Jaki parkiet na ogrzewanie podłogowe?

Podłoga drewniana warstwowa

Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Pojawia się jednak problem dotyczący podłogi. Jaką wybrać na ten rodzaj ogrzewania i jak przeprowadzić prace montażowe? Fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK doradzają, aby w tej kwestii wybrać podłogę warstwową i wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w tego typu parkiet.
Jaki parkiet na ogrzewanie podłogowe? - zdjęcie


Podłogi warstwowe – alternatywa dla tradycyjnego parkietu
Podłogi warstwowe dają użytkownikowi możliwości, które są nieosiągalne przy podłogach tradycyjnych. Deski warstwowe są bardzo trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo podłoga warstwowa daje możliwość wielokrotnej renowacji oraz naprawiania miejscowych uszkodzeń. Jest odporna na działanie podwyższonej temperatury – dlatego można stosować ją na ogrzewaniu podłogowym, a jej budowa zapobiega zmianom geometrycznym i pękaniu drewna przy zmianach wilgotności oraz temperatury. Przy całym wachlarzu właściwości, podłoga zachowuje ciągle ciepło naturalnego drewna, a zainstalowana na ogrzewaniu podłogowym dobrze rozprowadza ciepło w całym mieszkaniu.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Ponadto podłogi warstwowe pozwalają na uzyskanie różnych wariantów wykończenia powierzchni.
– Proponujemy różne rodzaje wykończenia powierzchni – mówią przedstawiciele Centrum Parkietowego NOWAK – Pierwszym jest wykończenie gładkie, gdzie powierzchnia desek zostaje wyszlifowana. Taka podłoga wygląda bardzo elegancko i świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, gdzie liczy się każdy detal. Inny rodzaj to wykończenie szczotkowane, które pozwala wydobyć naturalną strukturę drewna. Tego typu parkiet jest idealny do pomieszczeń w stylu rustykalnym, skandynawskim, a także wnętrz minimalistycznych i industrialnych, gdzie może stanowić główny element dekoracyjny lub podkreślać charakter wnętrza. W obu wariantach istnieje możliwość wykończenia powierzchni zarówno lakierem, jak i olejem – wedle gustu i wymagań klienta.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Personalizacja podłogi warstwowej dla klienta
Drewniane podłogi warstwowe dają klientowi możliwość indywidualnego dostosowania do własnych wymagań – od koloru i rodzaju drewna na wzorze układania kończąc. Klient może sam zaprojektować swoją podłogę i zyskać w ten sposób oryginalny i niepowtarzalny parkiet w swoim domu, dopasowany do konkretnego stylu aranżacyjnego.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Dodatkowo klient ma możliwość zadecydowania czy podłoga ma być wykończona lakierem czy twardym woskiem olejnym (olejem).
– Lakier tworzy warstwę ochronną na powierzchni drewna, zabezpieczając je w ten sposób przed czynnikami zewnętrznymi – opowiadają eksperci z Centrum Parkietowego NOWAK – Powstałe zarysowania widoczne są jedynie na powierzchni lakieru, a ich naprawa polega na cyklinowaniu podłogi i aplikacji nowej warstwy lakieru. Z kolei olej głęboko penetruje drewno do wewnątrz, a jedwabista warstwa wosku pozostawia ochronę na zewnątrz deski. Dzięki temu podłoga nie wymaga cyklinowania, a jedynie sezonowego odświeżania za pomocą odpowiednich środków. Dodatkowo użytkownik ma możliwość naprawiania miejscowych uszkodzeń.
Poza podłogami warstwowymi Centrum Parkietowe NOWAK wykonuje także parkiet tradycyjny (dębowy i jesionowy), panele winylowe LVT, mozaiki parkietowe i przemysłowe.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Układanie parkietu na ogrzewaniu podłogowym
Dlaczego podłogi warstwowe można stosować na ogrzewaniu podłogowym i co daje użytkownikowi wybór tego typu parkietu? Podłogi warstwowe dostępne są w różnych rozmiarach (szerokość i długość poszczególnych elementów), ale ich grubość zawsze wynosi od 11 do 15 mm, przy czym grubość warstwy użytkowej wynosi 4 – 6,5 mm. Budowa warstwowa pozwala zachować podłodze stabilność wymiarową – również w okresie grzewczym i pod wpływem działania ogrzewania podłogowego. Dzięki temu parkiet zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Co więcej, podłoga warstwowa jest w 100% wykonana z drewna. Dzięki temu jest ona naturalnie ciepła, nawet kiedy mamy wyłączone ogrzewanie. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ bawiące się na podłodze maluchy mają zawsze ciepło pod stopami.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Z punktu widzenia instalatora podłogi warstwowe są przede wszystkim trwałe i nie sprawiają problemów w montażu. Montaż podłogi warstwowej odbywa się poprzez klejenie do podłoża (jastrychu, płyt osb). Dobrze ułożona podłoga zapewni ciepło w domu i nie będzie stwarzać problemów z późniejszym użytkowaniem. Dlatego przy instalacji warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców z Centrum Parkietowego NOWAK, którzy profesjonalnie przeprowadzą wszelkie prace montażowe i doradzą, jak w późniejszym czasie dbać o parkiet na ogrzewaniu podłogowym.
– Nasza usługa jest kompleksowa – mówią fachowcy z Centrum Parkietowego NOWAK – zajmujemy się nie tylko układaniem parkietów, ale także przygotowaniem podłoża, np. wykonaniem wylewki pod parkiet, co jest bardzo często niezbędne w przypadku mieszkań w stanie deweloperskim. Tylko na odpowiednio przygotowanym podłożu można zamontować drewnianą podłogę. Przez cały okres prac klient ma pełen wzgląd na postępy prac i stały kontakt z pracownikiem Centrum Parkietowego NOWAK, który planuje i koordynuje wszystkie działania, udzielając odpowiedzi na wszystkie bieżące pytania. Prowadzimy ponadto sprzedaż chemii do podłóg, m.in.: klejów, szpachli, żywic, olejów, wosków, lakierów. Współpracujemy z najlepszymi markami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty wysokiej jakości.

 

parkiet na ogrzewanie podłogowe parkiet na ogrzewanie podłogowe Centrum Parkietowe NOWAK

 

Drewniane podłogi – niestandardowe projekty
Wybierając drewniane podłogi warstwowe wykonywane przez Centrum Parkietowe NOWAK klient ma gwarancję wysokiej jakości zarówno samej podłogi, jak i montażu. Poza instalacją podłóg warstwowych firma wykonuje też schody, a dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu fachowcy są w stanie wykonać również projekty  niestandardowe, np. zabudowy ścian i sufitów z drewna. Firma nie boi się wykonawstwa trudnych projektów i chętnie współpracuje z architektami, realizując nawet bardzo nietypowe wizje projektanta i inwestora.
– W czasie dwudziestoletniej działalności wypracowaliśmy standardy, które pozwalają nam z powodzeniem obsługiwać zarówno klienta indywidualnego, jak i grupę podwykonawców oraz projektantów – opowiadają pracownicy Centrum Parkietowego NOWAK – Wiele z naszych realizacji przeprowadzamy właśnie we współpracy z pracowniami architektonicznymi, które stawiają nam najbardziej wymagające i skomplikowane zadania, dzięki którym możemy codziennie udowadniać nasz profesjonalizm.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.centrum-parkietowe.pl

 

Autor: Anna Szczecka 2017-11-14 0 2371 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Centrum Parkietowe NOWAKśląskie
Dekorflok sp. z o.o.małopolskie
DRYMARpodkarpackie
F.T.H.U Panmar Sp.j.podkarpackie
Fosztt produkcja podłógmałopolskie
STYL DRZEWA SP. Z O.O.podlaskie
Podłogi w stylu skandynawskim
2018-04-05 0 1023
Podłogi w stylu skandynawskim

Jodełka francuska z dębowej deski olejowanej Czy może istnieć wnętrze w stylu skandynawskim z panelami podłogowymi? Pewnie może, ale na aspektach wizualnych (które i tak pozostawią ...

Deska warstwowa od producenta
2018-01-05 0 1294
Deska warstwowa od producenta

Warstwowe deski podłogowe czy deski lite? Rynek podłóg drewnianych w Polsce przeżywa w ostatnich latach swój intensywny rozwój, do czego przyczynia się bez wątpienia wzrost ...

Dom przyjazny dzieciom z produktami firmy DRYMAR
2017-12-13 0 1264
Dom przyjazny dzieciom z produktami firmy DRYMAR

Dąb wędzony – podłogi, parkiety, blaty, meble Śmiało można uznać, że drewno to jedyny materiał, który nigdy nie wyszedł z mody, ponadczasowy, uniwersalny i trwały. We ...Panele winylowe na podłogę
2017-10-11 0 1977
Panele winylowe na podłogę

Dobierając materiały wykończeniowe do wnętrz, najczęściej pod uwagę bierzemy dwa aspekty: modę oraz funkcjonalność. I już tu zaczynają się problemy. Nieśmiertelne drewno jest piękne, ...Co stosować pod panele podłogowe i wykładzinę?
2017-07-14 0 2394
Co stosować pod panele podłogowe i wykładzinę?

Na rynku materiałów podłogowych królują panele podłogowe oraz wykładziny dywanowe. Są świetne do montażu zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i ...

Ponadczasowe olejowane podłogi dębowe
2017-06-26 0 1442
Ponadczasowe olejowane podłogi dębowe

Najlepsza podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe Drewno to świetny izolator, dlatego też nie każda podłoga drewniana nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Nieodpowiednio dobrana może ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: