Ekonomiczne ogrzewanie budynku z systemem i aplikacją SALUS Smart Home

Technologia w służbie ekonomii

Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń elektrycznych czy włączanie oświetlenia w domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się tysiące kilometrów od niego... To, co jeszcze kilkanaście lat temu uznalibyśmy za science fiction, dziś staje się opłacalnym i dostępnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Najnowsze systemy sterowania ogrzewaniem pozwalają na wysoko ekonomiczne ogrzewanie budynku, gwarantując jego użytkownikowi spore oszczędności – znacząco większe, niż przy ręcznej modulacji temperatury czy wyłączaniu grzejnika na noc.
Ekonomiczne ogrzewanie budynku z systemem i aplikacją SALUS Smart Home - zdjęcie


Jak ekonomicznie sterować ogrzewaniem?
Zapewne ilu specjalistów, tyle odpowiedzi na to pytanie. Z kolei jak wielu producentów przy zakupie regulatorów czy systemów sterowania ogrzewaniem zapewnienia Cię, że właśnie jego urządzenia obniżą koszta ogrzewania? Przypuszczalnie każdy z nich zachwala swój system w ten sposób. Dlaczego? Bo wiedzą, że klienci właśnie tego oczekują. Wydatki ponoszone na energię grzewczą pochłaniają często niemałą część naszego domowego budżetu. W praktyce, aby je zredukować, należałoby kontrolować temperaturę dla każdego pomieszczenia, by następnie w każdym z osobna różnicować ją w ciągu dnia. Niestety taka kontrola wymaga dodatkowego wysiłku i zaangażowania ze strony właścicieli nieruchomości, a co za tym idzie także ich czasu. Nie pomagają również sytuacje z życia codziennego, gdy np. podczas wietrzenia pomieszczeń w sezonie grzewczym zwyczajnie zapomnimy zamknąć okno. W efekcie pieniądze z naszego portfela uciekają razem z ciepłem z budynku! Zatem czy rzeczywiście kontrola wydatków musi być aż tak skomplikowana i czasochłonna? 

 

ogrzewanie budynku salus smart homeSALUS Controls

 

Rozumiejąc potrzeby wymagających konsumentów, firma SALUS Controls proponuje system sterowania ogrzewaniem iT600 Smart Home. Stanowi on kompleksowe rozwiązanie w dążeniu do maksymalnie ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń. Dzięki dokładnej kontroli temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i jej automatycznym różnicowaniu w ciągu doby (poprzez reguły OneTouch) system daje możliwość oszczędnego ogrzewania domu jednorodzinnego i zmniejszenie wydatków nawet o 30%. Oszczędne ogrzewanie według firmy SALUS wiąże się z utrzymaniem komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu. Gwarantują to regulatory z systemem PWM (Pulse Width Modulation), precyzyjnie utrzymujące stałe temperatury w pomieszczeniach. Co istotne, system oszczędnego ogrzewania domów jednorodzinnych iT600 Smart Home umożliwia sterowanie różnymi typami ogrzewania: podłogowym, grzejnikowym, jak i mieszanym. Z powodzeniem można go instalować zarówno w nowych, jak i w istniejących już obiektach, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych i uciążliwych prac remontowych. 

 

ogrzewanie budynku salus smart homeSALUS Controls

 

Dom w zasięgu ręki – kontrola ogrzewania przez telefon
Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemu iT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. można zaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania. 
Ukłonem w stronę użytkowników aplikacji jest też możliwość obsługi urządzeń systemu w dowolnej ilości budynków, a także dodawanie własnych zdjęć, które uproszczą identyfikację obiektów. 

 

ogrzewanie budynku salus smart homeSALUS Controls

 

Korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi licencjami ani opłatami abonamentowymi dla użytkownika. Aplikacja jest dostępna do pobrania w języku polskim z App Store i Google play.

Zastosowanie systemu iT600 Smart Home?
iT600 Smart Home bez wątpienia jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, gwarantując jednocześnie wygodną kontrolę systemu ogrzewania i klimatyzacji, jak i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu aplikacji SALUS Smart Home. Nie musimy jednak ograniczać obszaru zastosowania sytemu wyłącznie do domowego użytku. System świetnie sprawdzi się też w większych nieruchomościach obiektach o przeznaczeniu komercyjnym (hotelach, sklepach, magazynach), czy budynkach użyteczności publicznej (jak biura, szkoły, szpitale, przychodnie itp.). Poprzez zastosowanie dodatkowego regulatora FC600 z łatwością poszerzymy możliwości całego systemu.
Regulator FC600 jest wielofunkcyjnym urządzeniem do zastosowania we wszelkich obiektach wyposażonych w grzejniki kanałowe, klimakonwektory lub nagrzewnice wodne z wentylatorami. W precyzyjny sposób utrzymuje on w pomieszczeniach zadaną temperaturę, sterując wentylatorem i zaworami.
Istotną zaletą regulatora jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji SALUS Smart Home* (przy połączeniu z bramką UGE600). Co więcej jednak FC600 może również pracować w trybie lokalnym jako regulator dobowy lub zgodnie z wybranym harmonogramem czasowym.

 

ogrzewanie budynku salus smart homeSALUS Controls

 

Często słyszymy, że w XXI wieku to nie potrzeba, ale wygoda jest matką wynalazku. Czy tak jest naprawdę? Bez wątpienia nowoczesne rozwiązania firmy SALUS, takie jak kontrola systemu ogrzewania i klimatyzacji z serią iT600 Smart Home czy sterowanie poprzez aplikację SALUS Smart Home, wyręczają użytkowników z konieczności ręcznego sterowania ogrzewaniem. Jednak przede wszystkim system pozwala na zauważalne oszczędności. Technologicznie rozwinięte systemy bardzo elastycznie reagują na najmniejszą nawet zmianę warunków, uwzględniając o wiele większą ilość parametrów niż przeciętny Kowalski. Dla użytkownika systemu oznacza to tylko dwie rzeczy – oszczędność czasu i redukcję kosztów ogrzewania. Względem tej właściwości wygoda sterowania jest przyjemnym bonusem na miarę naszych zabieganych czasów. 

*z dostępem do internetu

W skład systemu wchodzi:
- UGE600 - bramka internetowa (Gateway), która daje możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet;
- VS10WRF/BRF, VS20WRF/BRF, FC600 - regulatory temperatury (z komunikacją bezprzewodową ZigBee);
- KL10Rf, KL08RF, KL04RF - listwy centralne do sterowania ogrzewaniem / chłodzeniem płaszczyznowym;
- TRV - bezprzewodowe głowice termostatyczne;
- RX10RF - moduł sterujący;
- SPE600 - Smart Plug (inteligentna wtyczka „załącz/wyłącz”, która pozwala na sterowanie urządzeniami elektrycznymi);
- OS600 – czujnik otwarcia okien i drzwi (Window/Door Sensor).

Pełna oferta dostępna na www.salus-controls.pl oraz www.it600.pl 

Autor: Barbara Fride 2017-08-28 0 1074 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
ASPOL FV Sp. z o.o.łódzkie
Enerbau Ogrzewania Na Podczerwieńkujawsko-pomorskie
Feriswielkopolskie
Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.wielkopolskie
Legalett Polska Sp. z o.o.pomorskie
Lumo Technika Grzewczawielkopolskie
METAL-FACH Technika Grzewcza podlaskie
PPUH DREWART-ENERGY Sp. z o.o.mazowieckie
Przedsiębiorstwo Produkcyjne Metalbetświętokrzyskie
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.śląskie
Shareproject S.C.
Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.mazowieckie
Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda
2018-05-21 0 37
Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda

Systemy grzewcze dla wymagających W dobie globalnego ocieplenia i kurczących się zasobów naturalnych, coraz częściej na poważnie myślimy o ekologii, dążąc nie tylko do redukcji ...

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń
2018-05-18 0 68
Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń

W dobie walki ze smogiem wszyscy zastanawiamy się nad lepszymi, tańszymi i mniej szkodliwymi systemami ogrzewania. Przestawienie się gospodarstwa domowego na inne piece wymaga znacznych ...

Pompa All-In-One powietrze-woda
2018-03-22 0 817
Pompa All-In-One powietrze-woda

Podczas modernizacji lub pierwszej instalacji systemu grzewczego polecamy zapoznać się ze specyfikacją pomp powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic. Tej marki nie trzeba Polakom przedstawiać ...Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz przemysłowych
2018-03-14 0 1128
Pompy ciepła dla budynków mieszkalnych oraz przemysłowych

Urządzenia marki Dimplex zapewniają skuteczną kontrolę temperatury i posiadają także szereg funkcjonalności i udogodnień dla inwestora oraz ostatecznego odbiorcy. Oferowane systemy, ze ...Nowoczesne rozwiązania dla odzysku ciepła
2018-03-14 0 905
Nowoczesne rozwiązania dla odzysku ciepła

Jak działa rekuperacja? Systemy wentylacji grawitacyjnej usuwają z pomieszczeń „zużyte”, ogrzane powietrze i wprowadzają „świeże”, które z reguły posiada ...

Kocioł z 5 klasą – antidotum na smog
2018-03-07 0 1940
Kocioł z 5 klasą – antidotum na smog

Polską tradycją jest medialna burza wokół smogu, która rozpoczyna się w tym samym czasie, co sezon grzewczy. Niezliczone teksty w sieci na temat zatrutego powietrza, alarmy smogowe, ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: