Szklane zadaszenia, pergole aluminiowe – jak urządzić taras i ogród

Praktyczne zadaszenia... czyli jakie?

W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie, dlatego warto wykorzystać je co do minuty. Nic więc dziwnego, że tak chętnie siadamy po pracy w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, ciesząc się słońcem i ciepłem. Żeby w tych chwilach relaksu poczuć się naprawdę komfortowo, warto zabezpieczyć się zarówno przed niespodziewanymi zmianami pogody, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami, budując zadaszenia (np. szklane) lub aluminiowe pergole. A jeśli chcemy zatrzymać lato na cały rok, warto pomyśleć o ogrodzie zimowym na tarasie.
Szklane zadaszenia, pergole aluminiowe – jak urządzić taras i ogród - zdjęcie


Zadaszenie szklane czy ogród zimowy na tarasie?
Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego typu zadaszenia szklanego czy ogrodu zimowego na tarasie lub w ogrodzie trzeba nie tylko dopełnić niezbędnych formalności. Warto dobrze przemyśleć kwestię materiału, z jakiego konstrukcja zostanie wykonana, co zagwarantuje jej solidność, wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, deszcz czy śnieg.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

- Jednym z materiałów najchętniej wykorzystywanych do budowy ogrodów zimowych i szklanych zadaszeń jest aluminium, które w odróżnieniu od drewna praktycznie nie wymaga konserwacji, a jednocześnie gwarantuje wieloletnią trwałość i wysoką estetykę. Profile aluminiowe są lekkie i wąskie, dzięki czemu nie ograniczają dostępu światła. Do ich budowy używa się tzw. ciepłych profili, z wkładką termoizolacyjną – mówi Mariusz Antczak – właściciel firmy ALUSUN, która oferuje szklane zadaszenia – pergole aluminiowe i ogrody zimowe.
Obok praktycznych zalet samego aluminium, duże pole do popisu dla kreatywnych aranżerów otwiera też bogata kolorystyka z palety RAL, przez co, w zależności od upodobań, konstrukcję można maksymalnie „wtopić” w tło lub sprawić, by stała się najbardziej wyróżniającym się punktem przydomowej przestrzeni.
Na co jeszcze zwracać uwagę, budując ogród zimowy na tarasie lub w ogrodzie?
Przede wszystkim nie możemy zapominać o tym, że taki obiekt trzeba dobrze dopasować do bryły budynku, aby współgrał z całością, zarówno architektonicznie, jak i gabarytowo. Pomoc w wyborze konkretnych rozwiązań powinna nam zaproponować firma, której powierzymy wykonanie pracy.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

- Ogród zimowy na tarasie to nie jedyna opcja, choć nasi klienci bardzo często decydują się na to, aby umiejscowić oranżerię właśnie tam, dzięki czemu można do niej wejść bezpośrednio z domu. W ten sposób powiększymy przestrzeń mieszkalną, a także – o czym warto pamiętać – poprawi się bilans energetyczny budynku. Ogrody zimowe ograniczają straty ciepła zimą, a latem zatrzymują część promieniowania słonecznego, przez co w budynku panuje przyjemny chłód.
Inną możliwością jest zbudowanie wolnostojącego ogrodu zimowego, który nie przylega bezpośrednio do budynku, co czasem jest jedynym możliwym rozwiązaniem, np. wówczas, gdy dom znajduje się bardzo blisko ulicy lub granicy z sąsiednią posesją. Tego typu oranżeria, ukryta w głębi ogrodu, może stać się nie tylko ulubionym miejscem spotkań z przyjaciółmi, ale także idealnym miejscem na wypoczynek.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

Do wyboru, do koloru - pergole tarasowe, pergole na balkon
Choć jeszcze do niedawna pergole kojarzyły nam się głównie z obiektami komercyjnymi, ogródkami przy restauracjach, kawiarniach i hotelach, dziś coraz częściej widujemy je też na prywatnych balkonach i tarasach. Tego typu zadaszenie jest świetną alternatywą, jeśli nie chcemy budować ogrodu zimowego, a jednocześnie zależy nam na tym, by efektywnie powiększyć i osłonić przestrzeń domowego tarasu lub dużego balkonu. Pergole sprawdzają się też jako wolnostojące altany czy nawet letnie pokoje w ogrodzie, w których zadaszenia i osłony materiałowe zapewniają komfort wypoczynku, osłaniając przed słońcem, wiatrem i otoczeniem.
Podobnie jak w przypadku ogrodów zimowych, również przy wyborze pergoli musimy przeanalizować, z jakiego materiału ma być wykonana.
- Najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi wyróżniają się pergole aluminiowe, które nie wymagają czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne. Ponadto stabilność takich konstrukcji umożliwia korzystanie z nich nawet przy silniejszym wietrze. Pergole składane są przy użyciu stabilnych aluminiowych elementów tworzących jedną całość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia rozłożenie konstrukcji w dowolnym momencie – podkreśla Mariusz Antczak.
Nowoczesne pergole tarasowe, balkonowe i ogrodowe można wyposażyć w szereg elementów podnoszących komfort użytkowania, z możliwością sterowania radiowego lub bezprzewodowego. I tak na przykład, aby osłonić się przed deszczem i wiatrem można je wyposażyć w rozsuwane, wodoodporne zadaszenia z tkanin, zadaszenia z poliwęglanu wielokomorowego czy zadaszenia typu sunbreaker z aluminiowych lameli, którymi można dowolnie sterować regulując dopływ światła. Przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz osłonimy się montując boczne przesłony, które mogą być rolowane, przesuwane, opuszczane w systemie Zip, a także w moskitiery, co trudno przecenić zwłaszcza w letnie wieczory.

 

szklane zadaszenia pergole aluminiowe szklane zadaszenia pergole aluminiowefot. ALUSUN

 

Wszystkie typy zadaszeń: pergole na balkon, tarasowe, ogrody zimowe firmy ALUSUN można też wyposażyć w oświetlenie LED, które instaluje się w rozsuwanym zadaszeniu lub na konstrukcji. Komfort wypoczynku w chłodnie dni zapewnią z kolei promienniki ciepła.
- Nasze konstrukcje aluminiowe są rozwiązaniami systemowymi, a to pozwala stworzyć zadaszenia szklane, które w późniejszym czasie można dodatkowo rozbudowywać. W ten sposób można zamontować na przykład przesuwne, bezramowe drzwi szklane, tworząc szklane bezramowe patio lub – w przypadku zastosowania ciepłych drzwi harmonijkowych/przesuwnych – uzyskać w pełni funkcjonalny ogród zimowy – podsumowuje Mariusz Antczak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alusun.pl

Autor: Barbara Fride 2017-10-13 0 1352 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Ogrody zimowe z drewna
2015-09-30 0 4419
Ogrody zimowe z drewna

Ogród zimowy - zielona przystań w domu Wyobraźmy sobie taką scenerię: za oknem jesienna słota, zacinający, uporczywie deszcze, spadające liście, nieprzyjemny chłód... i my, ...

Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent!
2018-02-14 0 145
Pierwszy stalowy system wentylacyjny z certyfikatem Eurovent!

Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych ...

Jak można wykorzystać mosiądz w aranżacji wnętrz?
2018-02-05 0 512
Jak można wykorzystać mosiądz w aranżacji wnętrz?

Mosiądz jest uniwersalny i ponadczasowy. Odnajdzie się zarówno w eleganckich, klasycznych wnętrzach, jak i bardzo nowoczesnych, wręcz minimalistycznych przestrzeniach. Wystarczy ...Ocieplenie domu pianką poliuretanową – cena spada, zyski rosną
2018-02-02 0 2597
Ocieplenie domu pianką poliuretanową – cena spada, zyski rosną

Podeszwy butów, części samochodów, różnego rodzaju uszczelki, powłoki ochronne - poliuretany są dziś wszechobecne w naszym życiu, choć nie zawsze jesteśmy tego faktu ...Salutaire – czyste powietrze przez cały rok
2018-01-29 0 409
Salutaire – czyste powietrze przez cały rok

Jednak oprócz ciepła zimą i chłodu latem, system wentylacji może spełniać dodatkową bardzo ważną funkcję – może redukować poziom smogu i alergenów oraz wzbogacać ...

Rozbiórki budynków, wyburzenia mostów, prace ziemne
2018-01-23 0 453
Rozbiórki budynków, wyburzenia mostów, prace ziemne

Swoją działalność firma Tree rozpoczęła od drobnych robót ziemnych, prowadzonych na terenie województwa mazowieckiego. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tego typu usługi na ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: