Kotły wodne c.o. na ekogroszek z podajnikiem

Ogrzewanie na miarę nowoczesności

Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na przykład ekogroszkiem – to w XXI wieku jedna z najbardziej opłacalnych i przyjaznych środowisku alternatyw dla urządzeń, w których spalany jest miał węglowy gorszej jakości. Obok wysokiej sprawności, atutem nowoczesnych kotłów grzewczych jest też prosta obsługa, która maksymalnie upraszcza eksploatację, a zaawansowane sterowniki pomagają na dopasowanie parametrów pracy do aktualnego zapotrzebowania, co przekłada się na ekonomiczną pracę urządzenia. Nowoczesne kotły na ekogroszek z podajnikiem znajdziemy w ofercie firmy GOM-MET.

Kotły c.o. – ceny są ważne, ale liczy się też ekologia

Zasoby naturalne się kurczą, ekolodzy alarmują, a Unia Europejska wprowadza kolejne dyrektywy i obostrzenia, mające na celu wyhamowanie zmian klimatycznych, które dziś chyba już każdy z nas dostrzega gołym okiem. Coraz więcej z nas, podejmując decyzję co do rodzaju ogrzewania na uwadze ma więc nie tylko ekonomię i cenę wybranego kotła, ale także ekologię, co jest efektem rosnącej świadomości wpływu, jaki każdego dnia wywieramy na zieloną planetę. Naprzeciw tym zmianom wychodzą producenci urządzeń grzewczych, w tym również kotłów wodnych, które zasilane są przyjaznymi środowisku paliwami. Oferowane przez nich urządzenia w niczym nie przypominają swoich poprzedników, nieprzypadkowo określanych wdzięcznym mianem kopciuchów. Impulsów dla rozwoju rynku urządzeń grzewczych dostarczają też… unijne przepisy. Precyzyjne wytyczne dotyczące sprawności kotłów i dopuszczalnych emisji sprawiają, że w XXI wieku do dyspozycji mamy kotły centralnego ogrzewania, które nie tylko są ekologiczne, ale także niemal bezobsługowe, a do tego pozwalają na radykalne zminimalizowanie ceny, jaką każdej zimy płacimy za energię grzewczą.

fot. GOM-MET

Kotły na ekogroszek z podajnikiem – dlaczego warto?

Ekogroszek nie przez przypadek nazywany jest paliwem XXI wieku. Bardziej kaloryczny, pozyskiwany z najlepszej jakości węgla, dostarcza dużo ciepła, a w efekcie jego spalania powstaje niewielka ilość popiołu. W porównaniu do miału węglowego i węgla gorszej jakości jest też zdecydowanie bardziej przyjazny środowisku, co wynika z niskiej emisji dwutlenku węgla, tlenku węgla oraz pyłów.

 

Oczywiście same zalety paliwa to nie wszystko. Jeśli zależy nam, aby być „eko”, a do tego ogrzewać dom w sposób opłacalny, konieczna jest też inwestycja w wysokiej jakości kocioł na ekogroszek z podajnikiem. Co jednak oznacza sformułowanie „wysokiej jakości”? I jak tę jakość sprawdzić? Okazuje się, że akurat w tej dziedzinie nie musimy być ekspertami, bo z pomocą przychodzą niezależne jednostki badawcze przyznające certyfikaty i informujące o tym, czy wybrany kocioł spełnia surowe wymogi. Obok znamionowej mocy cieplnej, którą dobiera się uwzględniając bilans cieplny budynku, warto zwrócić uwagę na klasę kotła oraz na to, czy posiada on certyfikat Eco Design. W przypadku doboru kotła wodnego z konkretną klasą, najlepiej wybierać urządzenia klasy 5, co jest gwarancją, że nabywamy urządzenie o wysokiej sprawności, które nie będzie zatruwać ani nas samych, ani środowiska. Certyfikat Eco Design oznacza z kolei, że legitymujące się nim urządzenie przyczynia się do poprawy jakości powietrza dzięki poszanowaniu energii i paliwa. Oferowane przez firmę GOM-MET kotły na ekogroszek typu TORET z podajnikiem ślimakowym posiadają zarówno 5 klasę, jak i certyfikat Eco Design, co stawia je w czołówce wśród przyjaznych środowisku i ekonomicznych urządzeń na paliwa stałe.

fot. GOM-MET

Kotły wodne TORET na ekogroszek

Kotły TORET przeznaczone są do zasilania instalacji c.o. różnego rodzaju obiektów oraz do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Świetnie sprawdzą się w instalacjach grzewczych w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp.

Kocioł wodny TORET posiada stabilną, spawaną konstrukcję. Dostarczany jest w stanie zmontowanym wraz z drzwiczkami załadunkowymi, paleniskowymi i popielnikowymi, wyczystkami i izolacją termiczną wykonaną z wełny mineralnej pokrytej płaszczem ochronnym z blachy stalowej. Integralną częścią pieca jest palnik z podajnikiem, zbiornik paliwa, urządzenie sterujące, dmuchawa, narzędzia do obsługi oraz instrukcje i karty gwarancyjne.

Konstrukcja kotła TORET umożliwia okresowe czyszczenie powierzchni wymiany ciepła, paleniska, popielnika przez włazy i drzwiczki paleniska, popielnika, otwory wyczystek ciągów konwekcyjnych. Wszystkie włazy zamknięte są izolowanymi cieplnie drzwiczkami lub pokrywami. Kocioł posiada również izolację termiczną, a części mechaniczne i napędu podajnika są osłonięte, przez co nie zagrażają bezpieczeństwu obsługi.

Obok świetnych parametrów (sprawność cieplna na poziomie 92,9%), producent zatroszczył się też o prostą obsługę. Jest ona możliwa dzięki zastosowaniu automatycznego i sterowanego systemu podawania paliwa i regulacji procesu spalania, co umożliwia uzyskanie temperatury wody wylotowej z kotła w sposób optymalny z uwzględnieniem specyfiki danego obiektu wg potrzeb.

Piece na ekogroszek typu TORET to kotły niskotemperaturowe, które w systemie otwartym nie podlegają warunkom dozoru technicznego. Są one ponadto przystosowane do zabezpieczeń w układzie zamkniętym z przeponowymi naczyniami wzbiorczymi, poprzez posiadanie króćca do czujnika automatycznego zaworu dopuszczająco-upuszczającego, umożliwiającego odbiór nadmiaru ciepła. Trzeba pamiętać o tym, że instalacja urządzenia w układzie zamkniętym musi spełniać obowiązujące wymogi.

 

Inwestycja w kocioł na ekogroszek z podajnikiem podejmowana jest raz na długi czas, dlatego warto dobrze ją przemyśleć. Obok kwestii takich jak klasa czy przyznane wybranemu urządzeniu certyfikaty, warto postawić też na doświadczonego producenta. Firma Gom-Met, doceniana zarówno w kraju, jak i za granicą, przez lata działalności wypracowała sobie mocną pozycję rynkową. Pewność co do stosowanych technologii oraz jakości znajduje potwierdzenie w 5-letniej gwarancji udzielanej przez producenta na piece TORET.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gom-met.pl

63-313 Chocz, Kwileń 46, woj. wielkopolskie
tel. 62 742 46 51, 602 796 252,


Liczba odwiedzin: 1442 | Data publikacji: 2019-07-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


piec pelletowy
11.09.2018 | Piece, kotły
Ostatnie ciepłe dni w roku to dobry...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
27.09.2016 | Piece, kotły
Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa...
30.06.2016 | Kominki
Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane...
15.07.2015 | Piece, kotły
Podejmowana raz na wiele lat decyzja o...
15.12.2014 | Kominki
W dawnych (choć nie aż tak bardzo...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
07.10.2020 | Sauny, SPA
Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Ogrodniczy sprzęt
Pizza to najpopularniejsze i najbardziej lubiane danie...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
20.03.2019 | Kominki
Dlaczego warto mieć pieco kominek akumulacyjny? -...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: piece, kotły, gom-met, CO, P.P.H.U GOM-MET, na ekogroszek, Kotły wodne TORET, Kotły na ekogroszek z podajnikiem, ekologia
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy