Kocioł wodny co. TORET-PELLET i na ekogroszek

Solidne kotły od renomowanego producenta

Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym paliwem jest w równej mierze decyzją praktyczną, co i – w dobie kryzysu klimatycznego – etyczną. Oferowane przez GOM-MET kotły typu TORET na pellet powstały z myślą o tych klientach, którzy poszukują urządzenia grzewczego taniego w eksploatacji, a zarazem przyjaznego środowisku, które legitymuje się 5 klasą i posiada certyfikat ecodesign.

Kocioł wodny co. TORET-PELLET

Kocioł wodny co. TORET-PELLET to propozycja kierowana do klientów, którzy decydują się postawić na ekologiczne paliwo, jakim jest pellet. Urządzenie sprawdzi się do zasilania instalacji grzewczych co. oraz przygotowania c.w.u. w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach czy gospodarstwach wiejskich. Zastosowane przez producenta unikatowe rozwiązania i innowacyjna technologia spalania poprawiają proces spalania i powodują mniejsze zużycie paliwa, a ponadto sprzyjają utrzymaniu komfortu termicznego w ogrzewanych pomieszczeniach.

Kocioł wykonany jest w wersji spawanej, co gwarantuje jego trwałość i solidność. Jego podstawowymi elementami są korpus z paleniskiem, popielnikiem i częścią konwekcyjną (wymiennikiem ciepła), palnik z podajnikiem paliwa i zbiornikiem, izolacja termiczna oraz wentylator dostarczający powietrze niezbędne do procesu spalania i sterownik.

Specjalna konstrukcja wymiennika ciepła, która składa się z sześciu poziomych kanałów wodnych, położonych na przemian z sześcioma kanałami spalinowymi gwarantuje wytrącenie i zminimalizowaną emisję frakcji lotnych i pyłów do środowiska. Potwierdzeniem, że kocioł wodny co. TORET-PELLET spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące emisji spalin są przyznane mu przez niezależne jednostki badawcze certyfikaty 5 klasy i ecodesign.

fot. GOM-MET

Konstrukcję kotła zaprojektowano tak, aby w jak największym stopniu usprawnić jego obsługę i czyszczenie. Zainicjowanie procesu spalania rozpoczyna się od rozpalenia kotła, które polega na napełnieniu zasobnika paliwem i włączeniu silnika podajnika paliwa. Po zamknięciu drzwiczek z palnikiem należy włączyć automatyczne sterowanie i ustawić żądaną temperaturę kotła. Od tego momentu kocioł wodny co. będzie pracował automatycznie, zgodnie z ustawieniami, jakie wprowadził operator i bez jego dalszej ingerencji, ograniczonej jedynie do uzupełniania paliwa w zasobniku.

Za podawanie paliwa odpowiada podajnik, który wraz z palnikiem, napędem oraz zbiornikiem znajduje się w dolnej części kotła. Pracę podajnika reguluje sterownik, który odpowiada za uzyskanie temperatury wody wylotowej z kotła w sposób optymalny z uwzględnieniem specyfiki i zapotrzebowania ogrzewanego obiektu, co zdejmuje również ten obowiązek z osoby obsługującej kocioł.

Pod palnikiem z kolei umieszczony jest popielnik, do którego zsuwa się popiół. Dostęp do wszystkich powierzchni kotła, które wymagają okresowego czyszczenia, jest możliwy dzięki izolowanym cieplnie włazom i drzwiczkom paleniska i popielnika oraz otworom wyczystek ciągów konwekcyjnych. Inwestując w kocioł wodny co. typu TORET-PELLET przeznaczony do spalania ekologicznego paliwa, jakim jest pellet, warto też starannie dobierać dostawcę pelletu. Tyko wysokiej jakości pellet o dobrej wartości opałowej, produkowany z czystego drewna ma niską zawartość wilgoci, popiołów oraz substancji szkodliwych dla środowiska – i tylko takie paliwo pozwoli w pełni wykorzystać wszystkie zalety kotła.

fot. GOM-MET

Kotły TORET na ekogroszek

W ofercie firmy GOM-MET znajdują się ponadto kotły wodne co. typu TORET przeznaczone do spalania ekogroszku. Wśród flagowych rozwiązań producenta znajdują się urządzenia wyposażone w palnik Pancerpol lub palnik żeliwny Ekonergia. Oba palniki montowane są z boku kotła z lewej lub prawej strony, w zależności od potrzeb i warunków panujących w danej kotłowni. Paliwo do retorty palnika podawane jest w sposób automatyczny ze zbiornika, co – podobnie jak w przypadku kotłów TORET-PELLET – zdejmuje z operatora konieczność dorzucania opału co kilka godzin.

Oba modele kotłów na ekogroszek, zaprojektowane z myślą o budynkach mieszkalnych, a także gospodarstwach czy obiektach użytkowych (pawilony handlowe, warsztaty), przeznaczone są do zasilania instalacji co. oraz przygotowania c.w.u. Atutem kotłów wodnych na ekogroszek jest solidna, spawana konstrukcja, a także starannie zaprojektowane wszystkie podzespoły i elementy, jak korpus, palnik z podajnikiem paliwa i zbiornikiem, izolacja termiczna oraz wentylator i sterownik. Korpus kotła, który składa się z paleniska, popielnika i części konwekcyjnej, posiada płaszcz wodny. Palenisko stanowi komorę spalania, w której umieszczony jest palnik. Bezpośrednio nad paleniskiem znajduje się część konwekcyjna, czyli wymiennik ciepła połączony z czopuchem, zaś w dolnej części kotła umieszczony jest palnik z podajnikiem paliwa i napędem oraz zbiornik paliwa, z którego dostarczane jest ono do strefy spalania. Również w tego typu kotłach niezbędnego do procesu spalania powietrza do strefy żaru, przez otwory lub szczeliny dostarcza wentylator nadmuchowy. Pod palnikiem znajduje się popielnik, do którego zsuwa się popiół.

Taka budowa, jak również sterowanie pracą układu podającego paliwo przez sterownik znacznie upraszcza obsługę kotła, która ograniczona jest do okresowego uzupełniania paliwa i czyszczenia powierzchni wymiany ciepła, paleniska i popielnika.

Podobnie jak w przypadku kotłów wodnych co. TORET-PELLET, również tu należy zwrócić uwagę na jakość kupowanego paliwa, bo użytkowanie gorszych paliw będzie się wiązało z trudnościami ze spalaniem i obniżeniem wydajności kotła, a także jego wcześniejszym zniszczeniem i utratą gwarancji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gom-met.pl

63-313 Chocz, Kwileń 46, woj. wielkopolskie
tel. 62 742 46 51, 602 796 252,


Liczba odwiedzin: 851 | Data publikacji: 2020-07-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
20.07.2015 | Piece, kotły
Wybierając kocioł centralnego ogrzewania kierujemy się przede...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
22.09.2016 | Piece, kotły
W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kotły co, piece co, piece z podajnikiem, piec na eko groszek, kocioł z podajnikiem, gommet, gom-met, kocioł wodny co, kocioł wodny, TORET-PELLET,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy