Stelmet S.A. - logo
Media:Stelmet S.A.

Piece, kotły

Stelmet działa w branży drewnianej architektury ogrodowej. Firma produkuje i dystrybuuje wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, są to między innymi: płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Grupa posiada w swoim asortymencie ponad 2600 wzorów wyrobów, a sprzedawane są w ponad 25 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. W roku obrotowym 2014/2015 sprzedaż na rynki zagraniczne stanowiła ponad 85% łącznych przychodów Grupy Stelmet.

 

Produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania drewna wykorzystywany jest do produkcji pelletu, lub jest też sprzedawany w postaci nieprzetworzonej (zrębki, trociny, wióry, zrzyny), dzięki czemu firma wykorzystuje w 100% cenny surowiec drzewny.
Pellet to rodzaj paliwa ekologicznego, zaliczanego do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywanego do wytwarzania energii cieplnej w dużych instalacjach, jak i przez klientów indywidualnych oraz do produkcji energii w energetyce zawodowej. Stelmet jest drugim największym producentem pelletu w Polsce oraz istotnym dystrybutorem pelletu na rynki europejskie.

 

Pellet drzewny iglasty
2017-03-29 0 6043
Pellet drzewny iglasty

Drewniana architektura ogrodowa – ogrodzenia, meble, pergole W Polsce Stelmet posiada 4 duże, wysoce zautomatyzowane zakłady, w których rocznie wytwarza się około 200 tys. m³ ...

Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 1043
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Słowa kluczowe: galanteria ogrodowa, pellet, pelet, domek dla dzieci, domki