Wykończenie dachu płaskiego, opierzenie, obróbka – AMT Roofs

Szybki montaż i wysoka jakość obróbki stropodachów od belgijskiego producenta

Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej powierzchni użytkowej, łatwiejsza aranżacja wnętrz, wysokie tarasy i piękne dachowe ogrody. Wykończenie dachu płaskiego materiałami od AMT Roofs to szybki i precyzyjny montaż, usprawniający prace budowlane oraz wysoka estetyka elementów, dzięki której nie tracimy na klasie aranżacji całości budynku. Zapomnijmy o przeciekach i nudnej bryle. AMT Roofs to dostawca belgijskiej jakości w służbie polskich dachów.

Opierzenie dachu płaskiego – system Clips and Go

Dzięki nowoczesnej technologii, wykończenie dachu płaskiego może być proste, szybkie, a jednocześnie solidne i bezpieczne. AMT Roofs dostarcza rozwiązania, które przekładają się na niezawodność każdego detalu, zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na nieszczelności.

Clips and Go w ofercie AMT Roofs to dwuczęściowy aluminiowy system obróbki, służący opierzeniu dachu płaskiego. Skuteczne zabezpieczenie przed zawilgoceniem i przeciekami jest podstawą solidności konstrukcji dachu i wpływa na komfort użytkowania całego budynku. W przypadku dachu płaskiego opierzenie musi być szczególnie mocne, szczelne i lekkie, by zatrzymać działanie wiatru, śniegu i intensywnych opadów.

fot. Amt Roofs

System Clips and Go składa się z dwóch elementów. Podstawowy wodoodporny profil aluminiowy uszczelnia krawędzie dachu. Produkowany jest w standardowej długości 3000 mm, z użyteczną powierzchnią podparcia 60 mm, a także, dla sprawnego montażu, z wyciętymi owalnymi otworami 6 x 16 mm. Profil dodatkowy to ozdobna aluminiowa rama o wysokości 70 mm lub 100 mm i grubości 1,5 mm, przypinana do profilu głównego. Dla bezpieczeństwa ten element wyposażono w wodoszczelną taśmę z pianką PCV dla stabilniejszego mocowania pokrycia membranowego (EPDM 1,2-2,5 mm) między dwoma profilami.

Wykończenie dachu płaskiego systemem Clips and Go jest szybkie i proste. Producent deklaruje skrócenie czasu prac montażowych o kilka dni między innymi dzięki sprawnemu systemowi precyzyjnego łączenia profili w narożnikach dachu „easy corner”. Mechanizm ten działa na zasadzie wsunięcia krawędzi narożnika w profil podstawowy, co eliminuje uciążliwy proces docinania elementów narożnych. Dodatkowym zabezpieczeniem, które gwarantuje szczelne wykończenie całości konstrukcji, są specjalne złączki ‘klipsy’ o długości 50 mm, dedykowane do łączenia segmentów profili w najbardziej newralgicznych miejscach dachu.

fot. Amt Roofs

Wykończenie dachu płaskiego – system Joint Solutions

System opierzenia dachu płaskiego Clips and Go jest najbardziej efektywny w połączeniu z pozostałymi elementami wykończenia, produkowanymi pod wspólnym szyldem Joint Solutions. W skład pakietu wchodzą: drewniana płyta hybrydowa Solid John, klej izolacyjny PU Glue 190 oraz opierzenie Clips and Go. Podstawową zaletą tej technologii wykończenia dachu płaskiego jest skrócenie czasu prac montażowych, a co za tym idzie, oszczędności finansowe inwestycji. Joint Solutions umożliwia bowiem rezygnację z betonowych belek stropowych w konstrukcji dachu. Elementy systemu zostały zaprojektowane tak, by specjalne hybrydowe płyty Solid John mocować za pomocą dedykowanego kleju izolacyjnego PU Glue 190 bezpośrednio na płycie izolacyjnej i cegłach. Moc kleju została sprawdzona na polskich materiałach. Czas schnięcia to ok 8 minut. Klej nadaje się do użycia na różnorodnych podłożach, skutecznie i szybko klei płyty izolacyjne PIR, EPS, XPS.

fot. Amt Roofs

Drugi element systemu Joint Solutions to płyta hybrydowa Solid John. Wyprodukowana została z 9 warstw niezwykle gęstego indonezyjskiego drewna meranti. Dzięki tak stabilnej strukturze płyta Solid John jest odporna na rozwarstwianie. Nie pęka, nie gnije, jest wodoodporna i niezwykle wytrzymała (15 mm płyty Solid John odpowiada wytrzymałości sklejki o grubości 22 mm). To surowiec świetnie poddający się obróbce i impregnacji oraz łączeniu z klejem montażowym. W połączeniu z izolacyjną płytą PIR zapewnia eliminację mostków termicznych, a co za tym idzie, wysoką termoizolację poddasza narażonego na duże utraty ciepła. Producent deklaruje żywotność płyty do 25 lat. Inwestycja w płyty hybrydowe Solid John do wykończenia dachu płaskiego, a także obróbki ścian i tarasów, to komfort bezawaryjnego użytkowania dachu przez wiele lat.

fot. Amt Roofs

Światowy standard wykończenia dachu płaskiego z AMT Roofs

Wykończenie dachu płaskiego to nie tylko elementy związane z bezpieczeństwem i szczelnością konstrukcji, ale także efektowny design i dodatkowe funkcjonalności. Dzięki aluminiowym profilom dachowym od AMT Roofs możemy liczyć na elegancką obróbkę dachów płaskich oraz ekskluzywne rozwiązania dla dachów odwróconych i tarasów. Profile serii 6 i serii F dedykowane są do dachów płaskich, lekko spadzistych, wklęsłych i wygiętych w łuk pod pokrycia membranowe, w tym papę. Seria 6 to rozwiązania dla klientów ceniących wysoką jakość, profile o grubości 1,6-2,8 mm. Dla wzmocnienia wodoszczelności przód profilu wysunięty jest na 20 mm ponad krawędź dachu, a górna krawędź hamulca wodnego jest nachylona o 2 ° w kierunku dachu, aby woda nie spływała po elewacji. Podobne wykończenia mają profile serii F. Są jednak zdecydowanie cieńsze (grubość 1,1 mm), dzięki czemu jest to rozwiązanie tańsze. Wykończenie dachu płaskiego pod taras lub ogród umożliwiają profile serii T i serii Keirem o grubościach od 1,6 do 2 mm. Wszystkie profile aluminiowe dostępne są w różnej kolorystyce z palety RAL, dodatkowo anodowane i z wcześniej wywierconymi otworami, w celu przyspieszenia montażu.

fot. Amt Roofs

Decydując się na nowy stropodach lub odnawiając konstrukcję już istniejącą, warto wybrać więc sprawdzone rozwiązania od rzetelnego producenta, które są unikatowe na polskim rynku. AMT Roofs jest polsko-belgijską firmą, dostarczającą wysokiej jakości materiały budowlane, ze szczególnym naciskiem na produkty do obróbki dachów. AMT Roofs proponuje rozwiązania nowoczesne, solidne i bezpieczne. Eksperci firmy oferują pomoc inwestorom w fazie opracowania projektu, wybierając najkorzystniejsze rozwiązania dla konstrukcji, obróbki i opierzenia dachów płaskich. Belgijska jakość materiałów i nowoczesna technologia sprawdzają się równie dobrze w podobnych polskich warunkach klimatycznych. Podstawowe cenniki oraz specyfikacje wszystkich elementów systemu dostępne są na stronie internetowej firmy. Wykończenie dachu płaskiego z AMT Roofs to inwestycja, która się opłaca.

Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronie www.amtroofs.pl

49-120 Karczów, ul. Grobla 18f, woj. opolskie
tel. (+48) 723 364 042,


Liczba odwiedzin: 4251 | Data publikacji: 2020-04-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
08.04.2020 | Energia ekologiczna
Choć czerpanie energii odnawialnej wprost ze słońca,...
08.11.2019 | Kruszywa
Ponad 100 lat doświadczenia w wydobywaniu i...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
12.02.2019 | Systemy budowlane
W tym roku 25-lecie działalności w Polsce...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
28.08.2017 | Stolarka otworowa
Okna są jednym z najważniejszych elementów każdego...
18.05.2017 | Energia ekologiczna
„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie....
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
16.01.2017 | Beton komórkowy
Pianobeton to produkt, który mozolnie toruje sobie...
02.12.2016 | Rusztowania
Obiekty budowlane o nieregularnym kształcie, w których...
15.12.2015 | Inwestycje budowlane
Muzeum i siedziba Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza...
04.11.2015 | Beton
Prefabrykacja elementów budowlanych, czyli ich przygotowywanie poza...
02.09.2015 | Domy drewniane
Potrzebujesz garażu, który zabezpieczy Twoje auto przed...
Kuchnia to pomieszczenie, w którym powstaje najwięcej...
09.06.2015 | Ogrzewanie
Wybór sposobu ogrzewania to jeden z najtrudniejszych...
14.08.2014 | Piece, kotły
Wykorzystanie kotłów na paliwa stałe to obecnie,...
Rozmowa z Krzysztofem Madzińskim, Prezesem firmy MISTA...
System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych - rewolucyjna...
Firma Glinmet, jeden z największych producentów i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: amt, amt roofs, obróbki dachowe, obróbki dachowe amt, innowacyjne obróbki dachowe, profile dachowe, kleje, płyty, wykończenie dachu płaskiego, opierzenie dachu płaskiego,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy