Producent kontenerów modułowych

Szybko, dokładnie i w dowolnej konfiguracji

Problemy materiałowe, pracownicze oraz ciągły niedoczas są obecne w każdej branży, tym bardziej budowlanej. Długi czas budów, przeciągające się wykończenia oraz duża zależność od warunków pogodowych sprawia, że inwestorzy poszukują nowych rozwiązań. Z pomocą przychodzi producent kontenerów modułowych. Za sprawą prefabrykowanych modułowych kontenerów, produkowanych w najwyższej technologii, możliwe jest błyskawiczne wzniesienie różnego rodzaju obiektów – od budki na budowie aż po wielopiętrowe hotele o luksusowym wykończeniu. Budowle z kontenerów doskonale sprawdzają się tam, gdzie liczy się czas – centrum testowe Covid, sezonowa kawiarnia przy promenadzie albo tymczasowe biuro sprzedaży domów przy inwestycji deweloperskiej – to tylko początek długiej listy możliwości, jakie dają kontenery modułowe.

Niezastąpiony kontener budowlany

– Produkujemy kontenery modułowe już od wielu lat – mówi Rajmund Müller, Prezes Zarządu w firmie ABR Sp. z o.o. – W ofercie posiadamy zarówno gotowe kontenery różnorodnego przeznaczenia, jak też wykonujemy konstrukcje pod projekt odbiorcy.

Kontenery świetnie przyjęły się na rynku, a ich popularność rośnie w ogromnym tempie. Wszystko zaczęło się od niezastąpionych kontenerów budowlanych. To właśnie dzięki nim wielu inwestorów dostrzegło potencjał tego typu budynków, które mogą być posadowione bezpośrednio na gruncie, bardzo szybko, można je przenosić w inne miejsca, a ich funkcjonalność odpowiada potrzebom użytkowników przez cały rok. Oczywiście nowoczesne i wysokojakościowe budynki hotelowe wykonane są w zupełnie innym standardzie wykończenia, ale to właśnie koncepcja kontenerów budowlanych otworzyła możliwości nowym konstrukcjom tego typu.

W ofercie ABR Sp. z o.o. znajdziemy kontenery budowlane o wzmocnionej konstrukcji, które są bezpieczne oraz bardzo trwałe.

– Nasze kontenery budowlane charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – dodaje Rajmund Müller. – Umożliwiamy naszym odbiorcom wielokrotne piętrowanie naszych modułowych kontenerów budowlanych, co pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń na budowie oraz wpływa na racjonalną organizację placu budowy. Modułowość naszych kontenerów oznacza, że możemy wielokrotnie powielać powierzchnię użytkową i tym samym odpowiadamy na potrzeby małych budów, jak też dużych inwestycji deweloperskich.

Produkowane kontenery modułowe są dopasowywane do potrzeb określonej inwestycji. Dotyczy to każdego kontenera, także budowlanego.

– Jesteśmy elastyczni i do każdego zlecenia podchodzimy z pełną uwagą i zaangażowaniem – wyjaśnia Rajmund Müller. – Do dyspozycji odbiorców oczywiście są kontenery standardowe, także w opcji wynajmu, ale specjalizujemy się w szyciu zleceń na miarę. Oznacza to dopasowanie konstrukcji kontenerowej dla każdej skali inwestycji budowlanej, określonych wymogów, a także panujących warunków. W kontenerach możemy zastosować np. drzwi przeciwpożarowe, ściany zaizolujemy wełną. Przygotujemy taki projekt, który będzie potrzebny na danej inwestycji. Nie ma dla nas przedsięwzięć niemożliwych. Dodatkowo, dla jeszcze większej wygody klienta, dowozimy zamówione kontenery budowlane w dowolne miejsce w Polsce, ustawiamy je według życzenia inwestora, a gdy nie są już potrzebne, to przyjeżdżamy je zdemontować.

Najmniejsze kontenery budowlane to prawdziwy hit z oferty ABR Sp. z o.o. Są one szybko dostępne oraz, jak zapewnia producent, najtańsze w kraju.

fot. ABR

Wysoka jakość i nieskończone możliwości

Firma ABR Sp. z o.o. to jeden z największych producentów kontenerów modułowych na Górnym Śląsku. Firma obsługuje klientów z każdej branży i na terenie całego kraju.

– Bacznie obserwujemy rynek i dostosowujemy nasze wyroby do realnych potrzeb odbiorców – mówi Rajmund Müller. – Na przestrzeni lat pojawiła się potrzeba kontenerów biurowych, handlowych, morskich, socjalnych, magazynowych, pracowniczych, sanitarnych i nie tylko. Zaczęliśmy realizować te zlecenia i opracowaliśmy szeroką gamę kontenerów standardowych, dostosowanych do określonych potrzeb, które tak jak w przypadku kontenerów budowlanych można oczywiście dodatkowo modyfikować. Tym, co nas wyróżnia na tle innych firm jest doskonała jakość oraz realizacja niestandardowych, często bardzo wymagających projektów. Nie są nam straszne żadne wyzwania, a nasi specjaliści, doradcy i inżynierowie każdego dnia podejmują się nowych i interesujących projektów, które niezwykle doceniane są przez naszych odbiorców.

Produkowane kontenery modułowe spod skrzydeł ABR Sp. z o.o. są wykonane ze stali i charakteryzują się doskonałą jakością, co przekłada się na trwałość konstrukcji. Są one odpowiednio śrutowane, zabezpieczane przed korozją oraz elastyczną farbą przemysłową w dowolnym kolorze. Na kontenerach można nanosić grafiki oraz loga i tworzyć personalizację, zgodnie z marką danego odbiorcy. Firma produkuje także kontenery specjalnego przeznaczenia. Odbiorca może wybrać określone wymiary, rodzaj konstrukcji, układ, a także wyposażenie dodatkowe. Producent może wdrożyć niezbędne zabezpieczenia BHP i ppoż., a nawet odpowiednie okna i izolacje – tak, aby uzyskać budynek w klasie energetycznej „A”.

– Kontenery modułowe dają naszym odbiorcom prawdziwą wolność i swobodę – dodaje Rajmund Müller. – Możemy budować szybko i praktycznie bez żadnych ograniczeń. Liczbę zastosowanych kontenerów dopasowujemy do rodzaju projektu. Może to być 1 sztuka, a nawet 250 sztuk. Możemy je ustawiać obok siebie, a także piętrowo.

fot. ABR

Stawiły czoła Covidowi

– Modułowe kontenery to bardzo często odpowiedź na potrzebę chwili oraz określonej sytuacji – tłumaczy Rajmund Müller. – Mowa tu o kontenerach sezonowych, letnich, a także zimowych, np. w resortach górskich.

Producent kontenerów modułowych wskazuje, jak bardzo tego typu konstrukcje pomogły w walce z Covidem.

– Dobrym przykładem na niezwykłą uniwersalność i wszechstronność kontenerów był ostatni rok. W trakcie pandemii dostarczyliśmy bardzo wiele kontenerów dla szpitali oraz innych jednostek medycznych, które były zmuszone wydzielić dodatkowe, zewnętrzne przestrzenie na rzecz testowania w zakresie wirusa SARS-CoV-2 – wyjaśnia Rajmund Müller. – Kontenery można wyposażać w odpowiednią wentylację, ogrzewanie, dzięki czemu służyły w szpitalach przez okrągły rok i będą służyć nadal. Gdy szpital zdecyduje, że taki kontener jest zbędny, może zmienić jego funkcjonalność oraz przemieścić go w inne miejsce. W naszych kontenerach można instalować dowolne systemy, elektryczne, wodne, gazowe, można w nich prowadzić profesjonalną gastronomię, salon piękności, a także prywatną szkołę. Innym zastosowaniem mogą być rentgeny, punkty krwiodawstwa oraz gabinety weterynaryjne. Znane są nam także zastosowania kontenerów na kaplice oraz szpitale polowe. Tak naprawdę lista jest nieskończona.

fot. ABR

Inwestycje z prawdziwego zdarzenia

Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dla budów wykonanych z kontenerów?

– Nie. Ciężko znaleźć taką inwestycję budowlaną, której modułowe kontenery by nie sprostały – dodaje Rajmund Müller. – Produkowane kontenery modułowe są dostosowane do dowolnego łączenia ze sobą. Oznacza to, że możemy np. ustawić kontenery na siatce 10×10 i stworzyć na tej bazie nawet hotel z wieloma pokojami. W Płocku powstały szpitale wykonane z 200 oraz 150 kontenerów. Są to bardzo duże inwestycje, które okazały się trafione w dziesiątkę! Mniejsze, ale wymagające projekty także nie są problemem. Możemy budować nawet domy pasywne. Jeśli klient sobie tego życzy, na zewnątrz kontenera można nawet położyć elewację. Wewnątrz możemy zrobić praktycznie wszystko.

fot. ABR

Więcej niż producent

Firma ABR Sp. z o.o. to nie tylko producent kontenerów modułowych oraz ich dostawca, to prawdziwy partner w inwestycji. Przedsiębiorstwo doradza na etapie doboru odpowiedniego kontenera oraz jego wyposażenia, a także podejmuje się realizacji nietypowych zleceń od projektu aż po realizację.

– Pomagamy naszym odbiorcom w uzyskaniu pozwolenia na budowę, dostarczamy wszelkie niezbędne dokumentacje oraz certyfikaty na kontenery – mówi Rajmund Müller. – Po zaakceptowaniu projektu przystępujemy do pracy i w ciągu zaledwie 3 miesięcy jesteśmy w stanie dostarczyć gotowy kontener w określone miejsce. Ustawiamy go zgodnie ze wskazaniami. Układamy stopy fundamentowe – które także można potem przenieść, wraz z kontenerem. Ingerencja w grunt w takim przypadku jest minimalna, ale wystarczająca dla odpowiedniej stabilności oraz bezpieczeństwa.

fot. ABR

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.abrkontenery.pl

43-190 Mikołów, ul. Dzieńdziela 40, woj. śląskie
tel. +48 888 888 809,


Liczba odwiedzin: 472 | Data publikacji: 2021-10-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
25.11.2021 | Domy prefabrykowane
Historia firmy Lubar mogłaby stanowić podstawę barwnego...
22.11.2021 | Beton
Prefabrykowane elementy z betonu znacznie przyspieszają czas...
17.11.2021 | Domy prefabrykowane
Kto stoi w miejscu, ten się cofa...
22.10.2021 | Domy prefabrykowane
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, to główny cel...
24.06.2021 | Beton
Stosowane w miejscach publicznych oraz na prywatnych...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
27.10.2020 | Beton
Prefabrykacja elementów betonowych otwiera ogromne możliwości w...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: producent kontenerów modułowych, produkujemy kontenery modułowe, producentów kontenerów modułowych, abr, abr kontenery, kontenery biurowe, kontenery hakowe, kontenery medyczne, stróżówki, kontenery specjalne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy