Nowoczesne domy energooszczędne

Enklawa poza miastem – nowe osiedle w Skowarczu

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi… zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.

W mieście czy poza miastem? 
Trudno oceniać co lepsze, bo każdy ma inne potrzeby i upodobania. W XXI wieku, w którym tak dużo mówi się o ekologii i promuje zdrowe życie i odżywanie, w architekturze miejskiej wyraźnie widać trend przeciwny. Buduje się coraz więcej budynków, poszerza ulice, powstają centra handlowe i biurowce. Logika tych zmian wynika z prostego rachunku ekonomicznego, aby na ograniczonej przestrzeni pomieścić jak najwięcej. W efekcie – choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę – spędzamy całe dnie nawet nie dotykając stopami niezabetonowanej ziemi. Towarzyszą nam stres, pośpiech, nerwy, spaliny, brak parkingów, terenów rekreacyjnych. Nic dziwnego, że dla wielu tylko ucieczka za miasto i wybudowanie domu na jego obrzeżach lub na wsi jest jedynym rozsądnym wyborem, który uniemożliwi wessanie nas przez wielkomiejską, szaloną machinę technologii, ścisku, hałasu.
 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

Naprzeciw tym mieszkańcom Trójmiasta i okolic, którzy szukają swojego miejsca do mieszkania poza miastem, wychodzi właśnie firma Profesjonal24, która oferuje bezczynszowe, energooszczędne domy na Pomorzu.
– Sformułowanie „miejsce do mieszkania” nie jest przypadkowe – podkreśla Zbigniew Czarnecki z firmy Profesjonal24. – W Trójmieście popyt na nieruchomości napędza w znacznej mierze niskie oprocentowanie lokat. Wiele osób, zamiast trzymać pieniądze w banku, inwestuje w mieszkania. Z kolei nasze domy bezczynszowe na Pomorzu – te, które wybudowaliśmy do tej pory w Różynach, Skowarczu, a także nowe osiedle Wschodnie w Skowarczu zaspokajają przede wszystkim potrzeby tych, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, komfortowego i spełniającego ich oczekiwania, do którego będą chętnie wracać po pracy – dodaje.

Osiedle w Skowarczu
Osiedle Wschodnie w Skowarczu to najnowsza inwestycja firmy, czwarta z kolei (wcześniejsze: Os. przy Jodłowej, Osiedle Smyk w Różynach, Zakątek Smyka w Skowarczu sprzedały się w 100% w szybkim tempie). 
– Poprzednie inwestycje sprawiły, że dziś przychodzi do nas wielu klientów z polecenia osób, które już u nas kupiły mieszkania. To chyba najlepsze potwierdzenie, że sprawdza się strategia budowania „domów do mieszkania”, dopasowanych do potrzeb odbiorców – komentuje Zbigniew Czarnecki.

 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

Nowe osiedle w Skowarczu jest zlokalizowane we wschodniej części miejscowości i jest oddalone o 10 minut drogi pieszo od stacji PKP i o 15 minut od przystanku autobusowego. To również dogodne usytuowanie dla osób zmotoryzowanych – bliskość obwodnicy gwarantuje dogodny dojazd do autostrady, do Pruszcza Gdańskiego, a także do Gdańska, do którego można dotrzeć np. Traktem św. Wojciecha, Obwodnicą Południową, Obwodnicą Północną, przez Suchy Dąb.
Na osiedlu stanie 30 budynków wolnostojących jednorodzinnych – dwulokalowych – w sumie 60 wygodnych i przestronnych mieszkań dwupoziomowych, składających się z parteru i poddasza użytkowego. Na parterze do dyspozycji będzie część dzienna z kuchnią, WC oraz salon posiadający panoramiczne trzyszybowe okna tarasowe z wyjściem na taras i do przynależnego ogródka. Natomiast na poddaszu zostały zaprojektowane 3 pokoje z przeznaczeniem na sypialnie lub pracownie oraz łazienka.
Wszystkie mieszkania mają 75 m² powierzchni użytkowej, 85 m² po podłodze i 105 m² całkowitej i dostępne są w cenie przedsprzedażowej od 236 tysięcy zł – a więc za kwotę, za którą w Trójmieście można kupić najwyżej niewielkie mieszkanie w starym budownictwie. 
Mając wyraźnie określony profil klienta – przyszłego mieszkańca – firma oferuje różne możliwości dopasowania wnętrz do indywidualnych potrzeb. Dostępna jest np. opcja przestawiania ścianek działowych, a w domach wystarczy tylko raz pomalować ściany, aby mieszkanie było gotowe do użytku. Zamiast schodów żelbetowych za niewielką dopłatą będzie można wybrać schody drewniane wolnostojące, które dodają wnętrzom przestrzeni i lekkości.

 

Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 
W standardzie do każdego domu dostępne są miejsca postojowe, opcjonalnie można wykupić garaż. 
Odpowiedzią na potrzeby klientów szukających domu dla siebie jest też ich doskonałe wyposażenie, obejmujące np. grzejniki, programator pokojowy, głowice termostatyczne w grzejnikach, piec kondensacyjny, parapety z konglomeratu marmurowego w środku i ceramiczne na zewnątrz. To także cała infrastruktura osiedla w Skowarczu, które w całości będzie zagospodarowane – będzie wyłożona kostka, zrobione drogi, oświetlenie, ławki rekreacyjne. W planach jest także uruchomienie sklepu spożywczo-przemysłowego.
– Punktem wyjściowym jest cena – bardzo atrakcyjna w stosunku do innych ofert na rynku. Nasze domy są tanie, energooszczędne i nowoczesne – co gwarantuje niskie opłaty i wysoki komfort zarazem – mówi Zbigniew Czarnecki.

Energooszczędny dom na Pomorzu – osiedle w Skowarczu 
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie topnieją, rzadko jednak widzimy zależność pomiędzy tym problemem, a rosnącymi cenami energii grzewczej. Fakty są takie, że dobrze zaizolowany, nowoczesny dom energooszczędny nie tylko odciąży zieloną planetę, ale także… nasze portfele. 
Oferowane przez Profesjonal24 tanie domy energooszczędne na osiedlu w Skowarczu to odpowiedź na potrzeby tych klientów, którzy marzą o własnym domu poza miastem, który będzie niedrogi w eksploatacji. Dlatego deweloper stosuje m.in. okna trzyszybowe, styropian o najlepszych parametrach izolacyjnych, analizuje, jakie usytuowanie budynków względem słońca będzie najkorzystniejsze. W efekcie koszty eksploatacyjne w domach kształtują się na poziomie 150-200 zł (włącznie z wodą użytkową) dla mieszkań od 70 do 100 m².

 

Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne  Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 

Bezczynszowe, energooszczędne domy na Pomorzu, z dala od miejskiego zgiełku i tłumu, to coraz częściej wybierana alternatywa. Kto się na nią decyduje? Najczęściej młodzi ludzie „na dorobku”, młode małżeństwa, ale nie tylko. Klientami firmy Profesjonal24 są często osoby, które mają za sobą doświadczenie mieszkania w blokowisku i szukają czegoś bardziej funkcjonalnego i przyjaznego.
– Coraz częściej są to też osoby starsze, które po przejściu na emeryturę chcą wyprowadzić się z miasta do miejscowości, która daje więcej możliwości obcowania z naturą. Osiedle w Skowarczu jest dla nich idealną opcją – powstaje tam park rekreacyjny ze stawem, wokół nie brakuje terenów zielonych. Jednocześnie jest tam pełna infrastruktura, która daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Zbigniew Czarnecki.

 

Nowoczesne domy energooszczędne fot. Profesjonal24

 

Ze szczegółową ofertą firmy Profesjonal24 można zapoznać się na stronie www.profesjonal24.pl


Liczba odwiedzin: 125 | Data publikacji: 2018-05-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.05.2018 | Deweloperzy

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi… zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.

19.06.2018 | Domy prefabrykowane

Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nad innymi technologiami przeważają zalety takie jak, zamknięty kosztorys, szybkie tempo wykonywania prac budowlanych i użycie nowoczesnych naturalnych materiałów do budowy.

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

13.03.2018 | Domy drewniane

Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat systematycznie powiększają swoje udziały w rynku budowlanym. Niższa niż w przypadku tradycyjnych technologii cena, szybki i praktycznie niezależny od pogody czas wznoszenia, solidna konstrukcja spełniająca najbardziej restrykcyjne normy dla domów energooszczędnych i pasywnych – już tylko ze względu na te fakty warto zapoznać się z Firmą Domy Biedrzycki budującej w technologii Steico.

09.01.2018 | Domy drewniane

Dawniej budowa domu była przedsięwzięciem na skalę osiągnięcia życiowego. Taka inwestycja wymagała wiele czasu, jeszcze więcej pieniędzy i morza cierpliwości. Do tego mało kogo było stać na utrzymanie domu, ponieważ rachunki za ogrzewanie nadwyrężały każdy domowy budżet. Na szczęście dzisiaj można inaczej. Taniej. Szybciej. Oszczędniej.

19.04.2017 | Domy drewniane

Domy z bali są naturalne, zdrowe i ekologiczne. Ze względu na właściwości litego drewna są kwalifikowane jako domy energooszczędne. Domy fińskie doskonale komponują się z otoczeniem, zapewniając najwyższą jakość życia. To inwestycja na lata, która będzie służyła kolejnym pokoleniom. Dlatego technologię budowania z bali wykorzystuje się również do budowania dużych obiektów publicznych: hoteli, szpitali, przedszkoli.

13.02.2017 | Domy drewniane

Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj jednoznacznie – to surowiec ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a jednocześnie dość „staromodny”, przypisywany raczej do wiejskiej, rustykalnej prostoty niż nowoczesności. O tym, jak bardzo takie przekonanie jest błędne, można się przekonać śledząc ofertę firmy Drewniane Zielone Domy, która w swoich całorocznych domach skandynawskich oferuje montaż najnowocześniejszych technologii: pomp ciepła, wodnych czy gotowych systemów dla domów inteligentnych. A to wszystko przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka materiałów.

23.11.2016 | Deweloperzy

Zabetonowane dżungle blokowisk, zatłoczone parkingi, korki w godzinach szczytu… Każdy, kto choć przez krótki czas mieszkał w większym mieście z pewnością na własnej skórze doświadczył tych wątpliwych „uroków” cywilizacji. Nic więc dziwnego, że w naszych szalonych czasach, gdy wszystko robimy z zegarkiem w ręku, coraz więcej osób poszukuje swojej ostoi na obrzeżach miast lub na terenach nowoczesnych wsi. Właśnie do miłośników spokoju, nastawionych na życie w bezpiecznym oddaleniu od zgiełku, spalin i dusznego oddechu wielkomiejskich aglomeracji kierowana jest oferta firmy deweloperskiej Profesjonal24, która działa na terenie gminy Pszczółki w województwie pomorskim.

22.11.2016 | Domy drewniane

Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty, prędzej czy później pojawia się hasło „A może by tak zbudować dom?” Jednak zwykle już samo to pytanie uruchamia dyskusję o tym, że długo, drogo, ekipy niesolidne… A co gdyby dom przyjechał prosto z fabryki? I wymagał, tak jak meble, tylko złożenia w całość idealnie pasujących do siebie elementów?

09.06.2016 | Domy drewniane

Nowoczesne domy drewniane, jakie buduje się w XXI wieku, oprócz wykorzystania naturalnego, szlachetnego surowca, niewiele mają wspólnego ze swoimi drewnianymi przodkami. Postęp technologiczny, suszenie komorowe, niemal nieograniczone możliwości obróbki sprawiają, że budownictwo mieszkaniowe przeżywa dziś swój renesans.

24.02.2016 | Domy drewniane

Powrót do natury to dziś nie tylko kaprys; to już konieczność. Coraz więcej badań wykazuje szkodliwy wpływ sztucznych chemicznych substancji na nasze zdrowie i życie. Wystarczy chociażby wspomnieć o azbeście, który długo był powszechnie używanym materiałem w budownictwie, a po latach okazał się być cichym rakotwórczym zabójcą. Dlatego podejmując decyzję o budowie domu warto postawić na to, co sprawdzone od wieków i przebadane na wszystkie możliwe sposoby. Wybierając naturalne surowce, wybieramy zdrowie i dłuższe życie.

10.11.2015 | Domy drewniane

Wybór technologii budowy domu to decyzja na całe życie, a nawet dłużej. Solidny dom służy przecież kolejnym pokoleniom. Jeśli jest to jednocześnie dom energooszczędny, zbudowany z ekologicznych surowców i harmonijnie wkomponowany w naturalne środowisko, staje się on domem idealnym. Takie domy buduje firma Danmar.

22.10.2015 | Domy drewniane

Moda na niektóre materiały budowlane lub trendy mija już po jednym sezonie, podczas gdy inne wyroby są stosowane od lat i cieszą się niesłabnącą popularnością. W tej drugiej grupie z pewnością znajduje się najbardziej uniwersalny surowiec – drewno, które wciąż wykorzystywane jest do wznoszenia domów w technologii szkieletowej czy do produkcji wiązarów dachowych. O możliwości w tym zakresie pytamy Bartłomieja Jaworskiego z firmy PARTNER ze Szczecina.

16.07.2015 | Domy drewniane

Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Inwestorzy stawiają, więc wysokie wymagania firmom realizującym ich marzenia. Chcą aby domy powstawały w możliwie najkrótszym czasie, spełniały ich wyobrażenia pod względem estetyki oraz by cechy użytkowe były skrojone pod indywidualne zamówienie.

08.05.2015 | Domy drewniane

Prefabrykacja jest w Polsce coraz bardziej doceniania, a inwestorzy nie kojarzą jej już tylko i wyłącznie z blokowiskami z wielkiej płyty. Domy prefabrykowane są symbolem dynamicznego rozwoju, energooszczędności oraz nowoczesności i chociaż technologia prefabrykacji domów z drewna nie jest nowa to spełnia wszelkie normy stawiane nowoczesnemu budownictwu.

18.11.2014 | Domy drewniane

Dom na miarę XXI wieku musi sprostać wymaganiom znacznie wyższym niż te, jakie stawiano budynkom jeszcze kilkanaście lat temu. Oprócz wysokiej estetyki wykonania, powinien być przyjazny naturze, wykonany z materiałów, które nie szkodzą człowiekowi oraz energooszczędny. Takie cechy posiadają z pewnością domy wznoszone z drewna – budulca, którego zalety docenili już wieki temu nasi przodkowie, a z którego nowoczesna technologia pozwala wydobyć jeszcze więcej.

25.02.2014 | Domy drewniane

Jeszcze niedawno spychane na bok budownictwo drewniane rośnie w Polsce w siłę. Decyzję o budowie domu drewnianego podejmuje coraz większa liczba inwestorów. Dlaczego warto stawiać na inwestycję w tego typu budynki? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wraz z ekspertem i współwłaścicielem firmy Eko-Dom Leszkiem Gorzołką.

Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę elewacji w nowo powstających budynkach. Niezmiennie modne w tym zakresie są duże połacie szklano-aluminiowe. Jednocześnie wzrastają wymagania co do termoizolacyjności budynków. Dlatego specjaliści branży budowlanej poszukują systemów aluminiowych, które spełniają kryteria budownictwa energooszczędnego, ponieważ przez nieodpowiednio dobrane fasady, okna i drzwi nieruchomość może tracić do 30 proc. energii cieplnej.

27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

27.03.2018 | Stolarka otworowa

Często decydujemy się na zakup produktów do wyposażenia domu z jednej linii. Dotyczy to np. sprzętu AGD, oświetlenia czy mebli, które są dzięki temu idealnie do siebie dopasowane, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Skoro uwzględniamy ten aspekt na etapie urządzania domu, to warto też wziąć go pod uwagę już wcześniej, podczas jego budowy. Naprzeciw tak skrojonym wymaganiom klientów wychodzi firma Krispol, która oferuje linię HOME, jedną z pierwszych na rynku, która obejmuje komplet stolarki okiennej i drzwiowej dla domu: ciepłe okna i drzwi wejściowe, zewnętrzne rolety do zabudowy oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm.

27.03.2018 |

Odpowiednia izolacja domu jest już podstawowym wyznacznikiem budownictwa energooszczędnego. Aby osiągnąć wysoki komfort cieplny, a jednocześnie ograniczyć koszty ogrzewania i utrzymania domu, powinniśmy dużą uwagę przyłożyć do kwestii montażu i ocieplenia okien, który może skutecznie zapobiec powstawaniu mostków termicznych. Takim rozwiązaniem na polskim rynku jest system WIMOUNT.

27.11.2017 | Składy budowlane

Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju branży budowlanej? Z jednej strony z pewnością rosnące wymagania klientów, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, krótkiego czasu budowy. Z drugiej strony wymagane innowacje wymuszane są też przez zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, przede wszystkim – gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. W efekcie wznoszone dziś budynki muszą być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne. Produktem, który idealnie wpisuje się w te wymagania są murowe panele izolacyjne Polytech Moduł System – nowatorskie rozwiązanie na skalę światową, opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o.

12.04.2017 | Stolarka otworowa

Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu, nic więc dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu: okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

28.04.2016 | Domy prefabrykowane

Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej popularne wśród rozsądnych i zorientowanych w temacie inwestorów. Jeśli taki dom jest dodatkowo energooszczędny, i wybudowano go w technologii STEICO, to staje się on domem idealnym: naturalnym, zdrowym i tanim w eksploatacji. Czyli domem marzeń.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: nowoczesne domy energooszczędne, domy energooszczędne, nowe osiedle, dom poza miastem, osiedle, profesjonal