Podesty ruchome HA26

Bezpieczna praca w podestach samojezdnych HA26 firmy Haulotte

Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży budownictwa i przemysłu. Mają powszechne zastosowanie w przypadku różnego typu prac remontowych i wykończeniowych, instalacjach i wykonywaniu konstrukcji stalowych. Haulotte – producent podestów w Polsce oferuje nową gamę podestów przegubowych spalinowych HA26.
Podesty ruchome HA26 - zdjęcie


Gama podestów HA26 dedykowana jest do wszelkich prac budowlano–remontowych, wykończeniowych i konserwacyjnych typu: konstrukcje stalowe, elewacje, instalacje elektryczne, instalacje hydrauliczne, klimatyzacje, izolacje, malowanie, sprzątanie przemysłowe. Wszechstronny podest HA26 może być również wykorzystywany do różnorodnych prac o charakterze przemysłowym w branży lotniczej, stoczniowej czy wydobywczej, a także prac rozbiórkowych i związanych z architekturą krajobrazu.

Podest HA26 idealnie nadaje się także do pracy w terenie ze względu na łatwość sterowania ramieniem nawet na nierównym terenie i w miejscach trudno dostępnych. Łatwość operowania maszyną w niekorzystnych warunkach zapewnia: oś wahliwa (zapewniająca stabilność na nierównym terenie); automatyczna blokada dyferencjałów kół napędowych; duży prześwit (do łatwego pokonywania przeszkód); mały zewnętrzny promień skrętu i rozmiar podestu (ułatwiający manewrowanie w ciasnych przestrzeniach) oraz maksymalny kąt nachylenia do 45%.

 

podesty ruchome haulottefot. Haulotte

 

Podesty ruchome HA26 – większa powierzchnia pracy i wydajność
W przypadku podestów samojezdnych – im większa powierzchnia pracy, tym lepszy zasięg dla większej wydajności. Dlatego projektanci i inżynierowie Haulotte podczas projektowania serii HA26 połączyli inteligentną konstrukcję z rozsądnym ciężarem, co daje najlepszą powierzchnię pracy, bez konieczności przemieszczania maszyny.  Wysokość robocza urządzenia wynosi 26,4m, wysokość dolnego ramienia – 9,3m, a wysięg boczny ma długość 17,5m. Jest to najlepsze połączenie wysokości roboczej, prześwitu i wysięgu bocznego, które odpowiada wymaganiom operatorów w kwestii wydajności i pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach.

Podest ruchomy HA26 został stworzony również dla podniesienia komfortu pracy jeśli chodzi o obciążenie przy pracy z ciężkim sprzętem i narzędziami. Często z powodu limitu obciążenia nie można załadować na podest całego sprzętu. Zwiększony udźwig w podestach HA26 daje taką możliwość – od 250kg (w standardzie) aż do podwójnego udźwigu 350kg (opcjonalnie) w koszu. Wybór opcji  podwójnego udźwigu 350kg, pozwala przewozić w koszu dodatkowe 40% masy urządzeń. Opcja ta jest skonfigurowana na górnym panelu sterowania, ułatwiając przewożenie sprzętu do pracy na wysokości bez konieczności ciągłego opuszczania się i podnoszenia.

Bezpieczeństwo i maksymalna widoczność
Wszystkie prace na wysokości są (zgodnie z obowiązującymi przepisami) zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych. Dlatego niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi i maksymalne ograniczenie ryzyka wypadku. Podesty robocze Haulotte pozwalają w stabilny sposób pracować na danej powierzchni. Liczne systemy zabezpieczeń jakie zastosowano w podestach samojezdnych HA26 dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo operatora.

Jednym z rozwiązań, jakie zastosował producent podestów HA26 jest Haulotte Active' Lighting System. To ultra-wydajny system oświetlenia, który zapewnia bezpieczną jazdę w każdych warunkach – nawet o słabej widoczności, np. o zmierzchu lub o świcie. System ten umieszczony jest w kilku punktach na maszynie, skutecznie oświetlając obszar wokół podestu.

Dodatkową ochronę operatora podestu zapewnia również Haulotte ACTIV’Shield© Bar 2.0 – innowacyjny system zmniejszający ryzyko zgniecenia dostępny w standardzie lub jako opcja – w zależności od modelu. W tej technologii urządzenie ochronne jest połączone z pokrywą górnego panelu sterowania w taki sposób, aby zapewnić lepszą ergonomię i większą odporność systemu. Ruchomy drążek, który zapewnia "odstęp bezpieczeństwa", chroni użytkownika przed ryzykiem zgniecenia, co ważne – bez wpływu na spadek wydajności.

 

podesty ruchome haulottefot. Haulotte

 

Ulepszona diagnostyka podestów HA26
Podesty samojezdne HA26 posiadają ponadto wbudowane narzędzie diagnostyczne ACTIV'Screen. Zapewnia ono dostęp do ustawień maszyny, szczegółowych procedur usuwania usterek, wymaganych konserwacji i wykazu przerw pomiędzy interwencjami, a także modyfikacji ustawień ogólnych, np. język wyświetlania i jednostki miary. W przypadku problemów lub usterki, technicy mają łatwy i natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji wyświetlanych na urządzeniu, co pozwala na szybkie przeprowadzenie prac konserwacyjnych.

Ponadto, użytkownicy podestów Haulotte mogą teraz pobrać bezpłatną aplikację Haulotte Diag przeznaczoną do diagnostyki wszystkich typów maszyn Haulotte, włącznie z gamą podestów samojezdnych HA26. Aplikacja jest kompatybilna z większością urządzeń mobilnych (komputery, tablety, smartfony), a w połączeniu z bezprzewodowym interfejsem diagnostycznym VCI box pozwala zdalnie rozwiązywać powstałe problemy i diagnozować ewentualne usterki w zasięgu do 40 metrów.

Rentowność podestów HA26 – zainwestuj i zyskaj!
Producent podestów HA26 pomyślał o każdym aspekcie związanym z kupnem, eksploatacją i sprzedażą maszyn. Dlatego wyposażył nową serię podestów samojezdnych w system Stop Emission, który automatycznie włącza lub wyłącza silnik, aby nie pracował w momencie, kiedy jest to niepotrzebne i nie zwiększał tym samym liczby motogodzin. Pozwala to na zmniejszenie zużycia silnika i elementów peryferyjnych do blisko 20%. To innowacyjne rozwiązanie w ciągu 5 lat eksploatacji maszyny daje właścicielowi oszczędność jednego roku eksploatacji, zwiększając żywotność silnika i zapewniając wyższą wartość rezydualną. Ponadto, mamy możliwość zminimalizowania zużycia paliwa, obniżając jednocześnie koszty operacyjne.

W tym momencie warto również poruszyć kwestię odsprzedaży maszyny w ramach modernizacji floty przedsiębiorstwa. Aby właściciel miał taką możliwość, posiadany przez niego sprzęt musi być trwały i solidny w eksploatacji – tak jak podesty robocze HA26. Ich wytrzymałość zwiększa obróbka antykorozyjna elementów mechanicznych (osie i mocowania), dzięki której są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim wilgoć i opady. Wszystkie osłony w podestach Haulotte są również wzmocnione za pomocą metalowych ram, które zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu, np. uderzeniami. Górny panel sterowania także zabezpieczono specjalną obudową. Ponadto system wagi umieszczony w łączniku pomiędzy koszem a przedłużeniem ramienia jest w ten sposób chroniony przed uszkodzeniem na wypadek zderzenia. Dzięki tylu zabezpieczeniom i rozwiązaniom systemowym właściciel może dodatkowo zyskać na inwestycji w podest roboczy HA26 i odsprzedać go w dogodnym dla siebie momencie, nie tracąc wiele na jego wartości.

Co więcej, podesty robocze HA26 zostały zaprojektowane tak, aby emitować jak najmniej zanieczyszczeń i zmniejszyć poziomu hałasu, dzięki czemu zapewniają komfortową pracę operatorom. Stanowi to również udogodnienie dla osób znajdujących się w otoczeniu maszyny, np. podczas robót w pobliżu szpitali, szkół i przedszkoli czy biurowców.

Więcej na ten temat dowiesz się ze strony producenta: www.haulotte.pl

Autor: Anna Szczecka 2017-10-25 0 930 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Haulotte Polska Sp. z o.o.mazowieckie
Ruchome podesty samojezdne
2017-01-20 0 2390
Ruchome podesty samojezdne

Teleskopowe Podesty HT28 Podesty z gamy HT28 są przeznaczone do wszelkich prac budowlanych, remontowych, rozbiórek, prac w stoczniach, w przemyśle wydobywczym, a także związanych z ...

Podnośniki i podesty ruchome
2016-01-26 0 3657
Podnośniki i podesty ruchome

Podest ruchomy ALULIFT – bezpieczna praca na wysokości Podesty ruchome to coraz częściej wybierane w branży budowlanej rozwiązanie, które pozwala na przemieszczanie osób na ...

Bezpieczna praca na wysokości
2016-01-13 0 3789
Bezpieczna praca na wysokości

Drabiny ewakuacyjne z koszem ochronnym Oferowane przez Europejskie Centrum Innowacyjne drabiny ewakuacyjne wyposażone są w kosz ochronny, który skutecznie zabezpiecza przed upadkiem z ...Masztowe podesty ruchome z przedłużeniem ramienia JIB
2016-01-08 0 2606
Masztowe podesty ruchome z przedłużeniem ramienia JIB

Wygodne prace na wysokości Prace konserwacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynków (sprzątanie, prace magazynowe, instalacje elektryczne, instalacje hydrauliczne, oświetlenie, ...Podesty masztowe firmy Haulotte
2015-07-23 0 3037
Podesty masztowe firmy Haulotte

Kiedy praca na wysokościach jest codziennością, warto zadbać o jej komfort i bezpieczeństwo. Podesty masztowe firmy Haulotte to wysokiej jakości sprzęt, którego bezpieczeństwo ...

Podesty teleskopowe firmy Haulotte
2015-07-23 0 2842
Podesty teleskopowe firmy Haulotte

Dużym ułatwieniem, a często też po prostu koniecznością, są w pracy na wysokościach podesty teleskopowe firmy Haulotte. Zaprojektowane w oparciu odoświadczenie firmy i oczekiwania ...

Słowa kluczowe: podest ruchomy, podest samojezdny, ,

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: