System elewacyjny ścienny Qbiss One

Mariaż technologii i estetyki w służbie architektury i natury

Ideały podobno nie istnieją. Podobno… Organizacja Building Research Establishment (BRE) nagrodziła system elewacyjny Qbiss One najwyższym certyfikatem środowiskowym A+. To obecnie jedyny system ścienny na świecie odznaczony tym certyfikatem.

Jaką rolę spełnia system elewacyjny?
Izolacja na zewnętrznej części budynku ma zapewniać przede wszystkim utrzymanie właściwej temperatury w każdych warunkach pogodowych oraz minimalizować ruchy budynku. Może jednak robić znacznie więcej. Do wykonania fasady mogą być użyte różnorakie technologie lecz system ścienny Qbiss One to creme de la creme wśród nich. Dlaczego?

 

Fot. Trimo

Qbiss One ma modularny charakter
Obok prefabrykowanych elementów ściennych w komplecie do dyspozycji pozostają mocowania i uszczelki, elementy narożnikowe, detale architektoniczne, a opcjonalnie także okna i drzwi oraz podkonstrukcje. Moduły to również unikatowa możliwość wszechstronności w montażu od poziomego klasycznego poprzez pionowy ceglany do poziomego asymetrycznego. Jeśli dodać do tego wyjątkowo gładką powierzchnię i unikalną geometrię to system elewacyjny Qbiss One jest gotowym przepisem na dynamiczną i nietuzinkową fasadę budynku. Nic więc dziwnego w tym, że Qbiss One wybierają najlepsi.

 

Fot. Trimo

Nagradzane piękno wykorzystywane przez najlepszych
Red Dot Award to przyznawane w Niemczech od ponad 60 lat „designerskie Oskary”. Nie ominęły one projektów tworzonych przy udziale Qbiss One. Światowej sławy architekci z Foster&Partner zaprojektowali przy jego udziale centrum produkcyjne McLaren w Woking oraz główną siedzibę firmy Apple.

 

Fot. Trimo

System elewacyjny Qbiss One to innowacyjność w czystej postaci
Za funkcjonalnością i pięknem stoi zaawansowana technologia klasy premium. Producent firma Trimo od ponad 50 lat rozwija się w dziedzinie obudowy budynków. W pełni zautomatyzowana produkcja zaowocowała opatentowaniem zaokrąglonego narożnika, który eliminuje konieczność jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję panelu podczas jego montażu (składanie, cięcie czy spawanie). Tym samym eliminowane są tzw. „słabe punkty”, w których może pojawiać się rdza. Zwiększa się szczelność. Pojedynczy element tworzą dwie stalowe i ocynkowane okładziny powlekane powłokami organiczynymi odpowiednimi nawet do wysokich wymagań środowiska w klasie C5, a gwarancje powłoki sięgają od 10 do 30 lat. Okładziny te są przyklejone do rdzenia wykonanego z niepalnej wełny mineralnej w klasie A1 oferując najwyższe bezpieczeństwo ludzi podczas pożaru w budynku.

 

Fot. Trimo

Samonośność systemu elewacyjnego Qbiss One jest nie do przecenienia Montaż jest możliwy bezpośrednio do słupów żelbetowych czy stalowych bez konieczności murowania ściany. Nie wpływa to w żaden sposób negatywnie na bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła, który już dla grubości rdzenia 172mm wynosi 0,2/) natomiast brak ściany tylnej znacznie skraca czas inwestycji. Nawet do 40%. A czas to pieniądz. Qbiss One jest więc efektywny kosztowo, ale nie tylko dla samego inwestora. Wykorzystanie tej modularnej fasady budynku i zagwarantowanie jego użytkownikom, odznaczonej BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod) wyśrubowanej efektywności energetyczne,j pozwala im zmniejszać koszty utrzymania, funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony. Tym bardziej, że system elewacyjny Qbiss One został stworzony z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Jego ślad węglowy to zaledwie 44 kg/m2 (LCA) i to przez cały czas eksploatacji budynku. A choć jest to elewacja metalowa to poddaje się recyclingowi w 98%! Jeszcze nie tak dawno takie parametry wydawały się fantastyką dziś są fenomenalną rzeczywistością. Podobnie jak ogniotrwałość Qbiss One.

 

Fot. Trimo

Bezpieczeństwo pożarowe bez toksycznych dymów
Jak już wspomniano rdzeń Qbiss One wypełniony jest wełna mineralną o klasie niepalności A1. Cały system elewacyjny posiada klasę A2 i gwarantuje przynajmniej 2 godziny integralności i odporności na ogień. Wszelkich certyfikacji dokonały uznane na świecie organizacje takie jak FM Approvals oraz Loss Prevention Certyfication Board (LPCB), która może pochwalić się ponad 100 letnią historią działalności w celu zapewnienia bezpieczeństwa. System ścienny Qbiss One przechodził najpoważniejsze próby ogniowe nie wytwarzając toksycznego dymu, który w 50% jest odpowiedzialny za śmiertelność w czasie pożarów. System certyfikowano również na podstawie testów przeprowadzonych w strefach huraganów. W celu pozyskania szczegółowych informacji o wsparciu certyfikatów dla poszczególnych krajów należy skontaktować się z firmą Trimo.

 

Fot. Trimo

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z producentem lub odnaleźć na stronie www.trimo-group.com/pl

02-691 Warszawa, ul. Obrzeżna 5, woj. mazowieckie
tel. +48 669 844 202, +48 669 844 202,


Liczba odwiedzin: 966 | Data publikacji: 2019-02-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.04.2021 | Systemy budowlane
BROWARY WARSZAWSKIE to jedna z najbardziej spektakularnych...
Czy prace remontowe muszą być trudne, szczególnie...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
Klimatyzator ścienny TCL serii Elite to nowość,...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Ochrona przeciwpożarowa budynków drewnianych, zwłaszcza zabytkowych i...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy budowlani do...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
22.03.2021 | Grzejniki
W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie...
02.03.2021 | Rusztowania
Deskowania ULMA to wydajność, wszechstronność, bezpieczeństwo, a...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: system ścienny, system elewacyjny
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy