Fasady, okna i drzwi aluminiowe, konstrukcje całoszklane z jednej ręki

Elewacje na miarę XXI wieku

Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie eksperymentuje z formą, przełamując nudę monotonnej zabudowy nietypowymi bryłami czy przykuwającymi wzrok wykończeniami. Ogromne znaczenie mają wykorzystywane dziś materiały, a nowoczesne fasady aluminiowe, elewacje wentylowane czy balustrady całoszklane świetnie oddają ducha nowoczesności. Wiele ciekawych propozycji z tego zakresu oferuje firma Alusolution, która świadczy usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych wraz z aluminiowymi systemami budowlanymi: oknami, drzwiami, balustradami, daszkami całoszklanymi. Taka kompleksowość oferty przekłada się zarówno na wygodę inwestora, który zleca wszystko jednej firmie, jak i skrócenie czasu prac budowlanych.
Fasady, okna i drzwi aluminiowe, konstrukcje całoszklane z jednej ręki - zdjęcie


Szare, betonowe budynki czy wielka płyta to już przeszłość. Architektura XXI wieku nie boi się wyzwań i eksperymentów i stawia na lekkość i minimalizm. Ten zapoczątkowany przez projektantów-designerów trend do poszukiwania nowych, nieoczywistych form wyrazu wymusił na producentach i dostawcach konieczność dopasowania się do zmieniających się wymagań rynku. Jak można odpowiedzieć na to nowe zapotrzebowanie inwestorów?
- Przede wszystkim kompleksowość. Nasz zakres działania obejmuje wszystko, co wiąże się z nowoczesnymi elewacjami, a więc okna i drzwi aluminiowe, fasady aluminiowe, elewacje wentylowane, balustrady, daszki i konstrukcje całoszklane - mówi Tomasz Jendroszczyk z firmy Alusolution. - Dzięki temu, że łączymy wszystkie te kompetencje, nasi klienci zamiast zlecać poszczególne prace różnym firmom wykonawczym, powierzają je tylko jednej, co oczywiście upraszcza i przyspiesza czas finalizacji inwestycji – dodaje.

Okna i drzwi aluminiowe
W ofercie Alusolution znajdziemy kilka różnych systemów do architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, z których można wznosić ścianki działowe, okna, drzwi (przesuwane ręcznie lub automatycznie, wahadłowe), a także wiatrołapy i witryny. W zależności od wybranych przez inwestora rozwiązań, można wykonywać zarówno okna i drzwi o tradycyjnym systemie otwierania, jak również otwierane na zewnątrz oraz obrotowe. Dodatkowo konstrukcję mogą spełniać funkcję antywłamaniowe, o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Wybierając system MB-45, MB-60, MB-70, MB-86 otrzymamy efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu (w przypadku okna) i zlicowane powierzchnie skrzydeł i ościeżnicy (w przypadku drzwi).

Elegancja i styl - fasady aluminiowe
Estetyczna fasada z widocznymi wąskimi liniami podziału czy jednolita, gładka, szklana tafla? Dziś technicznie możliwe jest wszystko, ważne jednak, aby dobrać system gwarantujący pożądany efekt wizualny.
- Nasze fasady aluminiowe bazują na systemach, które odpowiadają na różne wymogi odnośnie estetyki i ostatecznego kształtu konstrukcji - podkreśla Tomasz Jendroszczyk.
System MB-SR50N jest przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych dachów i świetlików. Konstruowane w ten sposób fasady są bardzo ciekawe architektonicznie, bo zabudowa przeszklenia może stanowić jednolitą w widoku kratownicę. Jednocześnie zastosowane kształty profili słupów i rygli dają efekt zlicowania powierzchni od strony wewnętrznej. Z kolei system MB-SR50 Efekt to fasada, w której dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania szyb do słupów i rygli uzyskujemy od zewnątrz jednolity obraz gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości 2 cm. Od wewnątrz - podobnie jak w systemie MB-SR50N - możliwe jest zlicowanie powierzchni słupów i rygli, a tym samym - estetyczne połączenie jej z elementami zabudowy wnętrza budynku.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Elewacje wentylowane
Rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się nie tylko w nowoczesną architekturę, ale także w trend do oszczędzania energii, są elewacje wentylowane, które mają doskonałe właściwości cieplno-izolacyjne oraz akustyczne. W tego typu elewacjach pomiędzy wełną mineralną a płytą elewacyjną zastosowana jest tzw. pustka wentylacyjna, która z jednej strony zapobiega kondensacji wilgoci, z drugiej - zapewnia przyjemny chłód latem, co pozwala zredukować wydatki ponoszone na klimatyzację.
- Elewacje wentylowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, zwłaszcza gdy mowa o obiektach użyteczności publicznej, ale również w budynkach prywatnych, w tym w domach pasywnych - wyjaśnia Tomasz Jendroszczyk.
Pole do popisu dla kreatywnych projektantów otwiera szeroki wybór różnych rodzajów okładzin elewacyjnych: mogą to być np. płyty kompozytowe lub włókno-cementowe, laminaty HPL, deski elewacyjne.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Szkło w roli głównej: konstrukcje i balustrady całoszklane
Trudno wyobrazić sobie nowoczesną architekturę bez aluminium, jeszcze trudniej - bez szkła. To właśnie ostatni z wymienionych materiałów nadaje pomieszczeniom lekkości oraz rozjaśnia i ożywia przestrzeń dzięki grze refleksów świetlnych. Zaawansowane możliwości obróbki szkła, coraz częściej wykorzystywanego jako materiał konstrukcyjny sprawiają, że dziś w naszym otoczeniu nie brakuje budynków, których bryła przełamana jest ciekawymi akcentami szklanymi. Stałym elementem nowoczesnych wnętrz są też konstrukcje całoszklane.
- Jeśli chodzi o szkło na zewnątrz, to świetnie pomaga ono zintegrować budynek z otaczającym go krajobrazem. W tej roli doskonale sprawdzają się bardzo dziś popularne szklane balustrady zewnętrzne, które stanowią często dominantę kompozycjną całej bryły budynku - mówi Tomasz Jendroszczyk.
W ofercie Alusolution znajdziemy ogromny wybór wewnętrznych i zewnętrznych balustrad szklanych oraz poręczy, do różnych obciążeń i z różnymi wariantami mocowania. Dostępne są np. balustrady mocowane liniowo, które w każdym wariancie można wykończyć rurami profilowanymi i/lub dodatkowymi poręczami. Stosuje się je nie tylko na balkonach i tarasach, ale także na schodach, a nawet w dużych obiektach, jak np. stadiony.
Ciekawe efekty można uzyskać wybierając jedną z balustrad całoszklanych montowanych punktowo. Różne warianty wykończenia wykonanych ze stali nierdzewnej elementów mocujących sprawiają, że na ostateczny efekt składa się zarówno tafla szkła, jak i przełamujące ją stalowe dodatki.
Nieustannie rośnie też popularność szkła we wnętrzach, a zróżnicowana oferta pozwala na dostosowanie cech użytkowych i estetycznych materiału do najbardziej finezyjnych projektów budynków czy koncepcji aranżacji wnętrz. W przestrzeniach biurowych, w których zachodzi potrzeba wydzielenia pomieszczeń biurowych czy konferencyjnych, sprawdzi się system stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych MB-45 OFFICE.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Przypominające górskie kryształy bryły, osłonięte delikatną siatką z aluminium, pełne światła pomieszczenia, w których przestrzenie wydzielone są za pomocą szklanych ścianek działowych - taka jest nowoczesna architektura, efektowna, urzekająca, doskonale łącząca funkcje użytkowe z estetyką z najwyższej półki. Pamiętając o tym, że współczesne budynki to dzieła sztuki, w których liczy się każdy detal, powierzajmy ich wykonanie doświadczonym wykonawcom, którzy są nie tylko rzemieślnikami, ale także projektantami i producentami. Tylko ta kompleksowość świadczonych usług zagwarantuje, że aluminiowa fasada, elewacja wentylowana czy całoszklana konstrukcja doskonale będzie pełnić swoją rolę i nie przysporzy nam problemów w toku eksploatacji. Ponadto – co nie jest wcale mniej istotne – im więcej kompetencji z zakresu projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych i budowlanych łączy wybrany przez nas wykonawca, tym większa jest pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą kompatybilne.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alusolution.pl

Autor: Barbara Fride 2018-01-22 0 1050 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Aliplast Extrusion Sp.  z o.o.lubelskie
Alusolution - Nowoczesne rozwiązania z aluminiumśląskie
Klapy dymowe, okna oddymiające, oddymianie klatek schodowych
2017-11-07 0 854
Klapy dymowe, okna oddymiające, oddymianie klatek schodowych

Okna oddymiające Zagrożeniem dla osób przebywających w budynku w czasie pożaru jest nie tylko ogień, ale także dym i toksyczne gazy wydzielające się w trakcie procesu spalania. ...

Wysokiej jakości pasma świetlne, świetliki dachowe i klapy dymowe
2016-12-19 0 1521
Wysokiej jakości pasma świetlne, świetliki dachowe i klapy dymowe

Nie trzeba nikogo przekonywać, że najzdrowsze dla oczu jest naturalne światło słoneczne. Jest także najtańsze i korzystnie wpływa na samopoczucie. W czasach, kiedy znaczną część pracy ...

Nowa linia dekorowania profili Aliplast
2015-08-13 0 2611
Nowa linia dekorowania profili Aliplast

Firma Aliplast zaplanowała rok 2015 pod znakiem inwestycji. W połowie lipca do użytku została oddana w pełni zautomatyzowana linia do dekorowania profili aluminiowych firmy Decoral. Druga, zaraz ...Fasady szklano-aluminiowe
2014-03-18 0 3228
Fasady szklano-aluminiowe

Wysoka atrakcyjność wizualna eleganckich i minimalistycznych fasad wykonanych ze szkła i aluminium to tylko jeden z argumentów przemawiających na korzyść tego typu rozwiązania. Klienci ...Tłoczenie i obróbka profili Aliplast
2014-02-19 0 5685
Tłoczenie i obróbka profili Aliplast

Firma Aliplast, jako członek Grupy koncernu Corialis jest prężnie rozwijającym się projektantem, producentem i dystrybutorem profili aluminiowych w Polsce. Dzięki przeprowadzonym szeroko ...

Domy z elewacją klinkierową
2018-05-15 0 116
Domy z elewacją klinkierową

Stwierdzenie, że dach, elewacja, ogrodzenie to wizytówka domu tchnie banałem, ale chyba właśnie w Polsce jest to kwestia szczególnie istotna. Podróż przez kraj, zwłaszcza ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: