Budownictwo modułowe w technologii Polytech Moduł System

Od styrobetonu do murowych paneli izolacyjnych

Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju branży budowlanej? Z jednej strony z pewnością rosnące wymagania klientów, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, krótkiego czasu budowy. Z drugiej strony wymagane innowacje wymuszane są też przez zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, przede wszystkim – gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. W efekcie wznoszone dziś budynki muszą być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne. Produktem, który idealnie wpisuje się w te wymagania są murowe panele izolacyjne Polytech Moduł System – nowatorskie rozwiązanie na skalę światową, opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o.
Budownictwo modułowe w technologii Polytech Moduł System - zdjęcie


Prefabrykowane izolacyjne panele murowe
Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton,  a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech.
W wyniku rozwoju technologii, w tym metod produkcji innowacyjnego styrobetonu, powstały izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System (PMS), przeznaczone do wykonywania przegród nośnych i nienośnych. Zakres zastosowań paneli izolacyjnych jest bardzo szeroki: można wznosić z nich ciepłe ściany zewnętrzne nośne, osłonowe, ściany działowe w budownictwie kubaturowym (obecnie są to domy jednorodzinne). Obecnie panele izolacyjne murowe Polytech Moduł System mogą być zastosowane w budynkach niskich. Ambicją firmy jest wznoszenie budynków średniowysokich do 20 m wysokości i 5 kondygnacji.
Opracowanie nowego produktu sprawiło, że oferta firmy Akces znacznie się poszerzyła: obecnie przedsiębiorstwo zajmuje się także projektowaniem i budową domów modułowych w technologii Polytech Moduł System. Wszystkie poczynania dzieją się we współpracy z firmą wdrożeniową Tech Service Polska oraz jednostkami naukowymi z kraju i zagranicy.

 

Budownictwo modułowe Budownictwo modułowefot. Akces BK Sp. z o.o.

 

Budownictwo modułowe i prefabrykacja ścian – dlaczego to się opłaca?
Jak wygląda budowa ciepłych ścian z wykorzystaniem paneli izolacyjnych PMS? Pierwszym krokiem jest przygotowanie projektu. Wymiary fizyczne paneli mogą być dobierane indywidualnie w zależności od opracowanego projektu budowlanego danego budynku, możliwa jest również adaptacja gotowych projektów o tradycyjnej konstrukcji. Etap następny to produkcja ścian prefabrykowanych w systemie Polytech Moduł System (PMS). Powstają one w zakładzie produkcyjnym, skąd transportuje się je na plac budowy. Następnie tak przygotowane ściany montuje się na fundamentach. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko ekspresowy czas realizacji inwestycji (montaż jednej kondygnacji trwa zaledwie 1 dzień!). Poza samym montażem cała budowa odbywa się de facto w fabryce, co oznacza, że prace na zewnątrz ograniczone są do minimum, przez co uniezależniamy się od niesprzyjających warunków atmosferycznych, które często są hamulcem w przypadku tradycyjnego budownictwa. Dzięki temu, że w miejsce docelowe przywożone są gotowe elementy, utrzymamy także większy porządek na placu budowy, a zarazem zminimalizujemy ryzyko kradzieży sprzętu czy materiałów budowlanych. W odróżnienia od tradycyjnych murów, gotowe ciepłe ściany wykonane w systemie Polytech Moduł System mają równą i gładką powierzchnię co przyspiesza roboty wykończeniowe, redukując tym samym całościowy koszt inwestycji.

 

Budownictwo modułowe Budownictwo modułowefot. Akces BK Sp. z o.o.

 

Dla osób, które rozpoczynają budowę nie dysponując wielkim budżetem, zaletą nie do przecenienia w przypadku budownictwa modułowego jest możliwość późniejszej rozbudowy domu bez obaw, że bryła budynku będzie niespójna architektonicznie. Przegrody zewnętrzne domu modułowego w systemie Polytech Moduł System są zaprojektowane w klasie izolacyjności domów energooszczędnych (gdzie U ⋍ 0,15w/m2K). Dodatkowo Polytech Moduł System uwzględnia zastosowanie najnowocześniejszych technologii do zarządzania energią.

Panele izolacyjne w systemie Polytech
Zbudowane w systemie Polytech Moduł System ciepłe ściany są nie tylko doskonale zaizolowane termicznie i akustyczne oraz „skrojone” na miarę indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki ich niewielkiemu ciężarowi można je posadowić również na słabszych gruntach, a błyskawiczny czas realizacji inwestycji i możliwość prowadzenia prac w zimie pozwala radykalnie przyspieszyć moment zamieszkania we własnym domu.
Wysoka izolacyjność cieplna paneli izolacyjnych w systemie Polytech gwarantuje niskie koszty utrzymania obiektu. W przypadku paneli dwuwarstwowych deklarowany współczynnik przenikania ciepła U dla wykonanej z nich przegrody wynosi 0,15⋍W/m2K. Pozwala to na konstruowanie i budowanie budynków niskoenergetycznych, spełniających z nadwyżką wymagania obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku (U max. 0,2 W/m2K), zawarte w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

Budownictwo modułowefot. Akces BK Sp. z o.o.

 

Już dziś można śmiało mówić, że budowanie ciepłych ścian z paneli izolacyjnych  w systemie Polytech to przełom w projektowaniu nowoczesnego i przyjaznego człowiekowi budownictwa. W czasach, w których liczy się nie tylko energooszczędność budynku (która w prosty sposób przekłada się na wysokość rachunków), ale także szybki czas budowy. Domy modułowe w systemie Polytech to rozwiązanie innowacyjne, świetnie wpisujące się w coraz wyższe oczekiwania klientów. Trudno też znaleźć domy, które tak celnie odpowiadałyby na wymóg elastyczności. Możliwość łatwej rozbudowy lub adaptacji istniejącej sprawia, że metraż domu może rosnąć wraz z rodziną i jej potrzebami.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.akces.info.pl oraz bezpośrednio w biurze projektowym firmy.

 

Autor: Barbara Fride 2017-11-27 0 1101 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
AKCES BK Sp. z o.o.śląskie
Majster Budowlane Abc
Onninen sp. z o.o. mazowieckie
REW-TON SP. Z O. O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA mazowieckie
Polski producent małej architektury i odbojnic przemysłowych
2017-10-10 0 1085
Polski producent małej architektury i odbojnic przemysłowych

Wyposażenie parków iogrodów – mała architektura ogrodowa Wiele osób nie wyobraża sobie przestrzeni miejskiej bez parków, które stanowią małe zakątki, ...

Hurtownia Onninen – kompleksowe dostawy dla instalatorów, budownictwa i przemysłu
2017-02-01 0 1489
Hurtownia Onninen – kompleksowe dostawy dla instalatorów, budownictwa i przemysłu

W myśl idei bycia najlepszym dostawcą w zakresie zintegrowanych usług materiałowych powstała sieć hurtowni Onninen, która działa nie tylko na terenie Polski, ale także w wielu innych ...

Rusztowania elewacyjne i lekkie systemy szalunkowe
2018-03-21 0 112
Rusztowania elewacyjne i lekkie systemy szalunkowe

Rusztowania fasadowe (elewacyjne) ramowe, rusztowania modułowe Rusztowania ramowe, fasadowe, lekkie systemy szalunkowe... szeroka oferta rynkowa w niczym nie przypomina rozwiązań, jakie ...Panele zewnętrzne na dom
2018-03-14 0 561
Panele zewnętrzne na dom

Panele drewnopodobne – imitacja nie do odróżnienia Drewno należy donajstarszych materiałów używanych przez człowieka. Zewzględu naswoje walory użytkowe iestetyczne, ...Zastosowanie geokompozytów Griltex
2018-03-13 0 149
Zastosowanie geokompozytów Griltex

Z praktycznego punktu widzenia, najlepszą miarą weryfikującą jakość i przydatność każdego produktu geosyntetycznego, jest stosowanie go na dużą skalę, w strategicznych projektach ...

Farby na posadzki betonowe, farby do jachtów, gruntoemalie epoksydowe
2018-03-09 0 1368
Farby na posadzki betonowe, farby do jachtów, gruntoemalie epoksydowe

Farby i grunty antykorozyjne – profesjonalizm w każdym calu Firma AL-KOR od chwili powstania w 1997 roku, czyli już od 20 lat, oferuje profesjonalne farby przemysłowe do ochrony i renowacji ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: