Elektroniczna pompa obiegowa c.o.

Ciepło z każdej strony!

Większość instalacji centralnego ogrzewania do wydajnej pracy potrzebuje urządzenia wymuszającego obieg czynnika grzewczego. Najpopularniejszym z nich jest elektroniczna pompa obiegowa. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku, jakością i wielofunkcyjnością wyróżnia się zdecydowanie pompa Wilo-Yonos PICO 2.0.
Elektroniczna pompa obiegowa c.o. - zdjęcie


Jaka pompa obiegowa do c.o.?
Aby dobrać optymalny model pompy Wilo-Yonos PICO 2.0 do potrzeb użytkownika, wystarczy skorzystać z aplikacji Doradca Wilo dostępnej na smarfony. Za pomocą pytań o szczegółowe parametry instalacji aplikacja wskaże, na którym modelu pompy powinniśmy skupić swoją uwagę. To prosty i pewny sposób, nie wymagający wyjścia z domu.

Co wyróżnia pompę Wilo-Yonos PICO 2.0?
Wilo-Yonos PICO to nowa generacja najpopularniejszych w Polsce pomp obiegowych do instalacji grzewczych i chłodniczych. Nowy design oraz ustawienia sprawiają, że montaż oraz regulacja są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników.

Wilo-Yonos PICO 2.0 to bezdławnicowa pompa obiegowa z przyłączem gwintowanym, z silnikiem o najwyższej sprawności, synchronicznym w technologii ECM, odpornym na prąd przy zablokowaniu i ze zintegrowanym elektronicznym układem regulacji wydajności do bezstopniowej regulacji różnicy ciśnień. Pompa do centralnego ogrzewania została wyposażona w funkcję automatycznego odblokowywania się. Przeznaczona jest do wszystkich wodnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych, nawet tych z glikolowym wymiennikiem ciepła.

 

wilo wilofot. Wilo

 

Łatwy montaż
Szereg nowoczesnych rozwiązań sprawia, że montaż tej pompy jest prosty i szybki, więc mało kosztuje. Nowa, niezwykle kompaktowa budowa pomp oraz korpus hydrauliczny w wymiarze starych pomp stałoobrotowych typu Wilo-Star-RS sprawiają, że niemal zawsze wymiana starej pompy na nową jest banalnie prosta. Dostęp do śrub montażowych od frontu pompy poprawia dodatkowo wygodę i szybkość montażu. Ponadto, projektanci zadbali o niewielkie wymiary pompy, a tym samym zapewnili więcej możliwości jej montażu. Znane z poprzedniego modelu pomp Wilo rozwiązanie wtyczki Wilo-Konektor pozwala na podłączenie pompy do sieci elektrycznej bez konieczności użycia narzędzi.

Ultrałatwa obsługa pompy
To, co dla użytkownika ma największe znaczenie, to obok wydajności obsługa urządzenia. To z nią zmagamy się na co dzień, a skomplikowana obsługa potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Na szczęście pompy obiegowe do c.o. Wilo-Yonos PICO 2.0 mają intuicyjną obsługę.

Jeśli pompa ma zastosowanie do ogrzewania grzejnikowego, należy wybrać pole niebieskie, znajdujące się po lewej stronie pokrętła. W zależności od ilości grzejników do zasilenia i zastosowanego modelu pompy, należy wybrać odpowiednio mały, średni bądź duży domek na interfejsie pompy.

Jeśli pompa ma zastosowanie w instalacji ogrzewania podłogowego, należy wybrać przy pomocy zielonego pokrętła pola po prawej stronie, oznaczone kolorem żółtym. Także tutaj istnieje prosta zależność pomiędzy powierzchnią grzewczą podłogi, a zastosowanym modelem pompy, która wpływa na wybór odpowiednio małego, średniego bądź dużego domku na interfejsie pompy.

Przy wymianie pompy stałoobrotowej na pompę nowej generacji Wilo-Yonos PICO 2.0 można zastosować także jeden z 3 biegów stałej prędkości, oznaczonych na interfejsie kolorem szarym. Prościej się nie da!

Wilo – postaw na jakość!
Firma Wilo jest jednym z wiodących producentów pomp i systemów pompowych do ogrzewnictwa, klimatyzacji, wentylacji, zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków. Ta firma to synonim niemieckiej jakości i tradycji inżynierskiej. Pompy Wilo są nowoczesne, sprawne, wydajne i proste w obsłudze – idealne do każdego domu!

Z pełną ofertą firmy Wilo można zapoznać się na stronie www.wilo.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2017-12-08 0 1865 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Wilo Polska Sp. z o.o.mazowieckie
Działka ze studnią głębinową – jaką pompę wybrać?
2018-06-12 0 470
Działka ze studnią głębinową – jaką pompę wybrać?

Jaką pompę głębinową wybrać? Przy wyborze pompy do studni głębinowej przede wszystkim należy postawić na jakość i zainwestować w droższe, ale sprawdzone urządzenie, które ...

Pompa do odprowadzania kondensatu
2017-04-19 0 1804
Pompa do odprowadzania kondensatu

Odprowadzanie skroplin z kotła kondensacyjnego Produktem ubocznym działania kotłów kondensacyjnych jest powstawanie kondensatu (skroplin). Wytrącanie wody jest zjawiskiem nieuniknionym, ...

Pompy ciepła – czy i kiedy warto?
2015-10-19 0 2872
Pompy ciepła – czy i kiedy warto?

Darmowe ciepło z ziemi, wody lub powietrza Rozwój technologii umożliwiających wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to nie tylko moda, ale także przejaw racjonalnego ...Jak wykonuje się posadzki przemysłowe?
2018-05-11 0 578
Jak wykonuje się posadzki przemysłowe?

Często powtarzamy, że XXI wiek to epoka profesjonalizacji obejmującej niemal wszystkie gałęzie przemysłu, jednak rzadko zastanawiamy się, co tak naprawdę kryje się pod tym terminem. ...Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie
2018-04-26 0 1043
Pellet – czyste ogrzewanie w dobrej cenie

Pellet energetyczny – czym jest? Pellet jest paliwem z biomasy przeznaczonym do ogrzewania budynków. To sprasowana pod wysokim ciśnieniem trocina, która ma postać granulatu ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 1074
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: