 | Piece, kotły

Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi ze sobą krótsze dni i pierwsze chłody. A wraz z nimi śmierdzący dym ze spalanych śmieci i strach przed rachunkami za ogrzewanie. To ostatni moment na wymianę starego kotła na nowy – ekologiczny i ekonomiczny.

06.12.2016 | Piece, kotły

Ogrzewanie to jedna z priorytetowych kwestii w trakcie budowy lub remontu jakiegokolwiek budynku. Istnieje wiele sposobów ogrzewania domów, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych. Tym, którym zależy na wygodzie, dedykowane jest ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Inwestorzy liczący się przede wszystkim z kosztami wolą wybrać rozwiązanie tańsze, np. piec węglowy. Czy istnieje rozwiązanie, które dba zarówno o komfort użytkowania, jak i finanse?

26.10.2016 | Piece, kotły

Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie od tego, jaki rodzaj paliwa wybierzesz, nowoczesny i bezpieczny kocioł grzewczy znajdziesz w ofercie polskiej firmy SAS.

22.09.2016 | Piece, kotły

W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym z najpopularniejszych paliw są paliwa stałe, co bez wątpienia zawdzięczają one swojej niskiej cenie. O ile jeszcze kilkanaście lat temu obsługa urządzeń przeznaczonych do ich spalania była dość kłopotliwa, to dziś dzięki stosowanym przez producentom udogodnieniom śmiało można powiedzieć, że jest to jedno z najbardziej opłacalnych, a zarazem wygodnych w eksploatacji rozwiązań.

16.08.2016 | Piece, kotły

Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować sposób i koszty ogrzewania. Ogrzewanie pomieszczeń użytkowych to zwykle jedna z najbardziej obciążających domowy budżet pozycja w wydatkach. Alternatywą dla starych, nieekonomicznych pieców są nowoczesne kotły SAS EFEKT i SAS BIO EFEKT.

21.07.2016 | Piece, kotły

Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła, olej opałowy, ogrzewanie na prąd… Wybór jest dziś ogromny, a nowoczesne rozwiązania z obszaru techniki grzewczej uwzględniają zarówno potrzebę ekonomicznego i racjonalnego gospodarowania energią, jak i wygodę eksploatacji. Tej tendencji nie oparły się też znane już od pokoleń kotły na paliwa stałe. Wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, dziś, w XXI wieku, w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilkudziesięciu lat.

24.02.2016 | Piece, kotły

Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem EKOPAL można zamienić zrębki, brykiet, pellet, owies, wierzbę energetyczną, pestki oraz inne rodzaje naturalnych paliw na energię. Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania instalacji oraz funkcjonalne programy sterowania sprawiają, że ekologiczne ogrzewanie pomieszczeń staje się chętnie wybieranym rozwiązaniem, które nierzadko przewyższa swoimi walorami dostępne systemy C.O. Funkcja automatycznego podawania paliwa zapewnia minimalną obsługę przy kotle, zaoszczędzając czas i energię użytkowników.

09.12.2015 | Piece, kotły

Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie wybierana przez Polaków alternatywa dla ogrzewania na gaz, prąd czy olej, zwłaszcza że ceny tych ostatnich wciąż idą w górę. Jednak współczesny konsument to przede wszystkim wymagający konsument, który obok ceny samego paliwa zwraca też uwagę na prostotę obsługi. Naprzeciw jego oczekiwaniom wychodzą producenci kotłów na ekogroszek, którzy tak projektują swoje rozwiązania, aby pozwalały na racjonalne, ekonomiczne i wygodne prowadzenie procesu spalania.

13.08.2015 | Piece, kotły

Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy czy Trójmiasta coraz dotkliwiej odczuwają zdrowotne konsekwencje zanieczyszczonego powietrza. Niestety, nie jest to wyłącznie wielkomiejski problem, ponieważ główną przyczyną smogu jest wysoka emisja spalin pochodzących z ogrzewania domów i obiektów użyteczności publicznej. Na szczęście emisję spalin z przydomowych kotłowni można dziś skutecznie ograniczać – wystarczy tylko przekonać mieszkańców i władze miast do inwestowania w nowoczesne systemy ogrzewania.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. dolnośląskie
woj. lubuskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: sterowanie kotłem, kotły, kocioł, automatyka kotła, zdalne sterowanie co, zdalny dostęp do kotła