Systemy rynnowe – bezokapowy i o profilu kwadratowym

Nowoczesne i kompleksowe systemy Galeco

Coraz większą popularnością na rynku budowlanym cieszą się projekty domów w stylu nowoczesnym. Architekci tworząc takie formy decydują się na wykorzystanie prostych geometrycznie i minimalistycznych detali, podkreślających charakter budynku. Jednym z takich elementów są systemy rynnowe bezokapowe – dla budynków bez tradycyjnego okapu lub o profilu kwadratowym.

Pomimo tego, że nowoczesne produkty i rozwiązania stosowane przez architektów cieszą się sporą popularnością inwestorów, to często mamy do czynienia z sytuacją, w której rynek nie zapewnia szerokiej oferty produktów danego typu. Nie inaczej dzieje się w zakresie systemów rynnowych. Jednak nie wszystko stracone! Warto zwrócić uwagę na systemy rynnowe proponowane przez firmę Galeco.

 

system rynnowy kwadratowy Innowacyjna maskownica podsufitkowafot. 2. Innowacyjna maskownica podsufitkowa

 

System rynnowy o przekroju kwadratowym
Przez wiele lat domy charakteryzujące się prostymi formami geometrycznymi czekały na systemy rynnowe o przekroju kwadratowym. Takim systemem jest Galeco STAL2. Oferuje on nie tylko kwadratowy profil rynien, ale również rur spustowych, które prowadzone po elewacji podkreślają nowoczesny wygląd nieruchomości.
– Dotychczas na rynku nie było producentów, którzy oferowaliby systemowe orynnowanie o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Owszem stosowane były prostokątne rynny maskowane gzymsem lub ręcznie robioną obróbką blacharską, ale rury spustowe w takich rozwiązaniach pozostawały już okrągłe. Tym samym nowoczesny budynek nie wyglądał już tak efektownie.– mówi Anna Góral z firmy Galeco – Dlatego też nasza firma, nasłuchując głosu i potrzeb rynku, wyposażyła nowy, kwadratowy system rynnowy we wszystkie elementy, umożliwiające jego profesjonalny montaż, gwarantujące trwałość, ale również unikatowy design dla wymagających inwestorów.
Innowacyjnym elementem systemu rynnowego Galeco STAL2 jest dedykowana maskownica podsufitkowa, która spełnia zarówno rolę estetyczną oraz funkcjonalną. Zatrzaskiwana na haki doczołowe maskownica zasłania przednią część poziomu rynnowego, dając tym samym efekt gładkiego wykończenia okapu, natomiast inwestor  zyskuje dzięki temu rozwiązaniu niestandardowy i estetyczny wygląd domu z okapem.
Jeżeli spojrzymy na maskownicę pod względem funkcjonalności to należy zauważyć, że została ona zaprojektowana tak, aby w każdej chwili mogła być zdemontowana w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich. Dodatkowo jest ona w pełni kompatybilna z podbitką dachową Galeco DECOR przeznaczoną do zabudowy spodniej części okapu budynku.
Poszukując odpowiedniego systemu rynnowego należy zwrócić uwagę na jego wydajność. System rynnowy Galeco STAL2, dzięki kwadratowemu przekrojowi pozwala na odprowadzenie większej ilości wody niż konkurencyjne rynny o profilu okrągłym.
Gdzie można stosować system Galeco STAL2? Może on być instalowany w domach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych i małych obiektach przemysłowych. Szczególnie dedykowany jest nowoczesnym formom architektonicznym.

 

kompleksowe systemy rynnowefot. Galeco

 

System rynnowy Galeco BEZOKAPOWY
Oferta systemów rynnowych dla budynków nowoczesnych nie kończy się na systemie Galeco STAL2.
– Coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się designerskie, proste bryły budynków bez tradycyjnego okapu, tzw. „nowoczesne stodoły – mówi Anna Góral – Nieszablonowym rozwiązaniem, dedykowanym takim właśnie formom jest system rynnowy Galeco BEZOKAPOWY, który dzięki systemowemu rozwiązaniu estetycznego chowania rynny i rury spustowej w bryle budynku, pozwala realizować nowatorskie zamysły architektów i inwestorów – dodaje.
Instalacja systemu rynnowego w ociepleniu budynku może budzić obawy inwestorów pod względem gwarancji jego trwałości i szczelności, a tym samym ryzyka zniszczenia elewacji i ścian. W przypadku systemu Galeco można mieć pewność, że prawidłowo zainstalowany nie będzie przeciekał. Wpływa na to nie tylko wysoka jakość elementów, ale również jego kompleksowe wyposażenie.

 

system rynnowy bezokapowyfot. Galeco

Jednym z innowacyjnych elementów tego systemu jest łącznik doczołowy (dylatacyjny). Zapewnia on  szczelne połączenie rynien o profilu prostokątnym. Zastosowanie uszczelki umożliwia zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu. Dzięki zastosowaniu listków montażowych, rynnę wpina się w łącznik na zasadzie dźwigni, co gwarantuje szczelne przyleganie jej do dna łącznika. Może on również pełnić funkcję haka doczołowego, dzięki wzmocnionej stalowej konstrukcji i otworom montażowym.
Montaż systemu w ociepleniu elewacji budynku ułatwia również prostokątny przekrój rur.

 

System Galeco Bezokapowy - elewacja z cegieł System Galeco Bezokapowy - elewacja z tynkurys. 1. System Galeco Bezokapowy – elewacja z cegieł / rys. 2. System Galeco Bezokapowy – elewacja z tynku

Projektując system BEZOKAPOWY zespół Galeco zwrócił również uwagę na rozwiązanie ułatwiające dostęp do rynny. Dzięki zastosowaniu maskownicy, której montaż i demontaż jest łatwy i szybki, właściciel nieruchomości może w każdym momencie wyczyścić lub udrożnić orynnowanie.
Kompleksowość systemu Galeco BEZOKAPOWY polega również na ułatwieniu pracy architektów i projektantów, którzy kreując nowoczesne budynki posiadają wsparcie w postaci rysunków CAD usprawniające ich pracę i ułatwiające zamieszczenie systemu w projekcie.

 

systemy rynnowefot. Galeco

 

Systemy rynnowe Galeco – jakość, trwałość, estetyka
Oba opisywane systemy rynnowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania, a co za tym idzie długoletnią trwałością i gwarancją producenta. System rynnowy Galeco STAL2 produkowany jest z wysokiej jakości stali powlekanej. Rynny stalowe oraz rury spustowe zabezpieczone są czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, warstwą pasywacyjną, podkładem oraz powłoką organiczną. Dodatkowo foliowanie i wewnętrzny szew rury, gwarantuje wysoką estetykę i brak zarysowań. Zarówno rury, rynny i inne elementy systemu dostępne są dostępne w trzech kolorach: czarnym , grafitowym i czekoladowym brązie.

 

Łącznik doczołowy GalecoŁącznik doczołowy Galeco

W przypadku elementów systemu BEZOKAPOWEGO dokonano optymalnego połączenie trzech rodzajów materiałów Galeco: luxocynku, stali i tworzywa pvc. Pierwszy z nich, oprócz tradycyjnej powłoki cynkowej, pokryty jest powłoką polimerową oraz chromem. Tworzywo pvc i stal dzięki swojej jakości gwarantują trwałość na lata.

 

galeco system bezokapowyrys. Galeco

Galeco zapewnia jedenaście wersji kolorystycznych maskownicy systemu BEZOKAPOWEGO, które mogą być dobierane w zależności od barwy pokrycia dachowego. Dodatkowo maskownica może być malowana na dowolny kolor z palety RAL.

Ze szczegółowymi informacjami na temat systemów rynnowych – Galeco BEZOKAPOWY i o profilu kwadratowym Galeco STAL2 można zapoznać się na stronach: www.bezokapowy.pl i www.galeco.pl
 

 

32-083 Balice k/Krakowa, ul. Uśmiechu 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 258 32 00,


Liczba odwiedzin: 1092 | Data publikacji: 2015-03-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


17.10.2018 | Tworzywa sztuczne
Wyblakłe kolory, łuszczące się powłoki malarskie, nieszczelność......
Dzisiejsze budownictwo to nowoczesne formy. Proste, minimalistyczne...
XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
Wybierając pokrycia dachowe i system rynien, należy...
Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą...
Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon...
Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii...
Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w...
27.09.2016 | Piece, kotły
Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa...
Nowoczesne budownictwo lubi powracać do tradycyjnych, sprawdzonych...
01.10.2013 | Osuszanie
Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
W Polsce z roku na rok pomysł...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
Jakie pokrycie dachowe wybrać zamiast tradycyjnej dachówki...
dachówka kompozytowa
Do niedawna wybór pokrycia dachowego ograniczał się...
Zielone dachy to coraz powszechniejszy widok w...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Choć pod sloganem, że stanie w miejscu...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: system rynnowy, bezokapowe systemy rynnowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy