Testowanie rolet

W trosce o dobro klienta i najwyższą jakość wyrobu

Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz odbywa się dzięki urządzeniom potocznie zwanym windami, które występują w różnych wariantach i modelach. Ich odpowiednie wykonanie bezpośrednio przekłada się na dokładność przeprowadzonych testów, tym samym wpływając na jakość produktów dostarczanych na rynek.

Kontrola wyrobu to korzyść dla producenta
Korzystanie z urządzeń testujących, nazywanych również windami lub testerami, to dobra praktyka przy wytwarzaniu rolet różnego rodzaju. Przeprowadzenie takiego procesu zapewnia pełną kontrolę nad wyrobem i pozwala wyeliminować reklamacje wynikające z nieprawidłowości działania gotowych produktów. Testery rolet pozwalają zatem ograniczyć koszty firmy związane ze zwrotami towarów oraz wpływają na utrzymanie dobrej renomy producenta. Wszelkie nieprawidłowości odkrywane są jeszcze w fabryce i można dzięki temu nie tylko wycofać dany egzemplarz, ale równocześnie niezwykle szybko wykryć ewentualne problemy technologiczne i zareagować na nie błyskawicznie.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Polska winda kontrolna do rolet
Tylko profesjonalne testery pozwolą przeprowadzić dokładną kontrolę wyrobu. Największe polskie zakłady z branży produkcji rolet zaufały firmie Rol-Pas i to jej windy bardzo chętnie polecają, zwracając uwagę na zaawansowanie technologiczne i dopasowanie do potrzeb. Przedsiębiorstwo Rol-Pas działa na krajowym rynku od 2008 roku i wyspecjalizowało się w produkcji maszyn i urządzeń dla producentów z branży okiennej i drzwiowej. Oferowane testery rolet służą do kontroli rolet dachowych, screenów, markiz, plis, rolet dzień-noc oraz rolet materiałowych. Oferowane windy wyróżniają się stabilną konstrukcją, pełną automatyzacją i niezawodnością. Użytkownicy dodatkowo cenią sobie łatwość ich użytkowania.    

Testowanie rolet na niezawodnych urządzeniach
Windy kontrolne marki Rol-Pas wykonane są z profili aluminiowych, a ich konstrukcja opiera się na szeroko rozstawionych podporach. Konstrukcja windy jest wzmocniona w odpowiednich miejscach, a w przypadku wind o szerokości równej lub większej 5 m, całe urządzenie uzyskuje dodatkową podporę, która wzmacnia nie tylko konstrukcję, ale także odciąża napęd pionowy ruchomej belki. To właśnie dzięki temu uzyskana została niespotykana w innych podobnych urządzeniach stabilność. Drugim istotnym aspektem wpływającym na solidność urządzenia, a tym samym zapewniającym niezawodną kontrolę, jest odpowiedni montaż. Windy kontrolne do rolet mocowane są do sufitu, podłogi lub konstrukcji hali. Wieloletnie doświadczenie firmy Rol-Pas pozwala projektować i wytwarzać różnorodne konstrukcje testujące, zgodnie z wymaganiami klienta. Wszystkie testery rolet wykonuje się na miarę, czyli dopiero po określeniu rodzaju i wymiarów testowanych produktów.

 

testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Testery rolet lekkich wewnętrznych
Model TR-A to winda, która przeznaczona jest do kontroli lekkich wewnętrznych roletek materiałowych. Konkretne warianty urządzenia wykonywane są zgodnie ze specyfikacją zamawiającego i dopasowywane w wielu aspektach – od wielkości, aż po wyposażenie. Windy TR-A mogą być sterowane nożnie – za pomocą pedałów „góra/dół” lub przyciskami. Oferowane rodzaje napędów i wyposażenia pozwalają sprostać różnym potrzebom oraz możliwościom finansowym zamawiającego. Tester wyposażony jest w uniwersalne uchwyty na rolety w kasetach oraz rolety wolnowiszące nawinięte jedynie na rurkę. Szerokość rolety sprawdza się – zależnie od wersji – za pomocą naklejonych miarek (w najprostszym urządzeniu) albo korzystając z wyświetlacza cyfrowego, który przymocowany jest do przesuwanego uchwytu. W najwyższej opcji TR-A sterowanie wysokością i szerokością rolety odbywa się poprzez panel dotykowy.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Kontrola rolet zewnętrznych
Urządzenia testujące do rolet zewnętrznych mogą być wyposażone wyłącznie w napęd pionowy (symbol 1), co szczególnie zainteresować może mniejszych producentów, jak również w napęd pionowy i poziomy (symbol 2) – dla większej wygody dużych wytwórców.

– TR-A MAX 1 – model przeznaczony do testowania zewnętrznych rolet o dużej wadze i gabarytach. Odpowiednia wysokość, za którą odpowiada motoreduktor z przekładnią i enkoderem, sterowana jest za pomocą panelu dotykowego. Szerokość rozstawu pneumatycznych uchwytów, dopasowanych do różnych skrzynek, ustawia się ręcznie. Tego rodzaju uchwyty ułatwiają montaż rolety na testerze oraz zapewniają kompatybilność ze skrzynkami wprowadzanymi do produkcji.

– TR-A MAX 2 – tester posiada uniwersalne uchwyty, a dodatkowo wyposażony jest w napęd i silniki krokowe z przekładniami, których zadaniem jest rozsuwanie uchwytów na zadaną przez operatora szerokość.

– TR-A Serwo Uniwersalna 1 –to tester, który jest jednocześnie niezawodny i ekonomiczny. Zastosowano w nim ręczny rozsuw uchwytów. Ta winda kontrolna do rolet wyposażona jest w serwosilnik, który zapewnia powtarzalność wymiaru oraz bezawaryjną pracę, a także w panel dotykowy, który ułatwi pracę operatorowi.

– TR-A Serwo Uniwersalna 2 – tester rolet, który idealnie spełni potrzeby dużych producentów. Winda sterowana jest poprzez panel dotykowy zarówno w poziomie, jak i pionie. Pneumatyczne uniwersalne uchwyty rozsuwają się automatycznie i są bardzo wygodne w użyciu, pozwalając na łatwy montaż rolety na windzie, przez co znacznie przyspieszają czas produkcji. Zadaniem operatora jest wyłącznie wprowadzenie wymiarów rolety i założenie jej na uchwyty. Zastosowane w testerze trzy serwosilniki samoczynnie regulują się, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie dokładności do 0,1 mm oraz eliminują potrzebę zerowania urządzenia podczas pracy.

– TR-A MIX Uniwersalna 2 – w tej windzie zastosowano silniki korkowe na napędach poziomych oraz serwosilnik odpowiadający za ruch pionowy. Jest doskonałym wyborem dla firm, które poszukują najwyższej funkcjonalności, mając na uwadze także oszczędności.

 

testowanie rolet testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Winda kontrolna do rolet… i screenów
Rol-Pas aktywnie bierze udział w rozwoju rynku oraz bacznie obserwuje zmieniające się trendy. Wraz z rosnącą popularnością screenów, firma wprowadziła tester służący kontrolowaniu tego typu wyrobów. Windę kontrolną TR-A Screen programuję się jak pozostałe testery rolet zewnętrznych. Występuje ona w 5 wersjach, dzięki czemu można decydować o wyposażeniu w odpowiednią ilość napędów oraz ich rodzaj, a tym samym bezpośrednio kształtować cenę urządzenia. Przy projektowaniu windy tego typu bardzo ważne było zastosowanie odpowiednich uniwersalnych uchwytów z naprowadzaniem prowadnicy, dzięki czemu można w prosty sposób testować nawet duże – sześciometrowe screeny z „zipem”.

Z nieruchomą belką – TR-A Plisy
Jest to tester podobny do modelu TR-A, wyposażony dodatkowo w jeszcze jedną belkę, która jest nieruchoma. Winda posiada uchwyty dostosowane do plis i wykonana jest zawsze zgodnie z wymaganiami klienta. Pełne wykorzystanie możliwości tego testera wymaga wyposażenia go w napęd i szafę sterującą z panelem dotykowym. Dodatkowo firma Rol-Pas proponuje również zautomatyzowanie rozsuwu uchwytów na daną szerokość. W ramach tego modelu producent oferuje również tester do kontroli plis o nieregularnych kształtach oraz podświetlenie LED umieszczone za polem roboczym, na konstrukcji aluminiowej powiązanej z windą.

 

testowanie roletfot. Rol-Pas

 

Testowanie rolet dachowych
Uchwyty do testera rolet dachowych o symbolu TR-AD projektowane i produkowane są na drukarkach 3D w technologii FFF i pozwalają idealnie dopasować je do jak największej liczby systemów, jakie stosowane są u danego producenta. Kąt nachylenia ramy ustawia się ręcznie lub za pomocą panelu dotykowego. Wymiary rolety ustawiać można ręcznie, długości odczytując z naklejonej miarki bądź wskaźnika cyfrowego lub wprowadzając poprzez panel dotykowy. Wykonany z aluminiowych profili tester charakteryzuje się mobilną konstrukcją, co pozwala na wygodne przestawianie go według potrzeb. Dzięki instalacji elektrycznej dopasowanej do potrzeb producenta, możliwe jest sprawdzanie również rolet elektrycznych. Winda kontrolna do rolet dachowych występuje w 5 wersjach, a jej wielkość, podobnie jak w przypadku innych testerów, jest uzależniona od maksymalnych wielkości osłon produkowanych przez daną firmę.

Ze szczegółową ofertą firmy zapoznasz się na stronie: www.rol-pas.pl

 


Liczba odwiedzin: 36 | Data publikacji: 2018-02-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi wyzwaniami, bo branża nieustannie ewoluuje, a klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekując rozwiązań efektywnych, ekonomicznych i wygodnych w obsłudze. W ciągu czteroletniego okresu rozwojowego firma JCB stosowała program intensywnego testowania komponentów oraz produktów, a cel był jeden: osiągnięcie podwyższonych poziomów jakości i niezawodności budowania z korzyścią dla klientów. W efekcie ten znany producent opracował nowe, zaawansowane koparki gąsienicowe 220X, pierwsze modele z nowej generacji maszyn gąsienicowych JCB dla globalnego rynku budowlanego.

13.02.2017 | Domy drewniane

Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj jednoznacznie – to surowiec ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a jednocześnie dość „staromodny”, przypisywany raczej do wiejskiej, rustykalnej prostoty niż nowoczesności. O tym, jak bardzo takie przekonanie jest błędne, można się przekonać śledząc ofertę firmy Drewniane Zielone Domy, która w swoich całorocznych domach skandynawskich oferuje montaż najnowocześniejszych technologii: pomp ciepła, wodnych czy gotowych systemów dla domów inteligentnych. A to wszystko przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka materiałów.

06.06.2016 | Grzejniki

Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego, szczelnego budownictwa, nie podlega dziś dyskusji. Jednak obok efektywności rekuperatora równie ważna jest prostota jego obsługi, bo przeciętny Kowalski na ogół nie ma czasu ani ochoty, by spędzać wiele godzin na studiowaniu instrukcji. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej SILENT VENTILATION – firma VASCO, która zaprojektowała nowy, uproszczony system sterowania do swoich urządzeń.

05.11.2014 | Automatyka domowa

Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla domu, które oferują swoim klientom. Liczba istniejących systemów, a także często subtelne różnice między nimi sprawiają, że tylko dobrze poinformowany i podążający za innowacyjnymi rozwiązaniami instalator jest w stanie zaoferować swojemu klientowi system skrojony na miarę jego wymagań i oczekiwań.

Okna wpuszczają do budynku światło i świeże powietrze z zewnątrz. Przez nie możemy podziwiać widoki, obserwować, co się dzieje na ulicy. Czasem jednak zachodzi potrzeba zasłonięcia okna. W takim wypadku najskuteczniej sprawdzają się zewnętrzne rolety okienne, które chronią budynek przed słońcem czy hałasem z zewnątrz.

Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem miłych chwil w gronie rodziny. Z drugiej strony jednak, dom to także obowiązki i wydatki, mocno nadwyrężające domowy budżet. Dlatego każdy, kto myśli perspektywicznie i decyduje się na budowę domu, chce, aby ta kosztowna inwestycja, wkrótce się mu zwróciła, przynosząc dodatkowe korzyści. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie wybór domu energooszczędnego.

31.07.2015 | Stolarka otworowa

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… ale czy naprawdę zawsze czujemy się w pełni komfortowo w swoich domach? Gorące lato lub mroźne zimowe wieczory powodują, że temperatura wewnątrz budynku może stać się dokuczliwa. Aby chronić się przed uciążliwymi warunkami należy zastosować odpowiednie materiały izolacyjne i ochronne. W walce ze zbytnim nagrzaniem lub wyziębieniem wnętrza budynku nieocenione okazują się osłony na okna – rolety, żaluzje lub okiennice.

12.04.2017 | Stolarka otworowa

Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu, nic więc dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu: okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

27.03.2018 | Stolarka otworowa

Często decydujemy się na zakup produktów do wyposażenia domu z jednej linii. Dotyczy to np. sprzętu AGD, oświetlenia czy mebli, które są dzięki temu idealnie do siebie dopasowane, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Skoro uwzględniamy ten aspekt na etapie urządzania domu, to warto też wziąć go pod uwagę już wcześniej, podczas jego budowy. Naprzeciw tak skrojonym wymaganiom klientów wychodzi firma Krispol, która oferuje linię HOME, jedną z pierwszych na rynku, która obejmuje komplet stolarki okiennej i drzwiowej dla domu: ciepłe okna i drzwi wejściowe, zewnętrzne rolety do zabudowy oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm.

01.02.2018 | Kontenery

Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie zastosowanie w wielu innych sektorach gospodarki. Coraz więcej inwestorów z sektora usług inwestuje w nie i adaptuje jako obiekty handlowe. Dzięki temu zyskują oni nowy, w pełni funkcjonalny budynek, w którym mogą prowadzić swoją działalność.

23.01.2017 | Stolarka otworowa

Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest bardzo szeroka, wiąże się nie tylko z koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej czy stopniem zabezpieczenia antywłamaniowego. Konsument XXI wieku poszukuje też rozwiązań, które obok wysokiej jakości będą się odznaczać nieprzeciętnym designem. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Ferdo, które oferuje m.in. okna Oknoplast oraz bramy garażowe segmentowe z napędem i rolety okienne zewnętrzne marki Krispol.

Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede wszystkim precyzji, a ta może być osiągnięta tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich urządzeń. Oprócz dokładności pracy zapewniają one również zwiększenie wydajności, tak ważnej przy realizacji większej ilości zamówień. Inwestując w maszyny i narzędzia do produkcji rolet najlepiej skierować swoje kroki do producenta, który posiada kompleksową ofertę urządzeń. Jedną z takich firm jest Rol-Pas, która oprócz produkcji maszyn typowych podejmuje się również realizacji projektów pod indywidualne zamówienia.

24.02.2016 | Domy drewniane

W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób bardziej niż luksusowe wczasy ceni sobie tradycyjne formy wypoczynku, na przykład w urokliwym domku letniskowym nad jeziorem. Jednak dziś nikt już nie chce mieszkać w skleconych z dykty, ciemnych i ciasnych budynkach rodem z PRL-u. XXI wiek wymaga rozwiązań, jakie właścicielom ośrodków wypoczynkowych oferuje firma Alberto, producent modułowych domków letniskowych szytych na miarę wymagań współczesnego konsumenta.

Światło naturalne właściwie na każdym polu ma przewagę nad sztucznym oświetleniem. Jest ekologiczne, darmowe, nie wspominając o tym, że bez niego nie byłoby życia. Korzystny wpływ światła naturalnego na człowieka potwierdzają również badania socjologiczne, które udowodniły, że w przestrzeniach oświetlonych naturalnie szybciej się uczymy, efektywniej pracujemy, a także mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie.

Niewiele pojęć z zakresu aranżacji wnętrz ma tyle różnych znaczeń, co „dekoracja okienna”. W dzisiejszych czasach termin ten obejmuje zarówno firany i zasłony, jak również wszelkiego rodzaju rolety, panele oraz tkaniny, które same w sobie przy odpowiednim upięciu tworzą dekorację. Całości dopełniają karnisze, różnego rodzaju ozdobne obudowy, rozety itp. Ich połączenie w jedną całość to właśnie dekoracja okienna – element nieodzowny we współczesnych wnętrzach.

28.04.2015 | Stolarka otworowa

W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym kroku ułatwia nam życie, okazuje się, że nawet rolety okienne są przeżytkiem z poprzedniej epoki. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść, zapoznając się właściwościami folii okiennej Sonte, której stopień przejrzystości ustawia się… ze smartfona!

02.03.2015 | Natryski pianki

W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że dobre ocieplenie budynku to kwestia, której absolutnie nie można bagatelizować. Jednak jaką metodę izolacji wybrać, gdy na rynku mnóstwo jest różnych systemów ocieplania, a każdy producent twierdzi, że to właśnie jego wyroby dają najwyższą skuteczność? Przede wszystkim warto dokładnie przeanalizować, co daje nam konkretne rozwiązanie, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

13.08.2014 | Stolarka otworowa

Niezabezpieczenie okien przed nadmiernym nasłonecznieniem jest problemem odczuwalnym szczególnie latem, gdy zwykła zasłona nie wystarczy. Problem robi się jeszcze większy, gdy mamy okna o nietypowych kształtach, gdzie niezwykle trudno dopasować jakikolwiek system osłonowy. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się żaluzje plisowane, które można zastosować do okien o dowolnym kształcie i kącie nachylenia.

16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. lubuskie
woj. podkarpackie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: testowanie rolet, kontrola rolet, rolety zewnętrzne, rolety wewnętrzne, rolety dachowe, winda kontrolna do rolet,