Impregnacja kamienia naturalnego wewnętrznego i zewnętrznego

Marmur, trawertyn, granit wewnątrz i na zewnątrz? Stwórz otoczenie o jakim marzysz!

Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny, bez wątpienia stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Taki materiał z powodzeniem sprawdzi się jako element dekoracyjny we wnętrzach oraz detal urozmaicający przydomową przestrzeń. Jednak jak sprawić, by prezentował się doskonale przez wiele lat, niezależnie od wpływających na niego czynników? Otóż podstawę stanowi prawidłowa impregnacja kamienia naturalnego!

Surowość połączona z ponadczasową elegancją – to atuty kamienia naturalnego, które sprawiają, że jako materiał wykończeniowy nieustannie cieszy się popularnością. Z pozoru niezauważalne akcenty, jak granitowe blaty czy parapety są w stanie nadać pomieszczeniu zupełnie nowego oblicza. To samo można powiedzieć o przestrzeni wokół domu, której kamień naturalny nadaje elegancki i ponadczasowy rys. Nic więc dziwnego, że granitowe schody czy marmurowe płytki tarasowe zyskują coraz większe grono sympatyków, ceniących estetyczne rozwiązania wizualne zarówno wewnątrz domu, jak i wokół niego.

Wiele osób zastanawia się, jak zadbać o tak wyjątkowy surowiec, by nie stracił swojego naturalnego piękna, szczególnie jeśli jest narażony na rozmaite i często niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niezawodnym rozwiązaniem jest nowoczesny impregnat Sarsil Fx, dzięki któremu impregnacja kamienia naturalnego nigdy wcześniej nie była tak skuteczna!

fot. SILIKONY POLSKIE

SARSIL® FX- skuteczna impregnacja kamienia naturalnego nie tylko we wnętrzach!

Choć obecnie do wyboru mamy wiele produktów zapewniających ochronę surowcom naturalnym, to jednak kamień wymaga specjalnego traktowania. Dlaczego? Otóż materiał ten z czasem ulega korozji biologicznej, której przyczyną jest chłonięcie wilgoci. Kamień nierzadko ma chropowatą lub strukturyzowaną powierzchnię, przez co kruszy się i chłonie brud. Dlatego warto dbać o powierzchnie kamienne i stosować impregnaty do kamienia naturalnego wewnętrznego. Do wyboru mamy wiele produktów, zarówno uniwersalnych, jak i bardziej specjalistycznych, które pomogą nam zadbać o ten surowiec naturalny w naszym domu – w kuchni, łazience, czy salonie.

Impregnacja jest koniecznym krokiem również wówczas, gdy decydujemy się zastosowanie kamienia naturalnego w ogrodzie lub na tarasie. Również w takim wypadku znajdziemy wiele ogólnodostępnych rozwiązań, warto jednak pamiętać, że elastyczny charakter kamienia naturalnego wymaga równie elastycznego produktu. Nowoczesny impregnat SARSIL® FX został stworzony z myślą o zapewnieniu wysokiej ochrony elementom wykonanym z kamienia naturalnego niezależnie od tego, czy znajdują się wewnątrz czy na zewnątrz, a wszystko to za sprawą hydro i oleofobowego charakteru tej substancji. Bazę preparatu stanowią ekologiczne związki okrzemkowe wykazujące doskonałe właściwości ochronne o szerokim spektrum oddziaływania na zabezpieczane powierzchnie, dzięki czemu impregnacja kamienia naturalnego wewnętrznego i zewnętrznego jest nie tylko skuteczna, ale także w pełni bezpieczna.

Sarsil® FX to połączenie specjalnej formuły z wszechstronnością zastosowania, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się nie tylko na szlifowanych i polerowanych powierzchniach, ale również takich, które słabo chłoną wodę, przez co pozornie wydają się być odporne na namakanie, jak gres czy beton. Preparat ochronny Sarsil® FX do impregnacji kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz pozwala cieszyć się obecnością powierzchni kamiennych bez żadnych obaw przed uszkodzeniem i niechcianym niszczeniem spowodowanym przez upływający czas.

fot. SILIKONY POLSKIE

Sarsil® FX- więcej niż zwykły impregnat

Ciężkie do usunięcia plamy po kawie, błocie czy oleju są wstanie spędzić sen z powiek, szczególnie jeśli pojawiły się na pięknych i drogich blatach granitowych w kuchni czy elegancko prezentujących się do tej pory schodach. Sarsil® FX to świetny sposób na nieskazitelny wygląd kamienia naturalnego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Specjalna formuła impregnatu po naniesieniu wnika w głąb struktury powierzchni, zapewniając długotrwałą, równomierną i przede wszystkim skuteczną barierę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Ten oparty o innowacyjną technologię preparat sprawia, że nawet powierzchnie o wysokim stopniu porowatości stają się niezwykle łatwe w czyszczeniu, zachowując naturalny i estetyczny wygląd bez efektu nadmiernego błyszczenia czy zmiany struktury impregnowanej powierzchni.

Impregnacja kamienia naturalnego wewnątrz domu i na zewnątrz jeszcze nigdy nie była tak prosta! Sarsil® FX to impregnat do zadań specjalnych, który sprawdzi się w każdych warunkach, dzięki czemu bez obaw o uszkodzenia możemy cieszyć się długotrwałym pięknem granitowych blatów w kuchni, marmurowych schodów czy zadbać o prawidłową impregnację kamienia dekoracyjnego w różnych aranżacjach.

Więcej informacji o firmie oraz szerokiej ofercie impregnatów do różnych zastosowań znajdziesz na www.silikonypolskie.pl

37-310 Nowa Sarzyna, ul. Chemików 1, woj. podkarpackie
tel. + 48 17 78 51 200,


Liczba odwiedzin: 3255 | Data publikacji: 2020-03-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.04.2020 | Chemia budowlana
Działanie deszczu i śniegu, wahania temperatury –...
12.07.2019 | Chemia budowlana
„Silikony Polskie” Sp. z o.o. jest podmiotem...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
26.04.2017 | Altany, pergole
Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
Po długich latach siermiężnej, PRL-owskiej rzeczywistości w...
Sprawą oczywistą jest, że aby drewno na...
12.04.2019 | Izolacje
Elastomery – to technicznie zaawansowane polimery sztuczne...
Kolekcja farb proszkowych SuprAnodic firmy Axalta Coating...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
MORAD to lider rynku produkcji systemów aluminiowych...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: silikony, farby i impregnaty, kauczuki, silikony polskie, farby, impregnaty, emulsje, pasty, oleje, środki czyszczące, Impregnacja kamienia naturalnego wewnątrz domu, impregnację kamienia dekoracyjnego, impregnacji kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz, impregnacja kamienia naturalnego,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy