Elektroniczna pompa obiegowa c.o.

Ciepło z każdej strony!

Większość instalacji centralnego ogrzewania do wydajnej pracy potrzebuje urządzenia wymuszającego obieg czynnika grzewczego. Najpopularniejszym z nich jest elektroniczna pompa obiegowa. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku, jakością i wielofunkcyjnością wyróżnia się zdecydowanie pompa Wilo-Yonos PICO 2.0.
Elektroniczna pompa obiegowa c.o. - zdjęcie


Jaka pompa obiegowa do c.o.?
Aby dobrać optymalny model pompy Wilo-Yonos PICO 2.0 do potrzeb użytkownika, wystarczy skorzystać z aplikacji Doradca Wilo dostępnej na smarfony. Za pomocą pytań o szczegółowe parametry instalacji aplikacja wskaże, na którym modelu pompy powinniśmy skupić swoją uwagę. To prosty i pewny sposób, nie wymagający wyjścia z domu.

Co wyróżnia pompę Wilo-Yonos PICO 2.0?
Wilo-Yonos PICO to nowa generacja najpopularniejszych w Polsce pomp obiegowych do instalacji grzewczych i chłodniczych. Nowy design oraz ustawienia sprawiają, że montaż oraz regulacja są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników.

Wilo-Yonos PICO 2.0 to bezdławnicowa pompa obiegowa z przyłączem gwintowanym, z silnikiem o najwyższej sprawności, synchronicznym w technologii ECM, odpornym na prąd przy zablokowaniu i ze zintegrowanym elektronicznym układem regulacji wydajności do bezstopniowej regulacji różnicy ciśnień. Pompa do centralnego ogrzewania została wyposażona w funkcję automatycznego odblokowywania się. Przeznaczona jest do wszystkich wodnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych, nawet tych z glikolowym wymiennikiem ciepła.

 

wilo wilofot. Wilo

 

Łatwy montaż
Szereg nowoczesnych rozwiązań sprawia, że montaż tej pompy jest prosty i szybki, więc mało kosztuje. Nowa, niezwykle kompaktowa budowa pomp oraz korpus hydrauliczny w wymiarze starych pomp stałoobrotowych typu Wilo-Star-RS sprawiają, że niemal zawsze wymiana starej pompy na nową jest banalnie prosta. Dostęp do śrub montażowych od frontu pompy poprawia dodatkowo wygodę i szybkość montażu. Ponadto, projektanci zadbali o niewielkie wymiary pompy, a tym samym zapewnili więcej możliwości jej montażu. Znane z poprzedniego modelu pomp Wilo rozwiązanie wtyczki Wilo-Konektor pozwala na podłączenie pompy do sieci elektrycznej bez konieczności użycia narzędzi.

Ultrałatwa obsługa pompy
To, co dla użytkownika ma największe znaczenie, to obok wydajności obsługa urządzenia. To z nią zmagamy się na co dzień, a skomplikowana obsługa potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Na szczęście pompy obiegowe do c.o. Wilo-Yonos PICO 2.0 mają intuicyjną obsługę.

Jeśli pompa ma zastosowanie do ogrzewania grzejnikowego, należy wybrać pole niebieskie, znajdujące się po lewej stronie pokrętła. W zależności od ilości grzejników do zasilenia i zastosowanego modelu pompy, należy wybrać odpowiednio mały, średni bądź duży domek na interfejsie pompy.

Jeśli pompa ma zastosowanie w instalacji ogrzewania podłogowego, należy wybrać przy pomocy zielonego pokrętła pola po prawej stronie, oznaczone kolorem żółtym. Także tutaj istnieje prosta zależność pomiędzy powierzchnią grzewczą podłogi, a zastosowanym modelem pompy, która wpływa na wybór odpowiednio małego, średniego bądź dużego domku na interfejsie pompy.

Przy wymianie pompy stałoobrotowej na pompę nowej generacji Wilo-Yonos PICO 2.0 można zastosować także jeden z 3 biegów stałej prędkości, oznaczonych na interfejsie kolorem szarym. Prościej się nie da!

Wilo – postaw na jakość!
Firma Wilo jest jednym z wiodących producentów pomp i systemów pompowych do ogrzewnictwa, klimatyzacji, wentylacji, zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków. Ta firma to synonim niemieckiej jakości i tradycji inżynierskiej. Pompy Wilo są nowoczesne, sprawne, wydajne i proste w obsłudze – idealne do każdego domu!

Z pełną ofertą firmy Wilo można zapoznać się na stronie www.wilo.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2017-12-08 0 1653 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Wilo Polska Sp. z o.o.mazowieckie
Pompa do odprowadzania kondensatu
2017-04-19 0 1540
Pompa do odprowadzania kondensatu

Odprowadzanie skroplin z kotła kondensacyjnego Produktem ubocznym działania kotłów kondensacyjnych jest powstawanie kondensatu (skroplin). Wytrącanie wody jest zjawiskiem nieuniknionym, ...

Pompy ciepła – czy i kiedy warto?
2015-10-19 0 2793
Pompy ciepła – czy i kiedy warto?

Darmowe ciepło z ziemi, wody lub powietrza Rozwój technologii umożliwiających wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to nie tylko moda, ale także przejaw racjonalnego ...

Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe
2018-01-25 0 636
Kotły SAS dużych mocy na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe o dużej mocy pozwalają nie tylko na ogrzewanie obiektu, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ponadto funkcjonalność izaawansowana automatyka zapewnia komfort ...Sterowanie kotłem c.o. przez Internet
2018-01-25 0 1322
Sterowanie kotłem c.o. przez Internet

Uniwersalne rozwiązania są w cenie! Seria BeSMART jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, bo programator BeSMART może w trybie termostatu ON/OFF sterować wszystkimi kotłami gazowymi, a jego ...Kotły 5 klasy
2017-11-09 0 1938
Kotły 5 klasy

Problem smogu dotyczy w okresie grzewczym nie tylko dużych miast. Wręcz przeciwnie, najgorzej jest w małych miejscowościach bez sieci centralnego ogrzewania. Przestarzałe piece i mieszkańcy ...

Kocioł SAS BIO COMPACT
2017-10-31 0 1846
Kocioł SAS BIO COMPACT

Kocioł podajnikowy napelet SAS BIO COMPACT Nowy kocioł SAS BIO COMPACT tokocioł nabiomasę – pelet drzewny wyposażony wautomatyczny system podawania paliwa. Dedykowany dla domów ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: