Ogrzewanie domu eko-groszkiem lub peletem

Kotły o mocy 10kW do małych domów jednorodzinnych

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić ciepło sobie oraz domownikom i jednocześnie uniknąć horrendalnie wysokich kosztów ogrzewania, warto rozważyć wybór kotła SAS SMART na ekogroszek lub SAS BIO SMART na pelety.

Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w kotłach SAS SMART i SAS BIO SMART – podnoszące efektywność spalania – pozwalają na oszczędną, ekonomiczną eksploatację. Jeśli do rachunku zysków dorzucić jeszcze paliwo, które jest niedrogie i wysokokaloryczne, to okaże się, że te urządzenia są rozwiązaniem szczególnie dedykowanym dla użytkowników, którzy nie chcą przepłacać za ogrzewanie i dbają o zdrowie własne i sąsiadów.

SAS SMART – nowoczesne rozwiązania
Kocioł SAS SMART to idealne rozwiązanie do małych domów, o powierzchni od 90 do 130 m2. Kocioł ten umożliwia spalanie ekogroszku – paliwa, które dzięki niskiej zawartości siarki i popiołu powstającego w procesie spalania, spełnia normy wyznaczone przez Unię Europejską, kwalifikując się tym samym jako ekologiczny surowiec energetyczny. Ekogroszek jest też zdecydowanie tańszy od oleju czy gazu. Aby kocioł SMART był jeszcze bardziej ekonomiczny jako źródło ciepła, producent zastosował w nim szereg innowacyjnych rozwiązań. Turbulatory spalin pozwoliły znacznie podnieść sprawność wymiennika i efektywność spalania przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji (zwłaszcza pyłów), ponieważ na wylocie spalin z kotła obniżono ich temperaturę, umożliwiając lepsze oddawanie ciepła. Przegroda ceramiczna (deflektor) nad paleniskiem automatycznym pozwala dodatkowo na dopalenie gazów palnych oraz równomierne rozprowadzenie ciepła po powierzchni wymiennika. Kocioł wyposażony jest standardowo także w dodatkowe palenisko awaryjne do spalania drewna sezonowego. Aby umożliwić montaż kotła SAS SMART w kotłowniach o małych rozmiarach, standardowo został on wyposażony w czopuch skierowany do góry.

Proces spalania
Podczas palenia w trybie pracy automatycznej paliwo transportowane jest samoczynnie z zasobnika paliwa za pomocą podajnika ślimakowego. W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest deflektor – płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny po powierzchni wymiennika ciepła. Poziomy układ kaset w wymienniku bardzo ułatwia czyszczenie i obsługę kotła. Poprzez ciągłe pomiary dokonywane przez sterownik, kieruje on pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie steruje pracą pomp: c.o., CWU, podłogową, mieszającą (jeżeli instalacja grzewcza jest wyposażona w pompy) oraz daje możliwość obsługi siłownika zaworu mieszającego.

 

kocioł sasfot. SAS

 

Dla klientów o podwyższonych wymaganiach w zakresie wygody obsługi kotła i podniesienia komfortu cieplnego w mieszkaniu, dostępny jest również regulator pokojowy. Podłączenie regulatora pokojowego, modułu GSM, modułu ETHERNET daje możliwość sterowania pracą instalacji spoza pomieszczenia, w którym zainstalowano kocioł. Bardzo innowacyjnym rozwiązaniem,  niewymagającym zakupienia dodatkowych modułów, jest platforma internetowa e-multifun, zastosowana w kotłach ze sterowaniem MultiFun. To bezpłatne narzędzie do zdalnego sterowania kotłem, umożliwiające zmianę temperatur grzania i c.w.u. oraz sygnalizujące wszelkie nieprawidłowości w pracy kotła. W wersji rozszerzonej narzędzie to umożliwia także zdalną pomoc instalatora czy serwisu.

SAS BIO SMART – ekologiczny i innowacyjny
Kocioł  SAS BIO SMART to te same nowoczesne rozwiązania, zastosowane w kotle SAS SMART, ale połączone dodatkowo z możliwością spalania ekologicznej biomasy. Kocioł wyposażony jest w palnik SAS MULTI FLAME, przystosowany do spalania biomasy w postaci peletu. Palnik posiada samooczyszczające się palenisko, które spala dokładnie taką ilość paliwa, jaka jest niezbędna do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury. Bezpieczny transport biomasy odbywa się za pomocą mechanizmu dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym. Na rurze podajnika zastosowano zabezpieczenie w postaci czujnika temperatury drogi paliwowej, co zapewnia bezpieczny transport biomasy i eliminuje konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia przed niekontrolowanym cofaniem ognia do zasobnika opału. Jest to cechą wyróżniającą palnik SAS MULTI FLAME spośród dostępnych na rynku rozwiązań (szczególnie do biomasy), w których musi być stosowane dodatkowe zabezpieczenie przed cofaniem ognia, czyli tzw. „strażak”.

Podajnik paliwa opracowany przez dział konstrukcyjny ZMK SAS do kotłów opalanych paliwami stałymi skonstruowany został tak, aby wyeliminować niebezpieczeństwo cofnięcia płomienia z komory paleniskowej do zasobnika opału zarówno w trakcie normalnej pracy, w czasie postoju podajnika, jak również w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej. Proces rozpalania palnika następuje automatycznie za pomocą zapalarki ceramicznej. Dodatkowo wyposażenie paleniska w mechanizm odpopielania (ruszta ruchome) pozwala na zastosowanie paliw „gorszej jakości”, z tendencją do wytwarzania szlaki. Elementy paleniska narażone na wysoką temperaturę wykonano ze stali nierdzewnej żaroodpornej, a przestrzeń nad paleniskiem wyposażono w kształtkę szamotową oraz wielopunktowy dopływ powietrza. Nad całością pracy urządzenia czuwa moduł sterujący. Decyduje on o funkcjonowaniu elementów palnika (m. in. zapalarki paliwa, mechanizmu ruszt ruchomych wraz z czujnikiem pozycjonowania). Regulator temperatury zamontowany na kotle steruje pracą wentylatora nadmuchowego, mechanizmu podawania paliwa, czujnika temperatury podajnika. Współpraca pomiędzy modułem sterującym pracą podajnika SAS MULTI FLAME, a sterownikiem głównym kotła możliwa jest dzięki zastosowanej komunikacji przewodowej RS.

Kotły firmy SAS – najwyższa jakość w rozsądnej cenie
Kotły SAS SMART i SAS BIO SMART to bezpieczny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w całym sezonie grzewczym. Oprócz uzupełniania paliwa i okresowego oczyszczania paleniska, nie wymagają w zasadzie żadnej interwencji ze strony użytkownika. To najlepszy wybór dla właścicieli niewielkich domów, troszczących się nie tylko o bezpieczeństwo i komfort swoich domowników, ale także o własne pieniądze i czas.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.sas.busko.pl

28-100 Busko-Zdrój, Owczary, ul. Przemysłowa 3, woj. świętokrzyskie
tel. +48 41 378 46 19,


Liczba odwiedzin: 1159 | Data publikacji: 2015-12-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
21.11.2017 | Piece, kotły
Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
24.08.2017 | Ogrzewanie
Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
04.04.2017 | Piece, kotły
W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia,...
28.10.2016 | Piece, kotły
Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
08.05.2015 | Piece, kotły
Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
Inwestycja w nową instalację grzewczą – niezależnie...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kocioł, ogrzewanie domu, eko-groszek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy