Rynna kwadratowa i system bezokapowy Galeco

Nowoczesne systemy odprowadzania wody deszczowej

Dzisiejsze budownictwo to nowoczesne formy. Proste, minimalistyczne domy wymagają uzupełnienia o system rynnowy w takim samym stylu. Do tej pory wykorzystywane rynny półokrągłe zostają zastąpione przez rynny o profilu kwadratowym bądź prostokątnym. Wpisują się one znacznie lepiej w estetykę współczesnych budynków i jednocześnie są o wiele bardziej odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając system odprowadzania wody deszczowej projektant kieruje się nie tylko kwestią użytkową, ale również estetyką. Rynny muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby jak najdłużej mogły spełniać swoją funkcję i dobrze prezentować się wizualnie. Dlatego dla popularnych obecnie geometrycznych form w polskim budownictwie rośnie popyt na harmonizujące z nimi systemy rynnowe. W tej kwestii warto zapoznać się z ofertą firmy Galeco.

 

system rynnowy galeco system rynnowy galecofot. Galeco

 

Zwrot kosztów orynnowiania – konkurs Galeco
W dniach 14 marca – 31 sierpnia 2016 r. odbywa się konkurs dla klientów firmy Galeco, którzy zdecydowali się na zakup i montaż systemu o kwadratowym profilu rynny Galeco STAL2 lub Galeco BEZOKAPOWY. Aby wziąć udział w kokursie wystarczy zrobić zdjęcie domu z zamontowanym systemem rynnowym i wysłać je do firmy Galeco wypełniając formularz zgłoszeniowy

Na podstawie zgłoszenia dodamy zdjęcia konkursowe do zakładki Projekty Konkursowe i umożliwimy użytkownikom Internetu głosowanie na najciekawsze realizacje – mówi Anna Góral z firmy Galeco – Głosowanie będzie trwało do 30 października 2016 r. Po zakończonym głosowaniu, spośród 10 zgłoszonych realizacji, które uzyskają największą liczbę głosów, jury Galeco wyłoni głównego zwycięzcę, który otrzyma zwrot kosztów orynnowania – dodaje.

Nagroda za drugie miejsce (Notebook Lenovo Z70) i trzecie miejsce (Tablet Samsung Galaxy Tab A) trafi do uczestników, których „projekt konkursowy” uzyskał najwięcej głosów, przy czym zwycięzca wyłoniony wcześniej przez jury nie będzie brany pod uwagę w klasyfikacji.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziesz TUTAJ.

 

system rynnowy galecofot. Galeco

 

System rynnowy o profilu kwadratowym
System oparty na kwadratowym profilu rynny i rury spustowej STAL2 proponowany przez firmę Galeco to innowacyjne rozwiązanie dla budownictwa. Dzięki niemu można uzyskać nowoczesny i estetyczny wygląd domu z okapem. Wykorzystuje się go zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Rynna jest głębsza, a co za tym idzie – znacznie bardziej wydajna niż rynna okrągła. Woda nie jest w stanie wylewać się poza krawędź rynny i ściekać po elewacji budynku, narażając go na wilgoć.

Istotnym elementem systemu STAL2 jest maskownica podsufitkowa, która zasłania przednią część rynny, jednocześnie gładko wykańczając okap. Kamufluje ona wystające elementy zachowując przy tym geometryczną formę budynku. Maskownica jest zatrzaskiwana na haki doczołowe, dzięki czemu można ją w łatwy sposób zdemontować, aby oczyścić rynnę lub przeprowadzić prace konserwatorskie.

 

system rynnowy galeco system rynnowy galecofot. Modern Studio Architektury

 

Zarówno rynny jak i rury spustowe tworzą spójny i kompleksowy system, który gwarantuje nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność i trwałość. Rynny i rury spustowe są wykonane z wysokiej jakości blach pokrytych czterema warstwami ochronnymi. Stalowy rdzeń rynien i rur jest ocynkowany, następnie pasywowany, i pokrywany specjalnym podkładem i powłoką organiczną. Zapobiega to powstawaniu korozji i różnego typu uszkodzeniom zewnętrznym. Nadaje trwałość elementom bez względu na panujące warunki atmosferyczne i temperaturę.

Producent oferuje trzy wersje kolorystyczne tego systemu. Klient ma do wyboru rynny w kolorze czerni, grafitu oraz czekoladowego brązu. Każdy z kolorów pasuje do wielu różnych modeli dachów oraz elewacji. Pozwala na skomponowanie ciekawej, designerskiej całości.

 

system rynnowy galeco system rynnowy galecofot. Galeco

 

System rynnowy Galeco BEZOKAPOWY
Dla współczesnego budownictwa, tworzonego zgodnie z ideą „nowoczesnych stodół”, firma Galeco oferuje bezokapowy system rynnowy. Powstał on z myślą o budynkach, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Prostokątny profil umożliwia schowanie rynien i pionu spustowego w elewacji budynku. Nadaje to całości estetyczny wygląd i pozwala zachować nowoczesny charakter budownictwa.

Wkomponowanie systemu w ocieplenie domu jest całkowicie bezpieczne, ponieważ system jest szczelny i eliminuje ryzyko przeciekania.

Jednym z innowacyjnych elementów tego systemu jest łącznik doczołowy (dylatacyjny). Zapewnia on  szczelne połączenie rynien o profilu prostokątnym. Zastosowanie uszczelki umożliwia zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu – mówi Anna Góral.

 

system rynnowy galeco system rynnowy galecofot. Galeco

 

Dzięki zastosowaniu listków montażowych, rynnę wpina się w łącznik na zasadzie dźwigni, co gwarantuje szczelne przyleganie jej do dna łącznika. Może on również pełnić funkcję haka doczołowego, dzięki wzmocnionej stalowej konstrukcji i otworom montażowym. Montaż systemu w ociepleniu elewacji budynku ułatwia również prostokątny przekrój rur.

W systemie Galeco BEZOKAPOWY połączono trzy rodzaje materiałów: luxocynk (czyli cynk pokryty powłoką polimerową i chromem), PVC-U oraz stal. Takie zestawienie gwarantuje ochronę przed korozją i możliwość użytkowania systemu przez wiele lat. Występuje on w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i grafitowej. Klient może dodatkowo złożyć zamówienie na maskownicę w wybranym kolorze z palety RAL.

Podobnie jak rynna kwadratowa, system Galeco Bezokapowy oparty jest na zatrzaskowym połączeniu haka z maskownicą. Jest to specjalny hak doczołowy, w którym można zatrzasnąć maskownicę i zdjąć ją w każdej chwili. Pozwala to na łatwy dostęp do rynny oraz jej wyczyszczenie.

 

system rynnowy galeco system rynnowy galecofot. Galeco

 

Kompleksowość systemu Galeco BEZOKAPOWY polega również na ułatwieniu pracy architektów i projektantów, którzy kreując nowoczesne budynki posiadają wsparcie w postaci rysunków CAD usprawniające ich pracę i ułatwiające zamieszczenie systemu w projekcie.

System oparty na rynnie o przekroju kwadratowym Galeco STAL2 i system Galeco BEZOKAPOWY to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych domów, których użytkownicy przywiązują wagę nie tylko do jakości produktu, ale także jego wyglądu, estetyki. Systemy rynnowe firmy Galeco gwarantują klientowi obie rzeczy, ponieważ nowoczesne budownictwo to połączenie funkcjonalności i designu.

Ze szczegółowymi informacjami na temat systemów rynnowych – Galeco BEZOKAPOWY i o profilu kwadratowym Galeco STAL2 można zapoznać się na stronach: www.bezokapowy.pl i www.galeco.pl

 

32-083 Balice k/Krakowa, ul. Uśmiechu 1, woj. małopolskie
tel. +48 12 258 32 00,


Liczba odwiedzin: 1550 | Data publikacji: 2016-03-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą...
Nowoczesne budownictwo lubi powracać do tradycyjnych, sprawdzonych...
Na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia...
Branża przemysłowa stawia szczególnie wysokie wymagania przed...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Garaż blaszany kojarzy się bardzo często jedynie...
01.07.2019 | Ogrody zimowe
Pomieszczenia, które powiększą przestrzeń mieszkalną, poprawią izolację...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
11.01.2019 | Ogrzewanie
Nadejście zimy to powrót problemów, które tej...
17.10.2018 | Tworzywa sztuczne
Wyblakłe kolory, łuszczące się powłoki malarskie, nieszczelność......
W dzisiejszych czasach, gdy na rynku można...
Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii...
XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
Rynek pokryć dachowych pełny jest różnorodnych produktów,...
Coraz większą popularnością na rynku budowlanym cieszą...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Wybierając pokrycia dachowe i system rynien, należy...
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne miasto bez futurystycznych...
Firma Glinmet, jeden z największych producentów i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: rynny, systemy rynnowe, rynna, bezokapowe rynny, rynny kwadratowe, rynna kwadratowa, nowoczesne rynny, system rynnowy, system rynnowy bezokapowe, rynny bezokapowe, bezokapowe rynny, rynna bezokapowa, bezokapowa rynna, rynny dachowe, systemy rynnowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy