Maszyny budowlane i części zamienne

Łączyć pracę z pasją – nie tylko slogan

Obok rynku IT jedną z najprężniej i najszybciej ewoluujących gałęzi przemysłu zdaje się być branża budowlana. To nie lada wyzwanie dla firm dostarczających sprzęt dla tego sektora. Dziś nie mogą one ograniczać się tylko do sprzedaży, bo klienci coraz częściej oczekują, że dostawca floty zaopatrzy ich też w części zamienne do maszyn budowlanych, że będzie w stanie zaproponować alternatywę dla drogiego, nowego sprzętu w postaci wysokiej jakości maszyny używanej lub wynajmu. Wszystkie te usługi znajdziemy w ofercie firmy Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o., która doskonale zrozumiała potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia w szybko zmieniającym się świecie.

Zakup maszyn budowlanych to potężna inwestycja, która czasem przekracza możliwości finansowe inwestorów, zwłaszcza tych, którzy w branży stawiają pierwsze kroki. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą przedsiębiorstwa oferujące maszyny budowlane, dostarczając zarówno urządzenia nowe, jak i używane, tańsze, a także części do nich, które pozwalają przedłużyć ich żywotność i odsunąć w czasie moment inwestycji w nowy sprzęt.  Szanujący się dostawcy maszyn budowlanych i części zamiennych oferują ponadto usługę najmu. Skorzystanie z oferty wypożyczalni pozwala wyeliminować konieczność zakupu specjalistycznych i drogich maszyn używanych rzadziej, których zakup amortyzowałby się bardzo długo. To także niższe wydatki na przeglądy konserwacyjne czy naprawy. Naprzeciw takim wymaganiom wychodzi właśnie firma Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o., która rozpoczęła działalność w lutym 2012 roku. Sześć lat prosperowania na bardzo wymagającym i błyskawicznie ewoluującym rynku zaowocowało, a przedsiębiorstwo zdążyło wyrobić sobie solidną markę w branży maszyn budowlanych i drogowych (frezarek, rozściełaczy do asfaltu, walców drogowych i in.).

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Nowe i używane maszyny budowlane, części zamienne i wynajem
W ofercie firmy znajdziemy bogatą paletę nowych, a także wyselekcjonowanych maszyn używanych pewnego pochodzenia i urządzeń przodujących producentów. Bellator jest autoryzowanym przedstawicielem na Polskę firmy Schäfer Technic – producenta maszyn do budowy i konserwacji dróg oraz partnerem MOBA – dostawcy kompletnych systemów pomiarowych, sterujących i regulacyjnych do maszyn drogowych i budowlanych.
Swoim klientom przedsiębiorstwo oferuje ponadto serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn, w którym zatrudnieni są doświadczeni i wyszkoleni pracownicy. Dzięki ich umiejętnościom klienci firmy Bellator mogą mieć pewność, że w przypadku zakupu używanej maszyny otrzymają sprzęt sprawdzony, gotowy do pracy, z ważnymi przeglądami, który nie zawiedzie na placu budowy. Dostęp do części zamiennych do maszyn budowlanych i drogowych daje z kolei gwarancję szybkiej wymiany w przypadku awarii czy zużycia podzespołów.

 

Maszyny budowlane i części zamienne  Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Największym obszarem działalności firmy jest dostarczanie maszyn używanych oraz części zamiennych do rozściełaczy asfaltu, walców drogowych (od najmniejszych do największych), równiarek, koparek kołowych, koparek gąsienicowych, spycharek. Lwią część dostarczanych do klientów maszyn stanowią także frezarki do asfaltu i części zamienne do nich. Wśród asortymentu znajdują się maszyny drogowe i budowlane producentów znanych i cenionych na całym świecie, m.in. Wirtgen, Hamm, Vögele, Abg, Volvo, Dynapac, Bomag, Ammann, Caterpillar, Doosan, Komatsu, Atlas, Terex.
Do kogo kierowana jest oferta firmy Bellator? Otóż do tych klientów, którzy poszukują niedrogiego, ale niezawodnego i solidnego sprzętu budowlanego i drogowego, a także części zamiennych do maszyn budowlanych, m.in. do koparek kołowych i gąsienicowych, do frezarek drogowych, walców drogowych, części zamiennych do rozściełaczy asfaltu. Są to zarówno generalni wykonawcy i podwykonawcy, duże firmy budowlane, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

– Mamy aspiracje zostać liderem rynku maszyn używanych oraz być jedną z liczących się w branży firm świadczących usługi wynajmu. Do realizacji tego celu na pewno przyczyni się najwyższej jakości sprzęt, fachowa i przyjazna obsługa oraz szybki i pewny serwis świadczony przez załogę Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Nie stoimy w miejscu, ciągle się rozwijamy, uczymy, pozyskujemy nowych dostawców chcąc zapewnić naszym obecnym i przyszłym klientom jak najlepsze warunki współpracy i partnerstwa – mówi Michał Heller, prezes firmy.
I nie są to tylko słowa. W ramach rozwoju zakresu działalności, firma wprowadziła usługę frezowania nawierzchni drogowych (asfaltowych i betonowych), które jest jednym z elementów modernizacji i odnowy dróg. Fachową realizację tego typu inwestycji umożliwia szeroki asortyment posiadanych frezarek drogowych. Różne szerokości agregatów frezujących (od 500 mm do 2000 mm) i własny transport na miejsce docelowe to atuty firmy, która dzięki temu może dostosować proces frezowania do szerokości jezdni, a także kosztowo zoptymalizować dobór maszyny do wielkości zadania.
– W najbliższej przyszłości mamy w planach zwiększenie udziału koparek gąsienicowych i kołowych w usłudze wynajmu maszyn budowlanych. Nie możemy stać w miejscu, pasja, nowe horyzonty, dobra koniunktura na rynku muszą dać efekt w postaci dalszej ekspansji na rynku, nie tylko już rodzimego i rozwoju firmy – podkreśla Michał Heller.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Gdy niemożliwe staje się możliwe, czyli maszyna z drugiego końca świata
Firma skupia się jednak nie tylko na sprzedaży, ale także na pomocy w doborze odpowiednich maszyn, dostawie do klienta końcowego i fachowym instruktażu odnośnie obsługi. Jak daleko posunięta jest współpraca z klientami może świadczyć zrealizowana niedawno na zlecenie Wojciecha Kucharczyka z firmy Planeta z Warszawy dostawa mobilnej wytwórni mas mineralno-bitumicznych KMA 200 firmy Wirtgen. Być może byłoby to typowe zlecenie, gdyby nie fakt, że to bardzo rzadki model, który Michałowi Hellerowi, prezesowi firmy Bellator udało się znaleźć… na Alasce. Był to zresztą egzemplarz w świetnym stanie technicznym, niemal nieużywany, a dodatkowo – w dobrej cenie. Jedyny mankament – odległość, a trudności dodatkowo potęgował fakt, że rzecz działa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w grudniu.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Po wyeliminowaniu opcji nieopłacalnego i czasochłonnego transportu drogą lądową (z Anchorage nad Zatoką Cooka na Oceanie Spokojnym do Seattle położonego pomiędzy zatoką Puget a jeziorem Washington), zapadła decyzja o transporcie drogą morską. Po pokonaniu trudności, jaką było znalezienie jednostki przewozowej, która podjęłaby się transportu po zatoce grożącej zamarznięciem (i uziemieniem aż do późnej wiosny) i załatwieniu formalności celnych, 2 marca maszyna stanęła w siedzibie firmy Planeta. Co istotne – stanęła w nienaruszonym stanie dzięki jej profesjonalnemu zabezpieczeniu przed korozją w słonym środowisku morskim.
Takie historie to dziś, na coraz bardziej sprofesjonalizowanym rynku, nie tylko anegdoty. Udowadniają one, że dla niektórych nie ma zadań niemożliwych, że kompleksowa realizacja dostawy maszyny z odległego zakątka globu, włącznie z pełną obsługą celną, nie stanowi przeszkody nie do pokonania. Być może właśnie umiejętność reagowania na takie potrzeby klientów jest najlepszą ilustracją dla nadużywanych dziś słów „kompleksowość” i „profesjonalizm”.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Bellator Dux

 

Podajnik mas bitumicznych
Bellator ma też swoją firmę-córkę DUX Maszyny Drogowe Sp. z o.o. (www.dux-md.pl), która właśnie wprowadziła do oferty usługę wynajmu podajnika mas bitumicznych Vögele MT 3000-2i Offset. Jest to specjalistyczna  maszyna, która sprawdza się głównie przy dużych projektach, zwłaszcza podczas budowy i remontu autostrad, dróg głównych, a także przy układaniu chodników, ścieżek  rowerowych oraz wypełniania przestrzeni pomiędzy ściankami energochłonnymi.

 

Maszyny budowlane i części zamienne Maszyny budowlane i części zamiennefot. Vögele

 

Maszyna została tak skonstruowana, aby zapewnić najwyższą jakość układania nawierzchni przy zachowaniu bardzo dużej wydajności (dziennie nawet na poziomie 4 tysięcy ton), a zarazem umożliwić wykorzystanie zarówno materiałów gorących, jak i zimnych. Kluczową cechą jest wysoka jakość podawanej mieszanki.
Podajnik połączony w tandemie z rozściełaczem asfaltu to w tej chwili najwyższy standard przy układaniu wszelkich nawierzchni drogowych. Vögele MT 3000-2i Offset to jednocześnie maszyna bardzo ekonomiczna. Niskie zużycie paliwa, niski koszt eksploatacji, a nawet fakt, że podajnik masy bitumicznej można przewozić na standardowej naczepie przekłada się na szereg oszczędności przy inwestycjach drogowych.

 

Maszyny budowlane i części zamiennefot. Vögele

 

Stąd też oferta firmy DUX Maszyny Drogowe Sp. z o.o. kierowana jest do tych firm i wykonawców, którzy oczekują jakości, niezawodności i staranności. Klienci zainteresowani podajnikiem mas bitumicznych mogą kontaktować się zarówno z firmą DUX, jak również z BELLATOR.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: http://www.bellator-mb.pl


Liczba odwiedzin: 125 | Data publikacji: 2018-05-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle. Jedną z najważniejszych części tych maszyn jest łyżka, która odpowiednio skonfigurowana odpowiada za wydajność całej pracy maszyny i jej właściwe wykorzystanie. Wieloletnie doświadczenie firmy Fuhrmann w produkcji łyżek oraz zastosowanie najwyższej jakości szwedzkiej stali gwarantuje ich długą żywotność.

01.10.2013 | Podnośniki

Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce nie można uniknąć pracy na wysokościach. Oczywiście całej kwestii czynności związanych z robotami wysokościowymi nie są w stanie załatwić dźwigi. Dlatego na rynku dostępny jest szereg maszyn, które mogą być wykorzystywane do różnego typu prac wysokościowych takich jak montaż elementów lub konstrukcji budowlanych zarówno w terenie otwartym jak i wewnątrz pomieszczeń.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do ich uruchomienia nie potrzeba pozwoleń na budowę, a same urządzenia bardzo łatwo się przestawia, co znacznie przyspiesza wszelkie prace i pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Rozwiązanie docenili już użytkownicy w Polsce oraz na całym świecie.

Kontrola rolet zewnętrznych, wewnętrznych, screenów oraz markiz odbywa się dzięki urządzeniom potocznie zwanym windami, które występują w różnych wariantach i modelach. Ich odpowiednie wykonanie bezpośrednio przekłada się na dokładność przeprowadzonych testów, tym samym wpływając na jakość produktów dostarczanych na rynek.

Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków – dostępny dziś na rynku nowoczesny sprzęt nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę człowieka (kiedyś wykonywaną ręcznie), ale pozwala też na zaoszczędzenie materiału i poprawę jakości. Jednak to wszystko możliwe jest tylko wtedy, gdy dysponujemy sprzętem wysokiej klasy, dobranym adekwatnie do potrzeb, warunków i wymagań. Jaki agregat tynkarski wybrać? Które agregaty malarsko-szpachlarskie zapewnią bezproblemową i efektywną pracę przez wiele lat? Podpowiadamy razem z ekspertami z firmy Tech-Master, która dostarcza kompletne systemy natryskowe m. in. do budownictwa i lakiernictwa przemysłowego.

Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory gazu, spalin, biogazu to urządzenia powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także optymalizują procesy spalania. Ostatnio na rynku pojawiły się nowości: analizator spalin OMS-420 oraz analizator biogazu SWG100. Dostępne są one w ofercie firmy MRU Sp. z o.o.

Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym słońcem oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów. To wygodny i praktyczny sposób zapewnienia sobie komfortu i prywatności w mieszkaniu. Są niezwykle popularne i korzysta z nich wielu polskich mieszkańców. Jednak, czy w trakcie użytkowania kiedykolwiek zastanawialiśmy się, w jaki sposób powstają te systemy osłonowe?

Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać siłę własnych mięśni, aby wciągnąć na wyższe piętra różnego typu ładunki, to już przeszłość. Dostępna dziś na rynku szeroka oferta wciągarek budowlanych pozwala na dopasowanie urządzenia do różnego typu ładunków. Wiele propozycji z tego zakresu można znaleźć w ofercie firmy Europejskie Centrum Innowacyjne.

Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia – to powszechnie znany fakt i nikogo nie trzeba przekonywać o jego prawdziwości. Do dziur w drogach dochodzą jeszcze nieprzemyślane wystające konstrukcje kratek ściekowych, studzienki i wysokie krawężniki przy miejscach parkingowych. Wystarczy zwykły pech lub chwila nieuwagi, a piękna felga staje się porysowaną i powyginaną obręczą.

Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki taśmowe to rozwiązania, które w każdym zakładzie muszą być „szyte na miarę”, co wymuszone jest specyfiką produkcyjną danego przedsiębiorstwa i jego potrzebami produkcyjnymi. Od początku swojego istnienia, czyli od 2008 roku, Rol-Pas Firma Produkcyjno-Usługowa Sławomir Gawryś ma w swojej ofercie linie transportujące, popularnie zwane przenośnikami. Przedsiębiorstwo świadczy też usługi projektowania, wykonywania i sprzedaży części linii produkcyjnych: konstrukcji oraz całych maszyn.

Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy stawiają dziś przed branżą budowlaną. Takie same są też wymagania budowlańców wobec firm, które dostarczają im technologie produkcyjne. A jeśli oferowane rozwiązania pozwalają dodatkowo zaoszczędzić np. na kosztach transportu, to pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Takie są węzły betoniarskie firmy ELKON, które pozwalają na elastyczną, sprawną produkcję wysokiej jakości betonu we wszystkich klasach towarowych, a dzięki możliwości przemieszczania się wraz z frontem robót, nie generują niepotrzebnych kosztów ponoszonych na przewożenie betonu od producenta na miejsce docelowe.

Procesy przemysłowe, w których udział biorą substancje gazowe muszą być poddawane stałej kontroli. Nadzór nad procesami spalania w kotłowniach czy instalacjach produkujących, spalających lub emitujących biogaz przeprowadzany jest w celu zapewnienia odpowiedniej jakości zachodzących procesów oraz bezpieczeństwa.

Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny konkretnego przedsięwzięcia budowlanego wpływa nie tylko jakość zastosowanych materiałów. Obok nich znaczącą rolę odgrywa też sprzęt, jakiego używa firma realizująca daną inwestycję. Dopiero połączenie tych dwóch składowych, wsparte profesjonalizmem ekipy budowlanej, zagwarantuje wysoką jakość wykonanych robót.

Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede wszystkim precyzji, a ta może być osiągnięta tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich urządzeń. Oprócz dokładności pracy zapewniają one również zwiększenie wydajności, tak ważnej przy realizacji większej ilości zamówień. Inwestując w maszyny i narzędzia do produkcji rolet najlepiej skierować swoje kroki do producenta, który posiada kompleksową ofertę urządzeń. Jedną z takich firm jest Rol-Pas, która oprócz produkcji maszyn typowych podejmuje się również realizacji projektów pod indywidualne zamówienia.

Firma Dezet istnieje na rynku już od 1986 roku i oferuje różne typy zgrzewarek do rur. Flagowym produktem przedsiębiorstwa jest opracowane przez nie urządzenie do polifuzyjnego zgrzewania rur z tworzyw termoplastycznych przy montażu sieciowego przesyłu różnego rodzaju mediów.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. lubuskie
woj. podkarpackie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: części zamienne do maszyn budowlanych, części zamienne do frezarek drogowych, części zamienne do koparek kołowych, części zamienne do koparek gąsienicowych, części zamienne do walców drogowych, części zamienne do rozściełaczy do asfaltu, podajnik masy bitumicznej