Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe

Budowa hali stalowej krok po kroku

FPUH KOBEX jest przedsiębiorstwem od wielu lat zajmującym się profesjonalną budową i prefabrykacją konstrukcji stalowych, ze szczególną koncentracją na budowie stalowych hal i obiektów wielkopowierzchniowych. Umiejętność elastycznego reagowania na zmieniające się potrzeby klientów sprawiła, że dziś KOBEX jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu firm w Polsce, plasując się tym samym wśród liderów rynku.
Prefabrykowane hale stalowe i obiekty wielkopowierzchniowe - zdjęcie


Firma FPUH KOBEX od początku rozwija się bardzo dynamicznie. Z upływem czasu poszerzała się jej oferta, poprawiały standardy, zwiększa się też jej udział w rynku – nie tylko lokalnym, ale również krajowym i zagranicznym. Jest to możliwe dzięki wytrwałej realizacji strategii polegającej na inwestycjach w nowoczesne technologie, wykwalifikowaną kadrę, koncentracji na jakości oraz nieustannym próbom jak najlepszego dostosowania się do wymogów, jakie stawia współczesny, bardzo dynamiczny rynek i coraz bardziej wymagający klienci.

 

budowa hali stalowej budowa hali stalowejfot. FPUH KOBEX

 

Dzięki budowie nowego zakładu oraz szerokim inwestycjom, w przeciągu ostatnich dwóch lat firma niemal potroiła swoje możliwości produkcyjne, a w ostatnim czasie kolejne rekordy są śrubowane. Dotychczas zrealizowano już ponad 1300 obiektów wielkopowierzchniowych, co daje średnią na poziomie ok. 140 hal rocznie. Można więc śmiało powiedzieć, że co 3 dni gdzieś w Polsce powstaje nowy obiekt stworzony przez firmę KOBEX.

Hala stalowa od projektu do budowy
Jeszcze lepszymi statystykami może pochwalić się biuro projektowe firmy, które każdego roku wytwarza od 200 do 250 projektów hal stalowych i obiektów wielkopowierzchniowych. Każda budowana hala stalowa od podstaw tworzona jest zgodnie z indywidualną wizją inwestora.
- Staramy się w maksymalny sposób dostosować nasze konstrukcje do jego potrzeb i wymagań. Z tego względu dział projektowy od początku pracy nad koncepcją budynku stara się dostosować do wymogów każdego klienta. Oferowane przez nas projekty należą do najbardziej ekonomicznych na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości i myśli technicznej. Opieczętowane i podpisane przez projektanta oraz osobę sprawdzającą wysyłamy pocztą w przeciągu 2-3 tygodni od dnia złożenia zamówienia. Czas ich realizacji ustalany jest indywidualnie, w zależności od cech danej konstrukcji – mówi Dariusz Bandelak z firmy KOBEX.

 

budowa hali stalowej budowa hali stalowejfot. FPUH KOBEX

 

Jest to możliwe nie tylko dzięki stale zwiększającej się wydajności zakładu oraz rosnącej popularności, jaką cieszą się konstrukcje stalowe w przemyśle budowlanym, ale również dzięki temu, że firma oferuje kompleksowy wachlarz usług. Budowa hali stalowej krok po kroku obejmuje więc nie tylko wytworzenie i montaż konstrukcji, ale również pozostałe prace budowlane. W szczególności są to:

- Dostawa i montaż obudowy z blachy czy płyt warstwowych, dzięki którym obiekt nabiera właściwości termoizolacyjne oraz odpowiedni, nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Każda z hal stalowych budowanych przez KOBEX jest uprzednio projektowana również i pod tym względem. Dużą zaletą jest fakt, iż wyspecjalizowani inżynierowie firmy projektują i obliczają dokładnie ilości potrzebnej płyty lub blachy, rodzaje i wielkości obróbek blacharskich, co pozwala na najbardziej ekonomiczne wykorzystanie materiałów. Dzięki powstałym w ten sposób oszczędnościom firma jest w stanie zaoferować obudowę konstrukcji w bardzo atrakcyjnej cenie.

- Montaż stolarki okiennej, bram i świetlików dachowych. Budując obiekt kompleksowo nie sposób pominąć tych elementów. Dzięki wieloletniej współpracy z profesjonalnymi producentami i doświadczeniu montażystów firma oferuje elementy o najwyższej jakości, jakie sprawdziły się już na setkach obiektów w całej Polsce.

- Wykonanie fundamentów. Konstrukcja hal stalowych projektowanych i wykonywanych przez KOBEX składa się zazwyczaj z wylewanych na miejscu stóp oraz podwalin. Każda z nich jest mocno uzbrojona i daje gwarancję stabilności konstrukcji nawet w niekorzystnych warunkach geologicznych. Dzięki prawidłowemu wypoziomowaniu oraz poprawnemu montażowi kotew otrzymujemy gwarancję stabilności i długowieczności całej konstrukcji.

- Posadzki przemysłowe. Jest to kolejna część oferty KOBEX. Prawidłowo wykonana posadzka pełni ważną rolę w codziennym użytkowaniu hali. Z tego względu przy wykonywaniu tego elementu firma korzysta tylko ze współpracy najlepszych i sprawdzonych ekip budowlanych.

 

budowa hali stalowej budowa hali stalowejfot. FPUH KOBEX

 

Budowa hal stalowych
Jak już wspomniano w swojej historii firma KOBEX wykonała wiele obiektów i zbudowała wiele hal stalowych od podstaw, i nie sposób opisać je wszystkie w jednym artykule. Dla bardziej obrazowego pokazania możliwości firmy można jednak pokusić się o krótki opis kilku z nich. W ostatnim czasie portfolio firmy poszerzyło się m.in. o poniższe inwestycje:

1. Hala dla firmy Stalimpex Gorlice
Jest to hala magazynowa o powierzchni 2000 m² . Wymiary osiowe to: długość 65 m, szerokość 29 m, a wysokość w okapie to 8,3 m.
W zakresie firmy KOBEX było kompleksowe wykonawstwo w tym:
- fundamenty,
- prefabrykacja konstrukcji stalowej i jej montaż,
- obudowa z płyt warstwowych wraz z wykonaniem świetlika, bram, okien i drzwi,
- posadzka przemysłowa,
- suwnice – 2 szt.

2. Hala dla firmy PANMAR w Krośnie
Obiekt magazynowo-logistyczny wraz z wiatą. Powierzchnia hali wynosi 2500 m² oraz wiaty dodatkowe 700 m² . Rozpiętość osiowa to 42 m x 78 m, a uwzględniając wiatę wymiary zwiększają się do 58 m x 94 m.
W zakresie firmy KOBEX były wykonanie konstrukcji stalowej oraz montaż konstrukcji i obudowy do stanu zamkniętego. Realizacja montażu trwała niecałe 8 tygodni!

3. KAWMET Zadąbrowie k. Przemyśla
To hala mająca funkcję budynku produkcyjnego jako odlewnia żeliwa. Hala dwunawowa ze zmiennym układem przestrzennym. Wymiary budynku to 48 x 93 m, a jego powierzchnia wynosi 5300 m².
W zakresie firmy KOBEX było wykonanie 270 ton konstrukcji stalowej, jej montaż oraz montaż obudowy o pow. 10200 m², w tym 5000 m² dachu oraz 5200 m² ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

4. COLOREX Kraków
Hala produkcyjna o powierzchni 5500 m² jedno- i dwukondygnacyjna z antresolami. Wymiary zewnętrzne budynku to 74m x 84,5m a jego wysokość wynosi 9,5 m.
W zakresie firmy KOBEX było wykonanie konstrukcji stalowej o łącznym tonażu 320 ton oraz montaż konstrukcji i obudowa ścian. Powierzchnia obudowy wyniosła 2900 m² .

Nie tylko prefabrykowane hale stalowe
Naturalnie obecny zakres oferty firmy jest znacznie szerszy niż na początku jej działalności. Przez wiele lat zakład zajmował się wyłącznie prefabrykacją konstrukcji stalowych. Koncentrowano się wtedy przede wszystkim na osiągnięciu jak najwyższej wydajności i jakości oferowanych wyrobów. W tym celu poczyniono duże inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz zbudowano nową siedzibę firmy, dostosowaną do produkcji wielkogabarytowych elementów stalowych.
- Do najważniejszych z tych inwestycji zalicza się zakup np. najnowocześniejszej maszyny do cięcia i wiercenia w kształtownikach stalowych, jednaj z największych w rejonie przecinarek plazmowych, jednej z największych w Polsce pras krawędziowych, czy też realizowana obecnie budowa profesjonalnej i w pełni wyposażonej malarni – mówi Dariusz Bandelak.

 

budowa hali stalowej budowa hali stalowejfot. FPUH KOBEX

 

Idąc za potrzebami rynku i nowo obraną strategią przedsiębiorstwo z firmy produkcyjnej przekształciło się w profesjonalną firmę produkcyjno-budowlaną. Coraz większy zakres oferowanych przez firmę produktów wykonywany jest wewnątrz zakładu, pod ścisłą kontrolą zakładowej kontroli produkcji. Jest to o tyle ważne, że dzięki takiej strategii firma posiada dużą kontrolę nad tym, co później dzieje się na jej budowach, a w razie problemów – może błyskawicznie na nie reagować.
- Poza tym mamy gwarancję, że wszystkie nowe rozwiązania testowane i ulepszane są na bieżąco na bazie zbieranych przez lata doświadczeń – podkreśla Dariusz Bandelak.  
Najbliższe lata zgodnie z założeniami wcześniej wspomnianej strategii firmy zapowiadają się na bardzo pracowicie. Planowana jest dalsza ekspansja na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Firma wciąż koncentruje się na poszerzaniu swojego portfolio, inwestycjach, oraz zapewnieniu jak najwyższej jakości oferowanych usług. Wszystkie te kroki docelowo mają zapewnić jak najlepszą i najbardziej kompleksową obsługę klienta, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i konkurencyjnych rynkowo cen.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kobexstal.pl

 

Autor: Barbara Fride 2017-12-14 0 1482 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Conexx Sp. Z o.o.śląskie
Develagrodolnośląskie
KOBEXpodkarpackie
LLENTABHALLEN Sp. z o.o.pomorskie
P.P.H.U STRUMIN Kamil Strumińskiświętokrzyskie
W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.wielkopolskie
Budowa obiektów przemysłowych
2018-06-12 0 76
Budowa obiektów przemysłowych

(R)ewolucja! Budownictwo przemysłowe wczoraj i dziś Krzywdzące byłoby stwierdzenie, że architektom odpowiedzialnym za budowę obiektów przemysłowych w latach przed transformacją i tuż ...

Stalowe hale ocieplane
2018-03-20 0 792
Stalowe hale ocieplane

Hale o konstrukcji stalowej W branży rolniczej firma Conexx jest przedsiębiorstwem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako jeden z największych graczy wśród dostawców ...

Prefabrykowane hale łukowe Develagro
2018-01-16 0 1644
Prefabrykowane hale łukowe Develagro

Dlaczego warto inwestować w hale łukowe? Hale łukowe Develagro charakteryzuje przede wszystkim lekka konstrukcja, która jednocześnie jest bardzo wytrzymała i solidna. Trwałość hali ...Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy
2017-10-30 0 1050
Smart building - energooszczędne i produktywne miejsca pracy

Potrzeby i oczekiwania Właściciele oraz użytkownicy budynków przemysłowych i biurowych deklarują, że ich podstawowym problemem jest brak możliwości uzyskania fachowej pomocy w ...Stalowe hale przemysłowe
2017-04-25 0 2233
Stalowe hale przemysłowe

Hale dla rolników Hale o konstrukcji stalowej to rozwiązanie, które już na dobre zadomowiło się na naszym rynku. Ich producenci coraz częściej podkreślają, że ważną grupą ...

Producent hal stalowych
2016-12-14 0 2383
Producent hal stalowych

Konstrukcje hal stalowych Hale produkcyjne – to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi do głowy, gdy myślimy o konstrukcjach hal stalowych i ich zaletach, takich jak ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: