Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Zdalne sterowanie centralnym ogrzewaniem

Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi rozwiązaniami. Świetnym przykładem może być przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna BeSMART marki Beretta, umożliwiająca sterowanie przez Internet kotłem c.o., dzięki czemu komfort cieplny we własnym domu można regulować za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Nowoczesny system zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem BeSMART oparty jest na współpracy mobilnej aplikacji z programatorem i modemem WiFi (korzystającym z internetowej sieci domowej), podłączonym do kotła.
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet - zdjęcie


Uniwersalne rozwiązania są w cenie!
Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego montaż jest bardzo prosty i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technologicznej. Instalacja sterownika w miejsce dotychczasowego termostatu przebiega również sprawnie, ponieważ nie wymaga dodatkowych przewodów, jak również ich wymiany. Wystarczy tylko podłączyć modem WiFi za pomocą przewodu 2-żyłowego bezpośrednio do zacisków ON/OFF w kotle oraz do sieci elektrycznej, a następnie ściągnąć i zainstalować bezpłatną aplikację BeSMART na swój tablet lub smartfon (w systemie Android w Google Play lub w systemie iOS w App Store). Niemal wszystkie z dostępnych w programatorze funkcji można ustawić i zmodyfikować z poziomu aplikacji, w łatwy sposób programując pracę systemu i sterując ogrzewaniem zdalnie przez Internet. A wszystko to niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy, oczywiście pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu lub sieci WiFi.
Z udziałem programatora BeSMART harmonogram pracy kotła można dostosować do własnego planu dnia, a także całego tygodnia bądź skorzystać z gotowego programu fabrycznego. Sterownik umożliwia ręczną nastawę temperatur: dziennej T3, nocnej T2 i antyzamarzaniowej T1 w przedziale od +1°C do +35°C (T3>T2>T1). Można go programować w siedmiodniowym cyklu (na każdy dzień oddzielnie, na cały tydzień lub tydzień roboczy i weekend), w przedziałach czasowych co 30 min., co oznacza możliwość 48 zmian poziomu temperatur (komfortowej i ekonomicznej z dokładnością 0,2°C) w ciągu doby i 336 w ciągu tygodnia. Nowoczesny czujnik w sterowniku odczytuje temperaturę w pomieszczeniu w przedziale od -9,9°C do +50°C już z dokładnością do 0,2°C.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

5 trybów – sterowanie kotłem na miarę potrzeb
Możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet to nie jedyna zaleta systemu BeSMART. Programator pozwala w optymalny i efektywny sposób zarządzać pracą całego systemu grzewczego według indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą przycisku ESC/MODE można dokonać wyboru jednego z pięciu trybów: AUTO, OFF, RĘCZNY, PRZYJĘCIE czy WAKACJE. W trybie AUTO kocioł pracuje według zaprogramowanych przez użytkownika temperatur w określonych przedziałach czasowych na każdy dzień tygodnia. W przypadku dłuższej nieobecności można skorzystać z funkcji OFF. Aktywny jest wtedy jedynie system antyzamarzaniowy, który w przypadku spadku temperatury w pomieszczeniu poniżej ustawionej wartości temperatury (ust. fabr. 5°C) uruchomi kocioł gazowy. Natomiast w przypadku planowania wyjazdu na urlop, warto aktywować funkcję WAKACJE. W tym trybie określa się liczbę dni nieobecności (maks. 99), a programator realizuje zapotrzebowanie na ciepło według wcześniej ustawionej temperatury ekonomicznej T2 (ust. fabr. 16°C). Po tym czasie sterownik automatycznie przejdzie w pozycję AUTO i będzie realizował ustawiony program tygodniowy. Jeśli z kolei organizujemy kolację dla rodziny, przyjaciół czy znajomych możemy skorzystać z trybu PRZYJĘCIE. W tym trybie sterownik będzie pracował z temperaturą komfortową T3 aż do północy, niezależnie od zaprogramowanych przedziałów czasowych. Po godzinie 24.00, regulator powróci samoczynnie do pracy w trybie AUTO.
Poza tym istnieje możliwość regulacji histerezy załącz/wyłącz w zakresie 0-2°C z dokładnością do 0,1°C. Przypuścimy, że dokonamy wyboru czułości działania na poziomie np. ±0,2°C. Oznacza to, że programator załączy kocioł, kiedy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej temperatury o 0,2°C i wyłączy go, gdy wzrośnie ona powyżej ustawionej wartości temperatury o 0,2°C. Dzięki temu można dostosować wartość histerezy do indywidualnych potrzeb domowników. Dodatkowym atutem sterownika jest możliwość obsługi do 8 stref grzewczych w ramach indywidualnego systemu grzewczego, gdzie każda strefa jest zarządzana przez oddzielny programator BeSMART, podłączony wyłącznie do jednego zbiorczego modemu WiFi.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Jeszcze łatwiejsze zdalne sterowanie ogrzewaniem przez Internet
Sterownik podłączony do kotłów marki Beretta może pracować również w trybie komunikacji cyfrowej OT, dzięki czemu przejmuje funkcje panelu sterowania kotła. Programator w trybie OT umożliwia wybór krzywej grzewczej w funkcji regulacji pogodowej, podczas gdy temperatura zewnętrzna może być odczytana z sondy zewnętrznej (jeśli jest podłączona) lub też może być pobrana ze strony internetowej. W trybie OT możliwy jest również wybór temperatury c.w.u. czy wyświetlanie kodów błędów zarówno kotła, jak i programatora. W razie podłączenia do kotła zasobnika c.w.u. z sondą NTC, można aktywować funkcję antylegionelli oraz programowania czasowego temperatury c.w.u. Można również zmodyfikować wartości minimalnej i maksymalnej temperatury zasilania c.o.
Podłączając jedynie sterownik w trybie OT do kotła z serii EXCLUSIVE GREEN o mocy 25 kW (sprawność sezonowa 94% wg ErP), uzyskuje się wysoką klasę efektywności energetycznej dla systemu na poziomie A+. Tę samą klasę osiąga również kocioł kondensacyjny MySMART, który standardowo jest już wyposażony w programator BeSMART.
W przypadku niskiego stanu baterii na wyświetlaczu pojawia się informacja o konieczności ich wymiany (na wyposażeniu sterownika znajdują się dwie baterie AA). Podczas wymiany baterii wcześniej ustawione parametry pracy zostaną zachowane, wystarczy wybrać na programatorze bieżący dzień i godzinę.
Warto również zaznaczyć, że nie ma potrzeby wyboru typu komunikacji na programatorze: ON/OFF lub OT, ponieważ sterownik automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączenia i podejmuje pracę w wybranym trybie.

 

sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Inteligentna i intuicyjna aplikacja dla każdego
Jeszcze nigdy programowanie i sterowanie kotłem c.o. przez Internet, a co za tym idzie – regulowanie domowego komfortu cieplnego – nie było tak proste, jak z aplikacją mobilną. W przypadku niektórych standardowych rozwiązań – tradycyjnych programatorów, zmiana i dostosowanie programu do własnych potrzeb może być bardziej skomplikowane. Przyjazna dla użytkownika polskojęzyczna aplikacja BeSMART służy do zdalnego sterowania centralnym ogrzewaniem przez WiFi, a ponadto ułatwia kontrolę kotła za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera. Z poziomu mobilnego urządzenia można sprawdzić stan swojego systemu ogrzewania, jak również zaprogramować przedziały czasowe, regulować temperaturę czy zmieniać tryby pracy kotła.

 

sterowanie kotłem przez internet sterowanie kotłem przez internetfot. Beretta

 

Dzięki aplikacji BeSMART można się przekonać, jak z pozoru skomplikowane programowanie sterownika i zarządzanie pracą kotła, jest łatwe i intuicyjne. W celu zasięgnięcia dalszych informacji i szczegółów technicznych, warto odwiedzić specjalną stronę internetową www.besmart-home.com, dedykowaną wyłącznie programatorowi BeSMART. Seria BeSMART oferuje szeroką gamę akcesoriów dodatkowych (m.in. modem WiFi, odbiornik radiowy RF, bezprzewodowa fotowoltaiczna sonda zewnętrzna, wzmacniacz sygnału WiFi). W ofercie BeSMART na pierwszy „rzut oka” może brakować podstawki do bezprzewodowej wersji programatora. Jednakże sterownik podłączony bezprzewodowo nie wymaga podstawki, ponieważ został tak zaprojektowany, by umieszczony np. na komodzie stał bardzo stabilnie.

Regulatory są dostępne w ofercie RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., a komplet programatora BeSMART z modemem WiFi można zakupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Szczegóły na stronie www.beretta.pl w zakładce Cennik.

 

Autor: Barbara Fride 2018-01-25 0 1770 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ZAKŁAD METALOWO-KOTLARSKI SASświętokrzyskie
Bongioanni Polska Sp. z o.o. Sp. k.
ECO MET SP Z O Owielkopolskie
Jan Lewicz Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Pleszewskie Kotływielkopolskie
KBO Kotło-Bud Osiekmałopolskie
P.W. KEYwarmińsko-mazurskie
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A. kujawsko-pomorskie
Stelmet S.A.lubuskie
Wytwórnia Kotłów C.O. " TILGNER"  mgr inż. Jerzy Tilgnerwielkopolskie
Zakład Produkcyjno Handlowy Stanisław Krzaczeklubelskie
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 991
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 1055
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 2168
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 2125
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa
2017-06-07 0 1689
Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku? Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w ...

Ekologiczne metody ogrzewania domu
2017-05-25 0 2451
Ekologiczne metody ogrzewania domu

Polska na bakier z ekologią Pod koniec grudnia 2015 roku Unia Europejska wniosła do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Polsce, sygnalizując tym samym narastający problem wysokiego ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: