Jak ocieplić ściany od wewnątrz?

Szybkie, trwałe i skuteczne ocieplenie domu od wewnątrz

Wykonanie izolacji w środku budynku może wiązać się z licznymi problemami, a jednocześnie bywa to często jedyne wyjście dla wielu inwestorów. Dzięki innowacyjnej płycie Eurothane G, oferowanej przez Recticel Izolacje, ocieplenie od środka można wykonać błyskawicznie, nie tracąc przy tym cennej przestrzeni użytkowej. Ta praktyczna technologia pozwoliła już wielu architektom i wykonawcom stworzyć efektywne izolacje wewnątrz budynków, zarówno na ścianach, jak też sufitach.
Jak ocieplić ściany od wewnątrz? - zdjęcie


Funkcjonalna izolacja wewnętrzna
O ile w obecnych czasach nikogo nie trzeba już przekonywać o konieczności termomodernizacji budynku, o tyle sposób jej przeprowadzenia często nie jest już taki oczywisty. Wybór dotyczy nie tylko odpowiedniego materiału, ale przede wszystkim decyzji – czy będzie to izolacja zewnętrzna czy wewnętrzna? Ten problem pojawia się bardzo często w przypadku przeprowadzania ociepleń budynków, w których mamy do czynienia z zabytkową elewacją, brakiem zgody właścicieli pozostałych lokali na przeprowadzanie prac budowlanych, a także w sytuacji bardzo nietypowego układu architektonicznego, np. w ciasnych zabudowach kamienic na starówkach. Wąskie przestrzenie pomiędzy budynkami, elewacje historyczne, ich drewniane elementy to codzienne bolączki wielu inwestorów i ekip montażowych, a także właścicieli wiekowych lokali, którym szczególnie zależy na poprawie efektywności energetycznej pomieszczeń. Ocieplanie starego domu od wewnątrz to najlepsza alternatywa i jedyny sposób dla poprawnego wykonania izolacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można nie tylko wykonać skuteczne ocieplenie od środka, ale jednocześnie przyspieszyć i ułatwić prace instalacyjne.

 

ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Jak ocieplić dom od środka?
Wykonywanie izolacji wewnętrznej obarczone jest problemem wykraplania się wilgoci pod warstwą termoizolacyjną, co ma miejsce szczególnie często w budynkach z wysoką wilgotnością lub zaburzoną wentylacją. Niestety jest to standardowa komplikacja w większości starszych budynków i kamienic, które bardzo często potrzebują termomodernizacji. Stosowany ze względu na przyzwyczajenia i brak wiedzy sposób polegający na nakładaniu przez instalatorów trzech warstw: ocieplenia, paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych ma dać rozwiązanie tego problemu.  Jednak taki sposób jest wątpliwy od strony technicznej i sprawia, że inwestycja zmienia swój charakter – wymaga więcej pracy, czasu, materiałów, a tym samym zwiększa się jej koszt. Dla przyspieszenia prac, podniesienia komfortu instalacji oraz polepszenia końcowych efektów, firma Recticel Izolacje stworzyła płytę, która jest dedykowana do ociepleń od wewnątrz. Propozycją firmy Recticel jest płyta EUROTHANE G, która znacznie upraszcza montaż izolacji wewnętrznej i doskonale nadaje się do ścian w mieszkaniach i na klatkach schodowych, sufitów i poddaszy oraz do wnętrz obiektów zabytkowych. 

Bardzo dobre parametry i wygoda w remoncie
Płyta izolacyjna EUROTHANE G to unikatowy produkt służący do ocieplania wewnętrznego. Trwałość paneli oraz doskonała izolacja termiczna to nie jedyne zalety tego produktu. Twarda płyta EUROTHANE G składa się z wewnętrznego rdzenia poliuretanowego, który z jednej strony pokrywa płyta kartonowo-gipsowa. Między płytą gk a rdzeniem znajduje się warstwa izolacji, która daje dodatkową barierę przeciw wilgoci. Dzięki tak zintegrowanemu systemowi zaraz po zamontowaniu płyty można rozpocząć malowanie, tapetowanie oraz wieszanie półek itp. Należy pamiętać, że w przypadku EUROTHANE G montaż przedmiotów na ścianach pokrytych ta płytą  musi się odbywać zgodnie ze sztuką, przy użyciu odpowiednich łączników, tak jak w przypadku płyt gk.
Ten kompletny moduł ścienny przykleja się, stosując zaprawę klejową w postaci min. 14 placków o średnicy min. 15 cm i pasma obwodowego o szerokości min. 10 cm przy krawędziach. Do odpowiedniego i trwałego zamocowania ściany wystarczy zastosować klej o grubości 4-5 cm. Łączna powierzchnia masy klejącej oczywiście dostosowywana jest do stanu podłoża. Interesującą alternatywą dla montażu klejowego jest instalacja za pomocą odpowiednich wkrętów mocowanych do drewnianego rusztu. Szybki i łatwy montaż docenią wykonawcy oraz zleceniodawcy. Ilość miejsca na izolację jest zminimalizowana, dzięki czemu użytkownik uzyskuje możliwie najmniejsze straty przestrzeni, przy zapewnieniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

 

ocieplenie ścian ocieplenie ścianfot. Recticel Izolacje

 

Bezpieczne ocieplenie ścian od wewnątrz w kamienicy
Znajdująca się wewnątrz panelu EUROTHANE G paroizolacja sprawia, że cała przegroda chroniona jest przed degradacją. Zastosowanie płyty daje pewność, że w jej wnętrzu nie wystąpi wykraplanie pary wodnej. Jest to nieoceniona wartość dla właścicieli i inwestorów, którzy chcą poprawić efektywność energetyczną kamienic oraz przeprowadzić docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz. Raz wykonana izolacja będzie trwała i skuteczna. Panel charakteryzuje się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego powyżej 17000 µ. Materiał został ponadto sklasyfikowany jako nierozprzestrzeniający ognia.

Parametry zgodne z normami
Płyty EUROTHANE G spełniają normy dotyczące przenikania ciepła dla ściany mieszkania, które graniczy z ogrzewaną klatką schodową (Umax = 1,0 W/m²K), jak również nieogrzewaną (Umax = 0,3 W/m²K). Panele cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła (0,022W/mK). Płyta EUROTHANE G posiada gwarancję jakości Keymark, certyfikat ISO 9001 : 2008, spełnia środowiskową normę ISO 14001 : 2004, a firma Recticel Izolacje, zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiada także Deklarację Właściwości Użytkowych dla tego produktu.
Płyta występuje w wymiarach: 2600 mm długości i 1200 mm szerokości. Grubość wynosi 20-80, 100 lub 120 mm rdzenia plus 9,5 mm płyty kartonowo-gipsowej.

Więcej informacji na stronie: www.recticel.pl

Autor: Filip Jackiewicz 2017-10-24 0 2824 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Termoizolacja budynków mieszkalnych krok po kroku
2016-06-03 0 1864
Termoizolacja budynków mieszkalnych krok po kroku

1. Jak skutecznie przeprowadzić termoizolację części budynku wielorodzinnego? Częstym problemem, z którym spotykają się właściciele mieszkań własnościowych, w coraz częściej ...

Płyty izolacyjne Recticel
2014-09-12 0 6933
Płyty izolacyjne Recticel

Izolacja cieplna – ściany i sufity od wewnątrz Na szczególne trudności w planowaniu i realizowaniu termomodernizacji ścian napotykają inwestorzy, którzy nie mogą pozwolić ...

Kompleksowa budowa obory pod klucz
2018-05-22 0 27
Kompleksowa budowa obory pod klucz

Zalety konstrukcji stalowych Konstrukcja stalowa jest przede wszystkim bardzo trwała, wytrzymała i stabilna. Ma wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć i korozję. Ze ...Parametry techniczne urządzeń – czy możemy im ufać?
2018-05-22 0 24
Parametry techniczne urządzeń – czy możemy im ufać?

Dobrym przykładem jest tu praktyka firmy FLOWAIR, producenta z branży HVAC, która jako członek europejskiego stowarzyszenia EUROVENT, proponuje stworzenie grupy roboczej do opracowania i ...Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda
2018-05-21 0 37
Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda

Systemy grzewcze dla wymagających W dobie globalnego ocieplenia i kurczących się zasobów naturalnych, coraz częściej na poważnie myślimy o ekologii, dążąc nie tylko do redukcji ...

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń
2018-05-18 0 68
Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń

W dobie walki ze smogiem wszyscy zastanawiamy się nad lepszymi, tańszymi i mniej szkodliwymi systemami ogrzewania. Przestawienie się gospodarstwa domowego na inne piece wymaga znacznych ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: