Prefabrykowane hale łukowe Develagro

Nowoczesne hale na magazyn, budynek rolniczy, obiekt sportowy

Hale to obecnie jeden z najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobów na budowę nowego obiektu. Można je wykorzystywać w wielu branżach, m.in. rolnictwie, przemyśle, logistyce, a także sporcie i rekreacji. Inwestor decydując się na ich zakup i budowę powinien wybrać najlepsze rozwiązanie. Takim na rynku są hale łukowe w technologii mobilnej maszyny, których producentem jest firma Develagro.

Dlaczego warto inwestować w hale łukowe?
Hale łukowe Develagro charakteryzuje przede wszystkim lekka konstrukcja, która jednocześnie jest bardzo wytrzymała i solidna. Trwałość hali zapewniają łukowe profile połączone ze sobą poprzez falcowanie krawędzi (łączenie bez wiercenia i wkręcania śrub gwarantuje maksymalną szczelność) i posadowione na trwałych fundamentach – co wyróżnia hale Develagro spośród innych na rynku. Są one dzięki temu bardzo stabilne, wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatry, śniegi oraz deszcze, a także na wstrząsy sejsmiczne (wykorzystuje się je m.in. do budowy baz wojskowych na terenach, gdzie występują trzęsienia ziemi). Firma posiada w swojej ofercie również hale na fundamentach prefabrykowanych przeznaczone do budowy mniejszych obiektów (do 10 m) i budowli tymczasowych z możliwością przenoszenia z miejsca na miejsce.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Ogromną zaletą hal łukowych jest także krótki czas budowy. Firma Develagro może wykonać nawet do 200 m2 przekrycia łukowego w ciągu jednego dnia. To pozwala inwestorowi na szybkie użytkowanie hali i zachowanie ciągłości w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Ponadto jest to bardzo opłacalna inwestycja, której koszty są znacznie niższe niż w przypadku budowy obiektów murowanych.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Wiata łukowa – trwała konstrukcja, która nie wymaga podpór
Hale Develagro wykorzystują najlepszą konstrukcję w architekturze – łuk. Jest on bardzo wytrzymały i przede wszystkim nie wymaga stosowania żadnych podpór.  Dzięki temu nawet duże obiekty (do 24 m szerokości) można postawić bez użycia słupów i kratownic. Większe obiekty są również możliwe do wykonania – w takiej sytuacji wykorzystuje się już podpory. Łuk wytrzymuje nawet bardzo duże obciążenia, jednocześnie sprawiając wrażenie lekkiej i estetycznej budowli.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Poszycie łukowe składa się z ukształtowanych na miejscu budowy profili łukowych z blachy w kręgach. Każdy element jest jednolitą, ciągłą strukturą i nie posiada żadnego połączenia technologicznego. Gwarantuje to 100% szczelności, bezawaryjność i bezobsługowość przez cały okres użytkowania obiektu.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

W produkcji hal łukowych Develagro wykorzystuje wysokiej jakości materiały – blachę alucynk o rdzeniu stalowym 1mm, pokrytą w procesie powlekania ogniowego stopem aluminium-cynk oraz blachę ocynk o rdzeniu stalowym, powleczoną obustronnie warstwą cynku. Blacha powleczona warstwą cynku przez wiele lat skutecznie chroni rdzeń przed korozją. Jeśli klient ma takie życzenie, firma Develagro może użyć również kolorowej blachy Tata Steel, która jest pokryta specjalną warstwą antykorozyjną, wydłużającą żywotność materiału.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Zastosowanie hal łukowych Develagro
Hale łukowe Develagro mają zastosowanie w różnych dziedzinach i branżach. To idealne rozwiązanie dla rolnictwa. Hale można zaadaptować jako magazyny zbożowe, paszowe lub przechowalnie warzyw i owoców. Mogą stanowić zadaszenie silosów na płody rolne lub jako magazyn płaski, tzw. podłogowy stanowić alternatywę dla dużych i kosztownych silosów wieżowych, które służą jedynie do przechowywania zbóż, a w czasie ich nieużytkowania, nie mogą przejąć innych funkcji. W przypadku łukowych magazynów zbóż po sezonie można je wykorzystać na wiele innych sposobów. W hali łatwo zapewnić odpowiednie warunki do magazynowania – zapewniają one optymalną wilgotność zboża oraz ułatwiają monitorowanie jego stanu i ochronę przed szkodnikami, co gwarantuje lepszą jakość towaru.

 

prefabrykowane hale łukowe develagro prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Hodowcy bydła, trzody chlewnej i drobiu mogą hale łukowe wykorzystać jako obory, chlewnie, kurniki, stodoły oraz wiaty na słomę i siano. Koszt postawienia hali Develagro jest niższy niż np. obory murowanej, a budowa takiego obiektu trwa znacznie krócej, co zwłaszcza przy powiększaniu stada, daje możliwość szybkiego zapewnienia zwierzętom bezpiecznego i suchego legowiska. Nawet przy niezwykle silnych wiatrach inwentarz jest całkowicie bezpieczny – dzięki temu, że hale są posadowione na trwałych fundamentach. Halę można ponadto dowolnie wyposażyć, a trwała i szczelna konstrukcja zapewnia zwierzętom optymalne warunki i zdrowy rozwój oraz przechowywanie słomy czy paszy przez okrągły rok bez ryzyka zawilgotnienia i pleśnienia. Co ciekawe, hale łukowe dają możliwość jednoczesnego magazynowania siana/słomy i chowu zwierząt w jednym obiekcie, co daje wysoki komfort hodowcom podczas prac inwentarskich oraz szybkie dostarczanie zwierzętom pożywienia oraz czyszczenie i wyściełanie legowisk. Hale łukowe świetnie sprawdzają się również jako zadaszenie dla maszyn rolniczych, zabezpieczając je przed niszczeniem pod wpływem niekorzystnej pogody, np. deszczu i wilgoci.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Wiaty łukowe to także szybki i stosunkowo tani sposób na budowę nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Konstrukcja zapewnia trwałe zadaszenie dla ujeżdżalni do jazdy konnej, basenów, kortów tenisowych, boisk i lodowisk, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Dla przykładu: na lodowiskach odkrytych powiewy wiatru powodują tzw. wylizywanie lodu. Na jego powierzchni tworzy się wtedy mokra warstwa, która powoduje, że korzystający z niego łyżwiarze ślizgają się po wodzie, a gdy ktoś się przewróci, upada na mokre podłoże. Zabudowa lodowiska w postaci hali łukowej zapobiega temu zjawisku i pozwala na bezpieczne, całkowicie komfortowe korzystanie z lodowiska. Podobnie rzecz się ma w przypadku ujeżdżalni do jazdy konnej. Postawienie trwałej hali łukowej na solidnych fundamentach, która jest odporna na działanie watrów (w przeciwnieństwie do niestabilnych i powiewających na wietrze namiotów czy hal blaszanych budowanych inną technologią, z cieńszej blachy), zapewnia lepsze warunki koniom oraz pracującym z nimi jeźdźcom. Chroni konie przed hałasem, który mógłby je spłoszyć, minimalizując tym samym ryzyko wypadku i groźnych dla zdrowia zwierząt oraz ludzi kontuzji. Warto poruszyć również kwestię opłacalności takiej inwestycji. Budowa zadaszonej hali, np. do tenisa ziemnego gwarantuje dochodowość tego przedsięwzięcia przez większą część roku kalendarzowego. Przez 3–5 miesięcy letnich, gdzie gra w tenisa jest możliwa poza halą, stawki za 1 godzinę gry są o wiele niższe niż w okresie jesienno-zimowym. Hale tenisowe gwarantują szybkie zwroty z inwestycji (wyższe stawki oraz większe obłożenie kortów spowodowane ich małą podażą). Co więcej, hale Develagro są bezkonkurencyjne wobec hal namiotowych oraz pneumatycznych „balonowych” jeśli chodzi o koszty użytkowania obiektu.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Inwestycja w hale łukowe pozwala również rozwinąć działalność przedsiębiorcom i stworzyć nowe miejsca pracy. Hale można zaadaptować jako biura, sklepy oraz hurtownie. To również dobre rozwiązanie dla firm produkcyjnych i spedycyjnych, które poszukują dodatkowego miejsca na składowanie towarów. Ponadto, inwestycja w nie to świetny pomysł na nowy biznes – hale łukowe można potem wynająć bądź sprzedać i tym samy uzyskać zwrot poniesionych przy zakupie kosztów.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Develagro zajmuje się kompleksową budową prefabrykowanych hal łukowych w technologii maszyny mobilnej. Dzięki temu firma jest w stanie postawić halę łukową w każdym miejscu, również tam, gdzie może wystąpić problem z brakiem doprowadzonych mediów do działki, ponieważ całe zaplecze firmy składa się z mobilnych maszyn, które mogą pracować w dowolnym terenie. Specjaliści po rozmowie z klientem przygotowują projekt konstrukcyjny, który ułatwia mu załatwienie wszelkich formalności. Dzięki projektowi inwestor może również sam zająć się przygotowaniem fundamentów pod budowę hali. Kompleksowa usługa obejmuje także doradztwo – klient po montażu hali zawsze może zwrócić się do pracowników firmy w razie jakichkolwiek pytań.

 

prefabrykowane hale łukowe develagrofot. Develagro

 

Warto wspomnieć, że firma Develagro pracuje obecnie nad nową marką, która zajmować się będzie budownictwem mieszkaniowym indywidualnym oraz wykorzystaniem technologii łukowej jako elementu szalunku traconego. Rozwiązanie to ma na celu przyspieszenie budowy domów tradycyjnych oraz ograniczenie związanych z tym kosztów. Develagro zaprojektowało jednorodzinny domek łukowy o najkorzystniejszym na rynku stosunku powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury obiektu. Dom ten jest energooszczędny, bardzo szybki w budowie, a przede wszystkim niezwykle bezpieczny – zarówno pod względem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak i zagrożenia ogniem.

Więcej na temat hal łukowych przeczytasz na stronie: www.develagro.pl

55-095 Byków , ul. Gajowa 5 , woj. dolnośląskie
tel. +48 739 401 127 ,


Liczba odwiedzin: 2711 | Data publikacji: 2018-01-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:Podobne artykuły


Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
07.02.2018 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
24.04.2014 | Obiekty rolnicze
Każde rozwijające się gospodarstwo rolne staje przed...
Dynamicznie rozwijające się rolnictwo wymaga wymaga rozwiązań...
Polscy rolnicy ciągle inwestują w rozwój. Nowoczesne...
Hale namiotowe magazynowe to coraz częściej wybierana...
Świadomość klientów na temat zalet obiektów opartych...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...
W odróżnieniu od budynków murowanych, hale ze...
Firma Conexx®, specjalizująca się w budowie hal...
Conexx to firma doświadczona w produkcji konstrukcji...
22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
20.10.2016 | Stalowe konstrukcje
Wybór systemu, w jakim zbudujemy dom, garaż,...
23.09.2015 | Stalowe konstrukcje
Tradycyjny system budowli murowanych, mimo że wciąż...
Hala namiotowa całoroczna lub sezonowa to obiekt,...
23.06.2017 | Wózki widłowe
Wózek paletowy popularnie nazywany paleciakiem to niezbędne...
29.11.2018 | Remonty, renowacje
Budowa hal przemysłowych to dla wielu inwestorów droga przez...
W ostatnich latach polskie budownictwo przechodzi ogromną...
29.08.2016 | Remonty, renowacje
Przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, realizacja –...
01.06.2015 | Inwestycje budowlane
Inwestorzy wymagają od firm budowlanych przede wszystkim...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: prefabrykowane hale łukowe, hala łukowa, prefabrykowana hala, hale dla rolnictwa, hala magazyn, budynek rolniczy, obiekty sportowe, wiaty łukowe, wiata łukowa, chlewnia, obora, stodoła
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy