Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe

Analizatory biogazu, analizatory spalin

Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory gazu, spalin, biogazu to urządzenia powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także optymalizują procesy spalania. Ostatnio na rynku pojawiły się nowości: analizator spalin OMS-420 oraz analizator biogazu SWG100. Dostępne są one w ofercie firmy MRU Sp. z o.o.
Urządzenia pomiarowe i analizatory przemysłowe - zdjęcie


Analizator spalin OMS-420
Rozwiązaniem przeznaczonym do zastosowań przemysłowych, na przykład do spalarni odpadów, hut i elektrociepłowni jest urządzenie OMS-420, stosowane do ciągłego pomiaru koncentracji tlenu w przemysłowych kotłach grzewczych. System ten jest idealny do kombinowanych układów kontroli pomiaru.
- Analizator spalin OMS-420 jest wyposażony w sondę cyrkonową do pomiaru zawartości tlenu w spalinach pochodzących z procesów spalania (spaliny mokre) oraz w czystych gazach procesowych w zakresie temperatury do 1000°C. Ponieważ czujnik cyrkonowy zanurzony jest bezpośrednio w mierzonym gazie (metoda in situ), wyeliminowana jest konieczność stosowania systemów poboru i kondycjonowania próbki – wyjaśnia Jakub Gałuszka z firmy MRU Sp. z o.o. jest generalnym i jedynym przedstawicielem Firmy MRU GmbH w Polsce, renomowanego producenta stacjonarnych i przenośnych, zaawansowanych technologicznie analizatorów spalin, detektorów gazu i tlenku węgla oraz analizatorów gazu i biogazu.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Możliwe jest również zastosowanie drugiej sondy pomiarowej COe (CO-ekwiwalentne), za pomocą której możemy mierzyć zawartość CO. Przy mocno zapylonych spalinach system płuczący (blow-back) automatycznie czyści cały tor pomiarowy, a system automatycznej kalibracji PU420 zapewnia precyzyjne skalibrowanie sensorów z gazami wzorcowymi. OMS-420 ma dwa wyjścia analogowe i jedno cyfrowe, które służą do szybkiego sterowania szeroką gamą palników wyposażonych w automatyczne sterowniki. Oferowane są również wersje specjalne do zastosowanie w strefie zagrożonej wybuchem (certyfikat EEx d IIB).
- Analizatory gazu i spalin OMS-420 mają szeroki zakres temperatur (nawet do 1700°C). Sonda jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia długą żywotność urządzenia, a długość flanszy dobierana jest do średnicy kanału spalinowego – mówi Jakub Gałuszka.
Urządzenie wyposażone jest w nadajnik zdalnego sterowania, zasilacz uniwersalny (100-240V), kabel połączeniowy 30 m, sensor ZrO2 (żywotność minimum 5 lat), kołnierz z rurą, układ płuczący (blow-back), układ pneumatyczny PU420 i wszystkie potrzebne materiały montażowe. Opcjonalnie dostępny jest sensor COe oraz automatyczna kalibracja.

Analizator biogazu SWG100 Biogaz
Urządzeniem przeznaczonym do analizy zawartości gazów w biogazie jest SWG100 Biogaz, wyposażony w solidną, aluminiową konstrukcję i podświetlany kolorowy ekran o przekątnej 3,5”, na którym czytelnie wyświetlane są wszystkie niezbędne informację.
- Analizator biogazu można przystosować do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, zgodnie z normą EN60079-0, EN60079-15 i II 3G Ex nA IIA T1 GC, wyposażając go w specjalną obudowę z zaworem odcinającym w przypadku wykrycia gazu wewnątrz obudowy – mówi Jakub Gałuszka.

 

urządzenia pomiarowe analizatory spalinfot. MRU Sp. z o.o.

 

Urządzenie automatycznie kontroluje podzespoły i przeprowadza test wszystkich funkcji, wyposażone jest ponadto w automatyczny program pomiarów interwałowych. Opcjonalnie dostępny jest też automatyczny system detekcji gazów wewnątrz obudowy. Analizator biogazu SWG100 pracuje w szerokim zakresie ciśnienia gazu: -100mbar do +300mbar i jest nieskomplikowany w obsłudze.
Szeroki pakiet wyposażenia opcjonalnego pozwala dostosować urządzenie dokładnie do potrzeb danego klienta. Opcjonalnie analizator może wykonywać
ciągły pomiar H2Shigh i nieciągły pomiar H2Slow, przy czym sensor H2Slow jest zabezpieczony zaworem i pompą płuczącą, co wydłuża okres eksploatacji.
Urządzenie posada elektryczną chłodnicę gazu oraz automatyczne odprowadzanie kondensatu, a interwały autokalibracji (przy użyciu specjalnych nabojów z gazem wzorcowym) są ustawiane przez użytkownika. Analizator posiada 4 wyjścia przekaźnikowe lub z otwartym kolektorem, odcinacz płomienia z gwintem ¼", montowany w miejscu poboru gazu, detektor gazu (%LEL CH4) wewnątrz obudowy oraz wielopunktowy pobór gazu (maksymalnie 10 punktów). Przy niskich temperaturach otoczenia urządzenie można wyposażyć w grzaną obudowę. Opcjonalnie dostępny jest konwerter RS-485 / Profi-BUS, 4 kanałowy moduł wyjść analogowych 4-20mA z galwaniczną izolacją, 2 przekaźniki alarmowe (24Vdc/5A) i 4 programowalne przez użytkownika wejścia analogowe 4-20mA.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.mru-instruments.pl

Autor: Barbara Fride 2017-08-24 0 1875 Pobierz jako PDF Drukuj Podziel się
Chcesz zamówić produkt/usługę tej firmy, lub zapytać o więcej szczegółów? Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej:
Imię, nazwisko
Twój E-mail
Telefon kontaktowy
Treść zapytania
Bellator Maszyny Budowlane sp. z o.o. śląskie
ELKON POLSKA Sp. z o.o.mazowieckie
Magnum-metal Sp. z o.o.łódzkie
MotoCentrum Babimostlubuskie
MRU Sp. z o.o. wielkopolskie
Rol-Pas Firma Produkcyjno-Usługowapodkarpackie
Tech-masterkujawsko-pomorskie
Maszyny budowlane i części zamienne
2018-05-08 0 990
Maszyny budowlane i części zamienne

Zakup maszyn budowlanych to potężna inwestycja, która czasem przekracza możliwości finansowe inwestorów, zwłaszcza tych, którzy w branży stawiają pierwsze kroki. Naprzeciw ...

Testowanie rolet
2018-02-08 0 870
Testowanie rolet

Kontrola wyrobu to korzyść dla producenta Korzystanie z urządzeń testujących, nazywanych również windami lub testerami, to dobra praktyka przy wytwarzaniu rolet różnego rodzaju. ...

Agregaty malarskie, szpachlarskie, tynkarskie – jakie wybrać?
2017-12-06 0 1618
Agregaty malarskie, szpachlarskie, tynkarskie – jakie wybrać?

Kompleksowość jest dziś na wagę złota, nic dziwnego więc, że na rynku wygrywają te firmy, które posiadają najszerszą ofertę, dopasowaną do zróżnicowanych wymagań ...Jak produkuje się żaluzje i rolety?
2017-03-20 0 2495
Jak produkuje się żaluzje i rolety?

Produkcja żaluzji i roletek jest procesem, który wymaga staranności i precyzji. Chcąc wytworzyć produkt wysokiej jakości trzeba posiadać odpowiedni sprzęt do jego produkcji. Tylko ...Wciągarki budowlane
2016-12-19 0 2128
Wciągarki budowlane

Wciągarki linowe Materiały budowlane, jak piasek, farby, żwir, elementy konstrukcyjne typu belki, okna, drzwi, szyny, legary, a także sprzęt używany podczas pracy... Codziennością w branży ...

Czy warto prostować felgi?
2016-08-04 0 2038
Czy warto prostować felgi?

Uszkodzoną felgę bezsprzecznie należy jak najszybciej wymienić lub zregenerować. To nie tylko kwestia wyglądu – to przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym maszynom ...

Wygraj wkrętarkę IXO 5


Odnalazłeś jeden z elementów układanki

Zbierz pozostałe i odbierz nagrodę
Wpisz swój e-mail aby dodać element do swojego konta: