Domy drewniane szkieletowe

Dlaczego warto budować domy szkieletowe w systemie Steico?

Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób na wybudowanie domu swoich marzeń. Drewniany dom jest zdrowy i zapewnia mieszkańcom odpowiedni mikroklimat. Podstawą zachowania ciepła w takim domu jest odpowiednio dobrana izolacja. Firma Grandhouse – producent domów szkieletowych, wykorzystuje w termoizolacji swoich domów materiały firmy Steico wykonane z naturalnego włókna drzewnego.
Domy drewniane szkieletowe - zdjęcie


Domy szkieletowe – zalety budowania
Zalet budowania w technologii szkieletowej jest wiele. Takie domy są przede wszystkim lekkie. Wystarczą niewielkie fundamenty do postawienia domu szkieletowego, który dodatkowo jest łatwy i szybki w montażu (taki dom powstaje około 3 miesiące), co daje inwestorowi spore oszczędności w kosztach. Dom szkieletowy jest stosunkowo tańszy w budowie niż murowany, a inwestor nie musi zwlekać z wprowadzeniem się do domu. Ponadto, możliwość wykonywania prac zimą, a co za tym idzie – brak przerw technologicznych, powoduje dodatkowe skrócenie czasu budowy.

 

domy szkieletowe drewniane grandhouse domy szkieletowe drewniane grandhousefot. Grandhouse

 

Co więcej, jest to dom całkowicie energooszczędny. Domy szkieletowe oparte są na odpowiednio przemyślanej konstrukcji. Głównym materiałem używanym do produkcji domów firmy Grandhouse jest specjalnie wyselekcjonowane drewno, które charakteryzuje się wysoką trwałością i sprężystością. Dzięki temu dom szkieletowy jest w stanie przetrwać różnego rodzaju anomalie pogodowe. Precyzyjna obróbka pozwala wykonać bardzo dokładny i ciasno spasowany bal, co ułatwia proces montażu ścian i zabezpiecza budynek przed czynnikami atmosferycznymi i stratami ciepła.

W trakcie budowy kładzie się wysoki nacisk na dokładne wykonanie wszystkich elementów, w szczególności izolacji termicznej – firma Grandhouse używa do tego wysokiej jakości materiałów izolacyjnych Steico. To właśnie ten element sprawia, że są to domy energooszczędne – ich ściany nagrzewają się kilka razy szybciej niż budynków murowanych, a ciepło nie ucieka z budynku, co znajduje przełożenie na niższe koszty ogrzewania.

 

domy szkieletowe drewniane grandhouse domy szkieletowe drewniane grandhousefot. STEICO

 

Domy szkieletowe drewniane – jak się w nich mieszka?
Drewniane domy szkieletowe są zdrowe i bezpieczne dla człowieka. Drewno to naturalny materiał, który zapewnia korzystny mikroklimat w budynku – czyste powietrze o odpowiedniej wilgotności oraz optymalnej temperaturze (latem w domu jest chłodno, a zimą ciepło). Nawet przy bardzo niskich temperaturach w okresie jesienno-zimowym ściany szybko się nagrzewają, a dodatnia temperatura utrzymuje się nawet przez kilka dni. Ponadto, odpowiednio dobrany materiał izolacyjny dodatkowo poprawia standard cieplny budynku oraz zapewnia wysoki komfort akustyczny, ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz wilgocią.

Technologia szkieletowa pozwala na budowanie domów w dowolnym stylu architektonicznym – zarówno tradycyjnych, wiejskich czy góralskich chat z wieloma detalami ozdobnymi, jak i bardzo nowoczesnych budynków o prostej formie. Inwestor może stworzyć dom swoich marzeń, zgodny ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Bez względu na to, czy będzie to mały parterowy dom na przedmieściach czy gustowna rezydencja usytuowana na dużej działce z ogrodem dom szkieletowy będzie pięknie prezentował się w każdym otoczeniu.

System budowlany Steico – izolacja domów szkieletowych
Materiały izolacyjne Steico używane do ocieplenia domów szkieletowych firmy Grandhouse wykonane są z naturalnego włókna drzewnego. Dzięki temu pozwalają na projektowanie oraz budowę domów w standardzie energooszczędnym oraz pasywnym. Dedykowane są zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i drewnianym, a także przy modernizacji starszych budynków.

Materiały Steico to przede wszystkim wysokiej jakości izolacja termiczna domu. Zapewniają większy komfort cieplny w pomieszczeniach, niwelując mostki cieplne i przeciągi. Ściana zaizolowana matami z włókna drzewnego jest ciepła, dlatego można lekko obniżyć temperaturę ogrzewania. Nie tracimy przy tym komfortu cieplnego, a jeszcze zyskujemy obniżenie kosztów energii – obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić około 5% kosztów energii. Powietrze wewnątrz budynku jest ciepłe i statyczne, dzięki temu w pomieszczeniach nie unosi się kurz, więc mogą w nich przebywać również alergicy.

 

domy szkieletowe drewniane grandhouse domy szkieletowe drewniane grandhousefot. Grandhouse

 

Materiały budowlane Steico zapewniają również dobrą izolację akustyczną. Lepiej niwelują dźwięki z zewnątrz, np. hałas uliczny czy głośne odgłosy bawiących się na pobliskim placu zabaw dzieci w porównaniu z innymi materiałami ociepleniowym, jak choćby z poliestyrenu. Dzięki temu użytkownicy mają zapewniony komfort w swoim domu, co jest niezwykle ważne dla rodzin z małymi dziećmi czy osób starszych.

Włókno drzewne bardzo dobrze zabezpiecza dom szkieletowy również przed wilgocią i eliminuje powstawanie pleśni i grzybów. Ponadto, jest to materiał ognioodporny. W kontakcie z ogniem powstaje zwęglona warstwa, która zapobiega szybkiemu wypalniu się izolacji i hamuje dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Materiały izolacyjne Steico mogą stworzyć konstrukcję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B – ogień potrzebuje aż 90 minut, aby przejść przez konstrukcję, co daje czas mieszkańcom na bezpieczną ewakuację. Ponadto, izolacja z włókna drzewnego emituje podczas pożaru znacznie mniej szkodliwych gazów niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych.

Aspekt ekologiczny jest niezwykle ważny przy wyborze izolacji domu szkieletowego. Materiały Steico są w tej kwestii bezkonkurencyjne, ponieważ skutecznie redukują ilość dwutlenku węgla (izolacja przeciętnego domu jednorodzinnego redukuje taką samą ilość dwutlenku węgla, jaką wytwarza samochód osobowy na trasie 50000 km) oraz negatywne dla środowiska zjawiska, powstające przy wytwarzaniu energii. Dzięki temu można zbudować budynek według norm pasywnych, a przy modernizacji starego budownictwa osiągnąć oszczędność energii nawet do 80%.

 

domy szkieletowe drewniane grandhouse domy szkieletowe drewniane grandhousefot. Grandhouse

 

Drewniane domki letniskowe
Firma Grandhouse zajmuje się nie tylko budową domów, ale także domków letniskowych w technologii szkieletowej. Drewniane domki letniskowe są idealną propozycją dla osób, które lubią spędzać weekendy i wakacje poza domem, blisko natury. Mogą oni zainwestować w taki domek, który jest trwały, zdrowy i bezpieczny. Ze względu na materiał użyty do budowy (odpowiednio wyselekcjonowane i przygotowane drewno) daje on możliwość użytkowania go przez cały rok – również jesienią i zimą, dzięki czemu możemy okres świąteczny czy ferie zimowe spędzać w ulubionym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Drewniane domki letniskowe w technologii szkieletowej są również idealną propozycją dla właścicieli miejscowości i ośrodków wypoczynkowych, letnisk oraz schronisk zimowych, którzy w szybki i przystępny cenowo sposób mogą poszerzyć swoją ofertę i w ten sposób zyskać większą liczbę klientów.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.grandhouse.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-11-24 0 2041 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Simple House mazowieckie
DREWNIANE ZIELONE DOMY A. Pawlik, G. Holte s.c. podkarpackie
Eko-Dom Budownictwo Ogólne Piotr Lipowczanśląskie
EURODOM S.C.podkarpackie
LOG HOUSE - Domy z bali małopolskie
Przedsiębiorstwo Partner Sp. z o.o.zachodniopomorskie
SENDOM DOMY DREWNIANE SP ZOO SPÓŁKA KOMANDYTOWApomorskie
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej
2018-03-13 0 1201
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej

Co to są domy szkieletowe? Co je odróżnia od murowanych? Domy drewniane szkieletowe całoroczne, znane i popularne na całym świecie, wznoszone są z elementów prefabrykowanych - ...

Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej
2018-01-09 0 713
Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej

Obecnie budowa domu nie trwa kilka lat, a przez to nie wymaga utrzymywania kolejnych ekip budowlanych przez kilka kolejnych sezonów. Dzięki temu inwestycja jest tańsza, a sam dom – ...

Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami
2017-11-21 0 2269
Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami

Zgrabny dom nastart Ten niepozorny, parterowy dom osymbolu XVII jest doskonałym wyborem dla singli oraz rodzin, które poszukują przytulnego wnętrza opartego natrzech sypialniach. ...Drewniane domy modułowe
2017-10-30 0 4430
Drewniane domy modułowe

Lider Budowlany: Proszę przypomnieć, czym są drewniane domy modułowe SIMPLE HOUSE? Jakub Szczęsny: System domów modułowych na początku obejmował budynki w pięciu podstawowych ...Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy
2017-10-25 0 1417
Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy

Jedną ztakich możliwości jest ekologiczne budowanie domów, czyli biobudowanie. Abiobudowanie toużywanie dorealizacji domu naszych marzeń materiałów jak najmniej przetworzonych, ...

Wybieramy drewniany dom letniskowy
2017-10-10 0 2792
Wybieramy drewniany dom letniskowy

Drewniany dom parterowy czy piętrowy? Każdy z nas ma swój ulubiony styl urlopowania: jedni lubią dalekie i egzotyczne podróże, inni wycieczki po najpiękniejszych zakątkach ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: