Wybieramy drewniany dom letniskowy

Mały domek drewniany, wielki potencjał

Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas - mieszkańców zatłoczonych aglomeracji - jest spełnieniem marzenia o tym, aby posiadać własne cztery kąty na łonie natury, daleko od wielkomiejskiego zgiełku. Zastanawiając się czy to dobry pomysł, warto mieć na uwadze fakt, że w Polsce, gdzie taka forma wypoczynku jest bardzo popularna, inwestycja w domek drewniany (parterowy lub piętrowy) jest bardzo opłacalna. To świetny sposób na lokatę kapitału, a także na dodatkowe zarobki, jeśli któregoś lata pojedziemy w daleką podróż, a domek wynajmiemy wczasowiczom.
Wybieramy drewniany dom letniskowy - zdjęcie


Drewniany dom parterowy czy piętrowy?
Każdy z nas ma swój ulubiony styl urlopowania: jedni lubią dalekie i egzotyczne podróże, inni wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Polski. Dla niektórych nie ma wakacji bez beztroskiego puszczenia się w nieznane, bez planu i zarezerwowanych noclegów, dla innych w grę wchodzą tylko zorganizowane wycieczki, z programem dopiętym na ostatni guzik na wiele miesięcy przed podróżą. Co nas łączy? Z pewnością nie znajdzie się wśród nas osoba, która nie lubiłaby jednej formy wypoczynku: w drewnianym domu letniskowym, w spokoju i bliskości natury. Dla niektórych jest to wręcz jedyny sposób na to, aby odetchnąć i nabrać sił na kolejne miesiące pracy. Zanim podejmiemy decyzję o zainwestowaniu pieniędzy w domek, warto zastanowić się, jak często będziemy z niego korzystać i w jakim celu. Jeśli jesteśmy miłośnikami odpoczynku na powietrzu i ognisk trwających do białego rana, to sprawdzi się mały domek drewniany do 35m² lub domek letniskowy parterowy, który bardziej będzie służył do spania niż do spędzania czasu wewnątrz.

 

mały domek drewniany miedziński mały domek drewniany miedzińskifot. Miedziński

 

Jeśli natomiast lubimy przedłużać sezon urlopowy aż do wczesnej jesieni, a do tego mamy dużą rodzinę, warto pomyśleć o większym domku (np. z piętrem) z kilkoma pomieszczeniami i dodatkowym ociepleniem wełną mineralną, co zapewni nam komfortowy wypoczynek nawet wtedy, gdy na zewnątrz robi się zimno.
Renomowane firmy oferujące gotowe domki letniskowe mają na ogół w ofercie szeroki wachlarz propozycji, które spełniają różne wymagania.
- Oczywiście oferta gotowych domków letniskowych nie oznacza, że nie odpowiadamy na bardzo specyficzne wymagania klientów. Wiele z domków, które wykonujemy, powstaje na indywidualne zlecenie. Dzięki temu, że mamy zaawansowany park maszynowy i wyspecjalizowaną kadrę, jesteśmy w stanie dostosować się do najbardziej nietypowych wymagań - mówi Mariusz Górniak z Zakładu Stolarskiego Miedziński, który oprócz drewnianych domków letniskowych, całorocznych i mieszkalnych oraz bogatego asortymentu ogrodowej architektury drewnianej, oferuje także domki narzędziowe, gospodarcze, drewutnie i szopy drewniane.
Wybierając dom letniskowy parterowy lub piętrowy, który będzie wykonany z drewna, pamiętajmy też o tym, że ten piękny i naturalny surowiec musi być odpowiednio zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych i szkodników. Dlatego w firmie Miedziński drewno jest suszone w automatycznej suszarni która mieści 150m³ surowca, a jego późniejsza obróbka na nowoczesnych strugarkach czterostronnych sprawia, że jest ono bardziej odporne na ogień.

 

mały domek drewniany miedziński mały domek drewniany miedzińskifot. Miedziński

 

Ile kosztuje dom letniskowy?
Decydując się na zakup domku letniskowego trzeba oczywiście uwzględnić nasze możliwości finansowe, przy czym koszty wynoszą zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Ostateczna cena zależy od tego, co wybierzemy. Gotowe domki letniskowe na działkę są zróżnicowane pod względem powierzchni i architektury. Bardzo popularne są domki drewniane do 35m², które występują głównie jako domki letniskowe parterowe, ale dostępne są też w wersji „z pięterkiem”. Mogą mieć jedno lub kilka pomieszczeń oraz być wyposażone w elegancki taras - mówi Mariusz Górniak.

 

mały domek drewniany miedziński mały domek drewniany miedzińskifot. Miedziński

 

Jednym z popularniejszych domków, jakie znajdziemy w ofercie Zakładu Stolarskiego Miedziński jest model Elixir 2, o powierzchni użytkowej 26 m², za który w wersji podstawowej zapłacimy 31600 zł. Do tej kwoty doliczyć trzeba koszty dostawy oraz montaż (o ile nie zdecydujemy się na jego samodzielne wykonanie). Ciekawą propozycją jest też nawiązujący do popularnego stylu góralskiego model Juhas o powierzchni użytkowej 35 m².

 

mały domek drewniany miedzińskifot. Miedziński

 

Miłośnicy spędzania letnich wieczorów na zewnątrz najczęściej decydują się na domek Brzoza 3, o powierzchni użytkowej wynoszącej niecałe 20 m² i z dużym, zadaszonym tarasem, który zapewnia komfortowy wypoczynek nawet wtedy, gdy pada deszcz.  Z kolei mały domek drewniany Grzybek to model dla tych, którym wystarczy mały balkon na pięterku. Wariantem, który łączy oba wymienione wcześniej rozwiązania jest gotowy domek letniskowy Brzoza 4, wyposażony zarówno w obszerny taras z zadaszeniem, jak i balkon na piętrze.
- Każdy z domków dopasowywany jest oczywiście do wymagań klienta. Dotyczy to zarówno wyboru pokrycia dachowego (papa, gont, blachodachówka), koloru impregnatu, możliwości ocieplenia czy koloru okleiny PCV. Od wybranych opcji oraz wielkości domku zależy też czas dostawy, który nigdy nie przekracza jednak 3 miesięcy od zamówienia - podsumowuje Mariusz Górniak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.miedzinski.pl

 

Autor: Barbara Fride 2017-10-10 0 2792 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Simple House mazowieckie
DREWNIANE ZIELONE DOMY A. Pawlik, G. Holte s.c. podkarpackie
Eko-Dom Budownictwo Ogólne Piotr Lipowczanśląskie
EURODOM S.C.podkarpackie
LOG HOUSE - Domy z bali małopolskie
Przedsiębiorstwo Partner Sp. z o.o.zachodniopomorskie
SENDOM DOMY DREWNIANE SP ZOO SPÓŁKA KOMANDYTOWApomorskie
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej
2018-03-13 0 1201
Energooszczędne i pasywne domy w konstrukcji szkieletowej

Co to są domy szkieletowe? Co je odróżnia od murowanych? Domy drewniane szkieletowe całoroczne, znane i popularne na całym świecie, wznoszone są z elementów prefabrykowanych - ...

Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej
2018-01-09 0 714
Domy energooszczędne i pasywne w technologii szkieletowej

Obecnie budowa domu nie trwa kilka lat, a przez to nie wymaga utrzymywania kolejnych ekip budowlanych przez kilka kolejnych sezonów. Dzięki temu inwestycja jest tańsza, a sam dom – ...

Domy drewniane szkieletowe
2017-11-24 0 2042
Domy drewniane szkieletowe

Domy szkieletowe – zalety budowania Zalet budowania w technologii szkieletowej jest wiele. Takie domy są przede wszystkim lekkie. Wystarczą niewielkie fundamenty do postawienia domu ...Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami
2017-11-21 0 2269
Całoroczne domy drewniane – w zgodzie z naturą i trendami

Zgrabny dom nastart Ten niepozorny, parterowy dom osymbolu XVII jest doskonałym wyborem dla singli oraz rodzin, które poszukują przytulnego wnętrza opartego natrzech sypialniach. ...Drewniane domy modułowe
2017-10-30 0 4431
Drewniane domy modułowe

Lider Budowlany: Proszę przypomnieć, czym są drewniane domy modułowe SIMPLE HOUSE? Jakub Szczęsny: System domów modułowych na początku obejmował budynki w pięciu podstawowych ...

Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy
2017-10-25 0 1417
Biobudownictwo – zdrowe i ekologiczne domy

Jedną ztakich możliwości jest ekologiczne budowanie domów, czyli biobudowanie. Abiobudowanie toużywanie dorealizacji domu naszych marzeń materiałów jak najmniej przetworzonych, ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: