Grzejniki kolumnowe LASERLINE

Designerskie grzejniki stalowe marki VOGEL & NOOT

Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o wysokiej klasie jakości, ale także niepowtarzalnym designie. Każdy element w naszym domu czy mieszkaniu może być funkcjonalny, a przy tym piękny. Dotyczy to także centralnego ogrzewania i grzejników, które powinny mieć nie tylko dobre parametry, ale także efektownie prezentować się we wnętrzu. Jaki grzejnik wybrać, aby spełnił nasze wymagania?
Grzejniki kolumnowe LASERLINE - zdjęcie


Dzisiejszy rynek systemów grzewczych oferuje klientom całą gamę produktów, spośród których można wybrać dla siebie najlepsze. Jednym z czołowych dostawców grzejników w Polsce jest marka VOGEL & NOOT, której asortyment obejmuje: grzejniki płytowe, konwektorowe, łazienkowe, kolumnowe, kanałowe oraz dekoracyjne. Nowością w ofercie są grzejniki serii LASERLINE, stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach.

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingLASERLINE Standard / fot. VOGEL & NOOT

 

Grzejniki kolumnowe LASERLINE – design i funkcjonalność
LASERLINE to grzejniki członowe kolumnowe, składające się z połączonych ze sobą kilku pojedynczych żeberek (członów). Swoim wyglądem nawiązują do tradycyjnych grzejników żeberkowych, są jednak wykonane w najnowocześniejszej technologii spawania laserowego. Łączenia poszczególnych elementów grzejnika są niezauważalne, a spoina powstająca w wyniku łączenia stali wiązką laserową ma minimalną szerokość, eliminując praktycznie miejsca powstawania korozji.

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heating laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingSpawanie laserowe oraz spawanie tradycyjne / fot. VOGEL & NOOT

 

To, co wyróżnia grzejniki członowe LASERLINE to również ich budowa. Grzejniki wykonane są z precyzyjnej rury stalowej o przekroju litery D. Taki kształt zapewnia lepszą wydajność i większą powierzchnię wymiany ciepła niż w klasycznych rurach o przekroju kołowym. Dzięki temu szybciej ogrzejemy pomieszczenie i dłużej zapewnimy w nim ciepło.

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingLASERLINE Theke / fot. VOGEL & NOOT

 

LASERLINE – w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby użytkowników
Seria LASERLINE to 5 modeli nowoczesnych grzejników kolumnowych.
Pierwszy to LASERLINE Standard dostępny w pięciu różnych głębokościach (63, 101, 139, 177 oraz 215 mm) i 26 wysokościach (od 155 do 3000 mm), może mieć od 4 do 50 członów w 71 kolorach z palety RAL i kolorach specjalnych. Grzejniki posiadają standardowe podłączenie: 4 x GW 1/2” z boku. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a zróżnicowanie pod względem wymiarowym pozwala na ich instalację nawet w niewielkim pomieszczeniu. Grzejniki kolumnowe Standard o największych wymiarach (6- i 5-kolumnowe) będą świetnie prezentować się w dużej sypialni i otwartym salonie, mniejsze – w kuchni, łazience i przedpokoju. Możliwość lakierowania grzejnika na dowolny kolor pozwala zamienić go w nieprzeciętną ozdobę wnętrza. Jego odcień może harmonizować z kolorem ścian lub kontrastować, tworząc bardzo wyszukany efekt.  

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heating laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingLASERLINE Twin / fot. VOGEL & NOOT

 

Marka VOGEL & NOOT oferuje również grzejniki LASERLINE z podłączeniem środkowym. Takie rozwiązanie ułatwia montaż i pozwala na prostsze podłączenie grzejnika do instalacji – również w budynku w stanie surowym czy przeznaczonym do modernizacji, w szczególności w biurach, budynkach użyteczności publicznej czy obiektach komercyjnych, gdzie całkowita wymiana instalacji i przyłączy byłaby zbyt kosztowna. To rozwiązanie korzystne zarówno dla użytkownika, jak i instalatora. Model LASERLINE z podłączeniem środkowym ma wbudowany regulowany zawór z nastawą wstępną i podłączenia 6xGW 1/2”. Grzejnik produkowany jest w wysokości od 155 do 3000 mm oraz długości od 200 do 1500 mm. Minimalistyczny design odnajdzie się w każdej przestrzeni – prywatnym mieszkaniu, sali szkolnej czy biurze adwokackim.

Do kuchni i łazienki, gdzie liczy się dobre zagospodarowanie przestrzeni, dedykowany jest grzejnik LASERLINE Twin. Model ten dostarczany jest łącznie z ruchomym w pionie wieszakiem w kolorze grzejnika (z chromowanym uchwytem) oraz zestawem mocującym. Pionowy wieszak pozwala na suszenie mokrych ręczników i lekkiej odzieży. Model dostępny jest w kilku wysokościach: 1000, 1200, 1500 i 1800 mm; długościach: 500 mm (dla 10 członów) i 600 mm (dla 12 członów) oraz głębokości 63 mm (jest to model 2-kolumnowy). Grzejnik LASERLINE Twin jest podłączony od dołu po środku przez 2 przyłącza GW 1/2”. Przyłącze zasilania znajduje się zawsze po lewej stronie, przyłącze powrotu po prawej stronie. Rozstaw przyłącza wynosi 50 mm. Dla modelu Twin można dodatkowo zamówić grzałkę elektryczną, dzięki czemu możliwa będzie eksploatacja grzejnika poza sezonem grzewczym.

Dla miłośników nieprzeciętnych i unikatowych rozwiązań idealnym produktem okażą się grzejniki kolumnowe LASERLINE Theke. To wysokie, pionowe grzejniki wyposażone w blat z drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu grzejnik Theke może pełnić w pomieszczeniu formę półki lub stolika, a zainstalowany w kuchni – bufetu i dodatkowo oddzielać strefę kuchenną od jadalnej bądź salonu. LASERLINE Theke łączy w sobie wysoką moc grzewczą, praktyczność oraz nowoczesny design. Blat wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i odkształcenia pod wpływem ciepła drewna bukowego. Na indywidualne zamówienie klienta można zamontować grzejnik bez blatu. Wymiary grzejnika LASERLINE Theke: wysokość 940 mm (750 mm – wysokość samego grzejnika) lub 1090 (900) mm; długość 720 (700), 920 (900) lub 1120 (1100) mm; głębokość: 224 mm (grzejnik 4‑kolumnowy), 262 mm (5‑kolumnowy).

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingLASERLINE z podłączeniem środkowym / fot. VOGEL & NOOT

 

LASERLINE Bank to wyjątkowy grzejnik poziomy wyposażony w drewniany blat, dzięki któremu może pełnić on funkcję podgrzewanego siedziska lub funkcjonalnej półki. Najlepiej sprawdzi się w łazience i przedpokoju ze względu na użyteczność i kompaktowe wymiary. Prosty design grzejnika w połączeniu z drewnem będzie idealnie pasował do wnętrz w stylu klasycznym i skandynawskim. Grzejnik dostępny jest w wysokości: 422 mm (grzejnik 4-członowy), 472 mm (5-członowy), 522 mm (6‑członowy), 572 mm (7-członowy); długości: od 1850 do 3150 mm; głębokości 370 mm.

Grzejniki kolumnowe LASERLINE dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, co daje możliwość wykonania ich w niestandardowych wysokościach i szerokościach oraz dopasowania do pomieszczeń o nietypowych kształtach – kolumny grzejnika mogą być połączone ze sobą pod kątem lub w formie półkola.

Grzejniki stalowe czy aluminiowe?
Zarówno inwestorzy, jak i projektanci zadają sobie pytanie: „który grzejnik wybrać – stalowy czy aluminiowy?”. Grzejniki aluminiowe niewiele ważą – można je powiesić na ścianie o lekkiej konstrukcji, np. z płyt G-K. Jednak ze względu na miękkość materiału, jakim jest aluminium, mają niską odporność na uszkodzenia mechaniczne i nie można ich stosować z instalacją wodną wykonaną z miedzianych rur (podwyższone ryzyko korozji metalu). Z kolei grzejniki stalowe są mocne i uniwersalne – dostępne w różnych wymiarach, dzięki czemu łatwo je zainstalować w każdej przestrzeni. Wielu producentów, jak marka VOGEL & NOOT, coraz częściej stosuje dodatkowo nowoczesne zabezpieczenia antykorozyjne, wydłużające żywotność grzejnika i całej instalacji. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję jakości i zmniejszone ryzyko awarii. Wszystkie grzejniki LASERLINE spełniają wymagania certyfikatów jakości ISO: 9001 i 14001 oraz posiadają deklaracje zgodności z normą PN-EN 442. Objęte są również 10‑letnią gwarancją producenta.

 

laserline grzejniki kolumnowe rettig heating laserline grzejniki kolumnowe rettig heatingWykonanie specjalne / fot. VOGEL & NOOT

 

Wymiana grzejnika żeliwnego na stalowy
A co z grzejnikami żeliwnymi, które jeszcze kilkanaście lat temu królowały w polskich domach? Cenione dawniej za swoją wytrzymałość, przestały się sprawdzać w nowym budownictwie ze względu na zbyt duży ciężar i estetykę. Minusem jest również czas nagrzewania się i stygnięcia żeliwnego grzejnika, który nie pozwala na dowolne sterowanie temperaturą. Dlatego projektanci, deweloperzy oraz inwestorzy zaczęli skłaniać się ku nowym rozwiązaniom, które sprawdzą się w lekkim, energooszczędnym budownictwie oraz przy wymianie starego ogrzewania na nowe, czyli grzejnikach stalowych. Mają one małą bezwładność cieplną – szybko się nagrzewają po włączeniu pieca. Mieści się w nich mniej wody niż w grzejnikach żeliwnych, dzięki czemu użytkownikowi łatwiej jest kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu i zużyć mniej energii. Ponadto, grzejniki ze stali cechuje atrakcyjny wygląd. Grzejniki LASERLINE marki VOGEL & NOOT są idealne zarówno dla nowoczesnego, jak i modernizowanego budownictwa. Szlachetna prostota LASERLINE daje nieograniczone możliwości aranżacyjne – grzejniki będą pięknie prezentować się zarówno w nowoczesnych mieszkaniach, jak i tradycyjnych domach jednorodzinnych.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.vogelundnoot.com

Autor: Anna Szczecka 2018-01-17 0 1568 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
REGULUS®-system Wójcik s.j.śląskie
Rettig Heating Sp. z o.o. Oddział w Wałczu śląskie
Jakie grzejniki wybrać?
2016-09-12 0 1617
Jakie grzejniki wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu w polskich domach królowały masywne żeliwne grzejniki żebrowane, pomalowane farbą olejną, niewydajne i szpecące połowę ściany. Na szczęście ten relikt ...

Łatwe sterowanie wentylacją mechaniczną z rekuperatorem
2016-06-06 0 1337
Łatwe sterowanie wentylacją mechaniczną z rekuperatorem

Automatyczna wentylacja mechaniczna XXI wiek to epoka technologii z najwyższej półki. Powstaje coraz więcej inteligentnych budynków, w których zdalnie można sterować ...

Jednostki wentylacyjne marek Zehnder i PAUL
2016-02-24 0 1575
Jednostki wentylacyjne marek Zehnder i PAUL

Świeże powietrze w pomieszczeniach, w których spędzamy ponad 70% czasu, jest niezbędne dla naszego zdrowia. System komfortowej wentylacji zapewni w każdym domu i mieszkaniu ...Krótkofalowe promienniki podczerwieni
2016-01-08 0 1759
Krótkofalowe promienniki podczerwieni

Elektryczne promienniki podczerwieni – ciepło w ciągu sekundy Niezależnie od tego, czy naszym celem jest skuteczne ogrzanie domu, hotelu, zakładu produkcyjnego, galerii czy patio zależy ...Grzejniki dekoracyjne o dużej mocy cieplnej
2015-12-27 0 3904
Grzejniki dekoracyjne o dużej mocy cieplnej

Stylowe grzejniki o dużej mocy Ponura rzeczywistość PRL-u przyzwyczaiła wielu z nas, że przedmioty użytkowe nie muszą być ładne, o ile dobrze pełnią swoją funkcję. W ciągu minionych ...

Grzejniki z dodatkowymi funkcjami
2015-02-16 0 3524
Grzejniki z dodatkowymi funkcjami

- Nasze grzejniki przełamują bariery użytkowości, które zostały narzucone, niektórym urządzeniom codziennego użytku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie brał pod uwagę ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: